Je to normalní při usínání 7m. miminka?

1mommmmmmmy1
5. lis 2021

Ahojte, baby, podla vas je to normalne, ze ked syncek zaspava, alebo uz aj mozno lahko spi, tak ho ako keby kopne? Ked je na chrbte, tak vystrie trochu aj ruky. Robi to, kym nezaspi uplne. Ako robim to niekedy aj ja, ako keby som spadla, ale neviem, ci to je u babatiek normalne. Ako keby sa zlakol. Dakujem 🙏🏼

mmichaella
5. lis 2021

Myslím, že to je úplně normální🙂) miminka nejsou navíc zvyklá na volný prostor, co najednou mají.

delphine1
5. lis 2021

Tohle škubání u usínání je úplně v pohodě.
Jde o reakci mozku na spomalení činnosti celého organizmu když usinate. Občas si to mozek vyloží jako umírání- ve snaze vás zase probrat a “zachránit” vyšle mozek impulz ke šklubnutí.
Tohle se děje i dospělým, když obcas před úplným usnutim sebou cuknete. Děti mají ještě navíc nějaké reflexní cukání i ve spánku (přesný název jsem zapomněla) kdy je to právě kvůli volnému prostoru- proto se miminka zavinují aby se tímto cukáním sami nevzbudili 🙂

hanyzka11
5. lis 2021

Jj, mě se to občas taky stane. A malej to delal opravdu hodně, když byl úplně malej. Teď už sebou cukne jen výjimečně (11 m). A jak píšou holky i ty. Je to pravdu normální 😉

1mommmmmmmy1
autor
5. lis 2021

@hanyzka11 hej? A robil to napriklad v tom REM spanku? Napriklad uz ked sa zacina zobudzat, a aj vtedy to robil. Zaspal naspat, ale ako nahle som sa ja pohla, hned ho to zobudilo.

hanyzka11
5. lis 2021

Jo, dělal to i po probuzení. Jako by nebyl ještě úplně vzhůru. Někdy ještě usnul a někdy ne. A často, když byl hodně unavený, tak to udělal několikrát za sebou před usnutím, když jsem ho měla na rukou. Ale to bylo tak do těch 4-5 měsíců. Pak se to začalo vytrácet a teď už minimálně.

1mommmmmmmy1
autor
5. lis 2021

@hanyzka11 napriklad ja som si to vsimla az teraz, 30-ho mal 7 mesiacov. Nas maly ma lahku hypotoniu tak akurat pred tyzdnom sme boli na eeg a usg, a vsetko bolo v poriadku. Ale tie hororove clanky na nete ma vydesia furt

hanyzka11
5. lis 2021

Tak to nečti. Já se taky koukala, když to dělal často. A lepší nic nečíst.Určitě je v pořádku. Obzvlášť, když má vyšetření v pořádku.