Jezdíte MHD s kojencem?

amalka3
29. říj 2011

Ahoj, chci se zeptat, zda jezdíte s miminkama MHDčkem? Já jsem opatrná, mám tříměsíční holčičku (první mimičo) a bojím se, aby něco nechyta.Tak jezdíme MHDčkem mimnimálně, spíš jdu radši pěšky. Radši jí mám pak ve vaku než v kočárku, protože znáte to, jak se s kočárkem cestuje...
Taky ji moc neberu do nákupních center ...Jsem možná až moc opatrná, je mi jasný, že postupně něco určitě chytí, ale snažím se to posunout, až bude větší...Myslíte, že dělám dobře? Jak to řešíte vy? Jak často někam jedete? Je to můj brouček 🙂, tak se o ni bojím.
Známá má malé mimčo a už v šesti týdnech s ním letěla letadlem a jela vlakem. Prý je to dobře, když chytí třeba rýmu nebo tak, tak si prý vytvoří lepší imunitu. Divila se, že někam častěji s mimčem nejezdím. Mně to připadá ještě brzo....Co si o tom myslíte?

bertica.h
29. říj 2011

myslím,že je to dost prehnané.

pusolamy
29. říj 2011

tak my od zacatku bereme malou vsude jednou byla u babicky kdyz jsme byli nakoupit jinak porad s nami, ve ctrnacti dnech jsme byli v penaci na nakupu a jedna baba mela nejaky kecy ze takhle maly mimi a uz v krame a muj ji na to povida ale nakoupit se musim stejne.takze za me cim driv tim lip bude odolnejsi , mame v byte psa jorksira a nechavame ho k ni chodit kdyz je na zemi spi s nami v posteli i kdyz tam je mala a aspon si zvykne na zvire a nebude mit alergie tot muj nazor, myslim ze kdyz ji budes stranit pak to bude jeste horsi

berenika39
29. říj 2011

Tak jako ty si myslíš něco jiného než tvoje kamarádka, tak stejně rozdílné to bude tady, to je logické. Recept neexistuje. Tady je to dtto:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nakupy-v...

crca
29. říj 2011

Tak myslím si,že jsi opravdu opatrná až moc 😅 ,co až ti začne chodit a začne sbírat kde jaký vajgl,ocucávat kameny u silnice... 😀 Ne,na druhou starnu tě chápu,ale opravdu nic se nemá přehánět.U nás je normální,že když se jede z porodnice,stavěj se maminky hned nakoupit do supermarketu i s malým na košíku samozřejmě 😅 Tyhle věci jsou co popisuješ je naopak dobré utužovat od ranného dětství.Já teda MHD nejezdím,jezdím autem,ale pokud se bojíš,tak si ber s sebou aspoň ty vlhčené ubrousky a otři si ruce 😉 ale vem si,že je spousta maminek,co musí dojíždět k dr.autobusem a nic s tím nenadělají 😉 😉Mám dvojčátka po letech snažení,takže taky mám strach,ale jsme denně u tchýně,která má psy doma,takže všude chlupy(to já teda zrovna taky nemusím :-/ ),má kozy,prostě domácí zvířata,takže doma taky nemá kdo ví jak vypulírované a děcka žijou 😀

mamkamarketa
29. říj 2011

taky myslim,ze to je prehnane. me se dite narodilo koncem listopadu a od prvniho tydne jsem ho musela brat MHD na nakupy do obchodaku (mame tu vietnamsky vecerky,takze si radsi zajedu do tesca par stanic) byla chripkova sezona,pred vanoci a hle prezil 😀 proste jsem prehodila plinou korbu a bylo.
neridim a manza je hodne pracovne vytizeny,takze to jinak neslo. navic 3mesicni miminko neni uz cerstvy novorozenec

schnek
29. říj 2011

hodila bych přes kočárek plínu a moc neřešila. Jasně, že v chřipkový sezoně, bych víc uvažovala, jestli mhd využiju, ale jinak v pohodě. Navíc, pokud kojíš, se se vším setkáte společně a z mlíka dostane ochranný látky. A jak píše @crca , děti cca od 6m dokud nenaberou drobet rozum /ale nejstarší mi tu před pár dny zkusil ochutnat tyčinkový lepidlo) ocucají kde kterej humus a přežijou 😅 😉 😀

gretuschka
29. říj 2011

@amalka3
Holky ja ziju v Cine,to je teprv "hygiena",smradlave ulicky a chlustajici Cinani...Mala se narodila pred 4 tydny a uz byla 2 krat v restauraci a dneska na Halloweenske party mezi ostatnima detma...Navic ji ani vetsinu ockovani nedavame.Samozrejme se vyhybame tem spinavym mistum,ale do obchodaku normalne jdeme,myslim,ze neni dobre to zase s tou hygienou prehanet,musi si zvykat aby si vytvorila obranne latky!

gretuschka
29. říj 2011

@amalka3 jo a na Vanoce s ni poletime 10 hodin letadlem a proste se to musi zvladnout!Zvykej mimco radsi chodit ven mezi lidi jinak ti prave lehce onemocni,kdyz pak najednou zacnes..

amalka3
autor
29. říj 2011

Díky za tipy. No já s ní taky nejsem zavřená doma, taky jsem s ní byla už v jednom měsíci asi 3X v restauraci a normálně se scházela s kamarády atd. Jinak doma mám psa, takže je to klasika... a chodíme na procházky. Bohužel už nekojím, jsem na UM, takže proto ta obava. Jen do toho MHD se mi moc nechtělo...Ale třeba k doktorce jedeme tramvají taky. Jen to prostě nepřeháním. Na nákupy taky chodíme, přehodím plínku a je to, ale zase ji nevozím nikam MHDčkem...Nevím, vždycky, když vlezu do tramvaje, tak tam někdo tuberácky kašle nebo prská-přijde mi to nechutný. Ale přesvědčily jste mě, asi to nebudu tak hrotit a budeme vyrážet někam častěji...no jsem prostě starostlivá matka 😀. Co se Číny týče, tak to věřím, že tam mají děti imunitu na všechno... 🙂

amalka3
autor
29. říj 2011

gretuschka: tak to je fajn s tím lítáním, ráda bych taky letěla na jaře.

jasekd
29. říj 2011

@amalka3 Ja si naopak myslim, ze to delas dobre 🙂 Nez jet MHD, tak pokud to jde, ze jdes pesky. Ja MHD nejezdim vubec, ale to je tim, ze bydlime v Jablonci a vsude dojdu pesky, i kdyz to pro me znamena tahat tandem kocar treba 3 km a do kopcu, holt jsme na horach. MHD by pro me byl jen stres, s tandemem se tam blbe dostanu, jela jsem vlastne jen na navsteve v Praze a to bylo jeste jen jedno dite. A deti jsou venku, ja tim chozenim hubnu... 🙂 Nakupovat jsem musela hned po porodu, poprve jsme sli s uplnym novorozencem vecer s manzelem a on cekal s detmi venku, jinak jsem chodila s detmi a nebala se. Na 3 mesicich byli v restauraci, krame, v nakup. centru (parkrat do roka), na oslave, svatbe, vylete... Ikeu v dobe chripkove epidemie jsem si tedy odpustila, ono pry horsi je supermarket bez oken nez tramvaj s otevrenymi okynky. Ja MHD u nas doma nejezdila ani driv, v Praze na skole furt a musela bych i s detmi. Do kramu chodime normalne, nakupni centra jsme nevymetali ani driv, ale nemam krec jednou za cas je tam vzit, jen jsme proste radeji venku, neni to primo strachem o deti. Co se tyka spiny na hristi, na vesnici, na zahrade, to je OK, ale usmolene nakupni kosiky, vytahy, podchody apod, mi taky vadi. Mam v tasce ubrousky a desinfekcni gel, a ruce si tim umeju, kdyz saham na penize apod, a pak treba na rohlik pro dite. To, ze se hrabe na hristi v pisku apod, mi fakt nevadi.

misaskul
29. říj 2011

@amalka3 U nás je starostlivější tatínek, já bych v tom až tak velký problém neviděla, když je nutné nakoupit, tak holt dítě do supermarketu či jiného obchoďáku vzít musím. Tatínek na to má ale jiný názor, takže největší nákupy dělá on, když se vrací autem z práce, já pak nemusím nikam trajdat.
Navíc první měsíc po narození malýho jsme bydleli na vesnici a mě vůbec nenapadlo sednout s malým na bus a jet někam do města, pěkně jsem procházkovala po vesnici u lesa a ostatní zařizoval tatínek, který byl díky autu mobilnější. 🙂 Teď co jsme ve městě, tak do samošky, když něco nutně potřebuju, protože téměř denně vařím, tak si samozřejmě skočím a malýho beru sebou, je ale zachumlanej v kočárku, tak věřím, že nic strašného mu nehrozí. Výlety do IKEI naštěstí máme za sebou, bydlení je vyřešeno a návštěvy restaurací - ty jdou taky mimo nás - byli jsme jen jednou a malýho hlídala babička. MHD nejezdím, protože bydlíme v malém městě, kde mám všechno po ruce, takže do nemocnice, obchodu, případně v budoucnu do školky/školy apod. se bude chodit pěšky. Jinak jsem pro otužování mimča od raného věku, s Adámkem chodíme od jeho 7 dnů na procházky, případně ho aspoň nechávám na zahradě na čerstvém vzduchu, to se pak spinká! 🙂

beatamuno
29. říj 2011

když to tak cítíš tak proč ne. obecně si ale myslím, že to dnešní mámy trochu s tou hygienou přehánějí (viz reklama na bezdotykový dávkovač mýdla). já vyrůstala na vesnici se zvířatama a pod. a vytvořila se mi obranyschopnost a doted nejsem na nic alergická a nic mě neskolí! 🙂 přehnaná hygiena škodí. ale to už odbočuju od tvého dotazu.

estrellita
29. říj 2011

@amalka3 my od zacatku s malym jezime mhd, vlakem atd. kdyz ji budes prilis chranit pred bacilama atd, tak pak jeji imunita nebu tak dobre vyvinuta, takhle spis pak neco chyti jenoduseji, az s ni budes muset nekam jet. poprve jel maly metrem v 5 tydnech, kdy jsme museli na KO kycli. behem prvniho roka mel asi 2x rymu, a to chodime i do nakupnich center, takze ja byt tebou, tak ji tak "zkratja" nedrzim. a s tou rymou ma kamaradka pravdu 😉

marecek4
29. říj 2011

@amalka3 osobně si myslím,že je to přehnané a zbytečné-jen se nadměrně stresuješ,chytit může cokoliv a MHD a obchodům se můžeš vyhýbat jak chceš,to by se jim museli vyhýbat všichni s kým přijdete do styku,ale pokud kojíš tak má na taková setkání obranných látek dostatek,a jestli ne tak stykem s druhými lidmi je jen získá-ale zase netvrdím,aby jsi tam chodila každý den,my jezdili nakoupit jednou za 14 dní a pohoda

estrellita
29. říj 2011

@gretuschka urcite to zvladne, ono cim mensi deti, tim lip se cestuje 🙂 moji rodice taky museli letet, kdyz byly brachovy 3 mesice, a cely to vzdy prospal 🙂
a treba cestovani autem taky lepsi, kdyz jsou deti maly, pre tim pohoda - spal, nebo si brebtal a ted, kdyz ho to neba, tak hulaka a chce ven 😀

slundo
4. únor 2012

úplně chápu tvoje obavy, taky se o svýho prcka bojím a patřím spíše k těm opatrnějším maminám. MHD jezdíme jen když je to nutné, máme všude blízko, tak se to dá zvládnout pěšky. Ale v MHD může chytit to samé jako kdekoli na ulici, na návštěvě a nebo si manžel přinese nějaký bacil z práce. Obecně platí, že v chřipkovým období je lepší vyhýbat se místům kde je hodně lidí, ale všemu se zabránit nedá. Navíc kojené mimčo bude mít od tebe protilátky. A stejný je to i s obchoďákem. Občas to mimču neublíží, naopak mu to pomůže vytvořit dobrou imunitu🙂 Tvoje kamarádka je zas druhý extrém. Je dobrý trénovat imunitu, ale v 6týdnech bych s prckem do vlaku nešla.

dana3262
4. únor 2012

Maly miminka maj udajne vetsi obranyschopnost nez treba batolata. V sestinedeli maj spoustu protilatek jeste z matky a pak z mlicka. Pocitove to ale vnimam taky jako ty, ale nejak to nehrotim. Spis bych s miminkem nesla treba do materskyho centra nez do obchodu.

iv123
6. únor 2012

Do obchodu s malou chodím asi od 6 týdnů, ale v MHD jsem s ní ještě nejela (má 7 měs.). Když bych musela, tak by mi nic jiného nezbylo, ale pokud se musíme někam dopravit, tak využíváme auto nebo pěšky. V MHD mi vadí to, že je narvané a lidi ani nepomůžou s kočárkem, když není nízkopodlažní tramvaj a taky to v té tramvaji hází ze strany na stranu...

weri1
6. únor 2012

@amalka3 já byla samý co ty....ale jezdila jsem MHD od 2 měsíců...ale malej byl v létě, tak jsem chodila všude pěšky, takže tím MHDéčkem jel fakt minimálně. Ale jestli je potřeba jet, tak se toho neboj a ani těch nákupních center se neboj

ined77
6. únor 2012

tak já to měla se synkem jednoduché, vše jsme měli na dosah pěšky, v obchodě mi řval, takže nebylo co řešit a nikam jsme nejezdili 😀 .nakupoval tatínek, já max pečivo v pekárně 😅.
poslední rok bydlíme jinde, dr. máme pěšky daleko, takže MHD jezdíme.ono pak u toho druhého dítka už člověk tolik "nestresuje" 😉.
ale vyloženě promenádující se maminky s novorozeňaty v tescu fakt nemusím 🙄 ., ale to bychom odbočili 😉 .