Jaký je váš den na mateřské?

oililygirl
31. říj 2013

Ahoj vsem, jaky je vas den na materske? Ted se ptam hlavne maminek kojencu a malickych deti, ktere hodne placou, nemaji jeste rezim a porad chteji jist.
Ja sama toho moc neudelam, nase zlaticko moc pres den nespi. A kdyz uz, stihnu se treba najist, ale nic vic, protoze uz se zase vzbudi a vyzaduje pozornost. Ze by lezel v postylce, koukal a ja u toho doma treba varila, to fakt nehrozi.
A kdybych ho nenechala brecet, tak si nekdy ani nedojdo na zachod.
Mate to taky tak? Budu rada za vase zkusenosti.

camelinka
31. říj 2013

@oililygirl Ahoj, u nas to bylo prvni mesice uplne stejny, kojila sem skoro nonstop, dcera byla naprosto nepolozitelny dite a jedla sem v poklusu 😀 , proto uz se mi do mimina asi nikdy chtit nebude 😎 😅 , ale musi se to vydrzet, casem to prejde 🙂 😉

laurital
31. říj 2013

Buď v klidu, druhé mateřství mě stálo minimálně pět let života 😀 .
Když bylo mladší čtrnáct dní, tak začala starší chodit do první třídy, takže kolotoč kterak stihnout MHD, uvařit, úkoly, věčné ježdění do školy a zpět s kočárkem....do toho jsme začali s rekonstrukcí nového bytu...už nikdy více.

@camelinka Paměť je milosrdná 😀

jija
31. říj 2013

maly byl taky nespavec a chtel pozornost, v noci spal 6 hodin a pres den dvakrat asi hodinku a v poledne 3 hodiny ale az po hodinove prochazce, kolikrat jsem si ho musela brat i na zachod, cely den lezel vedle ne na gauci nebo v naruci na gymnastickem mici a jedla jsem vedle nej na gauci
Zlepsilo se to po 3 mesicich, kdy se zacal trochu hybat sam, byl desne zvedavy tak nenavidel lezeni, protoze nic nevidel
@oililygirl

arrowka
31. říj 2013

Musím to zaklepat, malá je pohodová a spí. V noci 11-12 hodin, budí se jednou. Přes den 2 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne. Pozornost vyžaduje, ale naštěstí nepláče. Krátce po ranním a dopoledním kojení si dokonce vydrží půl hodiny hrát sama na dece. Po čtvrté hodině už dost prudí, to už neudělám nic. Máme horší a lepší dny, ale v průměru je to fajn a domácnost i vaření stíhám. Díkybohu za to, protože jsem na ni většinu času sama, manžel pracuje v zahraničí a příbuzenstvo je daleko.
Tak a teď jsem to sem napsala a zítra už to nebude pravda. 😀

oililygirl
autor
31. říj 2013

Diky vsem za zkusenosti.
Nas maly vyzaduje pozornost a taky dost place. Uz se tesim, az povyroste. V noci to jde. Budi se na kojeni asi 2x. Ale i tak. Ja byla vzdycky spac a tohle spatne snasim. Navic v noci mam mozek unavenej a rozespalej a vymyslim blbosti ☹

lucifereeek
31. říj 2013

malá do 1roku neustále brečela, nechtěla spát a že by ležela v postýlce a koukala jak ostatní děti to nehrozilo, byla jsem z ní na mrtvici, neustále jsem ji měla na rukách, na pláč nic nepomáhalo, v kočárku nechtěla být, v postýlce taky ne, prostě furt jen křik, často jsem brečela doma s ní, hold se to musí vydržet. Doufám, že alespoň u druhého si užiju spinkající a klidné miminko.

cirrusa
31. říj 2013

@oililygirl nevím, jak staré dítko máš. Miška se narodil v září, teď nám skončilo šestinedělí. Je to nespací dítko, když nespí, tak chce být na rukách. Vyřešila jsem to šátkem, teď už Beccem a jsme spokojení oba. Zvládám domácnost, pochůzky, teď s ním píšu diplomku - dám si ho do šátku nebo do Becca, sednu na gymn. míč, lehce se pohupuji a píšu. Občas si kvikne, to jo, ale je to pohoda. Nebýt šátku a Becca, tak asi řvu, že mám nespavé a nosící se dítě, takhle říkám, že mám doma pohodáře 🙂

oililygirl
autor
1. lis 2013

@lucifereeek tak to si mela strasne tezky. Jak jsi to zvladala?
Ja sem na tom psychicky docela blbe. Narocna pece o miminko to jen zhorsuje.

oililygirl
autor
1. lis 2013

@cirrusa co je to ten Becco? Nad satkem porad vaham. Ale treba by nam to pomohlo.
To ses dobra, kdyz s malym pises jeste diplomku.

jarkalada
1. lis 2013

@oililygirl mně se děti vzbudily najednou-najednou řvaly hlady. Oběma udělat um, oba naráz nakrmit.Postupně odkrknout,mezitím mi malej blindil obloukem. Odložení malé, převlečení malého. Umýt flašky. Půl hodiny ostříkat.Oba oblíct, vyrazit na rychlou procházku, kde jsem slupla tatranku apod 😀, doma oba svlíknout, dojít si na wc 😀 postupně s každým zacvičit vojtovku a poté oba opět nakrmit. a tak dále a tak dále.. I v noci se mi oba budily po 2 hodinách, krmení trvalo ze začátku 45minut a za hoďku se vzbudily zas...
Teď už na to pohlížím s úsměvem, ale že to trvalo.. 😝 😀

loafeer
1. lis 2013

Ahoj, ujistuju te, ze to bude cim dal lepsi. Pro me byl prvni rok a pul prakticky utrpeni. Jednak me to nebavilo, kolem 8.mes jsem nemohla od maleho vubec odejit, musela jsem jen chovat, maly na me visel, ruky uz jsem mela vytahane jak opice, doma binec, nenavarene, hruza. Sice ted mam taky pocit, ze jen uklizim a varim- co uklidim, maly hned roztaha, co uvarim- v tom se porype...ale uz si sam vyhraje a necha mi i chvilicku pro sebe a je s nim konecne trochu rec:o)

leni78
1. lis 2013

Ano měla jsem to taky tak 🙂 podruhy jsem pořídila manduku a nosila jsem ho abych něco udělala. Taky jsem si normálně nedošla na záchod. Teď me to počáteční šílenství čeká potřetí. Vydržet 🙂🙂

oililygirl
autor
1. lis 2013

@jarkalada to je taky psycho, to te obdivuju
@loafeer myslim, ze je normalni, ze to cloveka uz nekdy nebavi, je to opravdu zahul
@leni78 to ses teda statecna, tolik deti

Tohle se nikde nepise. Porad jen co v tehotenstvi, pak jak kojit, koupat a podobne, ale o neuveritelnem psychickem vycerpani nikdo nenapise.
Nebo sem fakt tak slaba, ze mam pocit, ze to nemuzu vydrzet.

katchula
1. lis 2013

@oililygirl První měsíce byly šílený, malej byl taky nespavec, uplakánek a vždy mi přišlo, že chtěl být zrovna jinde než zrovna byl. Prostě takový věčný nespokojenec. Navíc mamánek, co mi visel stále na noze. Miminko, co leží v postýlce, brouká si a kouká spokojeně okolo sebe je pro mě sci-fi 😀 Ano, časem se vše zlepší... jak tu píšou ostatní. A až bude dítko větší a bude s ním už zábava a celkem i pohoda, tak buď půjde do školky a Ty do práce anebo už budeš mít druhé, takže si tu pohodu vlastně člověk ani pořádně neužije 😅 Ale jinak jsem celkem optimista 😀

lucifereeek
1. lis 2013

@oililygirl hodně špatně, navíc jsem na všechno sama, naši bydlí daleko a nikdo mi malou ani nevzal třeba na procházku nebo tak, máme to náročné i teď, ale už to není jak to bývalo, alespoň furt už neřve. Ale je to fakt uplně jiné, než jsem si to představovala, všude píšou, že miminka hodně spí, u nás to tak vůbec nebylo. Přítel už toho mel taky dost a tak raději chodil domů čím dál později, aby nemusel poslouchat furt ten řev. Teď už je alespoň malá rozumnější a dá se s ní dělat spousta věcí, od nějakýh skládání kostek po vožení panenky v kočárku atd. ale jinak je na mě taky hodně závislá, dokonce se mnou i spí, takže jsme spolu 24hodin denně, v postýlce nechce vůbec spát a s tím spaním máme problémy doteď, chodí spát pozdě - cca 22-23hod. vstává mezi 7-8hod a pak spí někdy půl hoďky, někdy hoďku a kousek za celý den, hold se to musí vydržet, říkám si, že to bude čím dál lepší, tak snad jo 🙂 a tobě držím palce, sama vím, jak jsem se s tím trápila, brečela a že jsem měla i několikrát kolaps - nevyspání, stres a to všechno dělá svoje. Nerada na to vzpomínám a jak některé maminky píšou, že by chtěli zastavit čas aby tolik neutíkal, já naopak, chtěla jsem, ať má už alespoň rok, jinak se zblázním. S tím nosítkem - Becco je ergonomické nosítko, taky ho doma mám, ale malá mi v něm nechtěla být :( u druhého bych chtěla zkusit šátek - ten jsem původně chtěla i u prvního, ale pak mě nějak zaujalo to ergonomické nosítko.

pisisvori
1. lis 2013

já se přidávám. První měsíce byly něco hrozného , do roku a půl taky nic moc, ale už lepší...pak už se to lepšilo. Dcera v noci vstával i 10, přes den spala 3x 20-30 minut. Spala asi 1/2 toho co je uváděno jako průměr. Když nespala tak bulela, nemohla jsme ji položit ...pořád jsme jí nosila chodila s ní a zpívala jí nebo dělala jen "blá, blá, blá.." . V kočárku plakala, v autosedačce plakala, když jsme byly někde na návštěvě celou dobu plakala atd. Celé dny jsem byla sama zavřená doma , manžel v práci babičky daleko. V 10 měsích už spala jen jednou za den, ale aspoň hodinu v kuse. Od 18 měsíců už nespí přes den vůbec. Do 3 let si nhrála sama, radši se mnou vařila. Je hrozný mamánek. Ve 4 letech usnula s tatkou 2x jinak chce mě, přes noc beze mne nikdy nebyla atd.
Také jsem si do dceřiných 2 let říkala, že už nikdy další nechci...pak se to měnilo a teď možná bude druhé🙂.
Vím jak je to nárořné a také vím, že kdo nezařil nikdy nepochopá o čem mluvíš...ale věř , že bude líp a pokud trochu můžeš snaž se ajistit si nějakou "pomoc" manžela babiček, chůvy....aby ses dostala třeba na cvičení, na kafe s kamarádkou... nebo se jen vyspala🙂

cirrusa
1. lis 2013

@oililygirl patří do skupiny ergon. nosítek (třeba ještě manduca atd.),koukni sem https://www.google.com/search?client=opera&hs=B...

pouvažuj, dle mého je to super. v ptaze se dá i půjcit, muzes vyzkoušet, zda vám to sedí a koupit pak, přei jen je to dost peněz.

oililygirl
autor
1. lis 2013

Diky vsem! @pisisvori @lucifereeek @katchula
Ja sem prave taky z tech, ktery se tesi, az vyroste a trochu se zabavi a az bude vic spat v noci. Ale jak to tady nekdy ctu, tak na tom s tim spanim nejsme tak hrozne. Ale neplati u nas, ze cim dyl ho dam spat, tim dyl spi.
Nejake nositko mame, ale to musi aspon drzet hlavicku.
Pritel se taky moc doma nezdrzuje, ma toho taky dost. Ikdyz se o nej temer nestara. Strasne mi tu chybi nejaka kamaradka s miminem. Bydlim v Praze a kamaradky mam relativne daleko.
Navic krome toho vseho jeste trpim psychickym onemocnenim OCD. Ale na terapii fakt nemam cas. Takze sem nekdy fakt na dne.

oililygirl
autor
1. lis 2013

@cirrusa ale to neni uplne pro nejmensi, ne? Pokud nedrzi hlavu. Diky.

leni78
1. lis 2013

@oililygirl Máš pravdu, že se o tom nemluví. Hlavně moje mamka mi porad naznačovala, že jsem divná máma a mam divný dítě. Protože jiný děti leží v postýlce a jsou hodné, koji se jednou za tři hodiny a nevim co jeste. U druhyho dítěte jsem pochopila, ze divní nejsme, ale úplně normální. Nejvíc me baví, jak vždycky v tv ve filmech, nebo celebrity, úplně spokojený, namalovaný, dite spinka v kočárku, nebo haja v postýlce, nikde problém, doma naklizeno, jo jasně 🙂🙂

oililygirl
autor
1. lis 2013

@leni78 nejste divny, hodny miminka jsou vyjimka. O celebritach mi ani nemluv! Hlavne taky dokonala postava par tydnu po porodu.
Nebo maminy, ktery chodi s miminkem na jehlach po obchodaku. Nechapu! Ja nejsem schopna jit ani do samoobsluhy. Mam panicky strach, ze tam zacne rvat .

soniq
1. lis 2013

@arrowka tak co, je malá pořád tak pohodová holčička nebo po napsání článku je to pravý opak? 🙂

cirrusa
1. lis 2013

@oililygirl je to od 3.5 kg, pro novorozence je tam novorozenecká vložka, která hlavičku fixuje. Ale pravdou je, že pro úplného novozence bych zvolila asi šátek. Malý má teď něco pod 5 kilo a v Beccu už mi v té novorozenecké vložce sedí pěkně.

arrowka
1. lis 2013

@soniq Večer prořvala. 🙂 Poslední dobou se taky začíná víc vztekat, hlavně přes den. Vidím, jak se jí chce spát, tře si očička, tahá se za uši, ale ne a ne zabrat. Tak se vzteká a já musím chovat, dokud neusne.
Jinak to, že je oproti ostatním miminkům relativně hodná, má asi v genech. Já jsem totiž byla extrémně hodné miminko. Prý jsem večer před spaním hodinu koukala a povídala si. Vůbec jsem nezačala lézt, rovnou jsem chodila. Ale jen tehdy, když mě máma postavila. Pak jsem spadla a zůstala na místě. 😀 Na neurologii zjistili, že mi nic není a jsem jen líná. To mi vydrželo doteď. 😀
Jinak bohužel (bohudík 🙂 ) u dítěte platí, že nic není napořád. Takže čekám, že si to vyberu později, až začnou růst zuby, až na mě začne být závislá... Někdy bych klidně vyměnila zlobivější dítě za to, abych na ni nebyla sama. Kdo má hlídací babičky, tak mu opravdu závidím.

oililygirl
autor
1. lis 2013

@cirrusa tak to jo. A chce ti v tom byt? Muzes s tim neco delat? Myslis, ze je to lepsi, nez satek? Aspon se to nemusi vazat.

cirrusa
2. lis 2013

@oililygirl pro mě je to nenahraditelná věc. dokonce bych řekla, že to je asi nejlepší věc z výbavy, kterou mám a taky jedna z mála věcí, kterou jsem si nechala po prvním dítěti. Šátek je asi variabilnější, ale já ho prostě nejsem schopna správně uvázat (zato manžel je na to expert, takže on šátkuje, já nosím v nosítku). Napoprvé obě děti asi 5 minut řvaly, ale pak přestaly a od té doby v pohodě. A dělat s tím se dá cokoliv. Já na základě toho mám doma uklizeno, navařeno, jsem schopna si kamkoliv dojít. Opravdu si myslím, že to je nenahraditelná věc, bez něj bych asi tolik věcí nezvládala.

jetynka
2. lis 2013

@cirrusa Tak to je máš fajn, u mě se nosila akorát tak Barča, toť vše 😀 , K. a V. řvali jak pominutí. Tak u nás vedla doma stará liberta, na tu nedám dopustit zase já 🙂. Šátky ty já taky neumím a i kdybych se poskládala tak ho prostě neuvážu, tak nejsi sama 🙂, mám ergonomické nosítko a Klárka v něm byla asi 3x ☹.

oililygirl
autor
2. lis 2013

@cirrusa fakt je to tak dobry? To bych prave potrebovala, abych mohla neco delat a ne jen skakat kolem maleho a presto ho mit u sebe. Chtela sem i satek, ale bojim se toho vazani a sloziteho vkladani mrnouse. Kdyby to zabralo, bylo byto uzasny! Strasne by mi to pomohlo.

cirrusa
2. lis 2013

@oililygirl zkus si ho půjčit, vyzkoušet a uvidíš, zda ti (vám) to sedne nebo ne. 🙂

tamaar
7. led 2016

Pridavam se k diskuzi, materstvi jsem odkladala, mela jsem v podvedomi ( z toho co jsem vsude kolem slychavala, jak to bude narocne, jak uz se nikdy nevyspim, jak uz si nic neuziju a nepojedu tam a tam)
Opak je pravdou... mam zlaty dite... vyspim se a v podstate udelam vse co potrebuji.
Myslim, ze to zalezi hodne na tom. jak jste v pohode vy samotne...
Jsem za vse moc rada a preji Vam krasne materstvi! 🙂