Je mu rok a nesedí. Jak ho mám motivovat?

evelina75
14. lis 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat těch maminek, jejichž dítka v roce ještě neseděly, jak je k tomu motivovat.
Syn bude mít pozítří rok a místo sedu používá tzv. brankářský sed - mezi kolínky. Občas si sám sedne do šikmého nebo překážkového, ale povětšinu "klečí" . Nevím jak to zlomit. Motivuju kutálením po zadečku, opravuju xkrát denně, ale zatím si stále vede svou. Jinak je šikovný obchází nábytek.... Díky

helulela
14. lis 2011

@evelina75 já bych si s tím vůbec nedělala starosti, když celkově motoricky určitě pozadu není. Syn si taky dlouho sedal mezi paty, ani nevím, kdy začal sedět i normálně s nohama před sebou.

ja.na81
14. lis 2011

@evelina75 ja bych si tim taky hlavu moc nelamala 🙂 (se to lehko rekne, ze jo 😉 ) Ale muj maly taky nejradej sedi bud mezi kolinky nebo ten prekazkovy sed, to uz nej jasne vede 🙂 Jako obcas ted sedi i s nohama pred sebou... ale rekla bych, ze v srpnu, kdyz mu byl rok, sedel rozhodne jen v prekazkovem sedu 🙂

vafle
14. lis 2011

a po čtyřech leze? ono je to těžko takhle podle popisu soudit

jasekd
14. lis 2011

Moje dite (to starsi 😀 ) tak sedi doted... Ale my nejsme zrovna prikladnej pripad, takze radit nemuzu...

evelina75
autor
17. lis 2011

vafle, leze jak drak, mám ještě dvě starší děti, tak má pořád koho honit 🙂)

ined77
17. lis 2011

@evelina75 🙂 ...vždyť když sedí mezi kolínkama, je to tady sed 😉 .náš malý tak seděl také...jenom tak, nebo v překážkovém.s nožkama rovně před sebou si sedl až kousek po roce 🙂 .neřešila bych to...my chodili na neurologii a tam jsem to tenkrát řekla dr. a ta se jen smála 🙂 .

innes
17. lis 2011

Jak psali holky, něřešila bych to, dcera si kolem roku už občas sedla i "normálně" na zemi, jinak taky na kolínkách, doteď to preferuje. Dokonce do 18ti měsíců po kolínkách i "chodila". Děsila jsem se, že nás bude čekat zase rhb a nakonec i dětská i fyzioterapeut řekli, že by jí nechali být, pokud dělá pokroky 🙂