Jaký nábytek je vhodný pro miminko?

meleri
2. črc 2008

Ahoj holky,

chtěla bych poprosit vás zkušenější jestli byste mi nenapsaly, jaký je vhodný nábytek pro miminko.
Zařizuju pokojík, a máme dvě skříně - jedna se zásuvkama na oblečení a druhá na věšáky.

Ale tedkom nevím, na ty různé ostatní věci, co se vám ukázalo nejpraktičtější?

Je dobré mít i stůl na přebalování přímo v pokoji?

dík moc.

lenicka1313
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mkh
20. říj 2011

Ahoj skus pozriet kidsdream eu maju pekny nabytok. mam!!! odporucam.

mia70
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gustavek22
1. črc 2013

Ahoj. Jestli mohu poradit shop na nábytek, tak doporučuji eshop http://www.dalmart.cz/ , kde mají velký sortiment venkovního i vnitřního nábytku. Nakupovali jsme tam nábytek do dětského pokoje a za tu cenu se to fakt vyplatí nakupovat odtud...

johanuse
29. čer 2014

Osobně bych už dnes sáhla po kompletu, koukni třeba tady http://www.nabytek-helcel.cz/detske-pokoje/cele... 🙂

zmrzka89
8. zář 2014

@johanuse Máte zařízený pokojík tak, že v něm jsou všechny věci pro miminko, ale postýlku máte v ložnici? Co se vám časem ukázalo jako úplně zbytečný kousek nábytku? Co se naopak osvědčilo jako dobrá koupě - nejen pro miminko, ale i pak pro starší děti?
Mám tu spoustu otázek, zatím máme jen 4 bílé zdi 🙂

kamimik
8. zář 2014

My máme v pokojíčku postýlku, přebalovák, skříň a komodu s šuplíky. Teď jsme dokoupili takovou policovou komodu, do které dávám boxy s hračkama. Všechno nám vyhovuje a nic nechybí 😉

zmrzka89
8. zář 2014

@kamimik odkud jste kupovali? Já bych hrozně ráda masiv, ale to je prachů... Koukala jsem na masiv v ikee, ale vadí mi systém šuplíků jako zastara, žádné plnovýsuvy a tak... jak máte řešené komody šuplíky vy?

kamimik
8. zář 2014

@zmrzka89 máme všechno z Ikei, takový ten jejich klasický bílý. Polepila jsem to různýma barevnýma zvířátkama atd🙂 My jsme moc spokojení, masiv je masiv, ale přišlo mně to škoda. Třeba včera se náš drak rozmáchl s pastelkama a bylo to 😀 U masivu už bych zuřila

kvakuska
8. zář 2014

@zmrzka89 tak u nás máme právě novu komodu z masivu, má plnovýsuvy, říkala jsem si jaká to bude pohoda a škaredě jsem se spletla ... malá (13 měsíců) si velmi snadno otevře šuplíky sama, nevadilo by mi až tolik, že z nich tahá věci ven, ale hlavně to, že si je vytáhne jako schůdky a šplhá po nich nahoru na komodu ... takže jsem rychle pochopila, proč výrobce píše, že komoda musí být napevno přidělaná ke zdi (a dodává k tomu popruh) ... co bych dala za obyčejné šuplíky, já bych je otevřela raz dva a malá by si s nima ještě pár let neporadila a byl by klid ... takže právě řešíme bezpečnostní pojistky na šuplíky, zbytečná komplikace 😠 ... všude v bytě jinak máme starožitný nábytek, takže šuplíky obyčejné a naprosto nám to vyhovuje, žádné pojistky nejsou potřeba 🙂

zilinkaz
7. říj 2014

Variant je spousta, myslím že dobré je vybrat si nábytek, který je dobře omyvatelný a případně je použitelný i pro větší dítě. Tzv kupovat takový (krom samozřejmě postýlky pro úplně mrně) který může dítko používat i když už odroste. Určitě bych nechtěla nějaké zbytečně barevné šílenosti, kterýh se potom těžko zbavuje po bazarech atd. Za mě masivní nábytek (skříňky, police i přebalovací pult). My máme do dětského pokoje toto: http://www.extra-postele.cz/jednoluzkove-postel...

Přebalovák radím na 100% do dětského pokoje, čím blíže postýlky tím lépe pro tebe. Měla jsem to taky tak a ani si nedovedu představit že by to bylo jinak. (o půlnoci, přenášet rozespalého potomka na přebalovací pult do vedlejší místnosti?...to neee🙂

Našemu už je půl roku, tak jsem pult zrušila, na tu chvíli je to ale opravdu užitečné.

chris_n
7. říj 2014

tak nábytek bych pořizovala takový, aby vydržel co nejdéle i pak pro odrostlé dítko. My třeba máme borovicový masiv. Máme jednu skříň, kde jsou police, šuplíky a věšák http://www.idea-nabytek.cz/pics/zbozi/53000.jpg něcco takového.
pak mám teda přebalovací komodu (pult), kde se dá pult pak oddělat a bude to pouze, jako skříňka (šuplíková). Toto mám teda v sadě s postýlkou.

ALE! co se týče přebalovacího pultu v pokojíčku. Já ho plně využila možná tak první dva měsíce, než mi dítko začalo spát většinu noci a přestalo v noci kadit. Takže já v noci většinou nepřebaluju. Přebaluju přes den a na to si nemůžu vynachválit přebalování v koupelně na pračce (mám tam jen molitanový přebalovák potažený - prostě přebalovací podložku), jelikož po pokaděné plínce je nejlepší šupnout dítko pod tekoucí vodu, takže žádné vlhčené ubrousky. Takže já mám ted ten luxus dvou přebalovacích míst. Kdy většinou v koupelně jen měním plínky a myju zadek (plus převlíkám do pyžama). A na komodě v pokojíčku pak třebas oblíkám, protože můžu rovnou koukat do šuplíků, co tam mám a hodí se to k sobě.

A co jisto jistě do pokojíčku, tak postel. Nevím jak to máte vymyšlené, ale myslím si, že postel pro dospělého je v pokojíčku důležitá 🙂.