Jídelníček 7mi měsíčního. Jak máte jídlo rozvržené?

kasli
9. čer 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat jak máte rozvržené jídlo pro 7měsíčního prcka. Jak,co a v kolik dáváte prckům papání! Jde mi hladně o večeře! Malej byl do teď kojený, ale už nemám mlíčko a tak se bych se chtěla nějak ujistit jestli ho nepřejídám, když máme jídelníček rozvržený takto:
7:00 mlíčko (210ml Um)
12:00 oběd (příkrm)
15-16hod sváča (přesnídávka)
18:00 kaše
19:30-20hod mlíčko (210ml Um-ale vypije míň)

Myslítě, že to to takhle OK 😉

martimarti
6. led 2009

Mamči, potřebuji ještě jednou poradit! Mám zmatek v kaších! Zatím nedávám, ale pomalu se chystám začít a jsem poněkud bezradná! Takže vůbec nevím, jakou zvolit tj. tu, co se rozdělává s mlékem nebo tu, co se rozdělává s vodou. Je na to nějaký mustr? Nebo je to jedno? PS. Pořád kojím, hraje to roli?

andy80
6. led 2009

henke: www.varime-detem.cz

martimarti: to záleží na tobě. Kaše, které se zamíchají jen s vodou, obsahují UM, pokud kojíš a nechceš dítěti zatím dávat UM je lepší odsát tvoje mlíčko a přidat to do nemléčné kaše, která se rozdělává mlíčkem.

martimarti
6. led 2009

Andy, díky, na tebe je spoleh 😉 Snad z toho neděllám příliš velkou vědu... 😉

anke
6. led 2009

marti: ja mam s kasema taky problem, taky kojim, ale tolik mlika do kase neodsaju, koupila jsem HA mliko a kasi nemlecnou, ale jednak je to pracny a jednak teda chutove nic moc, to HA mliko je horky ... takze jsem to udelala jednou a uz na to kaslu, varim k veceri ryzi (rozvarim, trochu pomackam) a dam do toho trochu ovocne sklenicky ...

martimarti
6. led 2009

Holky, já asi malou málo krmím...teď mi vlezla do květináče a začala jíst hlínu, no děsný, upatlaný ruce, tvář, pusu plnou... 😀 😀 Minutku byla sama, než jsem si odskočila na WC. Ještě, že ty kytky nepřihnojuju. Anke, co by na to řekl váš dědeček-epidemiolog. 😀 To je fakt děsný, nedokážu uhlídat jednoho malýho prcka.

andy80
6. led 2009

Jo holky, ještě můžu poradit nemléčné kaše z DMka. Jáhlové a tak. Ty se dají dělat jen s vodou a ovocem. Dělala jsem je při střevní chřipce, když malá nemohla mlíčko a byli ňamky, taky bych je klidně jedla.

martimarti, já mám kytku zahrazenou cestovní postýlkou, aby se k ní malá nedostala a když jdu na záchod nebo přiložit do kotle nebo tak něco, tak jí dávám do cestovní postýlky. Ona je totiž děsně akční a já se bojím, aby se jí ještě něco nestalo.

martimarti
6. led 2009

No, mě malá taky vždycky nemile překvapí...Zrovna přemýšlím, jak zabezpečit tu pitomou kytku 😖 Mám obavy, že to je jen začátek.

muminek
6. led 2009

Holky poradte co mám přidat do jídelníčku dál zeleninu jí přesnídávky a dál co tředa těstoviny pečivo...

kijonkova.k
6. led 2009

muminek a maso dáváš?Jestli jo,tak zkus ty těstoviny,rýži...Ale není kam spěchat. 😉

many
7. led 2009

dobré ráno mamky 🙂
martimarti - já začala rýžovou kaší - nemléčnou - taky kojím a odsříkávám,začala jsem po 30 ml,aby se mi nezblil a ať si to tělíčko pomalu zvyká 😉 a teď měl banánovou a teďka papá broskvovou - furt nemléčnou a ostříkávám 😉 a dávám mu po měsíci a něco 100 ml a zatím mu to stačí 🙂 to mu dávám kolem té 18.00 a pak kolem 20.00 kojím a šup do postele 😀
muminek - ty vaříš nebo kupuješ skleničky 😉 já skleničky,ale těstoviny jsem ještě nikde pro ně neviděla až v 8. 😉 rýži jo,to mu kupuju už v 6. třeba kuřecí maso s rýži 🙂

many
7. led 2009

jinak jak píše kijonkova - není kam spěchat 😉

martimarti
7. led 2009

Ahoj many, prosím tě, asi hloupá otázka. Když odstříkáváš...tak to asi střádáš během dne, ne? Jak to uchováváš? Při pokojové teplotě? Asi spíš v lednici. Kdyby ti to nevadilo a měla jsi chvilku, napiš mi, jak to děláš ty. Díky M.

andy80
7. led 2009

muminek: kojíš nebo jste na UM? Můžeš začít dávat bílý jogurt, pečivo už bys taky mohla, můžeš zkusit dát žužlat kousek rohlíku nebo můžeš dát i namazanou půlku chlebíka s lučinou, můžeš zkusit třeba jen takový ten kukuřičný křehký chlebíček, těstoviny můžeš dávat, dřív se nedávali kvůli lepku, ale teď se lepek může od 6. měsíce, tak není problém. Já dávám bezvaječné těstoviny nebo bramborové nudle.

radka.m.
7. led 2009

martimarti-když odstříkáváš mm,tak ho nechej vychladnout a pak ho dát do ledničky do kelímku s uzávěrem.když odsaješ další dávku,tak nechat opět zchladit a můžeš ho dolít k té první dávce.takhle můžeš mm skladovat v lednici 24h.pokud ho chceš zamrazit,tak rovnou tu odsátou dáv nechej zchladit a dej ji do mražáku.další dávku vychlazenou pak dolít na tu první zmrazenou.pokud navrstvuješ mm do mrazáku,tak ale platí trvanlivost od té první dávky.celková trvanlivost mm v mrazničce je 3měsíce,vydrží i déle.muminek-jestli ti prcek prospívá,tak není kam spěchat.od 8 měsíce se může zavádět chléb,jogurty.ale fakt není kam spěchat.nejde o to,aby jídelníček byl pestrý,ale aby byl vyvážený na minerály,vitamíny,stopové prvky...

muminek
7. led 2009

Já si jídlo vařím sama příjde mě to chutnější a dávám do mrazáku do kostek na led. Ráno vytáhnu dávku a jeto. Samozdřejmě když spěchám nebo někde jsem tak vytáhnu skleničku.

andy80
7. led 2009

taky vařím doma, teď jsme měli období asi 3 týdnů, kdy jsme jen skleničkovali, malá mi po nemoci nechtěla domácí papů, ale už zase baštíme domácí. Skleniček mám teda zásobu, ale budu to tahat jen když nebudu stíhat vařit nebo někam pojedeme.

many
7. led 2009

martimarti - tak já mám někdy po noci tak plný prso,že hned ráno odstříkám 100 ml a přes den už ne a když nastříkám máň tak to dostříkám během dne a furt to nechávám normálně ve flašence,v lednici to může být těch 24 hodin,kdybys chtěla zmražovat,tak to se nechává nejdýl 3 měsíce 😉 dávala jsem si to mlíko vždycky do sklinky od přesnídávky a teď už to nechávám ve flašence v lednici,prý se to může 😉

many
7. led 2009

pak to ohřívám tak,že si uvařím vodu v konvici a dám do hrnce a ponořím tam tu flašenku,je to rychle ohřátý a pak si to přeliju už do misky a nasypu nějaké to množství kašičky 😉

many
7. led 2009

jinak začala jsem teda tou nemléčnou rýžovou a už jsme ozkoušeli i banánovou a s cereáliema a teď má broskovou 😀 hlavně se mrkni na krabičku aby si třeba nekoupila banánovou mléčnou 😉 byla tam třeba i od 6.měsíce pšeničná,ale tu jsem zatím nebrala

many
7. led 2009

andy - ty myslíš,takový ty kukuřičný chlebíky,takový co někdo jí,když drží dietu,...jak bývají i grahamový,... 😉 ty já mám rádal,ale nevěděla jsem,že se můžou dávat tak brzo,je fakt,že jsem si to už delší dobu nekoupila a nevím co to vše obsahuje,to dík za typ,jak budu nakupovat a vzpomenu si,tak bych vzala

martimarti
7. led 2009

No many, ty máš mlíka jak pro nároďák 😀 . To já si myslím, že neodstříkám za den, prostě mi to tak nejde /asi nemám cvik/, taky si myslím, že mám mléka tak akorát, nestává se mi, že bych měla nalitý tvrdý prs. Nicméně to zkusím a jinak bych zkusila ty nemléčné z DM, jak radila andy. Many, radko, andy, díky za rady, stejně možná budu ještě s vámi konzultovat, zítra jdu k doktorce na 3.hexu a tak tam malou dám na váhu a uvidím, jak ten můj malej hlínožrout prospívá. 😀

many
7. led 2009

martimarti není zač 😉 my byli dnes na 3.hexe a prevenaru 😉

many
7. led 2009

jinak mně se teď nějak ta tvorba zvýšila 😉 asi tím,jak se mi předtím tak často v noci budil,teď už přestává,tak uvidíme,ale je to i tím,že přes den vlastně kojím,čajík .... nedostává,takže i tím mám to mlíko a když budeš začínat postupně třeba jako já po těch 30 ml a zvedat to,tak to nastříkáš určo 😉 jinak mám tu obyčejnou balonkovou odsávačku 😉

martimarti
7. led 2009

myslíš many, že ti lépe spí, co jsi začala s kaší?

many
7. led 2009

ty to nevím,ale je to možný,protože se nám to upravilo,takže buďto je to tím a nebo se mu to upravilo i bez toho 😒 ale teď mi dvě noci spal fakt nádherně,včera to jedno kojení o půl 3 a dnes až ráno v 6 no bomba,však uvidíme jak to bude pokračovat,ale hodně maminek psalo,že kaše nepomohla 😒

martimarti
7. led 2009

No právě, já si vždycky někde něco přečtu a pak v tom mám zmatek. Malá spí mizerně, dost se budí, už jsem chtěla s kaší začít dávno, ale pak jsem se někde dočetla, že kaše se má dávat až jako poslední, až si prcek zvykne na zeleninu a přesnídávky, takže jsem to zase odložila. A taky dost holek tu psalo, že se jim po kaši prckové budí, asi žízní. Takže jsem to odložila, ale zase teď si říkám, že už začnu, věk už na to máme, tak buď bude lépe spát /kéž by... 🙂 / a nebo se bude pořád budit, tím pádem stejně nemám co ztratit, ne? pořád si ale říkám, že MM je lepší než kterákoliv instantní kaše, mám k instantním jídlům dost odpor, ale tohle je asi něco jiného.

many
7. led 2009

mně řekla doktorka,že můžu začít hned s kaší a že i maso mám dávat hned 😉 no každej říká něco jinýho 😒

many
7. led 2009

zase je určo lepší,že dáš kaši se svým mlíčkem jak s umělým nebo vodou 😉 pro tvůj pocit,že je to zdravější 😉 MM je MM 🙂

kechkat
7. led 2009

holky, co doma dětem vaříte, mám dotázek: dnes jsem si pro malou navařila obídek na zítra /brambory, mrkev a špenátek/ a nějak se mi podařilo toho navařit víc, nechci to vyhazovat, můžu to zamrazit? brambory by se asi do mrazádu dávat neměly, je to tak? poraďte prosím

many
7. led 2009

tak s tím já neporadím 😒 zkus to někde vyhledat na netu i