Jaký salámek dáváte dětem?

janicka006
10. bře 2011

Hezké odpoledne,
poslední dobou jsem se setkala s tím,že hodně z vás říká,že dětská šunka je totálně nevhodná,protože je moc slaná.....To mi přijde jako docela paradox 😕
Co tedy dáváte,když ne tuto šunku???
Díky za odpovědi🙂
Jana

janapavlik
10. bře 2011

Šunku 😅 😀

latvia
10. bře 2011
ygreen
10. bře 2011

šunku od kosti - dej spíš na pohled než na to co tam píšou. Pěkné maso poznáš na první pohled.

yenn
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mataharyy
10. bře 2011

Je rozdíl mezi dětskou šunkou a šunkou určenou pro děti 😉 je to slovíčkaření, ale když jukneš na složení tak celkem podstatné... Nejlepší jsou pravé šunky, ale když máš omezené možnosti nákupu, tak nastává problém... Nejlepší je juknout do složení a zvážit zda to, či ono je vhodné (a to nejen pro děti...) 😉

hehena
10. bře 2011

když už salámek, tak rozhodně šunku od kosti! vybírám selským rozumem to nejkvalitnější. dětská, nebo jinak baby šunka - to je snad jen marketingovej tah...

kristi
10. bře 2011

nase to nejí, takže nic.

smardik
10. bře 2011

já taky dávám normální šunku-staršímu teda má 2,5 a poprvé ji měl kolem roku a půl, mladší má 13měsíců a zatím ji neměl a ještě chvíli nedám, dávám občas, většinou kupuju v bille tam mi přijde nejlepší-jak vypadá i chutově a 2x ročně máme od známého domácí, ta je nejlepší 🙂

andy80
10. bře 2011

Šunku z kuřecích prs - koukám na složení. Ale malá salám nemusí, jí ho tak 1x v měsíci. My jsme spíš na sýry. Syn salám může a i když je starší, tak mu pořád kupuju šunku s kuřecích prs, musí mít v sobě hodně masa a málo soli.

aemmi
10. bře 2011

Nejlíp asi žádný salámek 😅 ale libový maso.

marecek4
10. bře 2011

já kupuju normální dušenou,ale pro změnu náš malý sežere vše a tak občas uzme i to co je pro velký,tak už ochutnal i vysočinu a jí podobné,sýry zná jen tvrdé-mazací kupuju jen výjimečně,spíš udělám tvarohovou pomazánku,nebo rybičkovou-po těch se může utlouct celá rodinka

kaliska
10. bře 2011

vařenou šunku

kalo
10. bře 2011

Do 2 let je nejlepší salámek žádný salámek 😉 😉

mamkamarketa
10. bře 2011

do 3 let bych zadny uzeniny nedavala! 10 mesicni kojenec nepotrebuje salam ani sunku a nic podobnyho 😝

klarka1
10. bře 2011

když už tak šunku, ale Ondra to nemusí, takže je to spíš výjimka 😉

obla
10. bře 2011

V necelém roce nejsou uzeniny adekvátní složkou v jídelníčku 😉

kefir
10. bře 2011

adekvátní složení jídelníčku? tak zajímavý že šunka je běžně k vidění na skleničkách od 4 měs., navíc jsem si nevšimla že by uživatelka řešila jestli to dávat chce nebo ne, ptala se jakou dávat 🙄 my dětskou nebo vařenou a kupuju od oka která se mi líbí 😉

weri1
10. bře 2011

jo to je pravda, zakladatelka se ptá jakou šunku, neptá se jestli dávat nebo ne.
@kefir skleničkama bych se moc neřídila....nebo dítěti dáváš do jídla pepř, když je i ve skleničkách? např. Sunárek od 6 měsíců 😉
ale jinak neporadím ,tak se omlouvám za vpadnutí do otázky 🙂

beruska2x
10. bře 2011

ja kupuju u mistniho reznika, myslim ze je dobry se po takovem malem soukromnikovi poohlidnout, vetsinou neni problem od nej ziskat slozeni 😉 a mivaji lepsi veci nez velkovyroba..
tam kupuju od kosti sunku, a veprovou maji ji fakt super ..

jinak bych asi vybirala podle chuti (hlavne aby nebyla presolena) a ocima.. takovy ty mokry vodovy fakt ne..

v tomhle veku snedi kolecko 2x tydne 😀 coz mi neprijde desne..

ale je pravda ze nas si sunku da, ale taky uz nam snedl na stole nechany olomoucky 😀 - tak to nevis co je lepsi 😀

blandik
10. bře 2011

my dáváme Prosuto cotto, kupujem v albertu, má 92% masa a klasický E250, nějaké koření, ale jinak se mi jeví složením jako mnohem lepší alternativa oproti dětské šunce...

xaverov
10. bře 2011

Blandiku, Prosciutto ale neni tepelne zpracovanej salam nebo se mylim a je to v tomhle pripade neco jinyho?
My temer triletacce uzeninu zadnou nedavam, sunku ovsem uz parkrat mela, ale ne ode me, ale hadejte od koho? No preci od babicek!! 😀
Uzeniny jsou sajrajt pro dospelyho, natoz pro dite. Pro me je uzenina pochutina, ne normalni potravina. Takze v pripade ditete se jim zcela vyhybam.

j.kriv
10. bře 2011

My uzeniny doma vůbec nevedeme, takže já nedávám žádnou šunku ani nic podobného, ani dávat nebudu, myslím že je dost možností co dát dítěti nebo i sobě na pečivo 🙂 ale někde jsem četla, že šunka by měla být mokrá, jinak to znamená že obsahuje škroby které ji vysušují 😕

andara
10. bře 2011

Kupuju v Lidlu šunku s 95%masa, výborná, mají 3druhy .krůtí, kuřecí a vepřovou 😉 žádné éčko. Dětskou bych nikdy nekoupila když vidím to složení! Už nevím přesně, kdy jsem jí poprvé dala, ale 100% až po roce.

jeudi
10. bře 2011

i když nejsem náká tabulková tak v 10 ti měsících mi to přijde brzo na jakoukoliv šunku nebo uzeniny.náš malej si dá občas kolečko šunky ,takový jakou kupuji,většinou je to dušená šunka.ale v rohlíku ani na chlebu to moc nechce.

denousek
10. bře 2011

od 1 roku muze dite vyzkouset i salam,čokoladu ,houby.vsechno ale v urcite mire!urcite trochu sunky ditku od toho roka to neuskodi..ja jsem vyrostla na klobasach a je mi neco? ._D neresila bych to tak... trochu sunky -jakekoliv.ditku od roka urcite neuskodi..to bych spise hledela na to ze treba v materskych skolkach davaji detem tatarku!!ditku se nic nestane at mu date co chcete! max mu bude spatne tak uz mu to nedate 😉 ale nebrala bych to tak tragicky a se strachem...vsecho opatrne a po troskach.ale to pujde 😉

agnitas
11. bře 2011

No, rozhodně žádnou šunku. Uzeniny pro děti, tak to je snad špatný vtip!

glumy
11. bře 2011

@xaverov šunka, co dává Blandik, je vařená, ta nevařená je prosciutto crudo 😉 Jinak je fakt, že dětská šunka je většinou děs běs, jednou sjme ji vzala do ruky a zjistila jsme, že měla jen 65% masa, tak jsem ji zase hned vrátila😀

helcenka
11. bře 2011

Já začala malýmu dávat šunku až po druhém roce, a to tak jednou za čtrnáct dní na pečivo.
Teď mu jsou tři a má ji tak jednou maximálně dvakrát týdně.
Kupuju šunku pro malýho taky v Lidlu - jako ANDARA - kupuju ty tři druhy a pak tam ještě mají dušenou výběrovou šunku. Všechny mi moc chutnají a hlavně mají 95% masa, málo soli a minimum dalších přísad. 😉
Jinak jsem chtěla dodat, že ve školce dostávají děti kdeco, až mi to někdy vyrazí dech, co všechno narvou tříletým dětičkám. Když tam malej začal chodit, tak ho po jídle pořád bolelo bříško, protože na to nebyl zvyklý. Např. pomazánku z Nivy, boršč a další dobroty pro dětičky. 😝

andyalukasek2008
11. bře 2011

Ve vašem věku bych to ještě neřešila, je brzy, ale potom je nej šunka od kosti, nebo kruti apod. Na dětskou šunku nevěřím, vždyť je to slané jak...

sarlotta
12. bře 2011

dušenou, vařenou šunku, ale čím později tím lépe, zatím jen maso vařené v nesolené vodě. 😉 výrobky s označením dětské jsou blbost, jen lákají na pěkné obrázky a blbnou dětem hlavu a maminkám taky. taveňák bude furt taveňák s tavícími solemi a šunka furt šunka, která se prostě musí osolit . takže co nejpozdějc a místo šunky bych zkusila telecí, krůtí, králičí, vepřové, kuřecí a hovězí masinko a od ročku ryby.. výběr je velký 😉