Je důležitější spát nebo jíst?

karmenta
8. čer 2011

Je podle vás důležitější spát, nebo jíst? Jde mi o to že dcera usne kolem 19hod a dokáže spát bez probuzení až do druhého dne do 8hodin. Sama se na jídlo neprobudí. Když ji probudím já a dám ji najíst tak potom nemůže další i 3hodiny usnout ( a nepomáhá ani chování, nic). Tak ted nevím zda ji budit nebo ne, zda je "důležitější" spát nebo jíst.

Ptám se i kvůli tomu, že malá nechce moc jíst ani přes den (zatím jsme na UM + kaše), měla by sníst kolem 700ml (má 5kg), ale s velkou slávou sní 500ml. Proto jsem ji budila v noci na krmení abysme dávku splnili, ale pak zase nespí. Přes den také nespí vůbec. A nepřibírá. At bez buzení nebo s buzením na krmení, nic na přibírání nepomáhá. Už 14 dní je na stejné váze, tedy 5kg.

Ps. co se týče vývoje tak je vše ok, jen ta váha :(

Díky moc za jakoukoliv radu co dělat aby přibrala.

jankadudova
8. čer 2011

Ahoj, nepises jak je stara, to je celkem zasadni. Mela by mit priblizne 150ml na kilo vahy denne, takze jeste trochu vic nez pises. 500ml je opravdu malo. Resis to s pediatrem? Tezko odpovedet co je dulezitejsi, ale myslim, ze tvoje holcicka opravdu pije malo. Ja bych urcite budila i za cenu neklidne noci. A hlavne konzultovat s pediatrem!

dlabinecka
8. čer 2011

Ve vašem případě bych řekla, že je důležité to jídlo. Malá toho potřebuje dostdohnat, a vzhledem k tomu, že nepřibírá, tak bych asi budila 😖

petruskaaa
8. čer 2011

Jestli má malá přes7 měsíců jak máš napsáno v pase,tak nevidím důvod proč by měla jíst v noci,buď ráda že se nebudí.Moje dcer jedla v noci jen 3 měsíce a v tomhle věku spala denně v kuse 12 hodin.Ale v tomhle věku by jste měli už baštit příkrmy a když je navíc malá na UM,tak jste mohli začít už na 4 měsících,ale nejpozději na 6 😉

em_ka
8. čer 2011

Od toho pol roka vaha ide hore velmi pomaly. Moja dcera papka celkom pekne, okrem mlieka. To riesim v spanku, ale ja ju nebudim, vycuca celu flasku bez toho aby o tom vedela (skus to tak, ked to mlieko chces...). Rada pediatricky je, aby sme od 6m v noci nedavali ziadne mlieko ani vodu, ale keby som to tak nerobila, tak mi vobec ziadne mlieko nepije... Ale uz mate vek aby ste papali zeleninu a maso, mozno to pomoze na tu vahu...

jasekd
8. čer 2011

Kdyby tvoje dcera byla "normalni" dite, tak reknu nebudit, ale takhle nevim, urcite bych se poradila s pediatrem, pokud ani pri buzeni nepribira, tak je to asi zbytecne, ale fakt netusim. Ani nevim, zda prikrmy zavadite stejne jako u donosenych deti, nebo nejak podle korigovaneho veku... Je tady diskuse o extrem. nedonosenych detech, urcite ji znas, tak mozna zeptat se spis holek tam? Maji vlastni zkusenost, my ostatni muzem jen hadat 😉

weri1
8. čer 2011

ono je takhle těžký radit...ještě když je nedonošená, co na to tvůj pediatr? ten ti neporadí?

kikimaruska
8. čer 2011

Karmento mě dr. na Jirpu i pediatr říkal, že rozhodně pravidelně budit, každé 3 hodiny...aby mělo mimi pravidelné jídlo. Malá je sice už větší a my měli spíš opačný problém, že chtěl Kuba jíst co hodinu, max.2 na sytícím mléku, ale v noci se na jídlo budil až do 2,5 let...Já bych jí na mlíčko určitě vzbudila...aspon do toho roka, roka a půl, než začne pořádně přibírat...Přecijen pro ty naše nedonošenečky je mlíčko hodně důležité a dává dost živin a celkově energie...(malej byl do roka z 99% jen na mlíku) .Ted mu už je přes 3roky a začal jíst trošku líp(mlíko a ml.výrobky mají stále tak 60%), ale váhově stojí na 11,5 kg...

kristi
8. čer 2011

určitě jíst, v 7-mi mesicich je 5 kg docela malo

luciebx
8. čer 2011

ja bych teda taky v noci nebudila.. me mamka rikala kdyz ja malyho budila ze driv se deti taky nebudili proste se cekalo az se mimi ozve ze ma hlad.. nas malej ma 11 mesicu a ma tak 9 kg.. kamaradky mala ma rok a pul a nema ani 9 kg.. a ze by mi rikala ze by malou nutila do jidla a v noci extra budila .. to si teda nemyslim.. ja bych zkusila vic prez den davat jidlo.. zkusit najit neco co male bude vic chutnat.. my sme ted nasli banan.. potom se nas malej muze utlouct takze i kdyz vim ze toho moc nesni a da si banan tak vim ze aspon neco mel.. i kdyz nedonosene deti to maj asi tezsi..

martaska78
8. čer 2011

Myslím, že by ses měla poradit s mudrou. Já teda mám obě děti obřiska a porodní vahu měly 4420 a 4010g., ale taky se mi zdá, že i na prťouska je 5 kg málo. Jinak bych jí nebudila, ale třeba na noc dávala něco hutnějšího. Možná by ti mudra dala něco aby lépe přibývala. Ale jsem trubka, teprve teď jsem koukla, že malá byla opravdu prťousek a narodila se dřív. Já bych jí nacpala kaší a nebudila ji, zbytek bych zkusila do ní nacpat přes den 😅 , přeju ať hezky rostete.

coxa
8. čer 2011

Moje babička mi vždycky když jsem říkala, že kluci zaspali kojení říkala - kdo spí - ten jí! 😀 Asi bych ji nebudila, tím spíš, že jde jen o jedno jídlo, ale je fakt, že na 7měsíců je 5 kilo málo. Zeptala bych se mudry. 😉

lukza
8. čer 2011

být tebou zeptám se mudr přece jen tvoje malá vykoula na svět hodně brzo takže se to nemuže srovnávat s ostatními dětmi co jsou okolo termínu opttej se radči doktora.

helcenka
8. čer 2011

Já bych jí nebudila. Já nikdy malýho nebudila na jídlo a to ve třech měsících spal celou noc. Protože pak byl nespokojený a plakal. A teď dcerku taky nebudím. Jenže ta teda ještě celou noc nespí a asi jen tak nebude. 😀 .
Ale na to s jakou porodní váhou se narodila si myslím, že 5 kg není zas tak málo. Zkusila bych mlíčko, které víc zasytí - já ho synovi taky jeden čas dávala. A začala bych teda malé dávat příkrmy - my u syna začínali na banánu k svačině a nebo jablíčku s piškotkama nebo mrkvičce s piškotkama - líp ho to zasytilo než příkrmy zeleninové a nijak mu to neublížilo. Nebo třeba zkus udělat ovesnou kaši s rozmačkaným banánem, je výborná a výživná.
A že malá má dva týdny pořád stejně, možná vyrostla do délky. U nás to tak vždycky bylo. Malýho jsem změřila a měl o cenťák víc.
Držím palce, určo bude všechno OK.

darkli
9. čer 2011

ahoj, já bych taky nebudila.
Řešila jsem to stejné - Anička je taky drobná, v 7mi měsících 5640g, ve 4 měsících se mi v noci přestala budit - doktorka tomu nemohla uvěřit, že se nebudí.takhle to trvalo asi měsíc, od té doby se budila jednou a od těch 7 měsíců se už taky nebudila. Doktorka mi nikdy neřekla, ať v noci budím.
Buď ráda, že se v noci vyspíš. A když toho přes den nenaspí, tak je asi z noci hodně naspaná. A taky, když měla tak malinkou porodní váhu, tak z ní hned 10kilový valibuk hned nebude 🙂.
Prostě až bude mít hlad, tak se určitě sama ohlásí.

pe3cka
9. čer 2011

Ahojky...já ti řeknu jednoznačně NEBUDIT! spánek je mnohem důležitější než jídlo.souhlasím s darkli,když bude mít hlad,sama se probudí...já jsem se nikdy tím,kolik by sníst měla nebo neměla neřídila. každé děťátko je jiné a má jinou potřebu jídla...a zvlášť teď v horkých dnech toho žádné dítě moc nejí...takže pokud jste po vývojové stránce v pořádku,tak se tím vůbec netrap...za pár týdnů to může být úplně jinak... držte se...

kammka
9. čer 2011

nebudit, nerušit... ve spánku mimi odpočívá, nabírá síly, roste, zpracovává energii v klidu a tím i přibírá....narvat ji přes den co to jde, na noc dát nějaký hutný příkrm, poradí ti pediatr, nechodíš třeba někam do poradny pro nedonošence?? kojíš, nebo je malá na UM? pokud je na UM, určo existuje něco energeticky vydatného s nízkým obsahem bílkoviny, tak aby to nevadilo ledvinám..poraď se, zásadně bych ale řešila dietní opatření, tj. kalorie navíc, než buzení.

margeta
9. čer 2011

Když pak nemůže tak dlouho usnout, tak bych jí nechala spát.

verbalinka
9. čer 2011

Will od 4 týdnů prospal klidně 8 hodin v kuse a já nebudila 🙂 Ale přibíral krásně a přes den jedl hodně. Ale u tebe se už jedná o 7 měsíční miminko, i když nejspíš dříve narozené. Větší mimina (a děti obecně) nepřibývají každý den stejně, ale skokově. Podle mě bys měla přestat řešit váhu a vážit jen na kontrolách a tvůj pediatr ti sám řekne, kdyby byl problém 😉 Hlavně nestresuj a pokud je vývoj v pořádku a malá je spokojená, tak je určitě vše v pořádku 😉

sichatka
9. čer 2011

@karmenta - nebudit, buď ráda, že se vyspíš. Předpokládám,že je malá narozená předčasně. Vem si řádný termín porodu. Kolik by jí teď bylo měsíců 4? V tom případě má super váhu, malá prostě bude přibírat postupně. Jíte už příkrmy? Holky v 7 měsících taky táhly jen 500 ml mléka, ale za to snědly 150 ml jogurta a 200 g brambor s mrkví.

lilin
9. čer 2011

NEBUDIT!!!! dítěti se ve spánku vyvýjí šedá kura mozková a ta je velmi duležitá pro celkový rozvoj prcka... hlavně že nehubne.. to vždycky říkala pediatrička nám....já jsem taky zezačátku byla neštastná kuli tomu že mi malá nejedla... jsou ji dva roky a váží 7 kg, když jsme si ji konečně dovezli domu vypila max. šedesátku mlíčka ( většinou vypila 40 ml) a postupně se dostala jen na 120 ml. ted si večer dá max. 170 kaše.... některé děti spí i 13 hodin! váha není tak hrozně důležitá, buď ráda, že je jinak v pořádku