Jenom kňourá, řve a vzteká se. Co s tím?

mamca26
27. čer 2012

Mile maminky,uz ponekolikate se na Vas obracim s prosbou a radami,co s tou moji malou tyrankou (3,5). 😒 Uz od dvou let u nas trva to,ze jakkoliv kdokoliv na ni sahnul bylo to spatne a hned rev,nekdo ji neco poda a ona to musi polozit a vzit si sama,,pochopitelne s protivnym knouranim,noproste,,uz to trva hooodne dlouho na to abych sla max.uz doblazince,,jenom rve,knoura a dokud se jineozvu nebo se na ni nepodivam,tak jen rve,,abych si jela nakoupit a nechala ji doma,ccc ani nahodou,,mezi detma v materskem centru,,de radeji pryc,kdyz se k ni nekdo priblizi a hned div ne rev,kdyz si de nekdo hrat s tim co ma ona,,hned chce to co maji druzi,,dela jen to nejhorsi jen aby upoutala pozornost a nedokazu ji vysvetlit,,at porad nerve,nevzteka se,,proste ne,,jedna vezme neco druy a hned reeeeeeeev hned od rana 😝 Prosim kdo ma nejake zkusenosti,,nebo rady sem s nima,,budu vdecna za kazdy nazor a radu,,uz me napadlo jestli nemame trochu hyeraktivitu,ale zase na pohadku se dokaze divat na celou a i venku si dokaze hrat,do te doby,nez k ni nekdo pride nebo ji neco nejde,,jo a to sem zapomela,,jakmile ji nekdo jinej nez ja rekne,,tam to poloz,zvedni to nebo to nedelej atd.jakna just to neudela zacne opet rvat a ja se muzu uz hanbou propadnout,,dekuji vsem co dosli az sem. 🙂

crca
27. čer 2012

@mamca26 úplně tě chápu,sice neporadím,ale poslední měsíce jsme na tom podobně 🙄 holka ta byla v pohodě,ale je to asi tak 14dní co taky furt kňourá,když se jí zeptám jestli jí něco je,tak řekne,že ne,nic jí nebolí,kluk je uřvanej už snad už od narození 😀 ,ale ty výmysly......sice to nemáme jako ty,ve formě,že někdo sáhne,příjde..to jsou v pohodě,ale třeba včera....zeptám se ho jestli chce ponožky-že jo...ukážumu jaký a on že jo..nandám mu je a on chytne hysterák,že tyhle nee,že s jahůdkama...tak fajn,mají mít taky svojí volbu....dám mu s jahůdkama,sám si je oblíkne a za 5 vteřin hysterák,že je nechce,že chce ty první 😠 to už mě omejvali 😠 a to je jeden z milionů příkladů.Přitom mu dám vybrat ať si vybere sám,no asi nejsem ve stejném případě jako ty,ale toto je od rána do večera už několik měsíců až na pár vyjímek a už mě z toho jebe 😀 Takže pokud mě někdo poradí jak na to,kromě vytrvání a klidu to už nějak nezvládám 😀 a to chceme příští týden na dovču...no,představa,že to tam bude takto probíhat,tak si jí snad radši nechám ujít protože by se taky mohlo stát,že maminku zavřou za týrání dětí 😀 😀

meleri
28. čer 2012

@mamca26 a do skolky chodi? jestli ne, tak mozna jenom neni zvykla na kolektiv? muj syn byl dost zivy a delal mi sceny porad, ale ted se zklidnil. casto jeste rve kdyz ho oblikam, ale jinak uz se s nim da domluvit. mozna jeste chvili a uz se tvoje dcera taky zklidni. u nas teda dost pomohla skolka,ale on byl v kolektivu vzdycky v pohode, spis je u nas rev kvuli otce, manzel a syn se casto hadaji a kdyz nerve jeden tak rve druhy :/ kdyz jsem s detma sama je to pomerne v klidu...ale donedavna to bylo taky dost peklo, proto jsem ho dala do te skolky jenom na rana, a fakt tam prisel k rozumu.....naucil se tam slusnemu chovani, a ja to uz jen tak dal rozvijim 🙂 preju hodne trpelivosti...

meleri
28. čer 2012

jeste me napadlo jestli nemate doma male miminko? nekdy deti strasne zarli, mujj syn zarlil po porodu strasne chudak...byl z miminka mirne v soku..

reruna
29. čer 2012

@mamca26 ahoj, doporučím ti knížku Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly nebo Sourozenci bez rivality (A Faber, E. Mazlish) - obecně - děti "zlobí" vždy, když není uspokojená nějaká jejich potřeba - fyzická (hlad, žízeň, únava, bolest, nemoc...) nebo potřeba pozornosti rodičů - pak pozornost upoutávají třeba i negativně (kńourání, vztekání....) Jinak se nedivím, že neposlouchá příkazy od cizích lidí, tohle snad ani není tvůj cíl ne? Za to by ses stydět neměla. Co se týká toho kolektivu dětí, tak většinou kolem 3 let už by děti měly být zralé na kolektiv, protože se už umí vcítit do druhých, měly by umět počkat, až na ně přijde řada a měly by se umět rozdělit, ale je to hodně individuální, takže je možné, že prostě tvoje holčička ještě není zralá

reruna
29. čer 2012

@mamca26 ještě pár rad z knihy Pozitivní výchova sourozenců v rodině (Čapek, Čapková) :
"4 základní pohnutky dětí, které rodiče vnímají jako zlobení jsou: upoutání pozornosti, boj o moc, pomsta a snaha vyhnout se neúspěchu - příklad: dítě chce upoutat naši pozornost tím, že chce s námi vařit oběd - my mu ale řekneme, že někdy jindy, ale dítě trvá na svém a začne s námi bojovat o moc - přisune si židli a znovu osolí již osolené jídlo - my na ně zakřičíme, že je kazisvět a že zkazilo jídlo a násilně jej odvedeme do pokoje, dítě se nám za to pomstí tím, že oběd nebude jíst. Když pak máme čas a chceme např. přesazovat kytky a zavoláme na dítě, ať nám jde pomoct, dítě nechce, protože se snaží vyhnout se neúspěchu...

Jak reagovat na upoutávání pozornosti - věnovat se co nejvíce dítěti.

Boj o moc - nepřistoupit na konflikt a nesnažit se za každou cenu nad dítětem vyhrát, můžete odejít, nebo nahradit musíš za musíme, je potřeba, nebo dát vybrat ze dvou možností, nebo se zeptat přímo - jak to tedy uděláme?

Pomsta souvisí s nenaplněným přáním být potřebný - může se projevovat agresí, nadávkami, rozbíjení předmětů, šikana, užívání návykových látek atd. Jak reagovat - nikdy se nenechte maximálně vyprovokovat, najděte si společnou zábavu a činnost s dítětem, udělejte si na dítě čas a naslouchejte mu, dejte mu najevo, že ho milujete i s jeho problémy. Pokud se neudržíte a reagujete taky mstivě, za své chování se omluvte"

jan1610
12. črc 2012

Dobrý den !
Mám dva kluky skoro 6 a skoro 3.Starší kluk se nevztekal skoro vůbec ...prostě se to dalo! Mladší je lahůdka leží od roka a půl 😝 .Už to bylo i tak ,že když nastartoval řev vzek povídám mu hele poslouchej uděláme to tak a tak sme domluvený ,? Jo? On utichl ,že jo ...... trvalo to skoro půl roku 😉 Prostě pohoda! Je to tak měsíc ječí ,vříská i v noci ....dokáže se opřít o hlavičku a paty udělet oblouk ječet naprosto nepříčetně ...výdrž má úděsnou! Kvůli hloupstem. Chce chovat ...pláče ,maminko vem mě ! Jasně ,že vezmu je to moje dítě ,ale nejde dělat nosnici celý den! Perou se se starším klukem ....chápu je to normální jsou to děti ! Mladší pokud se nevzteká pokud vstane po slipech ják já tomu říkám pořád pobrekává knourá ! a pokud mu nevyhovíte vztekne se ! Dělá to z únavy , pokud ho něco bolí ...to pochopím ale občas je toho až nad hlavu . ☹ starší pokud se dal do vzdorování ,dal se usměrnit domluvit mu! To co dělá mladší starší nikdy nepředvedl! Kolikrát jsem už u konce svých sil ! Postavím ho ke komodě do chodby a řeknu důrazně chápu ,že se zlobíš až tě to přejde přijď já se nezlobím ! Ale kolikrát mám co dělat se nezbláznit 😝 snažím se být důsledná , to co považuji za důležité na tom trvám ! Já se jako malá taky vztekala vím jaký ten pocit mít vzek ! Ječela jsem jako siréna ! nic na mě nepomáhalo ! Já mám na prckovi odskoušeno následovné..... pokud má tu Korelu jak já tomu říkám ! Uklidńuji ho nech to ho .... to už stačí ! Snažím se ho ale nechat a nedělat mu diváka ! Někdy to pomůže a on přijde jakoby nic ! Nevracím se k tomu ....přejdu to ! Pokud je to dlouhé a nekončící .....ohnu se k němu na zem a jen ho pevně obejmu ŽÁDNÉ NÁSILÍ jako zalehávání co předváděla p.Prekopová! Opravdu ho jen obejmu okolo ručiček hladím ho po hlavě ..zvednu ho ale on okamžitě přestává ječet poškytává říká mi že má rád ,mám rad mamko! Podle mě je to klasická ukázka nezralosti vzteká se aniž by pak už věděl proč a ve finále je pro něj důležitá jistota ,že já se nezlobím ! A nezlobím ,jsem na játra ,je mi líto ,že nevím co s ním ! Bít ho nebudu ,trestat taky ne ! Jen ho prostě nechávám přejde to věkem stejně jako mě ! Budou mu za chvilku 3 to už bych mohl být za půlkou 🙂 Písněte někdo své zkušenosti budu ráda

teazdych
20. pro 2020

@mamca26 dobry den, vim, ze je to stara zprava. Ale nasla jsem se v tom. Uz 2 roky u dcery neresim nic jineho nez rev, kdo z koho a knuceni. Kazdodenni boj. Prosim napiste, ze uz je to lepsi a srovnalo se to samo. Jsem zrala uz na blazinec. Ted jsou ji tri roky.