Je OK celou noc nečůrat, když dřív bývala nacucaná plína?

ivanas11
25. črc 2012

Maminky nevím, jak se k tomu postavit. Dnerka - 2,5 roku - občas chce spávat bez plíny (v noci, přes den bez ní spí). Je to fajn, určitě bych ji tak klidně nechávala pořád, jenže vůbec se mi nevzbudí na čůrání. Asi bych měla být ráda, že mě nebudí, ale dřív plína praskala ve švech, nacucaná na max a když je bez ní, vůbec se nevzbudí, ani v noci nepije. Je to ok nebo ji mám raději v noci jednou vzbudit, aby se šla vyčůrat? Kdyby ani plínu neměla načůranou nebo jen trošku, neřešila bych to, ale tohle mi přijde jako velkej extrém (jedno oproti druhýmu). Děkuju za rady. 🙂

diviska
25. črc 2012

není to extrém, je to normální. Když má dítě plenu, je téměř jistota, že se počůrá. Měli jsme to tak ve školce pořád 🙂

prezdivkos
25. črc 2012

Zdravím, tak my jsme na tom úplně stejně, před měsícem jsem odbourala pleny ze dne na den, už jsem jich měla dost, do té doby minimálně jednou až dvakrát počůráno, pak cca dva týdny se bud počůrala nebo jsem jí budila a ted poslední dva týdny vydrží až do rána a to před spaním pije mlíko i vodul. A když se ráno probudí ještě jí musím nutit, aby se vyčůrala... Tak je to asi vývojem. 😉 Jsme tedy asi o půl roku starší 🙂

andy80
25. črc 2012

Myslím, že je to naprosto normální, prostě je mozek připravený na to, že v noci se nečůrá 😀 . Určitě bych jí na čůrání nebudila, pak si zvykne a bude se to těžko odnaučovat.

kovik
25. črc 2012

Je šikovná. 😀 Pokud se nepočurává, nebuď jí.

mates22
26. črc 2012

jestli přes den čůrá normálně, tak bych to neřešila, je holt šikovná a ví, že bez plínky se v noci nečůrá 🙂

nellisek
22. srp 2012

moje nellinka v noci nečůrá od 2let. Sama od sebe nechtěla plínku a vždy před spaním se vyčůrala na nočník a celou noc spinkala. určitě bych ji nebudila, některé děti jsou na to připravené dříve, a myslím že je to jen dobře, že nemusí spát z tou nacucanou plenou.

eloana
22. srp 2012

dcera se taky nepocurala od 2 let.....

bocinka
22. srp 2012

pokud nechce, nech ji.... já teda malou dávám čůrat na nočník, ale jen když vím, že večer hodně pila... i když ona se nepronudí, jen vyčůrá a dám spát dál....