Je dobré nosit po šestinedělí dítě v klokance?

aspnet
19. pro 2014

Zdravím... Je dobré nosit po šestinedělí dítě v klokánku? Myslím tím krátkodobě samozdřejmě... Nákup a hotovo...

andelka
19. pro 2014

Myslíš klokanku? Jakože ta klokanka jako nosítko? V nosítku je možné nosit děti už takhle malé, pokud jsou na to konstruované (nosila jsem 5 týdenního v manduce s novorozeneckou vložkou). ALE musí to být opravdu ergonomické nosítko, ne vyloženě jen klokanka, kde dítě visí za rozkrok. Něco si o tom načti. Sice to chceš jen na chvíli, ale i tak by se mělo dítě nosit ve správné poloze která mu neublíží. Zas tak velký výdaj to není, dají se koupit i bazarové a pak zas prodat. Je tady i přímo skupinka Nošení dětí.

katyxq
19. pro 2014

Klokanka není zdravá pro nošení jakkoliv starého dítěte jakkoliv dlouho 😉 - https://www.modrykonik.cz/klokanka

mistrulka
19. pro 2014

Já jsem mela na první klokanku, a na druhy baby vak, a ten baby vak byl pro me i mimco lepší a pohodlnější a klidné i na delší dobu.

adypro
19. pro 2014

Miminko by se mělo nosit v tzv. klubíčku, takže v manduce atp. tak malé mimčo ještě ne, i když k tomu dělají vložku pro miminka, tak to není prý úplně ono. Až tak od 4. měsíce, až miminko aspoň drží hlavičku.

anetka1701
19. pro 2014

Klokanku prosím ne... Pořid šátek nebo ergonomické nosítko a v něm se dá nosit téměř pořád 🙂 Je to pro dítě i tebe výrazně pohodlnější...

svoba
19. pro 2014

Otázkou je, co je myšleno po pojmem "klokanka". V ergonomickém nosítku či šátku nosit můžete ihned po porodu. Já nosila 4.den, tj. první den doma. V klokance bych nenosila nikdy.

majkoz
19. pro 2014

Myslím,že pro Tebe by byl nejlepší babyvak,když potřebuješ "nakoupit a hotovo";),tak je to jednodušší,než šmodrchat šátek 😉,ale na druhou stranu si myslím,že víc škody se dá napáchat běžným nošením(nesprávným)na ruce,než dvaceti minutami párkrát do týdne v klokance;)Babyvaky se dají pořídit taky sekáčový a myslím,že až uvidíš,jak se v něm prckovi hezky dajdá,tak využiješ i mimo nakupovací dobu 😉

terezas4
21. pro 2014

podstatné info si dostala, klokanku určitě ne, ergonomické nosítko ano, šátek je nejlepší, baby vak moc nedoporučuji za 1.-nenapolohuješ tam dítko správně, to se ti do vaku prostě nepodaří 2.- ani do šátku už se nedoporučuje vázat kolébky, ale rovnou vertikál za A. pro správný vývoj kyčlí za B. udušení miminka , 3.- nedokážu si představit nakupovat s miminkem ve vaku, je to nepohodlné, stejně ho přidržuješ jednou rukou 4.- je to jednostranná zátěž a po chvíli ti bude nepohodlný, v šátku můžeš nosit od narození, klokanka je naprosto strašná, představ si že visíš za rozkrok a chce se ti čůrat