Jaký je režim 8-měsíčního dítěte?

smardik
24. čer 2009

holky chtěla jsem se zeptat co máte tak kolem toho 8měsíce máte přesný řád co kdy dělá - že v tu a tu dobu spí, v tu a tu dobu jí a to přesně na minutu? my máme v jídle (jí co 3 hodiny), ráno vstává kolem té 6 ale někdy dřív, stejně se koupe a stejně ho večer ukládám a to je tak vše. dneska jsem o tom měla debatu s kamarádkou (ta má svůj řád a jídlo nedostane malá ani o minutu dřív než má, když spí dýl než podle řádu budí ji) a mě to až tak přijde divné tak chci vědět jak to máte vy

luciek9
24. čer 2009

smardik my to máme taky. Malá vstává mezi 6-7 hod. Většinou jí dávám až tak kolem sedmé jídlo. Pak si hraje, kolem 9 hod svačinak, pak procházka - dřív mi spala, teď už ne. Bude mám rok. No a kolem 12 hod oběd. Pak spaní. Ve 3 hod svačinka, pak si malá hraje, pak druhá sváči a kolem 7 hod koupání a do 8 hod musí být v postýlce. Myslím, že řád je dobrá věc. Dítě ví, kdy se co děje. Alespoň mě se to osvědčilo. Jsem ráda, že malá má nějaké pevné zvyky. Ono je to lepší.

dvojka
24. čer 2009

tak já bych to až tak důsledně jako tvoje kamarádka nebrala.
Je jasný,že pro dítě je důležitý mít nějaký záchytný bod,ale aby na minutu přesně to teda nevim.Tím nechci říct,že to je špatný.
My vstáváme ráno kolem páté,nakojim,uložim,spíme do 7,30(zhruba) nakojim,jdeme si hrát.V 9 kojim znova,to mi spí na prsu 20 minut.Pak jdeme ven,když počasí přeje.V 11 kojim znova(někdy i v 10)Pak jde ve 12 spát.Spí tak 1,5 hodky,někdy mín ,někdy víc.Pak kojim ve 14:30 zhruba,hrajeme si nebo jdeme ven.Pak zase kojíme v 15:30,zase si hrajeme,zase kojení v 16:30 jdeme ven,okolo 17 hoidny zabere v kočáře na 30 minut.
V 18 hodin zase kojení😀,jdeme na zahradu nebo si hrajem v 19:30 poslední kojení,mazlení a šupky do postýlky.Většinou usíná na prsu 🙂

smardik
autor
24. čer 2009

luciek to malou budíš když spí o minutu dýl než má podle tebe, jíst ani o minutu dřív nedostane, ven chodí taky v určitou dobu a jinak nemůže, vozit ji venku taky může jen ona? jako jo taky máme režim jakž takž ale tohle mi přijde přehnané

mousunek
24. čer 2009

ahoj tak presne na minutui rezim nemame, ale decka svuj stereotip miluji 🙂 na druhou stranu vseho s mirou kdyz chce spat o hodinu dele tak at klidne spi kdyz ma hlad drive tak taky dostane.
u nas se kolem 6:30 vstava budi se sam kolem 7:30 papani pak jeste usne tak do 9hod pockame az se vykadi pak prebaluju prevlikam a hrajeme si kolem 10-11hod ma papani kolem 12 usina budi se okolo 15hod to ma zas krmeni a okolo 17-18 mlicko a usina a budi se rano.
behem dne hrani, courani venku, pred vecernim krmenim koupani

blandik
24. čer 2009

ahoj,

malý má režim cca od 3-4 měsíce. Ve druhém měsíci jsem si to začala psát, protože se mi zdálo, že začíná chtít věci v podobnou dobu a že jak byly ty dny pořád stejné, že se mi to plete, kdy naposled jedl apod.
Myslím, že od toho 5 měsíce jí 5x denně. Ted máme 8,5 měsíce a náš režím už dlooouho je takový:

5:30- 6:00 se probudí a dostane snídani
8:00 jde spát
9:00-9:30 svačina
jdem ven
11:30-12:00 oběd
13:00 - 14:30, 15:30 - spí
odpolední svačina hned po spánku
jdem ven
6:00 umýt, převléct do pyžama a večeře, v 18:30 nejpozději chrní

Samozřejmě ty časy jsou orientační - nejedem na minuty, ale jedem tak na max půl hodiny rozdíl, když jsme doma - tedy není zvláštní program - jako např. výlet. Když jsme mimo, tak to občas třeba přetáhnu večer a jde spát až o půl osmé - podle toho, jak stíháme. Režím mi moc vyhovuje, mimčo je klidné a ví, co příjde. Večer v pohodě usíná. Kdybych jej měla třeba dát doma spát v dobu, kdy normálně nespí, asi by mi to nevzal a ječel by z postele.

mousunek
24. čer 2009

jj kdyz obcas potrebuju aby malej usnul jinak nez je zvyklej tak to je desnej rev a nakonec usne, ale lepri je jet podle toho jak je zvyklej a jak pise blandik, mimco je klidnejsi 🙂 najizdeli jsme taky kolem 3mesice od 2,5 spi celou noc a od te doby v podstate jde rezim nastavit 🙂

miona
24. čer 2009

Podle mě jde hlavně o to, aby mělo mimi záchytný body v tom co se bude dít a co bude následovat...aby vědělo třeba večer, že dostane kaši, pak si ještě hrajeme, blbneme, pak koupání, mazlení, kojení a spánek..nemyslím si, že by přesný čas hrál nějakou roli..spíš tak okolo..půl hodina sem a tam..takže když nestíhám kaši kolem šestý, dostane ji holt kolem půl sedmý a spát jde až kolem osmý 🙂 A spokojený mimino mám rozhodně taky 😉

lienka43
24. čer 2009

My mame teraz skoro 10 mesiacov a od toho 8 mesiaca sa nam rezim pekne ustalil a moc sa nemeni. Tiez to mame vzdy plus minus nejaka ta pol hodinka ale napriklad nasa slecna je tak naprogramovana za ked nema kasu o 18:30 tak je zle :DDD. Vzdy sa na tom smejeme ze ako to vie ze vtedy ma byt kasa. Rezim je velmi dobra vec a hlavne dieta vie co nasleduje...

kaleilah
24. čer 2009

ahojky, my máme takový řád-neřád, vždyt ono to přece s tim mimčem ani pořádně nejde... stačí aby se jelo nakoupit, usne v autě a hned je všechno jinak, ale v podstatě se vstává ve stejnou dobu, svačinky a obědy dodržujeme taky,ale nemůžu dítě přece donutit aby šlo spát ve tři odpoledne, abych homohla v osm uložit.když je ospikanej a usne na pátou, tak jde do hajan až třeba v půl desátý...

bustik
24. čer 2009

Smardik, naše Kristýnka taky jí co 3 hodiny. Zhruba do začátku 8. měsíce jedla opravdu po 3 hodinách, ať vstávala jak vstávala - tudíž každý den jinak. Jediné co bylo pevné je koupání v 19h. a v 19:30 jídlo a pak hned spánek. Poté jsem ale zkusila, jestli vydrží trošku delší rozestup mezi mlíčkem hned po probuzení a snídaní (nebo možná spíš dopolední svačinkou) a zjistila jsem, že vydrží. Tak teď to máme takhle:

hned po probuzení (5-6h.) - mlíčko
9-10h. - svačinka
12-13h. - oběd
cca 16h. - odpol. svačinka
19:30 večeře

Jak vidíš, tak rozestupy jsou dost veliké a to se jí to ještě kolikrát posouvá např. spánkem nebo když jsme venku atd.
Zatím stále vyžaduje spánek co 2 hodiny, takže v tomhle ještě režim "spát po obědě" nedržíme. Uvidíme, kdy ho zajedeme. Zjistila jsem ale, že si o to "řekne" sama a tudíž není třeba lámat to přes koleno.

lucenek
24. čer 2009

Holky tak my máme pevný řád 😅
ale režimovat jsem začala až kolem 4-5měs. dříve to nešlo neb malá se kojila snad nonstop u cicku hodinu 10 minut spánek jinak řev...no.....takže cca od 6-7m, jsem na tom takto:
5-6h budíček 140ml sunaru
pak si hrajem
8h sunar II 140ml
a jdem spát
8.30-10.30h spánek
10.30-11.30 blbinky, jdem do obchodu a ták
11.30-12h oběd )polívka plus druhé)
12.30 spánek (tady jak kdy jednou spí hodinu jindy dvě)
14.30 svačinka a jdeme ven
18h jsme doma kaše
18.30koupando
19h nejp. je v postýlce a spí celou noc......
občas si cucne čajíku či zabéká na dudynka....

tak to máme den za dnem 🙂

shaula
24. čer 2009

Holky, a to je u Vás každý den stejný? To je nuda... 😀 😀 😀
Jakýs takýs režim máme taky, tedy když jsme doma:
vstávají někdy mezi 6.00 - 7.30, jak kdy, zkusím nakojit, případně dostanou snídani
9.00 svačina
12.00 oběd
14.00 ovoce
17.00 jogurt
19.00 kaše
21.00 - 21.30 jdou spát, předtím podle zájmu nakojím.
Přes den spí někdy 2x, někdy jen jednou, venku na procházce vždycky🙂

Ale: časy jsou jen orientační a stejně tak se mění i denní řád, protože my máme každý den nějaký program 😉
V pondělí chodíme 16.00 plavat, takže ve 12 jdeme ven, aby se do dvou prospali a pak dostali najíst.
V úterý 8.30 - 11.30 mateřské centrum, pak prochajda, takže domů dojdeme cca ve dvě.
Ve středu chodíme někdy na cvičení kojenců na 12.15, takže předtím od 10 prochajda, aby se prospali.
Ve čtvrtek občas chodíme odpo na sraz dvojčátek.
V pátek 8.30 - 10.00 cvičení , pak prochajda, domů dojdeme cca v jednu.
Takže holt denní režim si operativně přizpůsobujeme podle denního programu. Ono to prostě nejde ho mít napevno, to bychom nemohli nic podnikat 😀 Na procházky chodíme někdy kolem poledne, někdy dopoledne, někdy odpoledne, někdy 2x za den...

lucenek
24. čer 2009

shaula možná nuda pro tebe pro mě ne a těšim se na záchytný bod spaní..kdy je malá ukecaná až hrůza, aktivity jako je plavčo máme krásně načasováno po dopoledním spánku a herny a prochajd y taky.... 😉

shaula
24. čer 2009

Lucenek, takže třeba taková věc jako návštěva poradny Vám ten režim pořádně nabourá, co? Když se netrefí do přesně vymezených minut 😀

lucenek
24. čer 2009

shaulo nee poradna nás nerozhází neb jsk jsem psala někdy spí poo hodinu jindy dvě
hele mě to tak vyhovuje tak neryj

shaula
24. čer 2009

Omlouvám se, nemyslela jsem to zle... 😅 Už mlčím 🤐

luciek9
25. čer 2009

smardik
"luciek to malou budíš když spí o minutu dýl než má podle tebe, jíst ani o minutu dřív nedostane, ven chodí taky v určitou dobu a jinak nemůže, vozit ji venku taky může jen ona? jako jo taky máme režim jakž takž ale tohle mi přijde přehnané "
- nějak jsem to nepochopila co jsi tím chtěla říct . Já nepsala, že na minutu přesně jí, ale kolem určíté hodiny - to je většinou plus mínus nějaký čas.

mikulka
25. čer 2009

My máme režim plus mínus půl hodiny stejný. Samozřejmě, když jdeme k dr., na návštěvu apod., trochu se to rozhodí.
Já to ted nechávám dost na malým a on má v sobě hodiny. Dříve jsem to spíš držela já, nyní více on. 😉
Jo a včera třeba spal dopo déle, tak se nám to rozhodilo o hodinu,a le nevailo to.

smardik
autor
25. čer 2009

luciek tak to má kámoška tak jsem se ptala zda to máte taky tak

blandik
26. čer 2009

Taky máme režim - jak jsem psala výše - chci jen napsat k tomu, jestli se tedy bojíme něco udělat mimo režim a jestli nás to svazuje - tak odpověď je NE. Na začátku jsem režim hodně dodržovala, nechtěla jsem z něj vybočovat. Te'd není problém jet třeba na celodenní výlet nebo na půl dne ven. Je pravda, že třebas plavání, mateřské centrum nebo poradnu v době, kdy malý spí, bych si nezvolila - ale hledám časy, kdy nám to do režimu zapadá. Když jsem třeba na výletě - snažím se jet podle režímu. Když jedem v autě a je před obědem, kdy malý normálně nespává - tak se ho snažím zabavit, aby vydržel do oběda a pak teprve spal. To samé, když jsme venku a malý třeba začne klimbat v kočáře. Nemyslím, že bych mu tím způsobovala nějakou újmu - v kočáře a autě začně klimbat, protože to uspává a stačí jej rozptýlit nebo vzít z kočáru a je vše ok a klidně pak vydrží do svého obvyklého času na spánek. Takže příležitostné vybočení z režímu není problém. Navíc při režimu dítě opravdu spí cca stejnou dobu - samo od sebe. Díky bohu za ten režím a za klidné dítě a usínání v pohodě bez asistence.

berenika39
26. čer 2009

jj, my se taky držíme možná překonaného, ale osvědčeného "programu". Ale je fakt, že si ho vytvořil sám a já se mu jen přizpůsobila. Už v porodnici, měla jsem ho u sebe nonstop,a byli jsme tam 17 dní, jsemměla možnost ho krmit kdykoliv, a on se sám od sebe budil +- po třech, čtyřech hodinách. Tak jsme si to už tam hezky nastavili.
Dneska má v sobě snad budíka,a to se týká hlavně spaní. Prostě nemusím koukat na hodiny, v půl desáté si začne drbat ouško, to je u nás jasný 😀 mámo chci spinkat 😀 a usíná. Totéž odpoeldne kolem půl druhé. Vždycky spí minimálně hodku apůl, podle počasí i dvě. Večer usíná v osm. Vstává kolem sedmé. Jídlo nějak nehrotím, jí dobře, takže mu sice dávám tak nějak ve stejný čas, ale nic se neděje, když nestíháme.
Často cestujeme, ale vždycky to děláme tak, abychom jeli na spinkání, na jídlo zastavíme, venku ho taky uložím v jeho hodinu a je klídek. Proto mu nevadí naše víkendy mimo domov, po hotelích, má tam svoje jistý 😀 😀 a hlavně nás oba u sebe 😀
Pro mimčo je na světě všechno nový, tak aspon tímhle se mu pomáhá, že má svoje jistoty.

pipet
26. čer 2009

Režim u nás taky funguje...
6-7 vstávání a kojení v posteli=)
9:30 svačinka a pak spinká
12:30 oběd
14:00 spinká
15:30 svačinka
18:30 kaše, pak koupání
19:15 odchod do pokojíčku, kojení před spaním a spánek.
Ale jako nedodržuju na minutu, asi tak půl hodinky plus mínus... Třeba dneska vstávala až o půl osmé=)
Jinak když někam jedeme, taky se snažím naplánovat to tak, aby spala v autě v ten "její" čas a podobně...

luciek9
26. čer 2009

smardik ja to fakt blbě pochopila. Na minuty to teda nemám. Párkrát jsem jí probudila, když už se mi zdálo, že spí dlouho - to ale spala přes 3 hodinky. Jinak má malá v sobě hodiny a sama se v určitý čas ozvala, že už chce jíst nebo spát.
Je to někdy až hrůza. Jak to má načasovaný, přesně vím, kdy co budeme dělat. Dobrý je, když jedem pryč a ten stereotip se trochu poruší. Mě to vyhovuje, ale ona je pak 2 dny protivná.

shaula
26. čer 2009

Blandik - "plavání, mateřské centrum nebo poradnu v době, kdy malý spí, bych si nezvolila" - no já si to taky nezvolila... Prostě s dvojčaty si tak vybírat nemůžeš, na plavání musíme chodit v 16 hodin, protože jenom tak to manžel stíhá, s nikým jiným chodit nemůžu (nemám s kým). Cvičení je rozdělené podle věku tak, aby mohlo být konkrétně přizpůsobené pro naši věkovou kategorii, takže to je prostě od 8.30. A mateřské centrum je pro náš věk otevřené 8.30 - 11.30, takže si taky moc vybírat nemůžu, pak už jedině nechodit, a to zase nechci. A s poradnou si taky moc vymýšlet nemůžeš...
Jinak my jsme dříve taky měli jakýs takýs režim, kluky jsem dávala spát v 10 a v 15 hodin, pak si to ale sami od sebe rozhodili, někdy odmítali spát dopoledne, někdy odpoledne, takže teď to máme různé (někdy jim stačí spát jednou denně, někdy spí 2x). Je pravda, že spávali líp, když spali pravidelně, ale zase takhle mám pocit, že nejsme tak svázaní a můžeme podnikat všechno možné a hlavně kdy chceme nebo potřebujeme. A když potřebuju, aby se mi vyspali v určitou dobu (např. před plaváním), tak je prostě vezmu na procházku a v kočáru chrní pořád🙂

garfie
26. čer 2009

Tak my vlastně taky režim máme, ale vytvořila si ho malá a já se přizpůsobila, teď si svoje aktivity organizuju podle toho. Vstává kolem šesté-půl sedmé, dopoledne spí 10-11, odpoledne 14-15, večer odpadá kolem půl osmé. Všechno je plus-mínus, nenutím ji spát ani jíst, ale prostě to vychází do pohody...🙂

ia.
28. čer 2009

ahoj holky, zajímavé téma, my striktně dodržujeme režim už od narození, akorát bojuju se spánkem přes den. Pže ráno vstává okolo 6h, ale někdy usne, a někdy už ne. Tzn. že když ještě usne, tak pak spí až po cca 4h, což vychází kolem poledne, když neusne, tak spí dopoledne hodinku a odpoledne taky, jinak má v pravidelné časy jídlo a večer chodí spát po koupání okolo 18.30-19h a hned usíná a chrní celou noc, někdy se v noci vzbudí tím, že se přetočí...
takže když to shrnu, na režimu stavíme, akorát jak tady někdo psal, někdy se to nevydaří ze spaním, když mi třeba zabere v autě, když se od někud vracím atd...

mikulka
28. čer 2009

Holky, a kolik máte spánků přes den a jak dlouhé?

smardik
autor
28. čer 2009

mikulka malý mi ted posledních 14dní spí denně 2-3x po hodině a 1x dvě hodiny, ráno vstává obvykle kolem 6, spát jde ve 20 a někdy usne hned a někdy si v postýlce vykládá ale nejpozději do 20:30 spí

eliotka
28. čer 2009

Mně spí malý 2x 1.5, když jsme venku.
s,ardik,a to má malý teda 4 spánky, nebo to blbě chápu? 😕

kata.jan
28. čer 2009

Ahoj, my máme taky režim, ale ne pokaždé to je stajné. Občas je utahaný a spí jinak, nebo nemá hlad takže nejí třeba čtyři hodiny místo tří. Prostě jak to jde, ale spát chodí vždy v osm.
Vstáváme přibližně kolem půl osmé, ale už máme za sebou jedno jídlo v půl šesté. Pak spinká kolem desáté. Naobědvá se a jde spinkat znovu, ale někdy taky ne protože spí od deseti do dvanácti a to ho nechci budit. pak kolem třetí sváča a kolem páte jde spinkat znovu a pak v půl osmé koupání (ne každý den), pak kaše a v osm spánek