Jaký nábytek je vhodný pro miminko?

meleri
2. črc 2008

Ahoj holky,

chtěla bych poprosit vás zkušenější jestli byste mi nenapsaly, jaký je vhodný nábytek pro miminko.
Zařizuju pokojík, a máme dvě skříně - jedna se zásuvkama na oblečení a druhá na věšáky.

Ale tedkom nevím, na ty různé ostatní věci, co se vám ukázalo nejpraktičtější?

Je dobré mít i stůl na přebalování přímo v pokoji?

dík moc.

campi
2. črc 2008

Ahoj Mel,

tohle taky řeším. Myslím, že mimčo toho moc nepotřebuje - zásuvkovou komodu s přebalovací podložkou, možná nad ní nějaký police nebo kapsáře a postýlku, možná ještě tu skříň. Já přemýšlím o tom, že ani žádnou komodu kupovat nebudu, prvního půl roku bude spát s náma v ložnici, tam máme šuplíkovou skříň a na ni položím podložku a pak budu přebalovat tak různě. Potom nějakej koš na hračky.

Kamarádky přebalujou různě - v koupelně (tam máme ale celkem tmu), v ložnici, dětském pokoji.

Líbí se mi třeba toto: http://www.e-certik.cz/detail.php?zbozi=327874#x

meleri
autor
2. črc 2008

Dik! 🙂

My to mame tak ze budem spat v detskem pokoji, pac tam je i postel pro dospeleho. Ja prave nevim, chceme jet do Ikei, a snad neco sezenu.

Ja fakt nevim co si poridit! Snad maji v Ikei pekne veci pro deti.

🙂
dik za odkaz

ilci
2. črc 2008

tak u nás bude mimčo spát s náma, postýlku koupíme v Ikey
skříně máme, takže jen vyklidím šuplíkovou, komodu nechci, co bych s ní pak dělala
jako přebalovák použijem nejspíš starší stůl, jen koupím podložku, pod stůl pak asi dám nějaký konťas na kolečkách na špinavé věci atd.

jinak hezký nábytek 😉
http://www.forbaby.cz/vyrobce/27789/-1/micuna.html

atreides
2. črc 2008

malá spí zatím s námi, takže potřebuje pouze postýlku a její věci mám v šuplíkové komodě a přebaluji v koupelně, páč tam je voda, ale je to jedno
pokojím budeme zařizovat až bude větší 😉

ilci
2. črc 2008

nám se přebalovák nevejde do koupelny, takže ho chci dát do budoucího dět.pokoje

meleri
autor
2. črc 2008

dík za postřehy, Ilci, Atreides, Campi. 🙂

Asi koupím nějakou středně velkou skřín na všechno co není oblečení..

My máme malou koupelnu, už se tam nic nevleze...:(

adulkababulka
2. črc 2008

baby, super tema 🙂

my mame tiez malu kupelku, takze uz od narodenia chcem vybavit miminku detsku izbicku - uz mam plan, ze tam dam taku malu sedacku, kde budem miminku neskor citat rozpravky 🙂 bude tam mat vsetky hracky, postielku zo zaciatku asi nie, ale bude tam prebalovaci pult - lebo do kupelne sa mi nevlezie ☹ teda, prebalovaci pult neviem ci kupovat, mozno je to fakt raroha nanic, mozno postaci nieco ine, na co dam len podlozku..... no a ja chcem komodu, ma ju sestra a ma tam pekne prehlad co kde ma - paci sa mi to....

holly1
2. črc 2008

meleri, ikea je fajn, my z ní máme celý byt, takže pravděpodobně budeme řešit i pokojíček v duchu Ikey. www.ikea.com
www.ikea.cz

krista
2. črc 2008

Koukněte sem 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

My budeme zařizovat teď a bude to komplet od podlahy po výmalbu 😉 Nábytek budeme kupovat už pro větší, rozhodly jsme se pro palandy, něco na tento styl:
http://img.nabytek-megastore.cz/photocache/big/...

Dvě menší skříně, které půjdou vedle sebe, tyto nejspíš:
http://www.kutta-nabytek.cz/zbozi_img/004571.jpg

A pak určitě nějaký pracovní stůl, světla a ještě další maličkosti 😉

Ale budeme to všechno zařizovat postupně, takže nejdřív se tam přestěhuje malá postýlka a s ní i komoda na přebalování (všechno máme zatím v ložnici).

martinka79
2. črc 2008

my máme koupulnu také pidi vše mám tedy nastěhované v ložnici takový malý koutek našeho rošťáka. co nevidět budeme v novém domečku tak potom uděláme pokoj pro Mišáka, ale asi vše nechám v ložnici je to praktické nikam nemusím běhat a mám vše po ruce.
přebalovák mám vyroben na míru komodu co bude později skříňkou opět měla jsme i i na dceru a moc si ho pochvaluji. 😉

meleri
autor
2. črc 2008

Adulkobabulko,

mám podobný problém..taky chci komodu. časem se to snad využije když vyroste.Taky chci mít přehled. My máme právě dvě manželské postele..takže ta druhá je už tam. Mi přijde že je to zbytečné, že snad bude stačit stůl. protože pak co s tím? Stůl můžeš využít nebo ho vrátíš..my ho budem mít půjčený od tchýně..

Holly,
my taky nakoupili hodně věcí z Ikey a jsme spokojeni, jen na ten dětský nábytek jsme se nedívali..tak tam určo zajedem. už se těším.. 🙂

Kristo super! Fajn odkazy.

Martinko,
taky fajn..

holky jste zlaté, dík! 😵

campi
2. črc 2008

Ilci: to je krasny nabytek, ktery jsi poslala.

Zacala jsem premyslet nad tim ConversChiss, babicka mi odkazala trochu penez pro miminko a akorat by se to do 30 tis. veslo. A nemusela bych za 2 roky premyslet, komu postylku prodat, kdyz se da rozlozit na samostatnou postel, nocni stolek a skrinku...

spetra
2. črc 2008

Ahojky, my jsme vymalovali, položili koberec. Určitě musíme koupit skřín, nemáme kam ty oblečky dávat. A pak bych chtěla ještě komodu na přebalování se šuplíčkama. Přebalovák se pak odšroubuje a šuplíčky budou na hračky. Pěkné dětské pokoje mají v kika. Dnes jsem tam byla a vybrala jsem si. Ted už jen to nechat schválit manželem. 😉

gabka.d
2. črc 2008

ahoj holky, vděčné téma 😉

my budeme kupovat komodu a mamka mi koupila nástěnný přebalovák v Ikey, dá se sklopit na zeď takže nezavazí, a pak ho využije brácha, taky uvažují o miminku no a pak, podle stavu, třeba poputuje spátky k nám..
jinak postýlku máme klasickou, a přítel pod ní udělá šuplík.
až budeme mít větší byt, tak mimís bude mít svůj pokojík a tam dáme už i skříň a něco na hračky...
teď máme málo místa, takže se musíme uskromnit všichni v jednom pokoji...

kulicka
2. črc 2008

Ahojte holky,

Hm, tak me teda jako prvni napadlo : hlavne ne zadny papundekl 😒 teda drevotrisku. Je fakt, ze je to levnejsi (IKEA a spol.) ale to lepidlo, cim je to slepeny pry uvolnuje neustale formaldehyd, ktery je nebezpecny, hlavne pro mimi. Snad rakovina plic?? Ja mam z drevotrisky pouze komodu a ta bude v koupelne, kde mame 24 hodin denne vetrak. Do pokojiku pujde skrin a postylka z celyho dreva.

Tak tot nas nabytek.

gabka.d
3. črc 2008

kuličko, to je možná pravda že tam něco v tom bude za svinstvo, ale kde dneska nic není???
No raději se někde mrknu, snad něco vypátrám, pro mimčo přece objetujem nějakou tisícovku za kvalitní nábytek, nešlo mi ani tak o cenu, ale máme z Ikey půl bytu, tak to chci ladit vše do stejného stylu..ale ne za cenu zdraví... 😉

campi
3. črc 2008

Ja myslim, ze nabytek pro deti prochazi nejakymi testy, tak bych se ridila tim.

ilci
3. črc 2008

campi, taky se mi líbí, že se to dá potom rozložit 😉
ale pokud chceme cca za 2-3roky druhé dítko, tak bychom museli stejně něco koupit

petule.h
3. črc 2008

my máme formuli 😀 od roku z nábytku eno...postel je nízká a má okraje...navíc je prostorná a dlouhá..stála , ale okolo 10000,- jinak jsem si našla ve scontu pěkný modrý nábytek..

adulkababulka
3. črc 2008

meleri - teraz som si spomenula, ze som u kamosky videla v detskej izbicke stolik, na ktorom mala podlozku, kde maleho prebalovala. A vecer podlozku dala dole a kedze mala tiez malinkatu kupelku, tak jej manzel priniesol vanicku s vodou do izbicky, dal ju na stol a tam maleho okupala, mala to fakt dobre zariadene, v kupelke je predsa trosku zimsie, takze maleho kupkala pekne v teplucku izby.... mala tam vsetku kozmetiku, oblecenie - no vsetko! takze si to aj ja tak predstavujem 🙂
Inak, ked budeme mat chlapca, tak v detskej bude modry koberec, bledo modre steny s velmi vela detskymi obrazkami - medvedici atd.... a nabytok chcem biely 🙂 komodu podla mna vyuzijes aj potom...

fiallinka
3. črc 2008

tak my ještě dlouho neuvažujeme o pokojíku, zatím budou děcka s náma a pak se uvidí - zatím je pro nás ten pokoj výhodnější jako skladiště, máme 3+1, ale malilinkatý 🙂

Ložnice je malá, ale dvě postýlky se vejdou a máme tam i komodu, ta je ale na přebalování o jeden šuplík větší, než by bylo potřeba ☹ , ale zjistili jsme, že když koupíme druhou, menší, tak potom ji můžeme na tu větší postavit a bude z toho velká skříň, takže to vyřešíme tak...

kulicka
3. črc 2008

Kamoska mi rikala, ze jeji mala se nejradeji necha prebalovat na posteli 😉 Na komode sebou mele takze je to nebezpecny a na posteli je jak andilek. Takze nakonec s tema vecma asi prehanime 😀

kulicka
3. črc 2008

Jo a ty testy pro detsky nabytek... clovek dneska nevi. Kolikrat CMU hlasi, ze stahuje nejakou hracku pac je rozbitna a pritom mela cejch, nebo ze jsou v nejaky ftalaty pricemz byla urcena pro mimi od narozeni... 😔

Ted zrovna psali, ze v tech hernich konzolach jako je Wii nebo XBox atd. je spousta ftalatu, a prekracuje to veskeru normy. Jen to neni urceny pro mimi, tak to nikdo netestoval...

Ja vim, ze to nechce magorit, pac sajrajty jsou vsude, ale prave proto : proc neminimalizovat? No ja tu moznost mam, pac tady se daji sehnat za stejnou cenu veci ze dreva jako z drevotrisky, takze i muzu vybirat.

meleri
autor
3. črc 2008

Kuličko,

to s tou postelí je dobré..já nevím...zatím bude ten stůl..jináč nábytek je bohužel z dřevotřísky...jak já tak i manžel jsme s tím vyrostli, a tak to podědí i dítě...fakt na to nemáme, všechno kupovat..ale natřela jsem to čtyřma vrstvama vodové barvy, vypadá to o 100 procent líp, a snad to i nebude tak špatné..
Jinak my se asi přestěhujem do dětského pokoje, je větší než naše ložnice a je to zároven zatím i pokoj pro hosty..

Kuličko, a kde můžeš ve Fr. sehnat věci za stejnou cenu? My se dívali v obchodech v okolí a je to psycho ty ceny...a ani nám to nevyhovuje...tak doufáme právě v Ikeu...

Jinak já zas slyšela, že umělá hmota je špatná, že třeba hračky i různé lahvičky na pití z umělé hmoty jsou nic moc..tak to asi taky omezíme jak to půjde...mamka mi koupila nějaké lahvičky skleněné no a hračky nevím..já vím, že pro malé děti jsou ty hračky všechny z plastu a to mě štve. :(

kulicka
8. črc 2008

mas SZ 😉

schnek
8. črc 2008

meleri,
my jsme do pokojíčku pořídili prádelník (3 zásuvky), na něj jsme si nechali dodělat desku jako přebalovák (až nebude potřeba, tak se uklidí, ale prádelník zůstane, tím pádem odpadl zbytečnej kus - extra přebalovák), pak takovou otevřenou regálovou skříň (na knížky a hračky) a normální velikou skříň 3 dveřovou - dvojdveře jsou do části s tyčí, vespod je police a pod dveřma je šuple a za těma třetíma dveřma jsou police, kde mám ložní prádlo, osušky, pleny a úplně vespod mám krabici ny odložený oblečky (když je plná, přesune se na skříň) a samozřejmě je tam postýlka. Všechno (až na postýlku) je z Aska 😉

ilci
8. črc 2008

tak přebalovat na posteli nechci, už tak mám problémy se zádama 😉

spetra
8. srp 2008

tak mi jsme už zařídili pokojíček - koukněte do alba 😉

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenicka1313
Odpověď byla odstraněná
Zobraz