Jídelníček 14ti měsíčního dítěte. Poraďte

evulinkab
3. bře 2010

Ahoj, mám 14 mesicniho syna a pred týdnem jsem prestala definitivne kojit.Na doporučeni dr. jsem zacala dávat synovy ráno 200ml Sunaru a k veceru taktez 200ml Sunaru.Jenže se nám tim naboural rezim, jaký jsme meli.Predtim normálne snidaval(i kdyz byl tesne po kojeni) treba chleba s maslem.Ted se rano provudi, já mu dám Sunar a on potom celý dopoledne nic nechce...asi je najezený.Takže do neho dostanu až obed.Pak máme svacinku, kolem 17h mu dám Sunar a v 19h mu delam kašičku nebo krupicku.Tu ted také odmítá.Jenomže tím pádem se budi v noci a má hlad.Predtim, kdyz se najedl krupicky, spinkal pekne.Já ted nevim, jak to zkombinovat, aby mel jak Sunar, tak krupicku...Poradte, jak to delaáte vy.

meleri
3. bře 2010

to je zvláštní..mi řekla laktační poradkyně že stačí 1x denně jogurt a večer krupice. že umělé netřeba.
jestli máš strach tak tak pokračuj ale možná bych se na to už vyprdla..taky jsem měla obavy, ale zatím je vše ok..

asi je moc nasycený tím sunarem. spíš je lepší najet na vodu nebo na nějaký čaj co by mu chutnal..

blandik
3. bře 2010

Evulinka, já si taky myslím, že není potřeba UM, ale stačí dát mléčné výrobky (navíc jejich podíl ve stravě není až tak podstatný, jak se nám snažili 40 let vsugerovat). Každopádně bych určitě vyměnila večerní sled jídel - dej prvně v těch 17hod kaši a když tak v těch 19 až UM, pokud chcheš. A s tou snídaní - tak mu dej ráno snídani a dej mu k tomu třeba 100ml sunaru jakože namísto čaje..

jancaroul
3. bře 2010

Ahojky, já přestala jsem kojit v polovině prosince- tedy ve 13,5 měsícich, najeli jsme na normální snídani (zůstalo nám jako poslední kojení ráno, kojení těsně před spaním vynechal na záčátku prosince), UM nechtěl, pediatr řekl, že stačí 2 mléčné dávky denně - počítá se do toho jogurt, kaše, ke snídani dostává i sýr, lučinu atd., takže mléka má snad dost, takže pokud vám Sunar bude i nadále nabourávat režim, tak bych se ho nebála zkusit vynechat. Co třeba mu ho tedy po ránu nedat vůbec a večer mu ho zkusit dát až těsně před spaním až po večerní kaši?

rymeska
3. bře 2010

Ahoj, já mám 14-ti měsíční dceru a také jí dávám 2 x denně UM. Ráno ale kolem páté, šesté, takže mi pak krásně jí i svačinku. Když se ale povede, že vstane až v půl osmé, tak jí dávám normálně chlebík s něčím jako snídani a UM nedávám .... A večer jí dávám nejdříve kaši (nebo jinou večeři) a pak teprve UM, až do postýlky těsně před spinkáním ... a u vás bych to viděla na to, ráno vynechat UM a večer to taky otočit, nejdříve kašičku, a až déle mlíčko 😉 .

sherry28
3. bře 2010

evulinkab: tak malý od 10. měsíce je bez mléka, odstavil se a jiné nechce, tak doháníme na jogurtech, pribináčcích, sýrech, tvarozích atd. starší synek měl zase sunar rád, tak jsem mu ho dávala jen ráno také asi těch 200ml, ale až po snídani a k přesnídávce jsme měli ovoce, pak oběd a večer už sunar nebyl, byla jen krupic. kaše 😉

iloha
3. bře 2010

No a co zkusit mlíčko do hrnečku k chlebíku? Večer až po kaši..........
My tedy od roka mléko nepozřeme ani omylem, ale jí jogurty, pudink, sýry a je naprosto v pohodě.Naše mudra na to pouze řekla, že hlavní je, že prospívá a jestli pije nebo nepije mléko nevadí, pokud jí jiné mléčné výrobky 😉
Takže bych to nehrotila a UM bych s klidem odbourala................

sherry28
3. bře 2010

mezi obědem a večeří byla samozřejmě sváča 🙂

papuellka
3. bře 2010

A co zkusit ráno ke snídani k tomu chlebíku UM v menší dávce jenom na napití. Mně malej UM odmítá, tak mu místo toho dávám malej jogurt. Pak máme taky oběd kolem 11. Po vyspinkání kolem 14 ovoce nebo ovoc. přesnídávka. Kolem 1/2 19 krupička, jogurt, tvaroh či kašička. U tebe bych dala, zkusila bych to střídat, jednou kašička, krupička nebo plnou dávku UM. Takhle by měl vydržet. Mezi jídlem třeba nějaký brumíček či co má dítko rádo a sunar zkoušet místo pitíčka v malých dávkách místo pití.

evulinkab
autor
3. bře 2010

Hoky, díky🙂 🙂

ronecek
3. bře 2010

Evulinkab, náš malý má šestnáct měsíců. Kašičku jsem mu vždycky dávala večer, ale po nějaké době mi ji začal odmítat. Kamarádka poradila, ať to prostřídám s večeří. Tak jsem to udělala a papká kašičku dopoledne. Jeho jídelníček je teda ráno brzo mlíčko, pak později kaše, oběd, po obědě někdy dávám trošku mlíčka, svačinka ovoce, jogurt atd., na večeři rohlík, chleba s něčím a před spaním ještě mlíčko. A je spokojený. Zkoušela jsem mu to dopoledne dávat aspoň ovoce, ale odmítá. Když někdy něco sní, tak zase už nechce oběd.

ronecek
3. bře 2010

evulinkab, jak píše ale meleri, tak se mi to zdá hodně málo, když dítě v jednom roce a výš by mělo za den vypít min. 500 ml mléka. To přece nemůže jen z jogurtů a kaše pochytit.

vikula
10. bře 2010

Ahojky maminky,
já mám 13 měsíčního chlapečka a UM dávám ráno a večer před spaním.Ráno vypije tak 150ml a večer tak 120ml.Můj názoj je,že by kolem ročku měli vypít alespoň dvě dávky mlíčka.Ale pokud to nechtěj tak bych dávala hodně jogurty a třeba br.kaši.Můj kaše vůbec nechce.
Náš jídelníček vypadá asi takto:Ráno kolem sedmé UM pak si třeba dá nějakou sůšu,jblíčko,kukuř.chlebík
Pak kolem 12hod obídek-odpolko přesnídávku,rohlík...
Večer pak chleba nebo polévku to je tak kolem 17,30 a před spaním UM

ined77
10. bře 2010

ahojky 🙂 ,
náš malý taky nerad mléčko,jediný způsob jak ho pozře je s troškou neml.kaše.
ráno snídá kousek chlebíku s něčím(sýr,máslo,pomazánka) a trošku kefírového mléka.
pak svačinka-ovocný tvaroh,jogurt
obídek
svačinka-ovoce,přesnídávka
večeře-kaše
a před spaním dostane trošku toho svého mléčka 😅.už ani to moc nechce ...
četla jsem,že jedna dávka 20 dkg tvarohu denně pokryje potřeby dítěte... 😅
já jsem řešila nepití mléčka podáváním jogurtů,tvarohu a kaší 😉 .tvaroh až po roce 😉 .

evulinkab 🙂 ...v podstatě jak píšou holky...ráno bych dala mléčko do hrnečku k snídani s kouskem třeba chlebíku a druhou dávku před spaním,po večeři 😉 .pokud papká jogurty,sýry atd...stačila by mu klidně i jedna dávka um 😉.

moda08
10. bře 2010

ahoj, tak my dáváme taky dvě dávky UM - Sunaru.
náš jídelníček:
ráno cca 7hod. 200ml sunaru banánovýho
10 hod. svačina - jogurt, chleba se sýrem, s pom. máslem....
11.30-12.00 oběd
svačina cca 15.30 hod. - přesnídávka nebo jogurt (podle toho co měl dopoledne)
18.30 mléčná kaše
19.30 když jde spát 160ml sunaru obyč.
a během dne mezi jídlem má ještě kukuřičné křupky, jablíčko, banán....
a vypije cca 300ml čaje (někdy 400ml)

a jak radí holky, dávala bych večer nejdřív kaši nebo krupičku a potom nabídla UM, protože po kaši třeba náš malej má žízeň, takže ten sunar vypije krásně

veverka_
21. dub 2012

ahojky🙂 my máme 14 ti měsíčního chlapečka
ráno cca o půl 7 plnou flašku banánovýho, vanilkovýho nebo obyč. sunárku (to je myslím 300)
pak je většinou hooodně najezený, takže nějaké ovoce nebo zeleninu do ruky
po vyspinakání oběd
odpoledne okolo 5 hodiny - chleba s pomazánkou apod.
ke spinkání kaše - plná flaška
nevím, jestli to děláme dobře nebo ne, ale malý spí celou noc 🙂

xovicka
23. dub 2012

Taky mám 14ti měsíčního kluka. Ještě minulý týden jsem taky dávala mlíčko dvakrát denně - brzy ráno a těsně před spaním. Nebyl problém, že by mi nesnídal nebo nesvačil, to co mu chutná, tak sní vždycky v neomezeném množství, ale u oběda už stávkoval, takže mnohdy šel spát bez oběda a vůbec mu to nevadilo, zpětně musím sebektiticky uznat, že jsem ho překrmovala. Takže jsem vynechala brzké ranní mléko a teď náš jídelníček.
Snídaně - kolem 8:00 - bílý jogurt trochu dochucený ovocnou přesnídávkou (vyráběla babička, takže mám zásoby).
Svačinka - 10:00 - ovoce, nebo zelenina (většinou nakrájím na kousky a vezme si sám, kolik sní).
Oběd - 13:00 - pořád jí ty miminkovské žblepty, nějak se mi ho nedaří přesvědčit o výhodách dospěláckého jídla (ale zásoby v mrazáku se tenčí, takže brzo nebude mít na výběr).
Svačina 16:00 - po probuzení něco z mouky, pár piškotů, křupek, nebo rohlík se sýrem, chleba.
Večeře 19:00 - před koupáním kaše, vařím už z obyčejného mléka krupičnou napůl přimíchávám nějakou ze zdravé výživy, kukuřičnou, pohankovou... a opět dochucuji trochou ovocné přesnídávky.
Mlíčko 20:00 - těsně před usnutím do postýlky lahvičku s umělým mlékem

kkaliste
8. čer 2012

Ahoj holky,prosím Vás,mám 13ti měsíční holčičku a chtěla bych se Vás zeptat na pár otázek 😅

1)ještě Elišku kojím,2 x denně,ráno v se,pak před spaním večer.Zdá se mi,že si jen tak cůcne ,tak uvažuji buď o UM,ale to jsem jí zkusila dát jen 1x a bez úspěchu,nebo ,dle laktační poradkyně nemusí UM dítě vůbec poznat a prý ji mohu dát k pití čerstvé pasterizované mléko.Takže by mne zajímalo,zda si myslíte,že je to dobrý nápad,dát k pití převařené pasterizované mléko.
Jinak jí tvarohy,jogurty,pribináky,lipánky i lučinu,takže denně má ,kromě kojení 3 mléčné dávky.Mám tedy dávat ještě UM,popř.to paterizované převařené,když bych už nemohla ráno a večer kojit?

PS:Normálně již večer vařím krupičku z Olma pasterizovaného mléka a šmakuje jí to.MOC DĚKUJU MAMINKY! 😉

maiky
11. čer 2012

@evulinkab no já bych mu možná ráno dala třeba jen 100ml mlíčka a pak to zkus jak jste byli zvyklí ... jak píšou holky tak už není UM vyloženě nutné ..

evulinkab
autor
11. čer 2012

@maiky Děkuji za odpoved, ale už je to dávno pasé, muj dotaz je už pres dva roky starý.-)

maiky
11. čer 2012

@evulinkab No jsem já to ale trubka ... jsem si teda nakonec všimla, že je to z března, ale roku 2010 jsem si nevšimla ani náhodou 😀 😀