Jídelníček 11ti měsíčních dvojčátek

plivova81
28. zář 2011

dobrý den chtěla jsem se zeptat na jídelníček skoro 11 měsíčních dvojčátek a jestli je v pořádku že mám u jednoho dítka už 6 zoubků a u druhýho ještě nic a kdy by měli chodit na nočník díky.

majatob
28. zář 2011

@plivova81 myslim, ze zuby jsou uplne normalni, nekomu rostou driv, nekomu pozdej 🙂 a na nocnik, zalezi na tobe, nekdo posazuje brzo a treba za pul roku se povede, ze si dite zacne rikat samo, do te doby proste posazovat, posazovat, posazovat....nebo to proste neres, oni k tomu dojdou sami (vetsinou kolem dvou let, nekdo driv, nekdo pozdeji) 🙂
s jidlem neporadim, nevim kolik a ceho uz ji...moji meli v 11 mesicich nahrazeny uz komplet vsechny jidla a mliko meli jen pred spanim (popr. v noci) 🙂

lenulka20
28. zář 2011

ja ma treba pulrocniho synacka a ma uz 8zoubku:D

crca
28. zář 2011

My měli první zub v 9 měsících 😀 v 1,5 roce 8 zubů,zuby narostou neboj 😉 s nočníkem jsme začínali kolem 8 měsíce,ale nenuceně,jen před koupáním,pak chytli averzi do 1,5,tak jsem to neřešila a až ve 25 měsících jsme na nočníku a záchodě a bez plen přes den,zkoušet to můžeš,ale nehroť to,oni si na to příjdou opravdu sami 😉 Jídelníček měli ještě tak nějak ten svůj,ale kolem toho roku měli už i to co my,jen neochucené-nesolené,nekořeněné a smažená jídla jsem nedávala,ano ochutnali,nejsem asi jedna z těch matek co se řídí knížkou,ale řídím se svým selským rozumem,takže jsem je na oběd nenarvala hranolkama,ale taky ochutnali jednu 😅

plivova81
autor
29. zář 2011

tak díky a jak to je s cukrem v 11 měsících můžou doktorka mi říkala že na pití mají mít čistou vodu ale jeden ji odmítá pít tak jim dělám dětský čaj na pití.

crca
29. zář 2011

@plivova81 upřímně,cukry u nás moc nejedou co se týče pítí-čaje nesladím,ale už jsme větší a sladkého mají tak dost,takže jim nebudu sladit i čaj,ale šťávu dělám jen z trochy,snažím se moc neoslazovat,ale v věku tvých dětí nepili nic sladkého a nebyl problém ale když už,tak doslazuj Glukopurem,stojí pár korun a je to pro děti lepší než klasický cukr 😉

plivova81
autor
30. zář 2011

dobrý dem chtěla jsem se zeptat na nějaký sraz dvojčátek v okolí Turnova díky protože jsem z Turnova

marton
30. zář 2011

@plivova81 Naše dvojčata mají oba jen dva zuby 🙂 .Nebojím se,že by nevyrostly.Na nočník je nedávám.Chystám se k tomu až kolem 1,5roku.I když naše maminky nás posazovaly už v půl roce 😉 .
V 11 měsích baštili ráno mléko,k svačině ovoce nebo Holandii,k obědu skleničky,pak zase mléko a večer kaši.
Se srazem ti neporadím,i když mimochodem jsem turnovská rodačka 🙂

plivova81
autor
30. zář 2011

@marton a jak se jmenují dvojčátka takže nemusím hrotit když my ještě nechodí na nočník 🙂

plivova81
autor
30. zář 2011

@crca a kde ten Glukopurem seženu v lékárně 😉

verbalinka
30. zář 2011

@plivova81 Glukopur je hroznový cukr, lehce odbouratelný, podporuje i chut k jídlu a syn musel při průjmech a jiných onemocněních, kdy skoro nejedl, pít vodu s glukopurem na dodání energie. Stojí pár korun a prodává se v lékárně 😉

crca
30. zář 2011

@plivova81 tak a už ti bylo odpovězeno 😀 ,ale třeba ne jen v lékárně,u nás ho mají v jednom supermarketu Qanto a myslím,že ho mají i v Konzumu a jiných obchodech,bude zařazen někde mezi Dia potravinama 😉 a stojí fakt kolem 20-25kč

marton
2. říj 2011

@plivova81 Ahoj,máme Matyho a Tobiho 🙂 .Co tvoji prckové,jak se jmenují?Vůbec bych nehrotila nějaký nočník.To se naučí.Ještě bude takových věcí k řešení 😉 .V jaké části Turnova bydlíš?

irbi
2. říj 2011

My jsme začali chodit na nočník až po roce a půl. Ani jeden nechtěl. Pak to přišlo ze dne na den a chtěli rovnou na záchod. Vůbec to nehroť. 😎

plivova81
autor
2. říj 2011

@marton v Turnově nad nemocnicí včera jim bylo 11 měsíců a jmenují se Jakub a Dominik a kde bydlíš ty.
😉

plivova81
autor
26. říj 2011

dobrý večer tak klukům bude 1.11.2011 už rok a stále nemá jeden zoubky nemám se strachovat a kdy by mu ty zoubky začali růst druhý jich má už 6 díky

mamkamarketa
26. říj 2011

@plivova81 ja bych v tom problem nevidela. aspon mu zoubky dele vydrzi 😉 syn mel prvni zub ve 13 mesicich a uplne v pohode

plivova81
autor
27. říj 2011

tak díky za radu