Jídelníček 7mi měsíčního. Jak máte jídlo rozvržené?

kasli
9. čer 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat jak máte rozvržené jídlo pro 7měsíčního prcka. Jak,co a v kolik dáváte prckům papání! Jde mi hladně o večeře! Malej byl do teď kojený, ale už nemám mlíčko a tak se bych se chtěla nějak ujistit jestli ho nepřejídám, když máme jídelníček rozvržený takto:
7:00 mlíčko (210ml Um)
12:00 oběd (příkrm)
15-16hod sváča (přesnídávka)
18:00 kaše
19:30-20hod mlíčko (210ml Um-ale vypije míň)

Myslítě, že to to takhle OK 😉

radka.m.
4. led 2009

evily-tak mléčná dávka je do roku věku dítěte 600ml a do toho se počítají i mléčné výrobky,takže si myslím,že mléčnou dávku máte dostačující.kdyby přeci jenom jsi tu mléčnou dávku chtěla zvýšit,tak bych večer místo mléka dala kaši-to je také mléčný výrobek a pak bych ještě třeba kolem desáté dala tu dávku mléka.když mi malý bojkotoval mléko,tak jsem mu ho taky dávala takhle večer,než jsem šla spát.nebudila jsem ho,jenom jsem mu prostě ve spánku dala tu flašku a on ji ze spaní vypil.u takhle malých dětí ještě pořád funguje velmi silný sací reflex,takže většinou při bojkotech si to mléko vezmou ve spánku.

evily
4. led 2009

No právě, nejhorší je, že malý je hrozně vybíravý. Zkoušela jsem mu dát x druhů kaší, ochutit je, ale nevzal si ani jednu. Vždy ochutnal první lžičku, tu pak vyplil, a další už jsem do něj nedostala ☹ . A dávat mléko ve spánku u nás nefunguje, protože přes den spí přesně po půl hodinách a v noci se často budí. Už jsem to zkoušela a vždy se mi vzbudil a flašku odstrčil. Někdy se stane, že mi v noci pije i 2x po 90 ml, vím, že bych měla noční pití odbourávat, ale jsem ráda, že si aspoň tak vezme... Jinak Radko díky, trochu jsi mě uklidnila, fakt jsem se bála, že máme tu mléčnou dávku hodně malou. Doktorka mi jen řekla, no nedá se nic dělat, hlavně mléko nenutit a najet na mléčné výrobky. Andy, prosím tě, nevíš od kterého měsíce jsou ty ochucené sunary? Mně se totiž zdá, že mi kámoška říkala, že až od desátého. Díky moc

radka.m.
4. led 2009

evily-sunar banánový je i od 6 měsíce.

andy80
4. led 2009

jj Sunar banánový je od 6. měsíce, pak dělají kakaový a vanilkový od 12. měsíce

martimarti
5. led 2009

Holky, potřebovala bych znát váš názor a vlastně i poradit. Týká se to vody, kterou použítáte na vaření prckům. Kamarádka mě zrazuje od používání kojenecké vody v PETkách, její argumenty jsou logické - nevíme,jek dlouko voda v lahvích je a kde se povalovala ve skladech /hlavně v létě, slunce atp./. Mám prý používat normální vodu z vodovodu, převařenou, to je jasný. Vím, že máme u nás vodu z vodovodu jednu z nejlepších v Evropě, je prý srovnatelná s kojeneckou, navíc je natočením z vodovodu 100% čerstvá, ale stejně se mi to nějak ekluje. Jak to děláte vy? Používáte někdo tu vodovodní? Já se spíš přikláním k těm PETkám, ale nemám plasty vůbec ráda, takže váhám!!! ☹

radka.m.
5. led 2009

marti-já jsem vodu v plastech používala na kaše a na mléko,ale na vaření třeba masozeleninových pokrmů jsem používala normální z vodovodu,protože ta se stejně dlouho vařila,než bylo třeba maso měkké.

martimarti
5. led 2009

Radko, to mi připadá optimální a logické. Já stále kojím a nechystám se přestat, zatím dávám jen polední příkrmy, jinak myslím malé kojení stačí. Kaše nedávám, skleničkuju, spíš si jen tak dělám průzkum. Ale chci začít učit malou na i jiné tekutiny, hlavně na čistou vodu, tam asi zůstanu na PETkách.

many
5. led 2009

martimarti - já taky hodně kojím a jiné tekutiny nedávám,četla jsem,že nejsou ani potřebu,pokud to kojení zabírá aspoň polovinu denní dávky 😉 ale stejně mi nechce zatím z ničeho pít,jsem to zkoušela,tak počkám,když není potřeba a zkusím to třeba v těch 8 měsích

andy80
5. led 2009

martimarti: mě říkala mudra, že mám kojeneckou dávat do šestého měsíce, pak už jen vodu z kohoutku, takže už jsme na kohoutkové, ale převařuju jí.

martimarti
5. led 2009

Já také nepospíchám, jen tak mapuji, jsem ráda, že to píšeš, už jsem měla strach, jestli malou nešidím, když kojím a víc nepřikrmuji, jen v poledne zeleninou, ani masové příkrmy zatím nedávám. Ale malá je čilá, prospívá, jen mám strach, abych ji nešidila o nějaké ty živiny 😉 Ohledně těch tekutin, kamarádka v 8. měsíci malého začala rapidně ztrácet mléko a když chtěla přejít na vodu, tak malý neumí a nechce pít, tak jí to dělá dost starost, proto se ptám.

andy80
5. led 2009

martimarti: říká se, že se zavedením příkrmů by měli začít děti přijímat i jiné tekutiny než jen mléko. A myslím, že by si už klidně mohla přidat k zelenince kousek masa, už na to máte věk.

martimarti
5. led 2009

To je právě šíleně názorů, těžko se v tom orientuji, také mám strach, aby malá po poledním příkrmu neměla žízeň, tak jí vždy dokojuji, kolik si vezme. Tak mi to i doktorka radila, vysloveně jsem se jí ptala, jestli mám dávat s příkrmem i jinou tekutinu, říkala, že pokud mám mléko a chci kojit, tak ať to zatím nedělám.

many
5. led 2009

martimarti - taky po obídku a to sní celou sklinečku mu dám třeba za půl hoďky prsíčko ať se napije 😉 jinak já dávám jen ze skleničky a už jedeme maso každý den a neděle bez masa - žloutek 🙂

andy80
5. led 2009

nj je to fakt, co doktor to jiný názor.

many
5. led 2009

a ovocný příkrm mu dávám skleničku na půl - ráno kolem té 9 a 10 a pak odpoledne mezi 15 -16 jak to vychází,jinak mu dávám prsíčko,se napije a když bude mít hlad tak si cucne víc 🙂

many
5. led 2009

jinak je fakt,že není kam spěchat a zbytečně je nepřežírat,když máme mlíčko 😉 🙂

anke
5. led 2009

jee dele jsem tu nebyla, ale Andy s tema sklenickama AlnaturA pro alergiky blby - do masovych sice necpou sul, ale bylinky - bazalka, petrzel - to je spatne, a do hoveziho to sice nedavaji, ale do tech od 8M zase nacpali repkovy olej a to mi malej nechtel a svedila po tom huba i me, ja kdyz vidim jen zdalky repkove pole, tak se osypavam .... takze mame smolika, musime hamat, co maminka uvari a maso takove, ktere se dostane v obchode

andy80
5. led 2009

anke, to je blbý, když je to pro alergiky a jsou v tom bylinky. Ale ono stejně nejlíp chutná od maminky ne? 😵

many, nikdo nepíše, abyste děti přežírali, ale po půl roce života už dítě potřebuje i jiné živiny než ty, které jsou v mateřském nebo kojeneckém mléku. Ale každý, ať si to dělá po svém a ať to budeš dělat jak uznáš za vhodné, vždycky to budeš dělat nejlíp, protože jen máma pozná, co její dítě potřebuje.

martimarti
5. led 2009

S tím masem jsem asi fakt zaspala, ale to mi zase nepřijde jako velký průser,někdo dokonce doporučuje vůbec do 1.roku maso nedávat /knihy Petra Fořta/, to je asi druhý extrém. Pomalu budeme s vegetariánstvím končit, many, ta varianta dávat maso obden se mi líbí, stejně tak už pomalu chci začít s ovocnými svačinkami, malá určitě celou nesní, tak jí také budu půlit. Holky, když už vás tu mám, určitě to tu už někde je, ale nechce se mi to hledat: od kdy se můžou dávat jogurty /samozřejmě ty bílé, klasické/?

anke
5. led 2009

holky, ja Dadovi davam napit poslednich 14. dnu a to jen 100ml denne (stavu redenou s vodou) a nekdy nedam a je na mliku, on stejne porad bumba, chce co 2 hodiny jist (spis co 1,5 hodiny a pak pulhodku ukecavam,ze jeste ne a uplacim krupkama) ... a staci mu to v poho i ted (na konci tydne mame 9. mesicu)

jo a na radu dedecka epidemiologa davam neprevarenou kojeneckou vodu - ja se bala presne jak rikate, jak dlouho to kde lezelo, ale on mi rikal, ze se tomu nic moc stat nemuze a ze nejake ty bakterie deti potrebujou, aby se budovala imunita ... zatim to vypada, ze jsme ok i na te neprevarene kojenecke ...

hehe a neprezirat, to byste meli videt, co toho sni nas mrnous ... prirmy 200-250g obed, 200g ovocna presnidavka, kdybych mu ji dala rano, tak ji zbodne taky (stejne mi ujida banan od snidane), mezi tim nejake ty krupajzle a k veceri ryzi s ovocnou presnidavkou a mezi tim se jeste koji a v noci taky 😀 ... ja nevim, po kom to ma ... teda vim, po dedeckovi, je i podobnou cely on 😀

anke
5. led 2009

marti: my davame maso 3 dny a pak den pauza ... taky nedavam 6 dnu po sobe, ale je fakt, ze po masozelenine je zivejsi a vic blaboli, ono je to asi dobre jim to dat ... pokud se bojis kvality, tak v bio sklenickach pisou,ze i to maso je z ekologickeho zemedelstvi 🙂

anke
5. led 2009

ale urcite jsi nezaspala - my zacali celkove davat prikrmy pozdeji - kvuli alergii a malemu nic nechybelo ... zacli jsme na konci 7. mesice zeleninou (vek: 6mes 3tydny) ... takze maso prislo tak az v polovine 8. mesice 🙂

many
5. led 2009

martimarti - začala jsem prvně ovocný příkrm v té malé skleničce a teď už dávám tu velkou,takže mu pomalu zvyšuju dávku 😉 nechám to tak 14 dní ještě a pak mu začnu dávat celou ráno i odpoledne 😉 jinak maso má každý den 🙂 kromě té neděle 😉
andy - v pohodě,ale máme teprve 7 měsíců pryč a pokud jsme začaly s příkrmy v 6 měsících,tak do něj nemůžeme všechno hned tak rychle tlačit 😉 si musí pomalinku zvykat to tělíčko 🙂

anke
5. led 2009

andy: no nekdy maminka neuvari nic moc, ale Dada je vdecny stravnik, jen parkrat se stalo, ze to fakt nechtel ... ale ja vlastne skoro porad varim to same 🙂)) ... akorat to holt neni bio no,ale co uz s tim, to bych se musela zblaznit a to uz vic nejde, takhle to staci, pak uz by to bylo na Chocholouska 😀

martimarti
5. led 2009

Anke 😀 😀 Malýmu fakt šmakuje, ale to je dobře. A s tou vodou, to je zajímavý, navíc vědecky podložený, super 😉

anke
5. led 2009

marti: 😀
no doufam,ze se dedecek neplete,ale zatim dobry, zadny prujem nebo tak ... pro jistotu je ale lepsi voda, na ktere primo pisou, ze je i pro primou spotrebu bez prevareni - Fromin napr. 🙂

anke
5. led 2009

jo a hlidame, aby to nebylo otevreny vic jak 24 hod, takze ze zbytku te vody pak varim ... trosku financne nakladnejsi, ale nam to tak zatim vyhovuje ...

many
6. led 2009

ahoj holky 🙂 tak včera jsme měli poprvé nemléčnou kaši broskvovou a taky nám pěkně jela 😀 😀 😀

henke
6. led 2009

ahoj co varite dneska prckum k obedu ja mam skoro 8.mes. holcicku a uz mi dochazi fantazie

many
6. led 2009

ahoj,já nevařím,já dávám skleničky,ale mrkni na net,tam je toho taky hodně 😉