Jeli byste s 15ti měsíčním prckem vlakem 5 hodin?

barunka81
17. črc 2009

Ahojky, mate nekdo zkusenost?Chystali jsme se s prckem k rodičům na druhou stranu republiky. Manžel ale musí autem na služ cestu do zahraničí. Napadlo mě jet tedy já a prcek vlakem, nazpět už autem.Vlakem by to trvalo 5,5h.
Máte zkušenost?

lucija
17. črc 2009

Ahojky, já jsem jezdila často už od malinka vlakem a cesta trvá pět hodin. Ale párkrát jsem si dala uprostřed oddech na jeden den...mám tam rodinu. Ale párkrát jsem jela i v kuse a dá se to. Zkus třeba pendolino a pokud Ti vydrží v kočárku, tak je tam místo pro invalidy a pokd zrovna žádnej nejede, tak se tam v poho vlezeš s kočárem. Takže prcek si může i zdřímnout. To už Ti uběhnou třeba dvě hoďky 😉
Jinak spoustu hraček, nějakou knížečku a nějaký časopis a určitě ho nějak zabavíš 😉 Š ťastnou cestu 😵

lucija
17. črc 2009

A co by to mělo být za dítě? Tvoje má víc než 15 měsíců, ne? 😕

editah222
17. črc 2009

Barunko - myslím si, že vlakem to bude větší pohoda než sama s dítětem autem. 🙂

garfieldmail1
17. črc 2009

přesně tak, raději vlakem než autem. V autě musí být dítě bez vyjímky celou cestu v autosedačce, ve vlaku se s ním můžeš i trošku projít a kdybys tam nemohla mít kočárek, tak se pohodlně vyspí i na sedadlech 😉 Jen s tou hygienou je to horší, ale to se snad dá uhlídat 🙂

kubaka
17. črc 2009

My máme přesně tchány 5,5 hodiny vlakem - jeli jsme s rok a půl letých synkem - záleží na tom, jaký je - celou dobu jsme ho něčím bavili, měl hračky, chodili po chodbě - ale byli jsem dva, tak jsme se střídali. Je to na temperamentu dítěte - když je moc čiperné, chce to dvoje ruce a nervy. Jinak je to určitě lepší než autem nebo autobusem - ve vlaku je pohyb, volnost. Ale nebála bych se toho. Určitě si vybrat všední den, kdy nepojede moc lidí a do dětského vagonu.

barunka81
autor
17. črc 2009

lucija jj,jedem s naším prckem apojede i moje segra s 15 měsíčním 😀

barunka81
autor
17. črc 2009

A myslíte se že dá třeba kufr taška, poslat vlakem aby sjme je nemuseli hlidat u sebe?

caira
18. črc 2009

veci se daji vlakem poslat ( za nejaky pausal, kdysi jsme si takhle posilali do Jiznich cech kola abysme je netahali na aute...)

barmborka
18. črc 2009

Myslím ,že v pohodě můžeš,my jezdíme až do Chebu to je 11hodin v lepším případě pokud jsou někde výluky tak i více,ale také dost záleží na temperamentu dítěte.Malá v pohodě,projdem se po vlaku,chvíli si hraje,chvíli spí,chvíli kouká fascinovaně na televizi za oknem,pořád něco.Teď jsou spíš horší ti větší( hlášky typu to je nuda,to jede jak šnek 😠 😠 ) 🙂

davulinek
18. črc 2009

Barunka:tak ja mam teda hodne spatnou zkusenost jed s prckem vlakem,jeli jsme,kdyz mel malej 9 mesicu,tak to bylo sileny,nic ho nebavilo,sedet nechtel,porad pomrcaval,proste strasny a cesta trvala necelych 6hodin,autem to trva 3,5hod,takze radsi jezdim autem,nez vlakem.S tim nasim deckem se to neda,porad by jen nekde smejdil.

hoandra
18. črc 2009

Ahojky, já jela s prckem 9 hodin a zvládl to v pohodě, prostě ho musíš nějak holt bavit. A pokud vím kufry si můžeš poslat napřed, teda doufám, že to nezrušili. Sice jsem z dráhy, ale už přes tři roky na mateřský takže mimo.

fiallinka
18. črc 2009

nebála bych se toho, možná vzít deku na podlahu, ať nemusí sedět jen na klíně a zavřít se do dětského kupéčka a nikoho tam nepustit 🙂. Mně to připadá skoro někdy lepší než auto, je tam aspoň možnost pohybu. 😉

misakri
18. črc 2009

my jely několikrát s dcerkou od nás z ostravska do ústí a dalo se v pohodě.. 😉 a bylo to i s přestupem a v praze dokonce přejít z hlavního na masarykovo.. a to jsem měla dcerku, velkou cestovní trašku, batoh a kočár narvaný k prasknutí.. 😀 😀

poprvé jsme takhle jely, když ji bylo 6měs.. 😉
a není to tak špatné 😉

listicka77
21. črc 2009

jezdím s dcerkou občas delší trasy (i těch 5 hodin) a jde to. mnohem lepší než auto. a živá je hodně!

janeyzelvicka
21. črc 2009

Když byla menší, šlo to líp, protože usla. Teď jsem jela do Brna na otočku, cesta tam super, spala, ale zpátky spát nechtěla ani za nic, je dost živá, takže koukat z okna ji moc nebavilo, hračky se taky omrzely... no, jely jsme dvě a půl hoďky a myslím, že to bohatě stačilo. Na delší cestu bych asi potřebovala mít někoho druhého k sobě.
A nejvíc mě baví ty kupé pro rodiče s dětma - vždycky, když nastoupím do vlaku, sedí v pěti kupé pět lidí, důchodci, chlapi, studenti... a každý v jednom kupé 😠

bettyna84
21. črc 2009

Jezdila jsem s malým synovcem - nejlepší je zabrat si celé kupé, pokud to jde, vzít vlhké ubrousky a všechno špinavé trochu umýt a na zem a sedadla dát hračky. Problém je se záchodem 😉 . A ještě- člověk nesmí počítat, že dítě bude čisté i na konci cesty, ale to je snad samozřejmé. 🙂

anza
24. črc 2009

My jezdíme s V. od dvou měsíců 4 hodinové cesty vlakem, a pohoda. Souhlas, že mnohem lepší než auto, kde by se asi po*l 🙂

fridininka
25. črc 2009

Chystám se na návštěvu své maminky v lázních. Bojuje ve mě, jestli jet vlakem nebo autem. Cesta jedním vlakem trvá hodinu, potom přestup na jiný vlak ( 😢 samozřejmě na sebe časově nenavazují 😢 ) a potom další 4 hodiny jízdy. Kdyby se alespoň nemuselo přestupovat 😒 Asi vyhraje ale vlak, v autě bych se mu nemohla vůbec věnovat.

vip.martin022
26. črc 2009

ahoj mamči toto je dobré téma mi zrovna jedem k rodičům za tři týdny na svk cesta bude mat asi 7 hodin mám dcerku 9 měsíců a bude to naše první cesta vlakem tak jsem zvědavej radši jsem si připratil na lůžák protože nevim jak se zachová při první cestě sice je to draší ale nemusim se stresovat z ňákejma důchodcema nebo studentama v kupéčku tak uvidíme doufám že to proběhne v klidu