Jaký máte názor na to, spát s novorozenětem v posteli?

terinka123
17. kvě 2012

Malý má 12 dní, beru ho občas přes den do postýlky, když si chci na 2 hodky schrupnout. Nevím ovšem, abych ho moc nerozmazlila a aby si na to moc nezvyknul. Jaký máte na to názor?

denousek
17. kvě 2012

tak já jsem byla před porodem zásadně proti ale nějak mi to nevyšlo 😀 malej spí u sebe v postýlce ale jak je k ránu kolem 5 tak už tam sám nebude ani za nic a spí u prsa 😀 ale jsme tak spokojení oba dva co už... jinak by jsme se nikdo nevyspaly.. tak jsme spokojenější.. vyhovuje nám to... ale večer v postýlce usne v pohodě,jen k ránu jak začne svítat uz tam sám nechce být...

cervena_vila
17. kvě 2012

Záleží na povaze mimča. Moje se velmi brzy nastěhovala k nám do postele a zůstala skoro do dvou let ke spokojenosti všech. Pak se sama přesunula do své postýlky, že už je velká.
Dítě se rozmazlí až blbostma (lízátka, hračky, co vidí, to dostane), nikoliv těsným kontaktem s matkou.

lsx
17. kvě 2012

Můj názor je ten, že mi vůbec nevadí rozmazlování v tomhle směru. Protože si užívám každou chvíli, kdy chce být se mnou. Jednou přijde do věku, kdy o tu blízkost už stát nebude. Tak ať si to pak nevyčítám, že když byl malé miminko, tak jsem mu to nedopřála.

ladybugie
17. kvě 2012

dcera spala u mě v posteli jen mezi nočním kojením a někdy ani to ne. Kluci ze začátku spali jen u mě, te´d mají každý svou postýlku. Dcera už spí na velké posteli ve svém pokoji, ale stejně chodí do naší 🙂

camelinka
17. kvě 2012

ja bych to nehrotila,kdyz jsou vsichni spokojeni,tak proc by mrne nemohlo spat v posteli 🙂

palomitacheca
17. kvě 2012

První syn spal od začátku s námi, bylo to hlavně kvůli kojení. Nemusela jsem k němu vstávat, stačilo se jenom natočit a pak jsme zase oba usnuli. U druhýho tu budu dělat stejně.

kaleilah
17. kvě 2012

Je smutný mít strach z toho, aby sis "nerozmazlila" dítě a připravit se tak o ty nejkrásnější chvíle, kdy se k tobě tiskne to malinkatý těličko a cítíte jen jeden druhýho. Jsi máma, potřebuješ mimčo stejně jako ono tebe. Tak neřeš co si o tom kdo myslí, ne? Už jen to, že jsi dalůa tuhle otázku znamená, že o tom přemýšlíš a asi ti to i vyhovuje.(že spíte spolu) TAK CO VLASTNĚ ŘEŠÍŠ??? 🙂

veroussek
17. kvě 2012

Ja si malou opravdu malokdy beru k sobe do postele, ona ma ve sve postylce svoje pohodli. Naucila jsem ji spat v postylce i pres den a vyhovuje to me i ji. A neni to tim ze bych nechtela doprat kontakt se mnou, myslim, ze toho ma pres den dost ;o)

schnek
17. kvě 2012

my jsme spali společně plánovaně. Za rozmazlování to nepovažuju, naopak - miminko tělesný kontakt potřebuje, tím ho rozhodně nerozmazlíš (to je akorát blábol z dob našich rodičů). Navíc, jak já říkám, není lepší monitor dechu než rodič 😉 😀 Na to, co si myslí ostatní, se vykašli. Co my jsme se s klukama naposlouchali, jestli budem všichni spát spolu, až si v 15 přivedou holku? 😀 Bez problému se z naší postele odstěhovali do svýho pokojíku. Teď čekáme na novou postel a zkusíme, jestli by se u kluků nelíbilo i Aničce (mmch, ta nikdy v postýlce krom spinkání přes den v hacce nebyla). Už jenom ta představa, že budeme v posteli sami, mi připadá divná 😅 😉

andelka
17. kvě 2012

Starší syn spal u mě v posteli do 8měsíců (hlavně kvůli uspávání a kojení - resp. uspávání kojením 😅 )...pak spadl, takže šel do své 🙂 Mladšího si beru nad ránem, jinak spí v postýlce.

bureska
17. kvě 2012

Nevidim v tom vubec problem, myslim, ze dite se rozmazli neduslednou vychovou, ne mazlenim a spanim v jedne posteli 😉

martaska78
17. kvě 2012

Já měla obě děti "alergické" na postýlku a to jsem se u malé dost snažila, aby tam vydržela. Ale potom jsem nevydržela já, obě děti spali s námi v posteli, ani jedno není extrémně rozmazlené 😀 , ale já je měla v posteli pořád, pokud ti hezky spí v postýlce, tak je možné že by mohl postýlku bojkotovat 😉

bella22
17. kvě 2012

Já vidím problém v bezpečnosti, v rozmazlování ne.

johnatanka
17. kvě 2012

Obě děti jsem si ráda nastěhovala do postele a každý ať si to dělá jak chce....někdo odstaví dítě do pokojíčku, jiný si ho nechá v posteli...dokud bude chtít být se mnou, bude 😀 😀 😀 , když byl syn malý, měli jsme 3postele vedle sebe a neřešila jsem to, teď spí syn v pokojíčku a manžel tam s ním, manžel si zase užívá jeho, takže jsme holky a kluci zvlášť, manželský život tím rozhodně netrpí a cestu a čas na sebe si rozhodně najdeme, je to zase změna, že za sebou chodíme se potulit 😵 😵 😵

petrunka01
17. kvě 2012

Rozmazlování to není,naopak je super,když to tak vyhovuje oběma.Já děti do postele moc neberu,protože se prostě nevyspím,pořád je kontroluju,spím jen napůl,v nepohodlných pozicích,aby měly dost místa...
Oba spí ve svých postelých-dcerka v dětské postýlce,ale k rámu po kojení si malou v posteli nechám,ona tak spíš usne a spíme ještě třeba do sedmi spolu

zlatouch
17. kvě 2012

vzhledem k nočnímu kojení jsem měla v posteli obě, bylo to pro nás nejpohodlnější. Jakmile začaly lézt a bylo riziko pádu, usínaly ve své postýlce (příp. jsme přenesli), ale po prvním koju až do rána v posteli. Díky tomu jsem si docela vyspala, obzvlášť u druhé, kterou jsem si vzala do postele hned. Rozhodně doporučuju!

mirka00
17. kvě 2012

súhlasím s @isx a @kaleilah .keď máme ocinka v práci(týždnovky) spáva so mnou keď je doma spí v postielke a vobec žiadny problém zaspí aj tam aj tam.a hlavne teraz ked sa pretáča som rada,že ho mám na blízku a milujem ten pocit keď sa ho v noci možem hocikedy dotknut a ked idem spat chytím za rúčku🙂

jop
17. kvě 2012

Neřešila bych to, dělej to tak, jak vám to oběma vyhovuje. Já jsem s malým spala společně cca 2 měsíce, protože pořád plakal a měla jsem pocit, že ten kontakt potřebuje. Pak se to změnilo a začal spát sám v postýlce, za což jsem byla vděčná, protože jsem se s ním nikdy pořádně nevyspala ze strachu, že ho bouchnu nebo zalehnu.

weri1
17. kvě 2012

malej se mnou spí od 2. měsíce a jsme spokojeni všichni

usounek25
17. kvě 2012

Určitě je to jen vaše věc 😉 , občas to tak taky dělám, hlavně ráno, když se chci ještě dospat a mám pocit, že malá chce vsávat nějak brzy, tak si ji vezmu do postýlky, přitulíme se a chrní další dvě hodinky. Se starším synem jsme to také tak aplikovali, jinak spal normálně v postýlce a nebyl žádný problém - spokojenost byla na obou stranách. A jinak znám spoustu rodin, kde děti spí v posteli s rodiči a to už jsou mnohem starší a všem to takto vyhovuje. Jak už je tu určo psáno jsou děti, které ten kontakt prostě potřebují, špatně spí v postýlce, brečí nebo se třeba chtějí co hodinu krmit, takže je určitě snažší a pohodlnější je mít v posteli. A nebo jak píšeš ty, že si chceš prostě jen schrupnout 😉 .

mates22
17. kvě 2012

normálně to udělej, jak to budeš cítit, já to u dcery dlouho lámala přes koleno, že musí být v postýlce a nevyspal se nikdo...pak jsem dala na pocit a byl klid. Se synem jsem jela už úplně podle něj, ten byl dlouho spokojenej sám, dokud měl koš, pak v postýlce už ne, tak spinkáme spolu..................

kaculetka
17. kvě 2012

V posteli se k sobě tiskneme už 13 a půl měsíce....a ať si kdo chce co chce říká....mně to nevadí, právě naopak!!! Já si to užívám!!! 😉

kristi
17. kvě 2012

Mia s námi spí dosud.....5 a 1/4 roku...... 🙂

timbouctou
17. kvě 2012

já jsem měla staršího v posteli do jeho dvou let, pak ochotně přesídlil do nové, "chlapácké" postele 🙂 ale menší se jen občas u mě dospí, jinak nechce, trochu mi to je líto, je to super mít mimčo u sebe, neznám lepší orgasmus 😉

marketa97
17. kvě 2012

já chodím s malým spát před den doteď, beru si ho k sobě do postele. Když ale není čas, tak chodí bez problémů sám do své postýlky, stejně tak večer. Usíná u sebe a sám, a až v průběhu noci si ho bereme k nám a máme to tak od malička, tak se neboj a užívej si to. Hrozně rychle to utíká a pak už na nás budou prdět :D

mpavlinka
17. kvě 2012

Proč ne... Nikiška teda spí odmala v postýlce, bylo období kolem jejího půl roku a třičtvrtě roku, kdy jsem kojila snad 6x za noc, tak jsem si ji nechala v noci v posteli. Ale vždy platilo, že usíná ve své postýlce. Nikdy nebyl problém s uspáváním, položím, zazpívám, odcházím a hned spí. Ale každému to vyhovuje jinak, třeba druhé v posteli bude 😅 😀

lisicka
17. kvě 2012

Já bych potřebu tělesné blízkosti a spokojenosti obou nebrala jako rozmazlování.. Máme mrňouse taky v posteli a je to tak pohodlnější a příjemnější pro všechny.. Přijde čas kdy to tak nebude, tak si to pořádně užij a na "správné názory" jiných nehleď..

saminomimino
17. kvě 2012

tak podle mně se tím rozhodně dítě nerozmazluje,někdo by mohl apelovat na bezpečí prcka,ale na sobě mám ozkoušené že i když spím vím že mám dítě v posteli a nejen že ho nezalehnu ale vím dříve ne ono že už bude vstávat 😀zkrátka máme na to šestý 6 smysl a podvědomí pracuje,ruku do ohně bych nedala za tatínka,takže jsem z pravidla dítě u sebe v posteli měla mezi mnou a postýlkou u kraje aby nespadlo,syn semnou spal v postely už v porodnici,nikdo neřekl popel a to by taky mohli 😀 doma snáma spával i s hafanama,vím že někomu o může přijít ujeté 😝,a dokonce spával i mezi mnou a mužem nikdy se nic nestalo a my se mohli i krásně vyspat,on když byl jinde vyloženě to byla prořvaná noc,bezproblémů se to odnaučil sám od sebe až se mi potom zastesklo,ale narodilo se dítko druhé a už by to byl v postel poněkud nával,dcera se mnou spávala občas,co jsme se přestěhovali asi před měsícem a půl,spí jedině ve své postýlce,i jako novorozeně byla zyvklá sama v postýlce usínat a později když bylo nutné,jsem si ji vzala k sobě,i syn usínal ve svém,později přišel za námami do ložnice,já na tom nevidím nic špatného,jistě že toho děti mohou i zneužívat ale myslím že v určitém věku už zkrátka chápou jisté meze a lze se snimi domluvit a vyjasnit si pravidla,a pro novorozeně vím že je to krásné pospaníčko vedle mámi u které bylo tak dlouho v bříšku 😵

lussi
17. kvě 2012

jen se tul, dokud to jde, za čas na Tebe bude mladej házet bobek 😉 Náš Fífa byl od mala zvyklý usínat u prsa a mačkali jsme se k sobě celou noc (často se mi budil na kojení, takže to byla i moje pohodlnost spát dohromady) a teď už spí celou noc skoro sám, já pak k ránu k němu přelézám, protože mi je smutno😀

zelvy
19. kvě 2012

Ahoj, spala jsem tak se synem, potřeboval kontakt, jinak se budil a plakal. Spal s námi v posteli asi do tří let a pak se udělal nový pokojíček a začal spát sám. Dcera usínala od narození sama v postýlce a neměla problém tam spát celou noc. Každé dítě je jiné a podle mě je dobré porozumět a vyhovět jeho potřebám, nic netrvá věčně a na spoustu věcí budete pak vzpomínat.