Je nutné dávat ročnímu mimi kromě kojení umělé mlíčko?

keyssi
12. kvě 2011

Chtěla bych poprosit o vaše názory, myslíte si, že je nutné dávat ročnímu mimču mimo kojení ještě umělé mléko? Nyní malou kojím ráno, po obědě a večer, v noci tak dvakrát, podle toho, jak se vzbudí. Nevím ale, kolik mléka vypije, mimo to má tak dvakrát do týdne jogurt a večer mléčnou kaši. Mám obavu, zda má dostatek vápníku a zda mateřské mléko ještě obsahuje vše potřebné. Děkuji za vaše názory.

luciana43
12. kvě 2011

Ahojky, pokud se nechystáš přestat kojit, UM není potřeba dávat, řekla bych že i zbytečné. Kojíš dost často, večer mléčná kaše,nemyslím, že by měla tvá holčička nedostatek,ale kmůžeš začít dávat jogurt každý den a semtam nějaký ten sýr, lučinu,tvaroh - prostě přidat do jídelníčku i jiné mléčné výrobky a to bude bohatě stačit. Já mám také holčičku, deset měsíců a kojím ráno a večer,přes den už nechce, teď sme začali odbourávat noční kojení a tak dávám jogurt dopol. i odpoledne a jiné ml.výrobky na chleba atd.. Na mléčné kaše sem bohužel neudolala ani jedno dítko - mám ještě 2,5 letého kloučka. Měj se

lamarika
12. kvě 2011

@keyssi UM je v tvém případě zbytečné, kojiš ještě opravdu často 😉 Kdybys chtěla, tak samozřejmě můžeš začít dávat hrnek nějakého ochuceného UM. Ale jak píše luciana43, dávej častěji jogurt a obohať jídelníček nějakým tím mléčným výrobkem 😉

keyssi
autor
13. kvě 2011

Děkuji moc za názory. Je pravda, že nedávám žádné sýry, naše malá moc chleba nechce. Dostává ho na snídani, vždy chce kousky do ruky, některé strčí do pusinky, ale většinu hodí psům. Zkusím ji ale tu Lučinu koupit, snad ji zachutná. Přes den už bych ji chtěla odstavit od mléčka, aby dostávala jenom ráno a večer, snad to vydržím. Tím jak je zvyklá tolik pít se mléčka pořád hodně tvoří.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
keyssi
autor
13. kvě 2011

Ano, to je pravda, zeleninku spapká a jak ráda, musím začít ten jídelníček trošku obměňovat.