Jaký máte denní režim u sedmiměsíčního dítěte?

carodejnice
5. led 2010

Ahoj,
asi něco dělám špatně nebo nevím ☹ Mám sedmi měsíční dvojčata a v noci se budí každé 2 hodiny na jídlo. Jsem už z toho zoufalá. Jaký máte režim dítěte?
Moje se budí mezi 7 - 7.30 a v postýlce si ještě hrají a nechají mě dospat. Vstáváme po 9 hodině, oblékání, mytí, hraní. Pak jdou tak na necelou hodinku spát kolem 11 hodiny a pak si hrají. Ven chodíme mezi 13 a 14 hodinou a jsme tam do 16 až 16.30. Pak si hrajeme a v 19 hodin začíná kolotoč s koupáním a většinou do 19.45 jsou v postýlkách a usínají. Jenže se pak budí každé 2 hodiny na jídlo. Začíná to ve 22, pak 24, pak 2 atd. až do rána 😒
Dopoledne skoro vůbec nic nejedí (zapomněla jsem dodat, že je zatím plně kojím, ještě nepřikrmuji) a odpoledne to není taky žádná sláva. Dohánějí to v noci. Nevím jak jim mám vysvětlit, že jíst se má ve dne a v noci se spí.
Příští týden chci začít s příkrmy, zatím jenom na oběd zeleninku a tak po týdnu zeleniny chci začít dávat večer kaši. Slibuju si od toho, že je to nasytí pořádně a budou spát. Co dělám špatně???

aponchie
5. led 2010

to teda klobouk dolu ,ze kojis plne dve deti 😎 to musi byt sakra narocne teda jak to tak vidim..klidne muzes zacit s prikrmem ,ale nechci ti brat iluze o spani..ta mrkvicka nebo polevecka je moc nezasyti to je spis na doplneni latek vitaminu a mineralu..kase nedavame vubec strasnej curbes s briskem nam udelaly takze lekarka rikala,ze kase neni vubec hodnotna a nemusi se davat spise ovozel +maso a to veeelmi lehce..me se mala budi taky co dve hodky a jeste do toho zacala kajdit 4y za den a to jsme po zavedeni prikrmu dost trpeli na zacpu a lezou nam zuby takze bych to videla na vsecko kolem jen ne jidlo..spi s nama takze se vyspim ,ale usne v 8 na kojo s ebudi pak v 22 24 a do rana jeste tak 2-3x takze normalka ,ale ja pamatuju,ze i starsi dcera se tak budila casto prej je to tim kojenim,ze ty plne kojene deti jsou na to zvykle a taky MM se rychleji vstrebava nez UM nebo kasicky ..nicmene i po kasicce se deti budi casto zase na zizen takze je to tezko..a presne jak rikas..mala pres den pije tak 3-4xmax..a v noci chlemt ajak hrom to uplne silene loka prsa me bolej jak taha apres den nic lekarka rikala,ze je tak proste zvykla bud to nasilim utnu nebo to necham bejt..nic mezi tim asi neni

jo a spatne nedelas vubec nic jen te obdivuju jak to zvladas kojit dojit ty prcky 😀

neu.sona
5. led 2010

Ahojky, taky Ti smekám klobouk 😉 .
Tak já jsem byla z Matýska taky docela dost unavená, protože chtěl pořád co hodinu, hodinu a půl jíst a byl pěkně nevrlej a bylo to takové všelijaké.
Tak jsem si začala odstříkávat, protože mi to přišlo divný, že mu to jako nestačí na tři hodiny. Zjistila jsem, že vypije hrozně málo najednou a snažila se ho naučit, aby najednou vypil víc. A povedlo se, teď jí co tři hodiny 7,10,13,16,19 a pak ve čtyři ráno.
Taky jsem začala v půlce šestýho měsíce přikrmovat, nejdřív zeleninku, pak k tomu maso a teď dostává dopo ovoce a odpo zeleninu s masem.
Za začátku to bylo docela náročné ho naučit na režim, ale přečetla jsem si knížku "každé dítě... a zavedla mu režim i ve spánku. Dopo spí od 10 do 11.30 a odpoledne usíná po druhé a spí jak kdy. Ale pravidelně hoďku.
Taky jsem si stanovila, že dřív, jak ve čtyři ráno prostě nedostane a on to prostě vydrží. Občas se zbudí, ale utěším ho a zase spinká dál.
Je to ale jedlík, má teď v sedmi měscích 72 cm a 9400 gramů, takže určitě nestrádá.
Je to prostě o tom, že některému dítěti režim vyhovuje a některému asi ne, ale nám rozhodně pomohl a víc se užíváme 🙂

zuzankast.
5. led 2010

ahoj, taky máš můj obdiv!

Taky jsem plně kojila, od 6. měsíce jsem začala dávat v poledne příkrm(zeleninku) a později i odpoledne svačinku (ovoce) a přijde mi, že spí od té doby malá lépe. Jen když rostou zoubky, tak se v noci budí, ale stačí dát dudlík a zas spí, zkoušelas drobečky ošidit několikrát dudlíkem, aby se naučili, že v noci se nepapá 🙂 nám to pomohlo.

luccii
5. led 2010

i ja tise obdivuju 😉 my uz mesic prikrmujeme, na obed zeleninu s masem, odpo ovoce a moc toho zati nesni... spi hur, kdyz rostou zoubky, pak kojim jako ty... ted uz zase jen 2 - 3 x za noc, jinak kojim, kdyz chce, ale nikdy driv jak po 2 h... spinka kratce dopo i odpo, ale jen na cerstvem vzduchu... spinkat chodi v cca 20:30 (po cviceni vojtovky, koupani a kojeni), vstavame ruzne

andrei
5. led 2010

Ahojky, tak u mě máš taky velký obdiv. 😉

andrei
5. led 2010

Já mám taky osmiměsíční holčičky a od třetího měsíce spinkají docela dobře, teď už spí Od19h do 6h. Ema se teda občas vzbudí, ale dám jí čajík a spí dál. Přes den usínají kolem 10h tak na 2hoďky a pak kolem 13h taky na 2hoďky. Ale já teda nekojím, neměla jsem moc mléka a bylo to aj bolestivé. Teď večer jijou kašičky a přes den zeleninku a odpolední svačinku jablíčka a banán. Tak ještě jednou klobouk dolů, musíš být asi hodně unavená. Moc bych ti přála, aby se to upravilo a konečně ses pořádně vyspala.

ridarida
5. led 2010

Ahoj děvčata,
dcera bude mít 7 měsíců, plně kojena 5 měsíců, pak na doporučení lékařky kvůli malému váhovému přírustku pomalu začít s maso-zeleninou v poledne, od 6 měsíců kaše Sinlax navečer. Tedka máme zařadit jednu přesnidávku s ovocem a dát již do stravy lepek.

Měla bych pár otázek, lékařka mě tak rychle vystrčila z ordinace že jsem se zapoměla zeptat a teďka jsem naštvaná že jsem se nechala odbýt a moje máma mi "pořád radí" a velmi mě znervozňuje. Rozhodla jsem se pro ovoce odpoledne, d-sama si dopoledne hraje max 1/2h jinak nosit, dělat opičky..., už nepomáhá aby na mě viděla, takže nic neudělám a mám výčitky že jsem nemožná...
áváte přesnidávku ze skleničky nebo syrové ovoce?? Je vhodné dát do ovoce piškot pro děti co má označení 6+, jde mi o to, že dcera toleruje jen velmi tuhý příkrm na lžičku... A ještě jeden dotaz co říkáte na kašičku před koupáním, ne až po koupání, sice si trošku blinkne -ale ona mi ublinkává často (jednak dcera je děsně zapatlaná a po koupání by ji únavou asi nesnědla a rozdráždila by se a těžko by usínala )??

Jinak náš "režim":
-kojení ve 4 a asi v 8h, mezi tímto většinou spí, někdy usína hodinku, někdy kňourá, ale snažím se aby byla u sebe v postílce
-dopoledne sama neusne, jen na prsu a pak položit, dudlík a spí i 1h v kuse, ale někdy neusne vůbec a pak je moc protivná
-po probuzení oběd, mezi 11:30 - 12:30,spapá 100 -120g pak čajík, nekojím jinak blije, doktorka říká že by měla udělat až 190g
-pokud se dá jít ven, jde spinkat do kočáru, musím jezdit jinak se hned probudí, 1 - 2h
-cca mezi 3 a 4h vstává, troška ovoce a kojení
-no a pak potřebuje zabavit do cca 18:30
-kaše a od 19:00 koupání, pak uspat u prsu kolem 19:30, 20:00
-budí se asi co 2h, odříhnout, čajík, dudlík, většinou dále spí, někdy po půlnoci znovu kojím, ale většinou pak nechce spát

germik
5. led 2010

tvoje babatka su jednoducho hladne a preto si žiadajú papat... My sme do konca 6mesiaca boli tiež len na mliečku ale na začiatku 7mesiaca som začínala s príkrmami pretože i na doporučenie doktorky už MM alebo UM po ukončenom 6mesiaci nestačí a treba začat s príkrmami. Doležité je papat ráno, i ked to zatial bude len mliečko a začat zeleninkou na obed /niekto začína kašou,aby babo spalo dlhšie v noci/
Skus im ten režim trošku obrátit a začat ponukat jedlo cez den, ono by sa to snáááď mohlo časom zlepšovat a budú papat stale vačšie davky cez den a tým nebudu mat taký hlad v noci. Držím palce, asi to musí byt fuška - a ešte tažšie že su babatka dve 😕

germik
5. led 2010

čarodejnice - a skus mrknut na http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=27 ja už ked som nevedela ako dalej vždy som si tam našla odpoved

beruska24.9.
11. kvě 2010

Tak obnovuji téma.

Měsíc jsme měli jakž takž režim a poslední týden je katastrofa.
Dříve to bylo přibližně takto:
6.30-7h. vstávání, UM, pak hraní
kolem 9.30 ovocná přesnídávka, pak spát do kočárku
kolem poledne UM, pak hraní
kolem 14.30 zelenina+maso, pak opět spát do kočárku
kolem 16.30 UM, pak hraní
kolem 19.30 vykoupat, UM a spát
V noci UM dle chuti.

Poslední týden, od chvíle co začala malá lézt jako drak po celém bytě a vstává už v 5.30!! ráno máme všechno totálně rozházené. Ani to papání nám časově nevychází. Nevím, má dny, kdy celkem jí a dny, kdy sní jen pár lžiček. A tím lezením se rychle unaví, pak ječí a je protivná a vzteká se. Dnes usnula na chvíli už počtvrté.
Už jsem z toho na prášky a nevím, jak alespoň to papání a denní spaní dostat do přibližných časových kolejí...

sussanah
11. kvě 2010

Tak je to dobre, nejsem sama 🙂 My mame taky maleho raracha 🙂 Plazit se zacal v 6 mesich a uz asi tyden vesele lita po byte na vsech 4 a stavi se o vsechno, co mu prijde do cesty. A s rezimem jsem na tom podobne, az na to, ze nam se rezim zrusil uz pred mesice, kdyz zacalo plazeni :( proste mame zhruba nejake milniky, ale nic pevneho. A spi mi tedy 3x denne, protoze ho to radeni tak unavi, ze pak potrebuje treba alespon 30min si schrupnout, jinak je s nim k nevydrzeni. Moje rada zni: nestresuj, proste se snaz drzet sem tam nejaky pevny bod (pro me je pevny bod, ze ma obed mezi 13- 15h 🙂 a zbytek to nechat na ni. Vsak to jsou deti a ne cvicene opicky 😉 Ale chapu tve zoufalstvi, me trvalo aspon 14dni, nez jsem se srovnala s tim, ze proste zadny rezim nebude... 😒

beruska24.9.
11. kvě 2010

sussanah - my režim neměli, jen večerní koupání a ukládání jsem od nějakých 2m. začala dodržovat přibližně ve stejný čas (tedy snaha převážně jen z mé strany). Po 6m. se mi podařilo jakž takž nastavit tento režim (viz. výše) a po měsíci je opět v troskách. Jinak +- půl hodiny u nás nehrálo roli, ale ten zmatek, co máme teď..... ☹
No, alespoň, že byt ještě není úplně vzhůru nohama (ale nejsme od toho daleko) a malá má jen pár boulí bez vážnějšího úrazu (ťuk, ťuk).

My plazení jako takové vynechali 😀 Plazení pozadu asi týden, pak rovnou na kolínka a pérovat, ani ne po dalším týdnu pohyb vpřed (spíš lezení s občasným prvkem plazení) a teď už lítá jako drak. tohle všechno stihla ani ne za měsíc. No, prostě obří skok vpřed. Až mě to vyděsilo. Jít dál tímhle tempem, tak v 8m. chodí 😀

bach
25. zář 2012

AHOJ, ja mam take sedmimesicni dvojcata, dva kluky. Asi mam stesti, ale od sedmeho tydne spinkaji celou noc. Po narozeni je v nemocnici budili kazde tri hodiny na jidlo, a po navratu domu jsem je nechtela budit takze nocni rezim nebyl zadny, nejlepsi rezim je spaci. 😉 budili se trikrat za noc, a chteli se bavit. coz jsem odmitala, pro me to bylo napapat krknout a spat. Postupne se budili dvakrat za noc az spinkali az do rana = 4ho a pak 5h .... dnes kojim mezi 6 a 7h rano potom je dam jeste do postylky, jelikoz musim vypravit starsiho 6leteho syna do skoly. To spinkaji nebo si hraji v postylce, dopoledni svacinka je mezi 9 a 10hod.materske mleko, a mezi 12 az 13h maji trochu zeleninky a mleko. odpoledni svacinka mezi 16 a 17hod kompot jablicka hrusticky.... a m. mleko. Vecer kojim mezi 19 a 20hod.
Jinak mam trosku jiny problem, jeden papa dobre zeleniku a druhy vubec nechce neotvira pusiku a chutnaji mu vice sladke kompoty nez zeleninka!
v kazdem pripade drzim palce .... 🙂