Je na mě hodně fixovaná. Nevím, co s tím

mamca26
28. zář 2011

Zdravim vsechny maminky.Bez dlouheho uvodu prejdu rovnou k veci.Me dceri budou v prosinci 3roky,ale to chovani co ma mi opravdu nepride normalni.ze zacatku sem si myslela,ze je to vekem nebo je rozmazlena,,neo pouze je fiksovana na maminku,,ale az do ty doby,kdy to presahuje vsechny meze.Dam par prikladu,,zacalo to,kdyz se vzdalim,,rve jak tur,,natoz kdyz tu nejsem vubec nikdo si s ni nevi rady ,od ty doby si ji beru kdekoliv kamkoliv proste vsude ..ale to je asi normalni v tomto veku,,,my mame vetsi problem,,nekdo otevre dvere od auta,,ona spusti,,a musim je zavrit a otevrit ja,,,spadne ji lizatko na zem nekdo ho veme umyje,,ona sousti triskne s nim o zem a musi jit maminka umyt,,nekdo na ni promluvi ona na nej proste odsekne,,spadne,,ja reknu jejda a ona se na me rozkrici,ze muze spadnout a ze proste spadne a hotovo,,,a vcera to dovrsilo,,musela jsem ojet na tridni schuzku,a jelikoz tam to opravdu s ni neslo,,nechala semji svagrovy,,ktera ji zabavila miminkem,,,jenze ubehlo 38minut a telefon musela jsem okamzite prijet ,,to co sem videla mi az vhnalo slzy do oci,,to nebyl rev to byl zachvat mlatila sebou o zem celym telem,,a kdyz sem ji vzala,,tak jako by me neznala,,zdrapala me,,tak ze me to jeste boli 😒 ,,ale to je fuk,,v tu chvili sem zavolala nasemu pediatrovi a domluvila sem se s nim na ctvrtek,,,rekll mi,,ze by ani nerek,,ze trpi LMD nebo hyperaktivitou,,prej to spis bude neco v ni ,,ale ja se bojim,,proste nekdo ji neco rekne nebo poda veme,,proste cokoiv tak ona s tim sekne a proste maminka zacne rvat rvat rvat a rvat,,uz me napadlo jestli to neni tyranstvi,,ale ja nevim jak na to,,co stim,,,jakou metodu ,,opravdu sem uz v koncic,,,,dekuji vsem co dosli az sem 😵 ale budu vdecna za kazdy nazor,,radu,,pomoc dekuji

verbalinka
1. říj 2011

Třeba dneska byl zatím zlatej. Ale vrátili se s tátou z výletu a už to začalo. Bouchal dveřma, házel, co mu přišlo pod ruku, dokonce mi dal facku - jen tak (ležel mezi námi a najednou mi jednu vrazil - ale jen lehce 😕 ). On podle mě i trpí nedostatkem spánku, ale přes den nejde spát ani za nic. To má zase oblíbenou větu "já nechci spát" a nepřestane, dokud nevylezu z postele a nepřestanu spát. Před cca rokem usnul sám bez asistence, pak jen s náma. Takže přes den jsem s ním šla do ložnice a dělala, že taky spím a on po pár desítkách minut blbnutí přestal a usnul. A spal třeba 3 hodiny. A pak jako když utne a začal dělat tyhle hysteráky a prostě neusne. Jedině v autě a běda, když ho vzbudíme. To je pak divadýlko pro celý sídlliště.
A docela by mě zajímalo, proč pořád něčím hází. Jeho to poslední dobou úplně fascinuje a hází ponožkama, hračkama, autama, botama... Tahle fáze je přece do roka, že děti baví, jak něco padá dolů. Ale jemu budou už skoro 3 roky 😨

@sisstin zamknutí nemám kde. Jedině na záchodě, a to nemám sílu tam zůstat a poslouchat, jak trpí. Ten jeho řev se změní na lehce zoufalý a mám pocit, že ho tím trápím ☹ Ale do 5 let to nevydržím. Já doufám, že to přejde do března, kdy se narodí druhé. Mít plačící mimino a k tomu tohle, tak zdrhám do Bohnic 😅

@crca já si teprv teď všimla, že máš dvojčata. Mít to dvojmo, nechápu, že ještě funguješ 😅 Tak Will má to samý jako tvoje Míša - na moje řeči nereaguje a pokračuje v klidu dál. A když není po jeho, tak něčím třískne, mrskne o zem. A taky funguje, že to vyhodíme do koše 😉 Ale dveře vyhodit nemůžem 😀 Ale u těch docela funguje, když mu hned na začátku řeknu, že je může rozbít a bez dveří k nám budou chodit pejsci od vedle (on se psů bojí), tak se někdy nechá ukecat a netřískne. Ale říkat to pořád dokola mě nebaví.

crca
1. říj 2011

@verbalinka však taky mám někdy pocit,že už nefunguju 😀 bude to znít blbě,ale když měli teda krizovku fakt oba najednou a trvalo to i třeba 2 měsíce,tak už ráno jak vstali,jsem chtěla aby už byla zase noc a oni spali 😀 Vím,že je to prostě období,že děti se vyvíjej,ale občas to trvá už dýl,než by bylo zdrávo 🙄 😅

crca
1. říj 2011

@verbalinka taky má v oblibě pořád něco někam házet 😅 -koukám,že je to opravdu všude stejné 😀 ,ale on něco někam hodí a pak samozřejmě hysterák,ale když mu řeknu ať nikam nic neháže,tak jako by neslyšel 😠

saminomimino
1. říj 2011

já tedy s tím zkušenost nemám,i když syn mi občas dělá podobné věci ale né do takové míry,taky občas musím něco výhradně dělat já ale nevadí mu to samé i u táty,určitě sebou nemlátí o zem a neutočí na mě ale vzteká se dost,ale podle toho co píšeš to na mě působý jako počátek autismu,hodně se zajímám o věci kolem očkování a bohužel po poslední vakcíně MMR která je "živá"(spalničky,zarděnky příušnice)byly u některých dětí po čase spatřeny známky autismu u někoho se to vyvinulo v horší fázi u někoho to vypadá jako u vás,důležité je to diagnostikovat a řešit,může se to zhoršovat , jinak to přeroste přes hlavu..nepříjde mi to totiž přiměřené chování věku ani situacím,tedy z toho co popisujete,je to spíše extrémní a nepřiměřené,a bohužel u autistických dětí je velmi silná fixace na jednu osobu nebo vícero kteří s ním tráví většinu času,ve vašem případě jste to vy,je pravděpodobné kdyby na vašem místě byl manžel bude to dělat jemu,nechci vás strašit a ani nejsem odborník ale přečetla jsem tuny dostupných studií a bohužel se takové smutné věci v rámci některých vakcín dějí,organismus reaguje jinak než se očekává a toto je jeho obraný systém,zkuste to zvážit,přeji ale ať je dcerka v pořádku 😉

ještě mám příklad v rodině,můj bratranec měl diagnostikovanou hyperaktivitu a i když byl velmi těžko zvladatelný,divoký,roztěkaný,ničil věci vztekal se ubližoval zvířatům tak ať už v jakém koliv záchvatu,nikdy nenapadl rodiče...

mamca26
autor
4. říj 2011

Zdravim maminy,,taaak od posledniho meho prispevku se jakztakz nic nezmenilo,,doma sme to probrali i manzel se zapojuje,ale jak se zda psychologa budu potrebovat spis asi ja,,jak zjistuju,tak spolecne bydleni nedela dobre asi nejvic me a mala pak je takova jaka je,,protoze radeji chodime spolu pryc ,ven,ale porad spolu,tak se neni cemu divit,ze je zavislak.Nicmene,nedalo mi to,sehnala jsem si psychologa,ktery se dikyvsemu zameruje i na deti do tri let a ruzne jine metody i dokonce na problematiku v rodine,,takze vyhovujici.Po emailu sem ho zkontaktovala,on chtel znat co presne potrebuji pro malou,tak sem mu to strucne napsala,,on odpovedel,ze vyslovene na patologicke chovani mu to neprijde,ale domluvili jsme se.Pristi ctvrtek v 10:30 si se mnou pry popovida a bude pozorovat jak se mala chova,,nu coz ,,bude mi sedet na kline a prinejhorsim se rozbreci,ze na ni pan mluvi 😉 ,,ale sem rada,prece jenom slyset to od odbornika ,bude clovek klidnejsi,,nebo aspon vi na cem je 🙂 Takze hned dam info jak sme dopadli ,,zdravim 🙂

lucmart
4. říj 2011

@mamca26 teď jsem přelouskala celou diskuzi, a budu ti držet pěsti, ale víš vzpomínám si, jednou bylo v nějakém pořadu v televizi, když je dítě vzteklé a nejde uklidnit, sednout si s ním na zem, hodně silně obejmout a držet, držet tak dlouho, dokud se neuklidní, ikdyž se to bude zdát nekonečné. Ale už si nepamatuju jestli to patřilo k nějakému konkrétnímu vzteku nebo obecně. Zavírání za dveře apod. sice uklidňuje také, ale flustrace zůstává. Tak se drž.

mamca26
autor
4. říj 2011

@lucmart dekuji,,je to strasne nekonecny a dlouhy,,ted momentalne v poledne nespi,,pred pulhodinkou usnula,ted se vzbudila a je jak cert,,nikdo se na ni nesmi ani podivat,,po kom je tak vztekla a protivna,?,mi bere az dech teda 🙂

verbalinka
4. říj 2011

@mamca26 ahoj, vidím, že stále stejné. Psycholog je dobrý nápad 🙂 Ale jen malá poznámka - kámoška taky byla a vlastně to moc k ničemu nebylo. Dověděli se pár rad, jak se chovat, ale syn zůstal samozřejmě stejný. Dle mě je lepší homeopatie, kineziologie apod., kde se řeší skutečná příčina.
To společné bydlení není šťastné a jak píšeš, že moc nevycházíte, tak děti tohle dost cítí 😖
@saminomimino má pravdu. Byli jsme na jaře u homeopatky a ta říkala, že očkování nenabourá jen fyzické tělo, ale i psychiku a může změnit povahu. Vlastně ani nevím, proč jsme tam zase znova nešli 😀 Vidím to objednání. Protože minule to dost pomohlo. Pak bylo další očko a po cca 3 měsících to začalo.

No, já se dnes normálně rozbrečela z toho, jak Willík ječel, řval, stále opakoval jednu větu a snažil se mě bouchnout a dirigoval parádně 😢 Až když jsem se zhroutila, tak se zklidnil a pochopil, že překročil hranici. Pak vypětím usnul. Ale fakt jsem byla ve stavu ho hodit z okna (naštěstí bydlíme dole 😀 ). A to byl o víkendu, i včera relativně zlatej.
A hlavně já to nezvládám. Celý odpoledne mě z toho bolí břicho a doufám, že mimino to zvládne ☹

@crca s tím, jak bys chtěla, aby už spali, mám já teď se školkou. Byla bych nejradši, kdyby tam byl na celý den 😀 Házení máme pořád a všeho. Už aby to přešlo a dalo se s ním zase mluvit.

mamca26
autor
4. říj 2011

@verbalinka ahojky..no nas pediatr je zaroven homeopatik,tak sme taky dostali homeopatikum do pitneho rezimu 3xdenne,,sice nevim v cem ji to pomuze,ale tak snad to nejake ucinky ma,,de mi z toho hlava kolem,,je se mnou doma a to je uplne zlata,diva se na pohadku,,s kocarkem jezdi,stara se jako o miminko(prebaluje) 😀 vari se mnou,,i vecer s tatinkem laskovala(lakovala mu nehty 😀 )najednou sme sly ven,potkal nas kamarad a najednou to zacne,,maminka nemuze mluvit,sahne ji na motorku a zacne plakat,,ze ji Michal sahl na motorku,,de a hodi s ni,,pak nam da hrusky,ji spadla na zem on ji vzal a rika,ze je oskliva ,at si veme jinou,,no rev ze neeeeee 🤐 tak on sel a proste ji hodil nekam ,ze prelitla pres strechu,,,no a my rev az domu,ze tu hrusku chce ,ale tu spinavou,,tak ji rikam no neboj tamhle ti dam jinou hod si ji kam chces a pak ji jez teda 😒 no?a byl klid..najednou jel manzel z prace a ona,ze teda jede s nim(10metru)tak jela,,najednou vylezla,,rozbreci se a kdyz se ji zeptam,tak jako by ji clovek neco proved ,sedla si do prostred silnice (pred barakem) byla urazena place a najednou,,ze prej nechce svist,,no jak u blbcu,,tenkrat taky,,dedek ji vzal,,na chalupe do traktoru,,svez ji na pole,,ona v poho a najednou vylezla,,a histerak,,ze nechce vozit a tak,,no mi to hlava nebere,,tu navstevu u psych.prubnu a bud mi poradi neco prijatelnyho,,nebo hold jak dneska na ni platilo,,pevna ruka (ale jak)i starsi dceri se omluvila,,takze ja nakonec zjistim,ze davat na tu prdel sem mela zacit uz driv 😒 ,,,ale ze to zabralo 😉

verbalinka
6. říj 2011

@mamca26 homeo je super, ale musí být opravdu na míru. Naše s náma mluvila 2 hodiny a stejně říkala, že nemusí zaúčinkovat a zkusili bychom jiné. Homeo je na dlouhou trať.
Ale napadlo mě k tvému "problému". Moje máma, ač to nemyslí špatně, tak synovi říká, když zlobí, že je hloupej, nebo truhlík. Nebo mu vyhrozí, že ho nebude mít ráda, když bude zlobit. A taky už řekla větu - "máma tě nebude mít ráda, když ji budeš zlobit". V tu chvíli jsem viděla rudě, a i když to bylo po tom, co na mě Will pustil motorku z kopce a trefila mě do hlavy, tak jsem se ho zastala, že tohle není pravda... Napadlo mě, jestli třeba u vás není něco podobnýho. Stačí jednou, dvakrát a malá se začne bát, že odejdeš, přestaneš ji mít ráda ☹
Jinak my to máme úplně opačně. Venku je zlatej a doma mi to dává sežrat 😀 Ale nejhorší je to, když je unavený, hladový. V úterý jsem ho fakt chtěla zabít a včera a dneska byl se mnou doma a je skoro zlatej. Teda bylo pár vyměn názorů, ale proti klasice úúúplná pohoda 😵 On se asi taky bojí, že o mě přijde, chybím mu a dává to najevo dost divným chováním 😅 A na mojí mámu už má lehkou alergii a je na ni dost drzý a ona pak reaguje těma svýma poznámkama a je to začarovaný kruh 🙄

verbalinka
6. říj 2011

A u nás pevná ruka vůbec nefunguje. Většinou dostane, protože nervy neudržím a než utéct z domu, tak zkusím plácnout na zadek. Ale nefunguje. A zvýšený hlas taky ne. Jen můj zoufalý pláč ☹ S tou pevnou rukou šetři, protože si zvykne a hlavně to není řešení. Já toho vždycky lituju 😖