Je jen pomalejší nebo už jde o problém?

14. bře 2022

Dobrý večer.. chtěla bych se zeptat, co všechno umí/ uměly vaše děti v pěti měsících? Dcera se někdy kolem 4. měsíce uměla otočit z bříška na záda (povedlo se jí to dohromady třeba 4-5x) teď v týdnu má 5 měsíců a neudělá ani to.. jakoby to úplně zapomněla.. neotočí se ani naopak.. motivují ji hračkou a ani to nezabírá.. když jí ale nastavím prst, tak se o něj přitáhne a nějakým zvláštním způsobem se otočí, ale bez pomoci vůbec.. když jí nastavím ruce tak má tendence se přitahovat do sedu, ale sama si nesedne.. nožičky do pusy taky nedá (vlastně si na nohy ani nesahá, jakoby je ještě ani neobjevila..).
Zvládá si vzít hračku do ručičky, přendat si ji do druhé a dává věci do pusy..

Začínám mít obavy, jestli se něco neděje.. ano, každé dítě je jinak rychlé.. tohle všechno vím.. jen mám takovýho maličkého broučka v hlavě, jestli je všechno v pořádku.. děkuji za odpovědi🙂

neomenia
14. bře 2022

Je úplně normální. Přetáčet se ze zad na břicho má umět v půlroce.

me_druhe_ja
14. bře 2022

Je úplně, ale ÚPLNĚ normální. Pokud se párkrát otočila z bříška na záda, tak se velmi pravděpodobně nejedná o přetočení, ale o přepadnutí: stává se to často, miminka jsou ještě nestabilní a překulí se za těžkou hlavou. 🙂 Správný vývoj je zvládnutí pasení koní a pak otočka ze zad na bříško. Správné pasení by zdravé dítě mělo zvládnout nejpozději do 4m, otočku do půl roku. Nicméně znám děti, co se otočily až později, a jsou naprosto v pořádku. Na chytání nožek a dávání do pusy má taky ještě čas: určitě do půl roku. Máš úplně normální dítě. 🙂

marimanta
14. bře 2022

A žádné dítě si nesedne z lehu! 😉 Vždy začíná šikmým sedem z kleku na čtyřech.

janoma
14. bře 2022

To spis jen prepadla. Prvotni je pretoceni ze zad na bricho. Tak klid

jako_mala_holka
14. bře 2022

To neuměla snad nic, pásla koníčky max... Přetočila se (ze zad na bříško) poprvé tak někdy mezi 5-6m, plazit se začala přesně v 8m, ani nevím, jestli a kdy se uměla otočit zpátky z bříška na záda, mám pocit, že to furt neuměla neuměla a pak najednou to dělala ani nevím jak 🤔😄

pampeliska1313
14. bře 2022

Nohy do pusy jsou myslím až v cca 7 měsících ale třeba syn to nedělal nikdy. V půl roce se pretocil na břicho, do tý doby nic, neumí se doteď pretocit z bříška na zada a myslím, že v pěti mesicich byl na bříšku když jsem ho tam dala, šmrdlal si hračky, všechno šlo do pusinky a hodně se usmíval a do všeho bouchal. Teď v osmi měsících je to úplně to samy, jen se už pretoci sám a plazi se/peruje na kolinkach a nejvíc ze všeho chce žužlat cizi pantofle a ponožky.))) jednoduše - i tohle je v pořádku a Vaše dítě není pozadu.🙂

lilian2111
14. bře 2022

Klid! Je úplně v pohodě 😊

felixfelicis
14. bře 2022

Na vsechno, co po ni chces, ma jeste cas. A pozor na to pritahovani do sedu, to ji neuc. Posadi se sama sikmym sedem.

iris92
14. bře 2022

Me se syn zacal otacet na brisko v pul roce. Parkrat se mu to taky podarilo kolem 4. mesice a pak az do toho pul roku vubec. Pak asi v 8. mesici zacal perovat na kolinkach a pak uz to slo rychle, z kolinek nasledoval sikmy a pak rovny sed, lezeni a v 10. mesicich se postavil. Pozor na to pritahovani do sedu za ruce, to delaji jen lekari, dite se ma samo posadit pres sikmy sed.

cuuza
14. bře 2022

Sed je vrchol vývoje, na ten je opravdu spoustu času.

Koníky pase? Na bříšku je ráda?

autor
14. bře 2022

@cuuza koníky pase krásně zhruba tak od toho 3.-4. měsíce🙂 na bříšku vydrží max. 10 minut.. to se jí nelíbilo nikdy.. ani na něm nechce spát, vůbec.. to stejné na boku..

@iris92 @felixfelicis moc děkuju za info,tohle jsem nevěděla.. už to dělat nebudu🙂

Ježiši, tak to jsem hned klidnější! Jste strašně hodné, děkuju!❤️

intonace
14. bře 2022

Syn se začal otáčet v podobném věku,ale pak jsme šli na očkování a zhruba na čtrnáct dní přestal se vším. Pak už byl v pohodě. Do posledního očkování,to přestal na dva dny chodit, lézt, otáčet se😔 Další den už dobré.

vikinkav
16. bře 2022

Uzivej si ze je jeste v klidu na zadech, ja uz syna ani neprebalim, porad se mi otaci na brisko 😄 Jinak akorat doporucuju motivovat hlavne na tom brise aby byla, tim prcci hodne posiluji. Nebo na zadech a chmatat po hrackach nad sebou.