Je syn ospalec? Nebo dělám něco špatně?

klarina_f
15. kvě 2013

Poraďte mi se spánkem. Prakticky nám to vyhovuje, jen máme určité drobné chybičky a nevím, co s nimi. :(

Spát chodí dvakrát denně, tj. kolem 10 a potom kolem 15-16 hodiny. Vstává kolem 6 a do postýlky jde kolem 20 hodiny. Noční buzení je po hodině (ve špatném období), po dvou až 4 hodinách (v lepším období). Dřív chodil spát třikrát denně, ale vstával v 5 ráno. Po dvou hodinách je schopný být unavený, protírá si oči, ale snažím se ho ty 3-4 hodiny držet vzhůru.
Do postýlky chodí od prsa, snažím se ho vždy lehce budit, aby viděl, že už tam nejsem. Poplácám po zadečku a on se otočí na bok a spí.
Občas se stane, že se probudí třeba po půlhodině (během dne) a když plácám po zadečku, tak má zavřené oči a leží, když přestanu, vstává.
Ve čtvrtky to je složité. Chodíme plavat. Vstane kolem 6, v 9 jdeme plavat, to už je unavený a v 9:30 po plavání už je protivný, pláče a chce rychle spát.

Jak to máte vy? Popř. dělám něco špatně?

klarina_f
autor
7. čer 2013

Začal si protírat oči, dala jsem ho do postýlky, byla u něj, teď tam řve. :( Hold ho uspím a zkusím ho dát do postele až třeba kolem 9-10 večer.

klarina_f
autor
7. čer 2013

Spí. Zítra budu muset vyměnit povlečení. On se vždy tak hrozně zpotí při tom pláči a vztekání.

chroustinka
7. čer 2013

no u nas byl dudlik z duvodu toho ze jsem odmitala jako dudlik slouzit ja 🙂 a jak rikam od ty doby byl klid v noci, dite spalo ja jsem spala.
druhe ma dudlika uz od desateho dne. kdyz jsem deti nemela byla jsem naprosto proti dudlum, casem se to proste zmenilo 🙂

zvirka
7. čer 2013

@klarina_f Já bych to tak neřešila. Náš začal v roce spávat už jen jednou přes den a od dvou let bojujeme. Buď odpoledne spí a jde spát cca 23,30, nebo odpoledne nespí a jde spát buď kolem 21,00 a dvě hodiny se co 15 minut budí s řevem, nebo stejně v 23,30. To je pak další den protivný, protírá se, ale spinkat nebude. Nebo si taky večer v 18,00 jde a dvě hodiny spí a to je pak vzhůru do 01,00. No taky nevím, co s tím, obzvlášť od září - půjde do školky.

klarina_f
autor
7. čer 2013

@chroustinka já proti dudlíkům nejsem, ale syn ho prostě nechce. Když pláče, nevezme si ho, odmítá, hodí ho do kouta. Jako dudlík sloužím nejspíš v noci, ale přes den si to nenechávám "líbit".

@zvirka podle mě to není jen tak. Musí být někde příčina, nebo to tak nebereš?

zvirka
7. čer 2013

@klarina_f Opravdu nevím. Já jsem jako malá taky špatně spávala, vlastně špatně spím doteď. Povahově a vše kolem psychiky je Mireček dost po mě, takže asi i toto. Třeba dnes ráno vstával v 8,00, ještě nespí, odpo nespal.

klarina_f
autor
7. čer 2013

@zvirka tak u nás se už spí. Usnul asi 21:30. Tak jsem zvědavá co se bude dneska dít. Jdu toho využít a valím do sprchy.

zvirka
7. čer 2013

@klarina_f Teď se odnáší uložit s tatínkem, ráno chceme brzo vyjet do zoo, tak uvidíme. Přeju klidnou noc 🙂

klarina_f
autor
7. čer 2013

@zvirka taky přeji klidnou noc.

klarina_f
autor
8. čer 2013

Spal asi do 23:15, takže super. Bohužel po nakojení a mém následném usnutí začalo to, co se dělo dny před tím, ale kolem 21 hodiny. :( Pláč, vztekání. V postýlce ne, v posteli ne. Uklidnil se převážně jen na rukách. Na rukách položil hlavu, zavřel oči. Achjo. :(