Jídelníček 7mi měsíčního. Jak máte jídlo rozvržené?

kasli
9. čer 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat jak máte rozvržené jídlo pro 7měsíčního prcka. Jak,co a v kolik dáváte prckům papání! Jde mi hladně o večeře! Malej byl do teď kojený, ale už nemám mlíčko a tak se bych se chtěla nějak ujistit jestli ho nepřejídám, když máme jídelníček rozvržený takto:
7:00 mlíčko (210ml Um)
12:00 oběd (příkrm)
15-16hod sváča (přesnídávka)
18:00 kaše
19:30-20hod mlíčko (210ml Um-ale vypije míň)

Myslítě, že to to takhle OK 😉

many
7. led 2009

http://www.babybaby.cz/odborna-lekarska-poradna...
zatím jsem našla jen toto 😉 zkusím ještě mrknout 😉

muminek
7. led 2009

Já jídlo normálně mrazím vařím mrkev a brambory dohromady rozmixuju a dám do kostek na led pak jen loupu porce a zatím si Martínek nestěžoval a chutná to líp než skleničky. 🙂

kechkat
7. led 2009

muminek - no mě to jen tak napadlo jestli to něčemu nevadí, protože brambory když projdou mrazem tak zesládnou, tak aby to něco neudělalo. tak díky za odpověď

kechkat
7. led 2009

many - díky za odkaz

many
7. led 2009

není zač,víc nemůžu najít 😒 ale holky tady ti poradí 😉

andy80
7. led 2009

kechkat: uvařené rozmixované brambory už nezesládnou, já normálně zamrazuju všechno, nebo to můžeš zavařit. To jídlíčko dej do pořádně vymyté sklenice od přesnídávky, pořádně zavři a dej to ponořené asi do tří čtvrtin vařit. Vař to cca 30 minut. Pak to otoč dnem vzhůru, aby si zjistila, jestli ti to někde neteče.

pistacia
7. led 2009

AHojda holky,

tak i já jdu přidat náš jídelníček, takže:

6 ráno kojím
9 svačinka ovocná, včera jsem začali, tak snad nám to pojede
11-12 masozeleninový oběd
16 kojím
19 kojím

Myslíte, že je to OK? Akorát mám problém, že mi Nelinka nechce pít z flašky, nechápu to, přitom od malička byla zvyklá na flašku, protože jsem měla hodně mlíka, takže jsem v noci odstříkávala a krmila ji v noci z flašky, aby se mi neutopila u prsa a ted dělá kraviny a kouše to nebo jen cumlá a nepije a to jsem zkusila i to nekapající měkké pítko 😝 když se napije tak jen trošku, ale když to madam dávám po lžičkách, tak to si jako dá, lžičku totiž miluje, nemáte někdo radu jak ji naučit pít z flašky?

Jo a ještě mám dotaz, na těch stránkách vaříme dětem, jak poznám od kdy se to může dávat, nějak nevidím uvedený věk?

Díky moc 😉

pistacia
7. led 2009

jsem pako už to vidím, nějak jsem ty měsíce přehlídla 😉

nalka
7. led 2009

pistacia,pako jsem já 🙂 Já tam ty uvedený měsíce prostě nevidím.Pod čím je mám prosím hledat?

many
8. led 2009

dobré ráno holky 🙂 javascript:addEmoticon('😀','vBody')
javascript:addEmoticon('😀','vBody')
nalka - nejsou tam na boku na levo 😉 teda teď si nejsem jistá,to bych tam musela zase mrknout 😉
ahoj pist - jídelníček máš úplně v pořádku např. podle hami knížečky,pokud jsi začala s příkrmy od 6.měsíce akorát já mu tu přesnídávku půlím na ráno a odpoledne a pak ho dokrmím mlíčkem ať se nabumbá a večer mu dávám kaši s odstříkaným mlíkem,to si tu možná už četla 😉 jinak máme ten samý problém s flašenkou,taky z ní pil,když po porodě špatně sál a já mu odstříkávala do flašenky,aby nebyl hned hladný 😉 ale jak je větší,tak z ničeho nic tu flašku nechce,to víš,oni už poznají prso 😀 ani pít z pitka nechce,ale neva,četla jsem,že se to mají kojené děti naučit mezi 7 a 10 měsícem,teď to ještě neva,když víc kojíme a mají víc mlíčka jak normální stravy 😉 ale chce to pomalu zkoušet,no z čeho chtěl jedině pít tak z normálního hrnku,on prostě nechce nic cizího do pusy 😠 😀 možná až jednou dostane nějakou tu sladší šťávičku,tak mu to zachutná,ale zatím jsem zkoušela jen ten porcovaný čaj od 4.měsíce od lerosu,no se pěkně šklebil a prostě jedině z hrnku,tak byl mokrý,tak jsem se na to vyprdla,že má prostě čas a třeba v tom 8m nebo 9. už bude větší víc pochopí to pitko a začne bumbat,teda doufám 😀 😀

many
8. led 2009

nalka - tak jsem tam jukla 😉 na levo si najeď na jídla pro kojence,je to v té řadě 😉 a klikni a otevřou se ti ty měsíce 😉

andy80
8. led 2009

pistacia: zkus hrníček s pítkem na pití

pistacia
8. led 2009

nalka, jj je to jak to napsala many 😀

many, s příkrmama jsme začali v 6,5 měsíci, akorát teda nevím jestli je to možný, ale včera měla dopo poprvé tu ovocnou přesnídávku bez mlíka a přišlo mi, že je taková unavenější a hlavně měla brzy hlad i když ji měla celou a dnes jsem ji teda dala taky celou dopo přesnídávku, ale ještě jsem ji nakojila, když nechce pít a byla hned víc veselejší a hlavně ani nebyla tak brzy hladová, myslíte, že můžu normálně po té přesnídávce ještě nakojit? abych ji zase nepřecpávala?

andy pítko jsem zkoušela a nechce, jen to kouše a cumlá a nepije, i když to umí 😝

andy80
8. led 2009

pistacia: pokud sní celou přesnídávku, tak už rozhodně nedokojuj. Po přesnídávce se ani napít čaje nemusí. Sama přesnídávka obsahuje dost vody. Myslím, že po té přesnídávce bys měla dát další jídlo tak za 2 hodiny

many
9. led 2009

pist - Ladík taky to pitko nechce,no však máme čas když kojíme,ale chce to sem tam zkoušet,ale jak budou mít těch 8 měsíců nebo 9 budou větší a už si třeba vezmou,jinak ty asi dáváš tu malou přesnídávku,že 😉 nebo velkou,já dávám velkou napůl - ráno a odpoledne a taky ho potom kojím - na žízeň a nebo se ještě dojede na hlad 😀 a když nechce tak to prso pustí,neboj se,tím ho nepřežíráš 🙂

many
9. led 2009

ale nedávám mu vždy hned 😉 pak má jít třeba za půl hoďky spát,tak mu dám to prso jak ho ukládám 😉

many
9. led 2009

ale pokaždý teda pije,někdy dýl někdy chvilku 😉

many
11. led 2009

dobré ráno holky 🙂

martimarti
11. led 2009

Ahoj many, tak jak vám jde papání? My měli včera poprvé jablečnou přesnídávku, dala jsem jí jako dáváš ty, rozpůlit, a docela nám chutnala 🙂 🙂 🙂

many
11. led 2009

ahoj martimarti 🙂 chutná nám zatím vše a doufám,že to tak zůstane 🙂 dnes měl taky přesnídávku už před půl 9,brzo vstával a pak šel chrnět a po probuzení dostal prsíčko 🙂 a na obídek dostane zeleninové rizoto se žloutkem 🙂

jandaj
11. led 2009

Many: A kouše ti to jídlo malej nebo mu to nějak mixuješ? Mě se malej na všem šíleně dáví. Včera jsem mu zkusila dát do ruky sušenku, chvilku to šlo, ale pak si ukousl kousíček a začal se dávit ☹

martimarti
11. led 2009

Já byla v DM nakupovat skleničky, koupila jsem ovoce Alnatura, pak i něco už s masem, ještě jsme nezačali , ale už počítám do týdne najedeme na maso a žloutek. Many, dáváš už jogurty? A lepek?

many
12. led 2009

jandaj - kupuju mu skleničky,takže od 6.měsíců už tam jsou kousíčky a dobrý,nedělá mu to problém,nějak to asi jen žmoulá jazykem a polkne 😀
martimarti - no začala jsem dávat ty jogurty od Hami 6. dnes měl třeba meruňky s jogurtem a měl už i jahody s jogurtem,zatím prostě jedu jen skleničky a všimla jsem si,že už někde byl lepek,ale co jsem tu četla někde na diskuzích,...tak hodně píšou,že podle jakýchsi studií,by se měl dávat od 6.měsíců a když je to v těch skleničkách,tak už ho teda někde měl i v hrušce je 😉 jinak chci zjistit,jednou jsem to někde tady četla,jakej si mamky nejvíc chválili bílej jogurt,myslím,že Holandia nebo nějak tak 😒 a někdy bych mu ho pak zkusila dát třeba s banánkem 😉 no měla jsem za to,že se jogurty dávají až později,ale na těch Hami skleničkách je od 6. měsíce,tak jedu podle toho,víš nedám ovocnou přesnídávku ale ten jogurt a zase půl ráno a zbytek odpoledne 😉 jinak abych mu cpala rohlík,... na to má čas,nechci mu hned vším patlat žaludeček,pěkně pomalu,není kam spěchat,když ještě nesní tolik 🙂

anta
12. led 2009

Ahoj holčiny, mám doma taky šestiměsíční dítě a přiznám se, že je stále na UM, nějak si nevím pořád rady s příkrmy na dopoledne, nevím, kolik mu toho mám dát (na váhu, myslím) a kdy má potom dostat mlíčko?? Pije mi 5xdenně 150 ml, přijde mi to dost málo. Ale je fakt, že hlady mi nijak neřve, ale ráda bych už s těmi příkrmy začala, nějak nemám odvahu. Prostě se v tom nějak motám, protože se bojím, abych malýho nepřejídala. Poraďte mi prosím, děkuji. 😉

many
13. led 2009

dobré ráno mamky 🙂

many
13. led 2009

anta - mrkni na tyto stránky 😉

andy80
13. led 2009

anta: pokud je vám šest měsíců a jste na UM, tak už si měla s příkrmy začít. Podívej se do témy začínáme s příkrmy, tam je to vše dopodrobna vypsané, čím začít, jak pokračovat...atd. A 5x150ml mléka se mi zdá opravdu málo. Teda nevím, kolik vážíte, ale dítě by mělo vypít 150ml tekutin na 1kg dítěte. Pokud vážítě 7kg, měl by vypít 1050ml denně a tvůj malý ti vypije jen 750ml denně.

martimarti
14. led 2009

Čau holky, tak malá měla dnes poprvé maso: kuře s dýní a rýží z Alnatury, a malá slupla skoro celou tu velkou skleničku s takovou chutí, že jsem koukala jako blázen. Vysloveně jí šmakovalo. Z ní tedy vegetarián nebude 😀 😀 A to dopoledne snědla celou malou Hippku jablka s hruškami a taky bylo vidět, jak jí chutná. 🙂

fifinek
14. led 2009

Ahojte holky, potřebovala bych poradit, malý bude mít teď 7 měsíců, museli jsme začít dávat příkrmy už od pátého, protože mu to mlíko nestačilo. Malý papá krásně, sní fakt všechno nic neplive,ale právě, že sní až moc,teda aspoň mi to tak příjde. Kolem tří ráno dostane mlíčko,snažím se ještě kojit, kolem osmi taky,ale vypije mi tak kolem 70ml víc prostě nechce, dopoledne dostane ovoce více než stovku a kouká že už nic není, kolem dvanácté zeleninku s masem a to sní dvě skleničky a někdy ho musím ještě dokojit, kolem tří mlíčko kolem 100, občas vodu,ale to vypije jen málo neumí pít ani z falšky ani z hrníčku, pořád do toho kouše. No a pak dostane kaši, musím mu dělat už kaši ze 180 ml mlíka a sní to všechno,po koupání už mlíčko nechce. Příjde mi, že vypije hrozně málo mlíka,ale on prostě nechce. Poslední dny mi pořád kaká, ma to takové řidké asi domácí stravou, začala jsem mu vařit.Váží šest a půl kila takže žádný obřík.