Jakým způsobem donutím 16ti měsíční dítko pít?

nerreidda
3. dub 2012

Prosím,poraďte.... náš malý nechce vůbec pít. Za celý den vypije max 300 ml tekutin !!! Jsou dny, kdy jen 100 ml. Mléko do toho nepočítám, to nepije skoro vůbec :( Jsem už z toho docela zoufalá, Dík za rady.

ladybugie
3. dub 2012

moje dcera taky měla období, kdy nic nevypila, pak zase lemtala pořád. Má dost počůraných plínek? Jestli jo, tak to moc nehroť. Až bude mít žížu, tak si cucne. já teda hodně střídala šťávičky a čajíky. Můžeš taky dát víc ovoce. A neboj, v jídle je taky určitý poměr vody. Dneska mi třeba Anetka nevypila ani půlku lahvičky, které normálně vypije 3 za den...

apollo11
3. dub 2012

Donutit nevím, ale u nás pomáhá měnit hrníčky, lahve, úspěch má hrnek Doidy, když se tím zrovna nepoleje 🙂 jít příkladem - pít hodně před ní, zkoušet různé nápoje.. stejně toho malá vypije taky strašně málo. Přestala jsem se tím stresovat, pitný režim je důležitý, ale když je zdravá, čůrá a nic jí nechybí, tak víc udělat nemůžu. Naštěstí jí hodně ovoce a zeleniny, třeba salátovou okurku, nebo polívky, takže tekutiny přijímá i v jídle. Pokud nejsou známky dehydratace, tak je to prý ok.

jop
4. dub 2012

ahoj, vyzkoušej všechny možné nápoje vhodné pro děti a všechny možné způsoby podání (brčko, různé druhy hrníčků,...). Můj syn hrozně rád pije brčkem a jednu dobu jsem do něho nemohla dostat nic jiného než granulované čaje pro děti, což podle mě není vůbec zdravé, ale on nic jiného nechtěl, no a jedině brčkem...

ludva
4. dub 2012

@nerreidda máme momentálně ten samý problém 😠 Náš mladík si zase usmyslel, že bude pít jen žluté Cappy ☹ Chemie hrozná, snažím se ředit, nahrazovat něčím jiným a nic. Brčka ani jiné hrníčky do pusy nevezme...Prostě vzdoruje 😕 Asi nenutit, i když upřímně, jsem z toho taky na prášky 😝 Polívky, ovoce, zeleninu a pořád dokala nabízet 😉

monapink
4. dub 2012

@nerreidda Ahoj,pit ho nedonutis..u nas se s tim take bojuje a uz pekne dlouho,prestala jsem to resit,nebo se snazim to neresit,stridani pitek,caju,stav atd u nas nepomaha..zkratka ma piti doma po ruce a obcas si cucne,doma to vidi,ja i tatinek pijem dost a casto,dcera ne.doufam,ze v lete se jeji potreba napit zvysi 😉 My teda pijem rano a vecer sunar 180ml,v poledne ryzove mleko,to ma take rada,povazuje to za sunar 🙂

kapulka
4. dub 2012

Měla jsem stejný problém s dcerou, málo pila a ani ve vedrech se to o moc nezlepšovalo. Řešila jsem to s dětskou doktorkou, která řekla, že do ní ty tekutiny musím dostat. Třeba i násilím. Dávala jsem jí pak, průběžně během dne, čaj apod. polévkovou lžící, někdy tak pila dobře, jindy nechtěla, Vzpomněla jsem si na doktorku a radši to do ní nacpala násilím, aby aspoň něco za ten den vypila. No, říkejte si, co chcete, něco vypít musela. Jako když se dávají léky, to máte stejné, taky je musíte dát, i když dítě nechce.
Dceři je dneska 14 let a pije pořád hodně málo.
Mám ještě dva mladší kluky a s těmi nebyl s pitím nikdy problém, zajímavé. Je to prostě v tom dítěti.

hehena
5. dub 2012

taky jsem to jednu dobu hodně řešila, nějak se to zlomilo samo a od tý doby, co mu dávám bezovou šťávu, tak pije víc než já... hodně pomohlo, že jsem ho začala upozorňovat, že jsem mu dala na stůl pitíčko, že až bude chtít, ať se napije a říkala mu to několikrát denně. on se prostě musel sám rozhodnout, že se napije. jinak zkusit "hru" na zdraví 🙂) ťuknout si a pít společně za hlasitýho prožívání, jak je ta vodička úžasně výborná.... 🙂) třeba to zapůsobí 🙂) (v zoo ukazovat, jak zvířátka krásně bumbají, autíčko bumbá, aby mohlo jet, zkusit to na něčem, co má hodně rád).

pavla72
5. dub 2012

Ahoj,
nevim jestli pomuzu - my jsme to resily v 9 mesicich, pri zavadeni prevazne tuhe stravy, takze tam nebyla takova "osobnost" jako u Vas,ale my jsme byly v nemocnici se zanetem ledvin a MUDr jasne zavelel 1 litr denne jinak se nejde domu.Pit je pry jedina prevence proti neinfekcnimu zanetu kdyz ma dite plenky.Takze ja jsem musela cihat se strikackou detskeho caje a v prubehu celeho dne jsem malym tlakem spis tak ucuravala pod tvaricku az to tech 1000 ml dalo.Dokonce se ji to, mrsce, libilo a cca po 3 tydnech si zvykla pit vic a sama.