Jaký prášek na praní používáte pro novorozeňata?

lenkajiraskova
7. bře 2011

Krásný den! Chtěla bych se zeptat maminek,ktrý mají malé miminka,Jaký prášek na praní používají a jestli používají i aviváž.Já mám za 3 měsíce rodit a potřebovala bych přeprat věcičky co mám nakoupené,ale nevím v jakém prášku je to nejlepší.Děkuju předem všem za zkušenosti.Přeji pěkný den.Lenka 🙂

beruska2x
7. bře 2011

mela jsem Batole, bez avivaze, machani navic - nekdy v roce a pul jsem presla na Persil Sensitiv a spokojenost.. vypralo se vsechno..

katule01
7. bře 2011

My používali ze začátku Batole prášek + Batole aviváž a teď jsem přešla na Dreft Baby & Sensitive + aviváž Batole...

peroli
7. bře 2011

já za sebe doporučuju taky Batole nebo pak ještě Lovelu (ale jen tekutou - po prášku jsem měla vždycky šíííleně ty věcičky tvrdý) a někdo je spokojenej i s Dreftem (ale ten moc neznám tak neporadím)...
Persil sensitiv bych začala používat až tak okolo roku - obsahuje enzymy apod a to miminka moc rádi nemají, někdy to vyvolává i alergie 😉
a místo aviváže můžeš přilít trošku octu... 😉

jeudi
7. bře 2011

@peroli ocet jo to slyším poprvé to vyzkouším a nesmrdí pak prádlo?

dlabinecka
7. bře 2011

Batole je super, my používáme Ecover. Aviváž vůbec, nebo, jak už bylo zmíněno, drobek octa. malá je v látkovkách, takže ocet je na místě 😉

hojda
7. bře 2011

ocet je i super desifekce, jednou za čas je dobré ho nalít do pračky a pustit ji na najevyšší stupeň, jinak u nás vedla lovela, ale prášková na berevné prádlo mi dělala skrvny na oblečení, potvrdilo mi to více maminek☹

dlabinecka
7. bře 2011

@jeudi Právě, že ne. Ocet neutralizuje. Takže potom je prádlo cítit pouze čistotou 😉

evinka
7. bře 2011

Já používala (a znovu budu používat) Batole a místo aviváže ocet + máchání navíc. Takhle cca do půlo roku, Ondra neměl problémy tak jsme pak přešli na normální prášek a aviváž. Ještě chvilku jsem používala Senzitive a pak už normální, co jsem používala pro nás.

katule01
7. bře 2011

@peroli ocet? Tak to slyším prvně? A k čemu je to dobrý?

vendulka
7. bře 2011

- já jsem na mimčo prala v lovele (ale nic moc teda) a bez aviváže a teď poslední cca 2 měsíce používám persil sensitive a max.spokojenost a obyč silanové aviváže a bez reakce

kutcher
7. bře 2011

@lenkajiraskova Batole, Lovela, Mimino a speciální Persil. Aviváž až dýl

dlabinecka
7. bře 2011

@katule01 Jako desinfekce a proti zápachu...

katule01
7. bře 2011

@dlabinecka Aha, děkuji... Vyzkouším... 🙂

dlabinecka
7. bře 2011

@katule01 ocet se používá třeba i do myček nádobí nebo třeba do ledniček 😉 a do pračky to teda fakt funguje, jinam jsem to bnezkoušela 😉 jo, a jako plus odbourává vodní kámen 😉

katule01
7. bře 2011

@dlabinecka Do myček to vím, já ho dávala i do rychlovarný konvice kvůli kameni právě... Ale na prádlo, to mě fakt nenapalo... 🙂

dlabinecka
7. bře 2011

@katule01 No, my co používáme látkovky, ho používáme dost běžně 🙂

kamikadze
7. bře 2011

Ja pouzivam orechy na prani, daji se koupit na internetu, je to ekologicke a teoreticky se to pradlo nemusi vubec machat. Moje pracka ale takovy program nema. Avivaz nepouzivam vubec, ani pro nas, je to zbytecnost.

peroli
7. bře 2011

@jeudi @katule01 koukám že holky už na to odpověděli... 😉 je to přesně jak píšou.. působí tak trošku jako dezinfekce a vůbec po něm prádlo nesmrdí, právě naopak fakt pak voní takovou čistotou... 🙂
a doporučuju i jednou za čas (podle toho jak kdo často pere) 1x za 14 dní nebo 1x za měsíc (plus mínus) nalít do bubnu tak půlku flašky octa a tu druhou půlku rozlít do těch přihrádek na prášek, aviváž atd.. a tu pračku naprázdno zapnout... tím tu pračku vyčistíte a odvápníte... já to dělávám tak většinou jednou za ten měsíc a první co pak peru jsou vždycky maličký věcičky.. to aby aspoň jednou za čas se neprali ve "vývaru" našeho prášku (protože vždycky v té pračce nějakej zbyteček dospěláckýho prášku nebo aviváže zůstane že jo? 😉 )

lenkajiraskova
autor
7. bře 2011

@kutcher Děkuju vám,za váš názor.A přeju pěkné těhotenství.

jeudi
7. bře 2011

@peroli děkuji za radu určitě to vyzkouším 🙂 😵

lidiab
7. bře 2011

@lenkajiraskova Ja jsem nejdriv mela Lovelu a ta je na nic, spatne pere a zanechava zlute fleky. Pak jsem kupovala Dreft baby a ten je fajn, akorat dle meho nazoru prilis intenzivne voni. Ted pouzivam Persil sensitive a jsem s nim spokojena. Ted jsem v DMku zahledla nejaky novy tekuty prostredek pro miminka, priste ho vyzkousim a take tam maji praci gel z mydlovych orechu, take ho chci prubnout. Musim se ale priznat ze jsem obcas prala i v "nasem" prasku a ted celkem bezne peru maleho veci s nasima v tom Persilu sensitive. Obcas probehne i nejaka ta avivaz (Sensitive z DMka). Nas maly ale nikdy nemel zadnou vyrazku, nikdy se po nicem neoprudil apod. Proto takhle "experimentuji". Kdybych si ted vybirala prostredek pro novorozence tak beru Batole.

neu.sona
7. bře 2011

Ariel nebo Persil. Používám od začátku normální ne sensitive. Doktorka mi říkala, že se má prát v kvalitním prášku a potom dítě nemá problémy a vyrážku. Nikdy jsme neměli. Lovela a Batole, v to moc důvěru nemám. Ale je to můj názor.
Nehledě na to, že Ariel a Persil vyperou skvěle skrvny. Co používám pro nás občas třeba woolite, tak se to nedá srovnat.

j.kriv
7. bře 2011

Já teda aviváž taky nepoužívám vůbec, prádlo voní i bez ní a tak přirozeněji, občas ocet jak už psaly i některé holky. když byla malinká, tak jsem prala v mýdlových ořeších, pak Batole a teď Ariel, už dlouho neperu dětské zvlášť.

dexonka
8. bře 2011

u nas používáme Dreft batole,pradlo zustane miminkovsky voňavé ale přitom nee převoněné.......

luciperka
8. bře 2011

používala jsem Ecover, je nealergický a ekologický. První rok bez aviváže. Potom jsem pomalu najela na aviváž Batole. Malej je trochu atopik, tak jsem od začátku udělala dobře 🙂

lenkajiraskova
autor
8. bře 2011

@lidiab Děkuju za radu.Jak to tak sleduju,tak asi většina je fakt spokojená stím Batole.Takže ho koupím a uvidím.Přeji pěkný den.Lenka

andyalukasek2008
8. bře 2011

@lenkajiraskova Cca do roku a něco jsem prala Lukíškovy věcičky v Miminu, bez aviváže, teď v Persilu, aviváž přidám jak kdy 🙂...

lukava
25. kvě 2011

prosím, kdo má vyzkoušené Batole? Raději prášek nebo gel? A s octem to děláte jak? Nalít do přihrádky místo aviváže? Když tady píšete, že používáte místo aviváže na změkčení plínek. Díky předem za rady ; )

crca
25. kvě 2011

@lukava prala jsem taky v Batoleti a radši v gelu,příjde mě,že se to líp rozpustí a vymáchá i pro nás používám gely 😉 Jinak my máme jednorázovky,takže v tom ti neporadím,ale i když jsem měla taky látkové plíny na ostatní použití,tak jsem ocet nedávala🙂