Je normální, že 4 týdenní miminko vydrží 8 hodin vzhůru?

dzejnysek
26. čer 2011

Už jsem z malé nešťastná.. Nevím, jak ji uspat. Vydrží strašně dlouho vzhůru (dnes od 4:00 do teď 12:00)... Má jen krátký cca 10-20 min. přerušovaný spánek... Jedině, kde usne, je u prsa, ale když ji odpojím, tak zase brečí...

paolin
26. čer 2011

tak jsem to měla s prvním synem. spal max 20 minut a díky baby kolikám mezi tím jen řev a řev a řev..v noci se kojil i po hodině, takže to po pár týdnech bylo dost krušné. časem se to pomalinku zlepšovalo...

eloana
26. čer 2011

Ahoj asi te nepotesim, ale mozne to je:((( nas malej asi od mesice spal 10minut dopo, 10 odpoledne to trvalo asi 3/4 roku ---- nekdy vic,ale tak maximalne 45minut.... trpel refluxem, takze neustale chtel byt u prsa -pali je zaha.... dnes je mu rok reflux uz se o hodne zlepsil, ale bohuzel nam pretrvalo usinani u prsa.... ale spinka 2 hodiny dopo a 2 odpo obvykle -najednou nevim co s casem🙂))) dcera take usinala u prsa,ale za zas spinkala nadherne v kocarku klidne i 4 hodinky...
Neblinka ti??? reflux se projevuje castym zvracenim, miminka hodne breci a nesnesou byt polozena na zadickach -nas malej spal i v kocarku na brisku -ulevuji si tim. klidne pisni do ip🙂
a preji hodne stesti -treba se to v nejblizsi dobe upravi🙂

romana29
26. čer 2011

Uf, tak to tě lituju, naše malá takhle dlouho nevydrží ani teď 😖

karol84
26. čer 2011

u nás je to stejné - malý nám nespal už jako novorozenec - 10-20 minutový spánek byl klasika... teď v necelých 3 měsících začíná spát více. možná to bude i tím, že ho hodně trápilo nadýmání - a když už se nám jej podařilo konečně uspat, tak ho křeče v bříšku zanedlouho probudily a bylo po spánku...

svataterezicka
26. čer 2011

A co zkusit dát dudlík, když chce být (spát) u prsa?

x_kate
26. čer 2011

ahoj, u nás to bylo podobné... malá přes den spávala desetiminutovky tak 4x-5x denně celé první tři měsíce... a spala jen na rukou po půlhodinovým kolíbání, jak jsme ji položili, byla vzhůru s křikem, až se svíralo srdce a začalo to nanovo... ve 4. měsíci se to ale začalo lepšit, spávala půl hodinky 4x denně, v půl roce 3x denně a pak si sem tam střihla i hodinku... bohužel usínala stále jen na rukou, ale už se nám ji dařilo položit bez probuzení. Teď je jí rok a půl a spí 1x denně 1-3 hoďky... postupně k tomu sama dozrála... jedině kočárek a auto byl tehdy záchrana, tam usnula vpohodě po pár minutách... asi potřebovala trochu drncat kvůli prdíkům... takže vydrž, zkus drncat a bude to lepší :o)

neu.sona
26. čer 2011

A co zkusit třeba šátek nebo tak, aby si jí měla pořád u sebe? Některé miminka chtějí maminku hodně blízko, tak si to třeba kompenzují prsem... Mně malý nikdy nevydržel 8 hodin v kuse. To musí být potom hrozně otravná a ubrečená :(

monapink
26. čer 2011

Ahoj,u nas to bylo to same..nespala ve dne a ani v noci,jen par minutek,jak pises max pul hodinky,obcas se zadarilo a spinkala i dele,ale ne neprerusovane,ja dala dudlik skoro hned,byla jsem z toho hotova,dudu ji uklidnil i uspinkal,ale porad vypadaval a mala rvala a rvala...mela strasne koliky,skoro neustale,trvalo to do tri mesicu,prestala pribirat a zjistili nam alergii na BKM-bilkovinu kravskeho mleka..
Ale tim nechci rict,ze mate alergii,jen malou mlecne potraviny muzou drazdit,mozna bys to mohla vyzkouset a v jidelnicku je omezit,nebo na chvili vynechat..

lenulinka00
27. čer 2011

Ahoj, zkus autosedačku... Já v ní mám malého občas i přes den.. A je v klidu.. 😎 Držím palečky

kay
27. čer 2011

ahoj naše malá měla tzv. skrytý reflux, tzn že ji jako pálila žáha, kojila jsem hodně často a první 2 měsíce nespala jinde než mě v náručí a na baloně. Jedině v noci když se kolem 22-23h podařil "přesun" spala v postýlce i mezi kojeníma tak do 4h a pak u mě v posteli přicuclá na prso. Ve 2 měsících jsme ji musela naučit usínat, zavedla jsem rituály a nechala tzv. vyřvat (ne že bych ji nechala řvát v kuse, chodila jsem za ní, atd..) a od té doby se to lepšilo a lepšilo a dneska už když jde do postýlky, tak to ví, sama se otáčí na bok a začne si cucat prst - dudlík nikdy nechtěla, takže u nás fungovalo jen to prso a teď ten prst.. drž se, pokud můžeš, tak zkus ten šátek nebo balon nebo kočár.. jinak vydrž, nic jiného se nedá dělat.

dana3262
27. čer 2011

@dzejnysek My to meli podobny. Jen nespal 10-20min, ale spis 20-30min 2-3x za den. To se srovna uvidis. Ale chapu, ze ted padas na usta, je to zahul.. Hlavne, co s mesicnim prckem, ze jo. Jak ho zabavit.. Uf..za chvili nas to ceka znova. Ani si to radsi nepredstavuju.

ladybugie
27. čer 2011

já to měla s dcerou taky, celé tři první měcíce nechtěla spát. Šlo o to, že měla reflux. Když jsem jí nakojila, tak to vyblinkala, začalo jí kvůli tomu pálit v krku, měla zase hlad, ale kvůli tomu pálení nechtěla pít. Takže jsme zkoušeli Nutriton a pak Nutrilon Ar pro blinkavá miminka. To zabralo. Jinak taky funguje dudlík 🙂

helcenka
27. čer 2011

Tak to my měly taky tak, prvních 14 dní dobrý, malá spala i čtyři až pět hodin v noci v kuse, přes den dala vždycky tři hodinky spánku a pak dvě vzhůru a pohoda. Pak se to ale nějak zlomilo a přes den mi třeba usnula dopoledne na třičtvrtě hodinky a pak do devíti do večera nic, nebo jenom pár minutek, když byla u prsa.
Trvalo to tak čtyři týdny a pak se to postupně upravovalo. Teď jí jsou dva měsíce a je to mnohem lepší. Sice pořád vydrží třeba čtyři hodinky nespat, pak ale zabere na dvě tři hodinky a začala jsem ji dávat na bříško, to jí vyhovuje (teda jenom přes den, v noci spí na boku). Jsme bez dudlíka, když jí ho dám do pusy, tak je schopná se i poblinkat, prostě ho nesnese. Jo a usne i v kočárku, ale musí se s ním jezdit, jinak nee.
Jestli nemá žádné problémy s blinkáním nebo kolikami, tak počkej a vydrž, nic jiného se dělat nedá. Já taky vydržela a zlepšilo se to. A zkus ji utáhnout třeba do letní rychlozavinovačky.

marecek4
27. čer 2011

naše nejstarší nespala pořádně do dvou let-nejdýl spala večer po koupání dvě hodiny,pak byla tak do pěti do rána vzhůru a spala tak do půl sedmé a přes den něco kolem dvaceti minut dvakrát,třikrát-nespala ani v kočárku,jediné co ji uspalo občas na delší dobu bylo když se svezla v traktoru,což bylo ale jen párkrát,a to ji ukolíbal jen proto že měl naražený disk a kolíbal se jak kačena 🙂,ve čtyřech měsících se vydržela držet za boky kočárku a sedět a koukat na nás elý den,jak sklízíme seno,ve dvou letech jak když utne-vrátila jsem se z porodnice s bráškou a od té doby spala celu noc,takže zkoušej co se vyzkoušet dá a nezrácej naději,jednoho krásného dne bude spinkat i Tvoje holčička,hlavně aby jí nic nechybělo a nenudila se aby i neplakala

anetadr
18. črc 2011

taky se přidávám - bojovali jsme s tím dlouho - vážně jsem si ani nedovedla představit jak přes den spí - usnul max. na 10min, jinak řval a řval a neřval mi jen u prsa - vyzkoušela jsem snad všechno - a pak jsem si pořídila kojeneckou váhu, abych věděla, co tedy u toho prsa sní - a k mému zděšení jsem zjistila, že sní asi tak polovinu z toho co by měl - pak jsem se už nedivila, že řve - bylo to hlady - začala jsem tedy dávat příkrmy a snažila se všemožně rozkojit - kojenecké čaje, Gravimilk, homeopatika, dokonce jsem si dávala oxitocin do nosu na rozšíření mléčných cest apod. Stejně se nám to nepovedlo, obrečela jsem to, ale dneska jsem neskutečně ráda - prostě jsme na Nutrilonu, přes den krásně spinkáme a všechno je veselejší🙂

Pokud ti přes den brečí, rozhodně bych se snažila najít příčinu - takto malé děti obvykle nemůžou být ještě rozmazlené, pláčou z nějakého důvodu - ať už hlady, nebo třeba tím refluxem...