Je rozumné přivádět děti do podnájmu?

moncicak.as
10. čer 2011

Zajímali by mě Vaše názory, máme 1 dítko a ted jsem měla obavy, zda nečekáme druhé. Myšlenka se mi líbí, jen mě zajímá, zda je tu někdo, kdo má dítka a je v podnájmu?
Přemýšlím nad druhým dítkem ale nevím, zda je to rozumné. Peníze máme, ale na hypo zatim ne.
Zajímají mě Vaše názory, přpadně zkušenosti.. Děkuji 🙂

renat2
10. čer 2011

Myslím si, že spousta rodin (i s dvěma dětmi) žije v podnájmu a na vlastní třeba ani nikdy mít nebudou....takže na tom nevidím nic nenormálního.

marecek4
10. čer 2011

jak píše renat2,většina lidí žije v nájmu,podnájmu či dokonce pronájmu od nájemníka-tudíž víceméně na černo a mají děti,tady je spíš problém v tom,když rodiče nemají trvalé bydliště,pak hrozí odebrání dětí-ale to Tvůj případ určitě není,to spíš pro představu co je v našich zákonech opět nedokonalé,protože ne každý pronajímatel souhlasí s trvalým bydlištěm nájemců

moncicak.as
autor
10. čer 2011

@marecek4 Já mám trvalé bydliště u ségry s klukem. Dřív tam bydleli rodiče, ted ségra. Tak snad je toto v pohodě..Děkuju za názor, já právě furt odkládala druhý, že až budeme ve svym a ted se tak zamýšlím, aby to nebylo až za 10 let 😒

evicka333
10. čer 2011

Ahoj, my máme jednoho chlapečka a teď čekáme druhé miminko. Doteď jsme žili s tchánem v bytě, ale to už se nedá, takže sháníme pronájem. Myslím si, že na tom není nic špatného. Na hypotéku zatím nemáme-to až budeme pracovat oba. 😉 Taky znám hodně rodin, co žije v pronájmu. Málokdo má to štěstí, že má svůj byt či dům bez hypotéky. Takže buď hypotéka nebo pronájem-co se dá dělat.. 😉

petasa
10. čer 2011

Ahoj,taky jsme byli v te situaci,ale jelikoz mame rodice v rodinnem domku s podkrovim radeji jsme se prestehovali k nim a pomalu jsme si zaridili bydleni v podkrovi.Nejni to taky jednoduche bydlet s rodici ale myslim ze pokud je ta moznost mela by se vyuzit,navic jsme byli v najmu v Centru Ceskych Budejovic a nevim kam bych tam pak pustila dite ven az by bylo vetsi,tady je mala stastna mame zvirataa miluje je,je strasne rada venku.Samozrejmne jak pisou jine mamci spousta lidi tak zije a myslim ze je to fakticky hodne rodin co jinou moznost nemaji.

marecek4
10. čer 2011

@moncicak.as no v pohodě to bude do té doby dokud to nebude ségře vadit-přece jen v dnešní době rychlých exekucí,za nezaplacenou pokutu z doby před desti patnácti lety a ještě že to jel někdo druhý na najitou občanku se není čemu divit,nikdo si nic neověřuje a jednají jak se jim zlíbí

a jen pro útěchu-ma jsem se čtyřma dětma a splácíme hypo a v pohodě,a já teda ještě nějaké dluhy po bývalém ☹,ono taky hodně záleží na tom jak jsi náročná v představách na bydlení 😉

bufina
10. čer 2011

My jsme taky hodně přemýšleli jak s bydlením, nakonec nám překvapivě vyšlo úplně na stejno, platit hypotéku, nebo nájem. V bance jsme dostali hypo na celých 100%, tak to bylo vyřešené.

moncicak.as
autor
10. čer 2011

@marecek4 Čekáme, až manža změní zaměstnání časem, dělá v restauraci a má přiznáno sakra málo, to se na hypo ted nechytáme a kor ne v Praze..Je taky možnost si koupit za pakatel byt v Mostě, kde máme rodiče, tam by nám hypo stačila, ale tam je problém, že neni práce, tak jsme v Praze v podnájmu... 😒 Náročná na bydlení nejsem, nepotřebuju luxus, jen chci, abysme měli nějakou jistotu...právě uvažuju, zda do druhého dítka jít s tim, že hypo se tim pádem oddálí, nebo jít makat a vzít si hypo a pak ,,někdy" jít zas na mateřskou..

amallie
10. čer 2011

@moncicak.as nezalezi, jestli zijes v najmu, ci ve vlastnim, dulezity je, aby deti mely zazemi, doma cisto a co jist 😉 Takze zadny problem u vas, na najmu neni nic spatneho, dokonce i majitel Central Group bydli v najmu 😉

anieanne
10. čer 2011

Naši měli v nájmu mě i bráchu, babička mamku s tetou též. A myslím, že v podnájmu je polovina republiky, zvlášť lidě z velkých měst.

vojtisek2007
10. čer 2011

My jsme zatím taky v podnájmu a máme děti tři .-)🙂🙂 baráček teprve stavíme -takže platíme nájem i hypo...a dá se to, tady nájmy nejsou tak strašný.....nevidím na tom nic zvláštního, tak 50% znamých bydlí v podnájmu a 50% mají vlastní bydlení....někomu se do vlastního ani nechce - znám spoustu lidí, kteří mají rádi pohodlí paneláku, tak mají městský byt v pronájmu celý život....

mami29
10. čer 2011

My jsme v podnajmu a neprijde mi na tom nic divneho. Podminkou druheho mimi bylo jen si najit vetsi, bydleli jsme v malem 1+1 a uz pro 3 byl tesny.
Hypo budeme resit mozna nekdy casem ale jsme spokojeni i kdyz nejsme ve svem. 😉

aemmi
10. čer 2011

Ono je asi trochu něco jinýho městský byt, to je přece jen větší jistota než byt pronajatý od soukromé osoby, to máme ted my...ideál to není, ani to není trvalý řešení, ale ještě nevíme, zda se tu usadíme, až se to rozsekne, tak bud půjdeme pryč a nebudeme mít žádný závazky, nebo tu někde koupíme domek, vidíme to tak do 2 let, barák není rohlík a je to věštinou na celý život, tal to chceme důkladně zvážit 😉 ale čekat s dítětem se nám nechtělo 😵

pelenka
10. čer 2011

@marecek4 Dovolím si poupravit - důležité je jak je psáno výše, aby děti bydlely a měly vše, co potřebují. Nemít trvalé bydliště nelze - pokud někdo není přihlášen v bytě, je přihlášen na ohlašovnu daného Městského úřadu a ani to není v žádném případě důvodem k odebrání dětí, takových lidí je v dnešní době opravdu spousta, vím o čem mluvím🙂.

jitafol
10. čer 2011

ahoj, tak my jsme v podnájmu už 5 a půl roku, z toho 3 roky máme malého. Nemyslím, že by v podnájmu kluk nějak strádal, má vše co potřebuje a myslím, že je šťastný, stejně jako my dva. Ovšem je fakt, že o svém bydlení uvažujeme, na hypotéku ale zatím nemáme. Teď jsem se vrátila do práce na plný úvazek, tak se to možná trochu pohne časem.

benjik
10. čer 2011

Souhlasím,že na podnájmu s dítětem není nic špatného. jen v našem paneláku to má takhle půlka lidí. My ted dočasně bydlíme s babičkou,která tu je v podnájmu a na podzim se budeme s mužem a malou stěhovat do podnájmu.
On může být problém spíš s majiteli bytu,někteří mají i v inzerátech přímo napsané,že chtějí jen bezdětné lidi.

marecek4
11. čer 2011

@pelenka tak to bohužel musím velice důrazně oponovat-jedna kamarádka žije s přítelem-je rozvedený a jeho bývalá nechtěla dovolit trvalý pobyt-no svým způsobem,proč taky v jejich společném domě,ale důsledek byl ten,že se musel v porodnici upsat,že dítě bude mít trvalý pobyt u něj,jinak by malou nepustili a šla by do kojeňáku-kamarádka je totiž hlášená na městském úřadě,a druhá kamarádka bydlí v nájmu,má v péči vnoučka a kdyby jí nepovolili trvalý pobyt,tak nejen že by nedostala důchod-je v částečeném invalidním,ještě by jí malého sebrali a strčili do děcáku,takže taky moc dobře vím o čem mluvím,když píšu že trvalý pobyt je důležitý-taky neříkám,že nejsou věci řešitelné,ale stačí narazit na neochotného úředníka a všecky snahy jsou na nic

rebelie
11. čer 2011

Tímhle bych si hlavu nelámala. My jsme v pronájmu a vlastní bydlení asi nikdy mít nebudeme (platit ze dvou učitelských platů hypotéku v Praze je čisté bláznovství) a plánujeme tu mít 2-3 děti. Nevidím v tom žádný problém. Majitel domu nemá problém s tím, abychom tu měli trvalé bydliště a výpovědní lhůta je 2 měsíce, což je dost času na to, abychom našli něco jiného. Pokud člověk ví, že ten nájem utáhne, tak podle nic nebrání tomu, aby si pořídil děti... (Je ale pravda, že když jsme sháněli byt, tak mnohdy bylo v inzerátu, že majitel si nepřeje malé děti - nevím, jestli to je vlastně vůbec legální, ale do takového pronájmu bych nešla...)

karol84
11. čer 2011

@moncicak.as někdo žije v (pod)nájmu celý život a asi to není důvod, proč si dítě nepořizovat... 😉

pelenka
11. čer 2011

@marecek4 NO já ti nevím, ale buď žijete v hodně divným městě nebo ty kauzy tvých známých měly nějaký další okolnosti, jelikož jsem OSPOĎAČKA - ta hnusná, co ty děti do děcáků odváží a přísahám, že rozhodně poslední co zkoumáme, jestli to dítě je hlášený trvale, jo jdem se podívat, kde a jak bydlej, pokud k tomu je důvod, ale trvalý pobyt na ohlašovně stejně jako rodiče rozhodně není problém. Děcáky jsou plný a nacpávat je ještě kvůli takový malichernosti, FAKT NE 🙂. Nechci se s tebou rozhodně hádat, nejsem ten typ, je možný, že ty tvý známý k tomu měly ještě jiný problémy - ona taková zapšklá bejvalka dokáže udělat peklo, ale myslím, že by bylo zbytečný některý maminky tu plašit tím, že když nemají trvalý pobyt v konkrétním bytě, přijdou o děcko.

marecek4
12. čer 2011

@pelenka nevím jak je to u vás,ale tohle není praxe z jednoho místa,obě kamarádky bydlí nejen v jiném městě,ale i kraji,jedna je invalidní důchodkyně která má v péči vnoučka,protože matka toho není schopná,a druhá žije s rozvedeným přítelem,ale je hlášená na městském úřadě-jiné problémy rozhodně nemají,a myslím si že to není plašení maminek,spíš poukázání na nedokonalost našich zákonů a aby si maminky případně měly čas věci pořešit a dát do pořádku-jak jsem psala jedna si dala do nájemní(podnájemní-nečetle jsem ji)že po dobu bydlení,tam bude mít i trvalý pobyt - jinak by ho musela mít taky na úřadě a druhá se domluvila s tatínkem a pořešili to na úřadu hned,než aby jim při odchodu z nemocnice řekli,že jim malou nepustí a přmístí do kojeňáku,ono je totiž i jiná věc,že se to asi moc nekontroluje,ale jak by došlo na ten úřad,že má dítě,tak by ty problémy asi teprve nastaly-kde s dítětem je,a tak,tak proč tomu nepředejít,je to jen malé procento maminek,kterým tohle případně hrozí,ale měly by s tím být obeznámeny aby se dokázaly zařídit,je jedno že má trvalý pobyt u setry,maminky či babičky,tam se snad nic nemůže stát - ale ne na úřadu

a mimochodem,Tvoji práci Ti vůbec nezávidím,asi to musí být dost zničující brát děti od mámy,nebo táty či někoho kdo se o ně stará-neberu příklad Dominička a nebo kluků z Kuřimi,tam to pro ně bylo vysvobození,ale určitě jsou i případy,kdy se o děti starají a stejně jim to je na houby-to když jsou tzv.exekuce na děti,jinak si taky nedovedu momentálně představit důvod k odebrání dítěte,důvod nemajetnosti už dnes není důvodem k odebrání dětí,že třeba není v domě voda a sociální zařízení taky ne takže se rodiče nemusí bát z těchto důvodů-prostě když je dítko čisté,zdravé,naučené do školy je všecko v pořádku