Je moudré jet na hory s malým prckem?

krokodilek
19. srp 2011

Ahoj maminky
chtěla bych se zeptat zda je moudré jet/letět s malým prckem na hory? V době kdy pojedeme na hory bude malé 13 měsíců (prosinec) a nebo 14/15 měsíců podle toho zda si vybereme leden nebo únor. Chtěla bych se zeptat jestli nevadí, že bude takhle malá a chtěla bych se zeptat zda může takto malé dítko "lyžovat" (myslím to popojíždění a učení na lyžích). Díky všem co odpoví 🙂

jasekd
19. srp 2011

@krokodilek Muj kluk ma skoro 17 mesicu a jeste sam ani nechodi, takze muj by tedy "lyzovat" nemohl. Ale klidne bych ho na hory vzala, proc ne. Holt bysme chodili na prochazky treba se sanema a lyzovala bych bud na stridacku s manzelem nebo pokud nejedete sami, treba bude nekdo ochotnej chvili hlidat. Mam zname, kteri vzali na hory 3mesicni dceru, oni lyzovali a jejich znami, kteri lyzovani moc nemilujou a jeli proste na vzduch, jim ji hlidali a vozili v kocarku 😉

ewaa86
19. srp 2011

@krokodilek Na hory bych určitě jela, ale na lyžování mi to přijde ještě brzo. Spíše nějaké ty sáně 🙂

sussanah
19. srp 2011

@krokodilek to lyzovani male bych fakt jeste nevidela. Spis mi to trosku prijde i usmevne 😉 Precejen, i kdyz bude sikovna, tak bude sotva 2-3mesice chodit a to ta chuze jeste vubec neni stabilni, budes rada, kdyz bude zvladat chodit po snehu a po ledu. Ja, ackoliv vasnivy lyzar, vubec uvazuju nad lyzovanim mladeho letosni zimu, to bude mit cca 2r a 3m. Taky si nedokazu predstavit neco jako lyzovani vysvetlovat 15m ditku, to fakt jeste moc rozumove nepobere. Vubec ze zacatku bude vic jak dost to, nez pochopi, ze led klouze a ze na bobech se jezdi ze svahu a ne nahoru 😀
Kazdopadne na hory urcite. Maly byl letos v zime s nama a bylo to super. Byl z hodne snehu nadseny, mel akorat tech 15m, jezdil s tatou na sanich a na bobech. Ja uz byla zas tehu, takze jsem ani nelyzovala 😢 Ale dovca to byla bezvadna pro vsechny.

apollo11
19. srp 2011

S tím lyžováním mě to teda pobavilo 🙂 ale na saních se jí určitě líbit bude. 🙂

krokodilek
autor
19. srp 2011

Děkuju za rady... No ono to lyžování bylo jen jednou z možností... A je fakt, že na to je ještě malá... Boby a sáňky jsou lepší nápad...
Moc díky

smardik
19. srp 2011

na lyžování to ještě nevidím, jak píšou holky možná ještě nebude chodit a i kdyby jo tak chvíli takže chůze by byla nejistá ale boby, sáně by si mohla užít. schválně píšu mohla protože starší syn se sněhu bojí-nevím jak jinak to říct ale ve sněhu odmítal chodit, na bobech řval tak to nešlo a sáně přetrpěl, takže my ani v zimě na hory jak jsme měli v plánu s ním nejeli protože bychom z toho nic neměli

weri1
20. srp 2011

na hory bych ho vzala, ale lyžovat ne...manžel jezdí na snowboardu a chce malýho učit, ale až tak kolem 3 le

lucy222
20. srp 2011

Taky letos plánujeme hory-Ježíškovi napíšeme o saně a hodláme si je užít jako rodina na nich 🙂 malé v té době bude okolo ročku. Lyže si fakt nedovedu moc představit 😉 Užijte si to. 🙂

blondynka400
20. srp 2011

Na hory určitě, byli jsme, když malé bylo 14m a všichni jsme si to užili. Bavilo jí válet se na sněhu, bobovat, vozit se lanovkou a pod. Manžel hlídal a já lyžovala, měla jsme to prý za odměnu 😀. Chodila přibližně od roku a na sněhu byla tedy jistá, dokonce se pak i schválně klouzala 😀
Lyžovat 100% ne, na takovéty plastové lyžicky můžeš dítě nejdřív postavit okolo 2 let, ale i to je jen na pár minut a takovéto šoupání pro seznámení... Vyloženě učit lyžovat se dá zhruba kolem 3 let věku, ale málokteré 3 leté dítě to dokáže pochopit a zkoordinovat pohyb celého těla,to je většinou o rok až 2 později, ale samo jak kdo. Navíc je to poměrně hodně jednostranná zátěž a zaťěžovat tím nevyvinutý dětský organismu je nesmysl, takže v těch 3 letech a a max půl hodinky 🙂
Každopádně jestli to jde, proč to neposunete třena na konec března? Čím bude větší tím víc si to užije, a hlavně na konci března už bývá lepší počasí 😉

louherz
23. zář 2011

@krokodilek ahojky už jste se nějak rozmysleli, jestli poojedete na ty hory? zajímá mě to jen čistě ze zvědavosti, protože mé okolí se k horám v zimě s malým prcek nestaví zrovna kladně 🙂 náš malý bude mít rok, lyžovat samozřejmě nebude, ale my jo 🙂) navíc bereme babičku, která se s ním bue vozit na sáňkách a rodiče si zalyžují. A popřípadě, můžu se zeptat kam jedete? 🙂 🙂 🙂

krokodilek
autor
23. zář 2011

@louherz Ahoj, ano rozmysleli ... Pojedeme v prosinci (malé bude 13 měsíců) ... Mé okolí mi to doporučuje - pojedu ještě se 3 kamarádkama (jedno dítko bude mít půl roku) a jelikož já nemám přítele tak se děvčata dohodli, že vezmou své drahé polovičky a že oni budou hlídat 😀 nevím jak se jim to bude líbit 😀

louherz
23. zář 2011

jéééééééé, to je hezké, to bude babinec na sjezdovkách, aspoň si zalyžujete 🙂 a kam jedete? my bychom právěže taky chtěli jet v prosinci, protože v lednu nastupuji do práce na poloviční úvazek a nevím, jaké budu mít služby. Vybíráme Itálii nebo Rakousko a furt se nemůžem nějak dohodnout. 🙂