Je nutné lahvičky, dudlíky sterilizovat v páře?

tital
26. srp 2010

Ahojte, prosím o radu, uvažovala jsem o nákupu sterilizátoru. Jelikož nevím, jestli se podaří kojit či nikoliv nevím ani na kolik bych ho mohla skutečně potřebovat.
Vím, že se dají levnější pořídit i v domácích potřebách a nebo je možné věci vyvařovat. Ale spíš mě zajímá, je-li opravdu nutné lahvičky a dudlíky (budu-li kojit a lahvičky používat v podstatě vyjímečně) nutné sterilizovat v páře. Nepostačí nějaký program v myčce ? Vždyť tam se dá nastavit teplota až na 70 C a nádobí vyndaváme odmaštěné, dokonale umyté.
Diky.

myisiska1
26. srp 2010

Ahoj, já bych tedy sterilizátor zatím nekupovala, ale do myčky bych lahvičky taky nedávala. Než jsme pořídili sterlizátor (máme tu levnější verzi do mikrovlnky), tak jsem lahvičky vyvařovala v hrnci a před tím jsem je umyla jarem a pak pořádně vypláchla tekoucí vodou. Do myčky dáváš přece jen agresivnější prostředky a další špinavé nádobí. Ale to je čistě můj názor.

neumisa
26. srp 2010

pokud chceš kojit, tak bych sterilizátor zatím nekupovala - dá se dokoupit kdykoliv. Lahvičky jsem vyvářela normálně v hrnci, do myčky bych je nestrkala.

tital
autor
26. srp 2010

OK, ale pripada mi, ze zrovna jar na nadobi je stejne agresivni jako tableta do mycka. Opravdu si myslim, ze ten "praci" proces je hodne horky a dost na konci oplachuje, takze umyje, vysterilizuje a pak jeste vypari tou horkou vodou. Ja doufam, ze budu kojit a nebudu to potrebovat, presto by chtela vedet, jestli nekdo dava veci pro mimi do mycky.

mmmk
26. srp 2010

@tital To ale rozhodne neni totez, kdyz veci vyvarujes nebo myjes v mycce. V tom je zasadni rozdil. Rozhodne bych ani lahvicky nemyla jarem, jen vydrhla v horke vode a dala vyvarit. Chemie do sebe decka nacpou behem zivota spoustu, tak proc zacinat uz v tak nizkem veku 😉 Docela dostacujici je sterilzacni krabice do mikrovlnky od Tommee tippee, je soucasti setu s rucni odsavackou a lahvickou. Vygoogli si to. 😉

blanka.k
26. srp 2010

Plně kojím, dudlíky nepoužíváme, takže jsem sterilizátor nikdy nepotřebovala, ale pro jistotu jsem si koupila v akci za asi 70,- (jeslti pův.stál 100?) sterilizátor do mikrovlnky z Teska, stačí nalít vodu a dát na nějakou dobu (nevím to z hlavy) do mikrovlnky 😉 Žádné tablety nejsou potřeba 😉 Myčka nic nevysterilizuje. 😉

editah222
27. srp 2010

Pokud chceš kojit tak si timhle vůbec nezatěžuj hlavu 🙂 Já jsem začala první lahvičku potřebovat až po půl roce a normálně jsem ji vyvařila v hrnci (cca 5 minut). Pak jsem dostala sáčky do mikrovlnky do Medely a tak je použivam, ale klidně bych vystačila i s obyč hrncem a sporákem. Do myčky bych taky radši flaštičky nedávala aspon ne ze začátku.

tital
autor
27. srp 2010

A ten sterilizator - napr. z Tesca - je to takova umelohmotna krabicka s vickem a nekdy i s naparovackem ?

blanka.k
27. srp 2010

@tital jo je to ono, kamarádka si ho taky pořídila ke tchýni, doma má nějaký za asi 600,- a prý to udělá stejnou službu, akorát je menší. 😉 prostě jak píšeš, plastová krabička s "napařovákem" 😅

nejinka
27. srp 2010

Ahoj, já si sterilizátor nemůžu vynachválit. Do myčky to určitě nemůžeš dát a při vyvařování ti udělá voda na lahvičkách a dudlících takový bílí povlak. Pak jsem se ho těžko zbavovala. Se sterilizátorem se ti tohle nestane, navíc je všechno krásně leské a podle mě i dýl vypadají pěkně. Všechno tam nahážeš a je to

nejinka
27. srp 2010

Podívej se i do bazaru. Stejně je ten sterilizátor jen ne chvíli a na něm nemáš co zničit.

bufina
27. srp 2010

Ahojte, my teda používáme lahvičky jen na kaše a na čaj. Koupila sem od Farlinu mycí gel na lahvičky, je antibakteriální a dobře ze stěn lahvičky uvolňuje zbytky té kaše. Je vhodnej i na umývání ovoce a zeleniny. Používá se to stejně jako třeba jar. Je to fakt dobrý 🙂

w_h
27. srp 2010

ahoj, ja pouzivam avent sterilizator do mikrovlnne trouby. nedam na nej dopustit. cca 750kc. lahvicky umyju vodou s jarem, oplachnu a dam na 7 minut do mikrovlnky. ve sterilizatoru pak bez otevreni vydrzi veci vysterilizovane asi 24 hodin. kdyz lahvicku zavru, a nepouziju, tak ji pouziju klidne druhy treti den bez dalsi sterilizace. i kdyz jsem ze zacatku jen kojila, tak jsem uzila na sterilizaci lahvicek nebo via kelimku na uskladneni odstrikaneho MM v mrazaku a na dudliky. ted obcas umyju lahvicky v mycce, ale savicky atd. jen sterilizuju. navic sterilizator ti da cisty lahvicky za par minut, mycka treba za hodinu. az sterilizator nebudu potrebovat, mam v planu ho prodat, po trictvrte roce pouzivani je porad jako novy. u nas ho meli i v porodnici, kde jel temer 24 hodin v kuse.

w_h
27. srp 2010

jo, medela sacky dobry, ale jsou maly a jeden stoji asi 20kc.

tital
autor
30. srp 2010

Ok, juknu po tech "obyc" krabickach do mikrovlnky. Ja mela objednanou velkou darkovou sadu od Aventu, jenze pak ji tak nejak nedodali. Tak jsem si samostatne koupila odsavacku a nejake VIA kelimky... sterilizator tedy nemam a rada bych to alespon vymyslela, kdyz ne zaridila 🙂, do porodu, abych pak mela jasno a nezpusobila Malemu potize tim, ze dam veci do mycky. Diky moc.

mkr
6. zář 2010

kdyby někdo měl zájem tak sterilizátor od Aventu právě prodávám, jinak lahvičky bych v myčce nemyla, po pár umytí mi přijde, že křehnou

tital
autor
29. říj 2010

Mam "obyc" krabicku a nebylo ji potreba 😠 Stejne jsem vyvarovala v hrnci... Ted plne kojim, zatim nepotrebuji nic, uvidime az dojdeme na prikrmy ...