Jedálniček od 18 do 24 mesiacov

jananis
4. zář 2011

Ahojte. zaujímalo by ma čo papajú vaše deti v tomto veku a aký je váš názor na naše papkanie. Moja Ninka má 20 mesiacov a váži necelých 13kg.
Ráno o 6.30 vypije 250ml kravské mliečko, tak o hodinku zje 1/2 lupačky alebo nejaký keks. Na desiatu spapá jogurt, na obed o 11.15. papá polievku a druhé jedlo. Potom ide spať. Okolo pol tretej ak ráno nepapá jogurt, tak ho zje poobede, alebo výživku s piškotami, potom sa napapá chrumiek a keksíkov. N a večeru papká bud rožtek s maslom v mliečku alebo niečo varené. Pred spaním vypije 200ml kravského mliečka. Mohli by ste mi poradiť či postupujeme správne, alebo ako je to u vás? dakujem

radka35
4. zář 2011

mám holku 2,5roku a 14měsíční a starší jí skoro stejně jako my,jen navíc ráno (vstává kolem 5)taky mléko jako vaše,ale přidávám trochu instantní krupice a pak snídáme spolu,nebo snídá s tátou,podle toho kdo má zrovna odpolední a je doma.Jinak k snídani bývá kakao,čaj,mléko,ochucené mléko,podle chuti a pro obě holky stejně.věčer před spaním i když jsou po večeři,tak opět krupici-řidší,líp po ní spí a nebudí se hlady jako třeba po pečivu.obě v podstatě jí co my,jen míň solené a koření jen bylinky,navíc mají taky přesnídávky,budˇjogurty,ovoce,nebo zeleninu.Podle stavu zásob a zahrady 🙂 .Teď zrovna vedou kumoi(hruško jablka co se urodila),hroznové víno,mrkev a jogurty v různých kombinacích nebo samostatně.jen sladkému se vyhýbáme,takže piškoty,keksy a podobně jen vyjímečně,nerada bych jim zadělala na celoživotní obezitu,jako ji vypěstovala babička v dětství mě.I tak jsou holky 13 a 16 kily v kategorii nehubených 😀

brisalek
5. zář 2011

U nasje to jak kdy🙂. Kdyz ji hodne tak
rano
bohuzel uz sunar nechce(anikako apodobne) takze ma stavu. Pul rohliku s maslem,nebo pul tenkeho krajicku chleba(nekdy sunka,nekdy pastika.
svacina
vetsinou ovoce- 1-2 banany nebo nektarinka, nekdy hami 100% ovoce 2x s piskotama
obed
druhe doma varene jidlo(ryba s kasi, sekana, svickova, gulas, pecene kure atd. k tomu ryze, brambory testoviny,knedlik)
svacina
bud ovoce nebo ted zacina po dlouhe dobe zase jist jogurty a k nemu vetsinou jeste banan
vecer
polevka hooodne husta nebo neco z toho co je psano u obeda
pred spanim 150-250 sunaru
obcas ma brumika, vyjimecne cokolada(kdyz bylanemocna mela za odmenu za spapani penicilinu...🙂

Ale stridaji se obdobi, kdy ji vse a pak zase doba kdy od vseho jen tak 1/3 nebo mene.
Ted ma asi 92 cm a 13kg.

jmisa
5. zář 2011

Syn zhruba od toho roku a půl jí jako my - snídaně - svačina - oběd - svačina - večeře.
UM už nepije, odmítl ho, takže na snídani má ohřáté kravské mléko nebo někdy kakao + nějaké pečivo nebo koláček nebo třeba ovoce s jogurtem a vločkama (podle toho, co jím já).
Sváča - jogurt nebo ovoce nebo třeba rohlík, záleží na snídani a taky, kde zrovna svačíme. u babičky třeba svačí polívku.
Oběd - hlavní jídlo (polívku a jídlo nesní najednou) - vařím pro všechny stejně, ale já kořením a solím minimálně a spíš je to takové dietní, muž tvrdí, že dietně udělám i knedlo vepřo zelo 😀
Svačina - podle toho, co bylo dopoledne - ovoce, jogurt, kefír, pečivo, sýry, svačiny tak nějak střídáme.
Večeře - někdy hustá polívka (např. rajská, hráčková, bramboračka apod.). někdy jen pečivo se sýrem, popř. vajíčka, nějaký salát - těstovinový, zeleninový s cottagem apod.

Jo a má cca 15 kilo a 97cm? tak nějak.

jmisa
5. zář 2011

Sladkosti já taky moc nedávám, i jogurty kupuju v 99% bílé. Občas vysomruje něco na babičkách - lentilky, takový ten kinder řez nebo co to je.
Snažím se i minimalizovat jídlo mezi tím pravidelným jídlem, kvůli zoubkům.
No a pije hlavně vodu nebo neslazený čaj. Výjimečně cappy junior.

Ale já jsem tak zvyklá od sebe, takže to nějak neřeším jinak.

pajapoj
5. zář 2011

@jananis Ahoj tak já taky přidám 🙂 mám tak nějak stejně starý dítě (má 13 kg a 88 cm)

ráno jak se vzbudí tak má 250 ml sunaru, k snídani nic pak už nechce (nebo si dá jenom třeba plátek sýra nebo piškot a nějaké ovoce někdy vezme na milost lupínky s jogurtem. Dneska třeba snídal rajče 😒 )
v 9:30 svačina - většinou kousek pečiva se sýrem nebo jen s máslem a ovoce nebo zelenina (toho spořádá naštěstí mraky)
v 11:30 oběd - polévku málokdy teď v létě fakt vyjímečně, takže jenom druhé a jde spát (5x týdně maso se zeleninou, 1x luštěniny a 1x sladké jídlo, )
ve 3 jogurt a pro změnu zase nějaké ovoce 😀
v 6 večeře - pečivo s něčím (sýr, ryba, šunka ta 90%, vajíčka) a zelenina - většinou sní to něco a tu zeleninu - pečivo pravidelně vyhazuju
v 7:30 200 ml sunaru

jinak jí všechno jako my, já téměř nekořením, solím minimálně, takže obědy neřeším. Jediný co nedávám tak jsou párky a obyč salámy, čokoládu a ty sladkosti se snažím taky omezovat.

Pokud můžu napsat co si myslím o vašem jídelníčku tak nezmiňuješ žádnou zeleninu ani ovoce a má tam dost keksíků, piškotů, toť můj názor 😉 hezký den a dobrou chU´t

sussanah
5. zář 2011

Nas mlady ji taky stejne jak my, tj snidane, svacina, obed, svacina, vecere.
8:00 snidane - vetsinou ovesna kase, nekdy oslazena trtinovym cukrem, medem, susenym ovocem nebo dzusem, obcas sladky rohlik nebo chleba
10:00 svacina - ovoce
12:00 obed - mame jen jeden chod, vic nesnim ani ja. Varime spolecne, snazim se spis zeleninove (sama maso nejim), obcas nejake ty smetanove omacky atd. Vetsinou stridam testoviny se zeleninovou omackou, brambory a ryze s masem,vajickem a smetanovou omackou, lusteniny, huste polevky (brokolicova, rajska, dynova atd.). Maso ma max 2x tydne, 1-2x tydne vajicko, ryby se snazim obcas zaradit, ale nejak se nedari 😀
16:30 svacina - jogurt se susenym ovocem, piskotama, marmeladou nebo jen tak cisty. Kupuju jen bile jogurty a doma kdyz tak dosladim. Max 1x do tydne dostane lipanek a 2x do tydne cornflakes ciste + coko s mlekem
19:00 vecere - chleba s necim, vetsinou maslo a syr.
Obcas ma na snidani nebo veceri kakao, obyc mliko na piti nema rad, ale v kakau nebo s cornflakama ho sni. UM nedavame, kojila jsem do 21m a ted uz mi to prijde zbytecne, stravu ma myslim pestrou dost. Mezi jidly se u nas nic jineho nedava, jen vyjimecne, kdyz mam sama chut na neco, tak kousek dostane i mlady. Obcas si dame kousek neceho treba po veceri/obede, ale nejake susenky nebo lentilky u nas rozhodne nefrci. Posledne dostal 2 lentilky po ostrihani vlasu, ze tak hezky drzel, tak mel takovou radost, ze by se nechal klidne strihat znova 😀

v 23m ma cca 94cm a necelych 14kg.

jananis
autor
8. zář 2011

@pajapoj to je v tom, že z ovocia mi zje akurát banán, ostatné mi vypluje 🙂

jananis
autor
8. zář 2011

dakujem všetkým za odpoved 🙂

radka35
9. zář 2011

mě holky včera babička s dědou nacpali lentilkama...zase jim je někdy půjčím......nevím kdo vymyslel blbost,že čokoláda staví......ach jo,měli by k nim automaticky dávat i něco proti průjmu 😀 ale abych se vrátila k tematu,za odměnu dávám taky občas maličkost,ale opravdu spíš ovoce a tak.Díky babičce a tetě mají i sladké,takže ne že bych je brala zase úplně přísně a vůbec nevěděly co je třeba čokoláda....sama ji mám ráda a dost časti ji dostávám od vděčných pacientů.Ještěže máme tat´ku co neztloustne ani po kile krupice s čokoládou 😉