Jaký je režim 8-měsíčního dítěte?

smardik
24. čer 2009

holky chtěla jsem se zeptat co máte tak kolem toho 8měsíce máte přesný řád co kdy dělá - že v tu a tu dobu spí, v tu a tu dobu jí a to přesně na minutu? my máme v jídle (jí co 3 hodiny), ráno vstává kolem té 6 ale někdy dřív, stejně se koupe a stejně ho večer ukládám a to je tak vše. dneska jsem o tom měla debatu s kamarádkou (ta má svůj řád a jídlo nedostane malá ani o minutu dřív než má, když spí dýl než podle řádu budí ji) a mě to až tak přijde divné tak chci vědět jak to máte vy

zuzikmeduzik
6. črc 2009

maminy a môžem sa opýtať, ako sa u Vás menil režim z 3 denných spánkov na 2?
u nás to začalo byť zrazu úplne iné, malý spí ako sa mu zachce, doteraz všetko bežalo plus mínus rovnako. Tým pádom som mu zaradila už aj desiatu, ale každý druhý deň ju nepotrebuje, lebo v čase desiatej spí. Každý deň máme teraz iný ☹ predpokladám, že asi chce pomaly prejsť na dva denné spánky

bereninka
7. črc 2009

my máme taky ještě tři spánky.
Vám už spí jen 2x? A jak dlouho?

blandik
7. črc 2009

Zuzik - náš malý spal od nějakého času cca do 6M 3x během dne, vždy tak 40min, a mě to neustálé nošení do postýlky docela nevyhovovalo - hlavně mi nesedělo spaní před obědem, to byl nevrlý a nevěděla jsem, jestli už třeba nemá hlad. Tak jsem se zamyslela nad tím, jaký chci režim - kdy má co dělat a snažila se ho tam postunout, měla jsem z toho strach ale vyšlo to. hlavně jsem chtěla, aby spal déle, když už usene a v knížce (každé dítě se umí naučit spát - to tak psali, že když se někde spánku ubere, dítko si to někde přidá). Takže jsem předobědní spánek potřebovala odbourat - tj. snažila jsem se malého dýl udržet vzhůru a dala dřív oběd, po obědě hned spát a tím jsem zase uspíšila odpolední spánek. Současný režim:
5-5:30 vstává a dostané mléko
8:00 jde spát
9-9:30 svačina
12:00 oběd
13:00 -14:30, 15:30 - spí, pak hned sváča
18:00 večeře
18:20 spí

Ty přesné časy ber s rezervou, určitě nejedem na minuty, je to většinou vrámci půl hoidny až hodiny. Jo - dopoledne tedy spí 40min nebo 1,5 hodiny. Odpoledne 1,5 - 2 hodiny. V noci cca 11 hodin. Máme 9M.

marcelkad
28. črc 2009

Já nejsem zastánce nějakého režimu jako na táboře 🙂 Sama to nemám ráda, také jím, když mám hlad a chuť a ne proto, že je poledne 😉
Blandik - zmiňuješ se o knížce "Každé dítě se umí naučit spát" - co to je za metodu?

U nás se budíme kolem 8 ráno a máme mlíčko. Potom snídám já, hrajeme si a když je hezky, jdeme ven. Jezdíme v kočárku po okolí, to ho baví vše pozorovat. Někdy mezi 10-11hod obvykle usíná v kočárku. Spí max 1 hod, pak se naobědváme a jdeme si hrát do pokojíku. Někdy tam třeba za 2 hodiny usne, jindy prostě nemůže zabrat, tak jdem zase ven a spí zase tak hodinku. Pak svačina, hraní, ježdění na procházky. Když vidím, že už je nervozní, dám mu mlíčko. Někdy okolo18hod má kaši, koupeme kolem 19:30. Pak mlíčko a jdem do postele. Tam si hrajeme tak půl hodinky a nakonec malej usne. Má svou postýlku (bez postranní bočnice) přiraženou k našim postelím. Pak se budí kolem půlnoci, dostane mlíčko a nekdy ještě kolem 5-6 zase dostane napít a spí do těch 8hod.

molicova
5. srp 2009

ahoj holky, snažila jsem se pročíst tuhle diskusi.
Tak do 7 měsícíců byl tomíček jak hodinky, každý den vstával stejně i plus minus se mu přes den usínal stejně. Teď je nám 9 měsíců a přesný režim je tatam. Náš denní režim se řídí podle ranního vstávání. Když malý spinká do 5 tak potom spinká do osmi a vstáváme nebo se Tomíkovi chce ještě po kojení spinkat dál, tak spíme třeba do půl desáté. Takže když vstaneme v osm a on už nezabere, tak ho nakojím a hrajeme si. A jde spinkat kolem desáté a spí do oběda. Když ale spí do devítí, půl desáté, tak už mi dopoledne nespí. Pak je samozřejmé, že když nespí dopo, tak usne hned po obědě, když dopo ale spinkal, tak odopoledne třeba usne až ve tři. Nechámám spaní čistě na něm. Nikdy ho nebudím dřív a zbytečně ho nervu do postýlky, protože si myslim, že by měl spát.

Na plavání i do MC jsme chodili. Bylo to super. Tomík byl za tu dobu jenom jednou nemocný a to ve 4 měsíci a to jsme začali chcodit až od půl roka. Takže plavání a cvičení si myslím, že nemá vliv jestli bude nemocný. Stejně tak může onemocnět když s ním půjdu do obchodu. Takže vy maminky co tu prosazujete že nikam nechodit, tak asi nechodíte ani na nákup, protože tam je to mnohem víc nebezpečné než v těchto centrech. Do MC se se chodí s miminky a maminky by tam nikdy nešli s nemocným dítětem. Tomášek je pohodové a usměvavé miminko a vůbec nemám špatný pocit, že jsme tam chodili, že bych ho nějak přetěžovala nebo něco takového co jsem tady četla.

Mám kamarádku, která mám rok a půl starou holčičku s která nikam nechodí. Takže holka se každýho bojí, chce být jenom s maminkou a k nikomu nechce. Nikdo jí ani nemůže pohlídat. Někdo jenom zvýší hlas a už pláče. Usíná jenom s ní za ručičku. Nevím mě by tohle asi nebavilo. Kdybych se nemohla hnout. Myslím, si že je malá víc nešťasná než můj Tomík, protože je víc deprimovaná tím, že se jí maminka ztratí z očí.

Nevím to je můj názor. Prostě bych neměnila. A hlavně má Tomášek moc rád děti, takže proč ho omezovat.

meleri
5. srp 2009

ahojte,

vím že tu řešíte spíš program dítěte, s tím zatím nemáme problém..ale o víkendu se s ním něco stalo a prostě začal nesnášet přebalování..pokud je jenom počůraný tak to ještě jde, všelijak piští, ale otáčí se ale nakonec dobrý, ale když se pokaká tak je hrůza...prostě ho nesu na přebalovací pultík, a v tu chvíli strašný pláč, sundám plínu a začne se pánví odrážet a ne a ne se nechat očistit, strašně pláče křičí atd...mám pocit že to bere jako trest..pak je ještě těžké tu plínku vůbec dát..musím ho pak dlouho nosit v náručí a utěšovat.

podobnou věc dělá teď i u koupání ale míň...tak nevím, chce mi dokázat že má svou hlavu, nebo to nějak chápe jako trest...mám trochu strach do budoucna, jaké to bude...

nechápu to doteď byl vklidu, nebyl nikdy zlostný ale spíš klidné miminko a začlo to fakt před páru dny.
máte s tím někdo zkušenost? může na to mít vliv růst zubů (dost ho to teď trápí)

mousunek
5. srp 2009

meleri - s prebalovanim to mame stejne i proto jsem koupila pleny slipove ze mu je proste ve stoje natahnu.
Rust zubu na to vliv 100% nema... kdyz by jo meli by jsme s prebalovaniom problem od 3 mesicu
proste nechce byt na zadech tot vse cim jsou deti vetsi tim chteji byt na zadech stale mene. doporucuju pri prebalovani dat do rucicek treba balicek s ubroucky nebo cistou plenu nebo oblibenou hracku uvidis ze to pomuze...

urcite to nechape jako trest jen vi ze bude muset byt na zadech a to nechce. my mame to same i u oblekani, tak oblekam tricka a bodycka v sede

meleri
5. srp 2009

Mousunek,
tak to je blbé.. ☹ ale já nevím prostě v neděli měl špatnou náladu, a od té doby je takový nevrlý....do toho teď toto...dneska sem myslela že už mu tu plínku po koupeli nedám! strašně se vztekal a řval, ale jakmile jsem ho přebalila, tak se na mě usmíval jak jelimánek, jakoby nic..

mám pocit že si ze mě dělá dobrý den...

dík za radu s plínama, já ale používám látkové a na papírové už najet nechci...tak doufám, že je to jen nějaká jeho krize a že se to snad spraví?

on ještě nestojí a ani nesedí proto je furt na těch koníkách ale uznejte že ho nemůžu na koníkách přebalovat ani utírat pokaděný zadek...nechápu to, do ted byl tak trpělivý..počkal až bude přebalen a pak jsme šli na deku..

jo ten trik že mu něco dám zabíral ale jakmile cítil, že mu dávám pod zadek plenku, tak zas řev a překulování...

mousunek
5. srp 2009

jojo po koupani je to horsi to se nechce nechat ani obleknout uz se vidi jak basti a spinka 🙂
u nas nastesti sedime uz 2mesice a stoji ze se nekde neceho chyti a drzi se je to velke + to je fakt... vis co udelej az zacne rvat udelej taky nejaky zvuk podobny revu a uvidis jak se bude smat 😀 to jsem delala kdyz si jeste nestoupal kdyz rval tak jsem zacla napodobovat jeho zvuky a mohl se potrhat smichy 🙂

meleri
5. srp 2009

Mousunek,

dík!! to je dobrý nápad..děti mají rády překvapení..no a když uslyší někoho řvát tak se mu to určo bude líbit...🙂))

no víš je to pro mě šok, protože do teď byl tak zlatý....prostě nám každý říkal že to jednou přijde, a já sem tomu nechtěla věřit... 😀 a je to tu...

zkusím to s tím "řvaním"...

zukab
5. srp 2009

nasa cica vstava vzdy medzi 6-7 rano, o pol osmej ju vzdy nakrmim, potom sa hra este cca hodku, hodku a pol a ide spat, lebo je unavena.
takze od tej 9 do 10(cca) rano este spi, o pol jedenastej dalsie jedlo, potom ideme vacsinou von, pripadne ju nejako zabavim az do dalsieho jedla, co je okolo pol druhej.
okolo pol tretej mi vacsinou znova zaspi, hodinku maximalne, ale nie vzdy. potom sa hra cca do pol piatej, kedy ma olovrant.
po nom von, k babke, cokolvek, nech mi ubehne cas do kupania okolo siedmej, o pol osmej flasa mlieka, o tristvrte na osem je uz hore pupkom v postielke.
vacsinou nam to takto vychadza. samozrejme su dni, kedy je cely system naruseny, ked ideme niekam na cely den, ked je u nas navsteva s malymi detmi a podobne.
no a samozrejme su dni, kedy draha nerobi nic, len mrnci, reve a rozhodne sa ma proste utyrat. 😀

mamutka
5. srp 2009

meleri, ja tiez pouzivam pre maleho latkovky a on si uz na chrbat nelahne a basta 😒 nastastie uz tiez stoji, proste ho dam napr. na gauc, hore povykladam somariny na operadlo a kym ich stahuje ja na neho nacapim plienku, zavazovacky uz proste nehrozia, uz len AIO alebo nejaky bambusovy stvorec a prikladam ho rovno s gatkami a rychlo zapnem, uvidis aku zrucnost ziskas 😀
ved dat jednorazovku alebo latkovku co sa zapina suchacom je rovnaka robota, ale niekedy fakt o nervy, ked tak protestuje. no bojovat naozaj nema cenu, len sa zapotim a naseriem zbytocne, proste s usmevom a postojacky jak blazni 😉

co sa rezimu tyka, mame taky, ze v noci spi, s prestavkami na kojenie a cez den je hore...
kojenie niekedy medzi 7-8,
o 10 ovocna vyzivka,
okolo 12-13 obed, ale cez obed spava v kociku, tak podla toho kolko chrnka,
okolo 15-16 si schrupne trosku
okolo 16 jogurt, ale priebezne cez den kojim ked si zapyta, je teplo, tak treba casto,
no a kasa okolo 19.30, alebo ako dnes, o 20.30 lebo ju slavnostne zarobil tato a potom polozil na dve sekundy na dosah tigra a mame ju rozplesknutu asi na 8 metroch stvorcovych plus steny, takze zarabal znova.

nas maly hrozne malo spaval od narodenia, pokracuje teraz, som rada ked pospi na obed az hodinu a popoludni aspon pol hodinu, ale najradsej v kociku, takze sa zabavame okrem tychto chvilok cely den.

meleri
5. srp 2009

Mamutko,

ty brďo! jo já doufám pořád že je to u něho chvilkové a že zas bude jak dřív... 🙂 hlavně on je fakt ještě malý na stání...
jo tak mám naštěstí AIO nebo popolini se svrchnáky...

jinak u nás je to o režimu tak jak se probudí a co chce dělat...akorát večerní spánek máme pevný, ten je v 7. a stává každé ráno kolem 6. ale během dne spí různě..

mousunek
5. srp 2009

meleri - dej pak vedet treba na IP jaky to melo uspech, ja proste pro malyho vymyslim pitomosti a kdyz se smeje tak si necha libit vse co je potreba

mamutka
5. srp 2009

mousunek, ja som to tiez uz skusala predtym, ale kukol na mna a spustil este vacsi blakot, ale taky nasraty, takze je to indi vindi 😵

dvojka
5. srp 2009

u nás tohle taky nezabralo s tím když začla brečet a já se jí opovážila napodobit tak to mělo opačný efekt,řvala až byla fialová.Myslim,že se to vyzkoušet může,každý dítě je jiný 🙂

meleri
5. srp 2009

Mousunek,

problém je že jenom jak ho zakláním tak je zle..třeba pokládám na hrací deku, panikaří...ok takže na stopro je to tím že nechce být už na zádech....

tak mě napadlo, jak koupete malé? on už nechce být ani v tom lehátku, že bych tam napustila málo vody a šoupla ho na koníky? 🙂) no nevím co na to řekne..

No vyzkouším to...třeba to zabere! já hlavně doufám že třeba zítra se probudí v dobré náladě a přebalování mu vadit nebude....ale to jsem asi velký optimista..🙂)

zukab
5. srp 2009

meleri, moja je tak isto stara ako tvoj syncek, a co sa tyka kupania, v tom lehatku by nevydrzala, ani keby som ju k nemu priviazala.
ja jej vzdy napustim trocha vody, najprv ju dam na chrbatik a posplechotam trocha vodou, zabavim plavajucimi hrackami (miluje slona, co mu z chobota strieka voda....), rychlo oplachnem tvar, namocim vlasky a potom sa mala prevrati na brucho, lezie si po vani, plieska do vody, plazi sa v nej, snazi sa obzuvat sprchovu hadicu, cokolvek, ale s vrtulou v zadku.
takze kludne napust drocha vody a daj ho na tie koniky. uvidis, ze bude rad a bude sa tam hybat ako maly cervik 😎

inac, co sa tyka prebalovania, ani sofia ho nema rada. sice pri nom neplace ani nic podobne, ale kruti sa ako mucny cerv. vsetko ju zrazu zaujima, mece sa zo strany na stranu, vsetko musi chytat, ked nic nie je po ruke, tak si trha vlasy, natahuje usi, kope nohami, puci brucho... moja mama, ked ju ma prebalit, tak to je vzdy na pol hodinu a vracia sa spotena ako mys 😀

mamutka
6. srp 2009

no kupanie je super kapitola, uz davno sa maly nezmestil do vanicky a dajak sa to vyvinulo tak, ze sa len sprchuje.......ja mu napustim vanu, nachystam hracky, total pohoda a on ani zanic, to aby tam bol clovek s nim, ale rad sa sprska, bud ho mame jeden na kolenach kym sa sprsime a ten druhy ho umyva, alebo stoji vo vani, lebo je frajer a vsade len stat a stat a my ho osprsime, je to sranda, take drobatko chude, inak je buclaty, ale ked sa tam tak sponuje, rehli a stahuje ritku, no psina.
ale kupili sme mu sedatko do vane, velmi to ocenil, krasne si v tom hovkal ako sofer v aute a bola pohodicka.

no a nas chodi spavat okolo 22-tej, niekedy, teda obcas skor, ale to je super, lebo ked bol spunt, zaspaval az po polnoci. on ma hodne energie, to len ja som uz len tak akoby v kome permanetne 😀

jankapiknova
6. srp 2009

mamutka moj ma tiez 9 mesiacov a kupanie ma rad. chodieval spavat okolo 19.00 do 5.30 a teraz sme boli na dovolenke a tam som ho nechala aj dlhsie hore a vcera prva noc doma zaspal o 20.35 s placom a vstal o 7.00 . no asi sme si to posunuli trochen

mousunek
6. srp 2009

meleri - zni to divne ale hodne pomaha plavani prcku, instruktorka rikala ze kolem pul roka se deti boji lezet na zadech treba i ve vane, ja malyho v klidu polozim, ale okamzite se otaci a snazi se zdrhnout

my koupama bud v leze na zadickach nebo v sede v sedatku o kterem pise mamutka

bereninka
6. srp 2009

Náš chodí spát taky kolem 22 hod. Ale snažíme se to posunout.
monsulinku, to jsem nevěděla, že se děcka bojí být na zádech. Náš právě ve vaničce nechce být ani za nic. Právě ho tam dáváme na záda.
Co s tím?

mamutka
6. srp 2009

berenika a tebe sa zmesti do vanicky este? 😀 nas drobec je dost velky, ale hlavne ho to tam nebavilo, ale pri sprchovani ked sedi tatkovi na kolenach tak je stastny ako blska.
my sme vanicku pouzivali fakt kratko

mousunek
6. srp 2009

bereninka - me to rikala jedna znama ze kvuli tomu zacala chodit s holkama na plavani a ta instruktorka to rikala taky ze kdyz jsou vetsi tak nechteji, to plavani tomu pomaha hodne malej ve vane na zadech je v klidku.
a pokud ti malej sedi tak bud to sedatko nebo posadit na rucnik napustit trochu vody a koupat tak.

mamutka - nas malej se do vanicky nevesel ve 3,5mesicich 😀

megi93
6. srp 2009

Ahojte, no ja sa snažím dodržiavať pevný režim pokial to len ide. Ráno vstávame okolo 8 na budík, lebo inak by spala aj do pol desiatej. Pápame okolo pol 9 mlieko. O cca 10:30 zaspí, to sme už vonku, a spí do 11:30 alebo do 12. 12:30 obeduje polievku a druhé, do 14 sa hrá a o 14 ide spinkať. Spí do 16:00 alebo kratšie. Ak spí dlhšie, tak ju budím, lebo inak by potom nezaspala. O 16 sa naolovrantuje - ovocie alebo jogurt a ideme von. Vraciame sa pred 7, o 7 sa kúpeme alebo len poutierame a do pyžamka. O 7:30 spapá kašu a pred 7:45 je v postielke. Doteraz nám to takto fungovalo v pohode, ale teraz akosi nechce spať a zaspáva o 22 alebo aj o 23 v noci. Ide nám ale očný zub, tak to bude zrejme preto.

Neviete mi poradiť, kedy začínajú deti spať iba raz denne? Ďakujem

mousunek
6. srp 2009

megi93 - ty neklam spechas, ze vstavate na budik? kdyz chce prcek spat tak ji necha spat a mezi tim si udelej sama co potrebujes

deti ve skolce chodi po obede spat takze spanek jednou denne az tak od 5let (14-16hodin by melo takovehle dite spat)

megi93
6. srp 2009

ja som myslela iba poobedný spánok od kedy je

Neponáhlam sa, ale potom sa nedá držať nejakého režimu 😒

mousunek
6. srp 2009

ono kdyz prckaq nechas at si ten rezim upravi podle sebe je to i pro ditko lepsi a hlavne pak by ses divila jak pravidelne vstava a usina +,- 20minut

malej si rezim vytvoril ze kolem 7 vstane da si mlicko pak usina budi se kolem, 8:50 pak jdem ven nebo mame plavani ve 12 obidek drive jidlo nechce 12:40 cca usina bu se okolo 14:30 - 15 da si svacinku, jdem opet ven, kolem 18:30 koupani, kase a usina budi se az rano

usina sam vstava sam obcas neni na skodu nechat ditko at si uspusobi den jak mu to vyhovuje

zuzikmeduzik
6. srp 2009

megi megi kiež by náš malý chcel spinkať do pol 10!
on si vstáva medzi 5-6 a potom cez deň máme ešte tri denné spánky, každý deň inak...vôbec nemôžem teraz hovoriť o nejakom režime. aj ma to mrzí, že malý dostáva jedlo raz pred spánkom, raz po spánku, raz pred a raz po prechádzke, že to má rozhádzané a nemá záchytný bod....snáď sa nám to časom upraví.

jankapiknova
6. srp 2009

ja mojmu nechavam vacsinou tak jak on chce a vacsinou to vyjde priblizne kazdy den rovnako, nenutim ho on si v podstate urobil sam rezim