Jídelníček 7mi měsíčního. Jak máte jídlo rozvržené?

kasli
9. čer 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat jak máte rozvržené jídlo pro 7měsíčního prcka. Jak,co a v kolik dáváte prckům papání! Jde mi hladně o večeře! Malej byl do teď kojený, ale už nemám mlíčko a tak se bych se chtěla nějak ujistit jestli ho nepřejídám, když máme jídelníček rozvržený takto:
7:00 mlíčko (210ml Um)
12:00 oběd (příkrm)
15-16hod sváča (přesnídávka)
18:00 kaše
19:30-20hod mlíčko (210ml Um-ale vypije míň)

Myslítě, že to to takhle OK 😉

dokca
14. led 2009

Ahojky holky,
přihodím také náš jídelníček 6ti měsících:

8h 150ml UM mlíčko
10.15h ovoce nebo jogurt /activia/
12.15h obídek masíčko + zelenina
14.15h 150ml UM
16.15h 150ml UM

Možná se pobavíte našema časama,ale malé je odmalička naprogramovaná na přesnost a jíme přesně co 2h.
S příkrmem v poledne jsme začli v 5měsíci a dopolední v 6měsíci.

andy80
15. led 2009

dokca: malá ti jí naposledy v 16:15 ?

dokca
15. led 2009

andy80:Přesně tak, max v 17h, podle toho kdy ránoé vstaneme.ale pak už nic,ani nechce. jen před spaním dáme 100ml čajíka.
Máme to tak od narození.
Usne tak kolem 19h a spí až do 8h ráno.
A stále dokola.

kasyma
13. zář 2010

ahoj holky dáváte ještě po obědě na zapití UM malá je tak naučená,že dáme půlku té větší skleničky příkrmu a pak se dojede tak 90 ml UM vyžaduje to nedělám to špatně neměla by to zapíjet jen třeba čajem? Poraďte...díky 🙂

naty
13. zář 2010

@kasyma pokud nemá plnou dávku, ať klidně mlíčkem dopíjí,ale měla bys jí postupně zvyšovat na plnou a pak zapíjet už jen čajem, vodou apod. ...pokud jí bude jiný pití chutnat (malej pije zásadně jen zředěný ovocný šťávy 😀 ), tak um vyžadovat nebude... 😉

elvira
13. zář 2010

ahoj,

kolik by mělo vypít UM skoro osmiměsíční dítě za den?
A kdy můžu dávat "klasickou" dětskou krupičku?
Dávám na noc kaši - tu kupovanou - někdy mléčnou, někdy nemléčnou, ale tchýně zpozorovala, že ji kupuji a zdá se jí příliš drahá, prý mám dávat obyč krupici...
Co vy na to? 😅

naty
13. zář 2010

podle toho,kolik má příkrmů...My máme nutrilon, dávka je 1000ml na den, krmíme 5x - takže 200ml na dávku, 3 krmení už má plnou dávku příkrmu, takže vypije 2 x 200ml UM...jinak pije ještě šťávy samozřejmě, podle dr by měl mít minimálně 500ml tekutin denně..

kasyma
13. zář 2010

@naty tak u nás je to taky tak s čajem se nechytám a s vodou už vůbec ne taky ředim ty šťávičky,občas udělám odvar s jablek a broskví a to jí taky chutná 🙂 dík za názor

spark
29. dub 2011

🙂

spark
29. dub 2011

Ahoj. Chtěla bych obnovit tohle tema. Napište jak vám miminka papají v 7 měsících! 🙂

lucyer
8. kvě 2011

Taky by me to zajimalo,mam syna 6mesicu a 14 dni

andelka
8. kvě 2011

My jsme v 7měsících začínali s masem a o týden později s ovocem. Od 6měsíců měl na oběd zeleninu, pak se to rozšířilo o masozeleninu a za měsíc jsem přidala ovocné pyré na odpolední svačinu. Jinak bylo ráno kojení, dopoledne kojení, večer kojení, před spaním kojení a v noci opět kojení. 😅
Povídání o tom jak Dany během roku přecházel na příkrmy jsem sepsala do článku, můžete mrknout pro inspiraci jak jsme to měli my 😉

janinarehakova
21. únor 2013

Ahojda mam 7mesicni miminko
chtela jsem se zeptat jestli mam
spravný jidelnicek.Vstáváme 7hod
v7:30 kojíme
10.00 presnídávka tak pul skleničky
13.00 zeleninový příkrm taky pul skleničky
16.00 kojíme
18.00 kaše na noc
19.00 kojíme
v noci je jedno kojení.Děkuji Jana 😉

lv
21. únor 2013

@janinarehakova mě to příjde dobrý..půl skleničky myslíš tu klasickou, 190ml? pokud pěkně přibírá, tak je to ok

janinarehakova
21. únor 2013

Ahojda mam 7mesicni miminko
chtela jsem se zeptat jestli mam
spravný jidelnicek.Vstáváme 7hod
v7:30 kojíme
10.00 presnídávka tak pul skleničky a dokojíme
13.00 zeleninový příkrm taky pul skleničky a dokojíme
16.00 kojíme
18.00 kaše na noc
19.00 kojíme
v noci je jedno kojení.Děkuji Jana 😉

janinarehakova
21. únor 2013

@janinarehakova Ahojda chtěla jsem se zeptat dávala jsem
kaši na noc v19hod a malej mi začal tak polovině jídla plakat a nebyl k utišení
tak jsem si mislela že to unavou tak dávam kaši v18hod a nezměnilo se to.
Prosím poradte jestli máte stejné zkušenosti.Hodně mě to trápí zě mu nemužu pomoct. ☹

luciii26lr
4. čer 2013

Ahojky děvčata, chtěla bych vědět jak máte krmení s prckama kolem 7 měsíce. Moje dcera jí cca po 4 hodinách a víc jak 120–150 ml nezdlábne. Není to málo? na noc dávám kaši, ale ani tu 150 ml mi nesní…přijde mi že v porovnání s ostatníma dětma jsme nějací nejedlíci…:/ Denně jsou to 4 porce, budí se jednou v noci na mléko ( 150m)…je to v normě? děkuji a přeji pokud možný klidný den

jjjjana
17. srp 2013

7 mesicu
6h....MM/UM
9h...pul jogurtu banan (bastime aktivii)
12h...maso zelenina
15h...druha pulka jogurtu ovoce
18h....kase nebo UM
150ml ovocne stavy,vody nebo caj

kkikkina
19. bře 2014

My jsme tedy o měsíč mlädší ale začely jsme s příkrmy dříve, takže ted to máme takto:
6-7hod - UM ( tak 150 ml)
9-10hod - UM ( také tak 150ml)
kolem 12hod - oběd Masozeleninový příkrm a zapíjíme vodou trochu
15hod - ovocná přesnídávka
17-18hod - UM ( tak 150ml )
20 hod - kaše
A pak jdeme v osum spinkat a chrníme v kuse do šesti do rána 🙂 někdy i do sedmi 😉

jitulindaj
2. srp 2014

Holky zdravim, malej mi skoro v 7 mes basti takto: (casto ale malo). Kazdy den nesni vsechna jidla ale vzdycky mu je nabidnu. Nekdy si vezme jen par lzicek, nebo jen 3 kousky chlebicku atd...

7:30 bily jogurt 50ml
10:30 ovoce ( napr. 2 nektarinky nebo 1 banan nebo 2 svestkys jednim jablkem....vzdy celkem asi 100ml)
13 h zelenina nebo vyvar s nudlickama, krupicove nocky ze zloutku se zelenikou.... Zkratka obed 50-100ml
Cca 16h ovoce nebo zeleninka syrova( strouhane jablicko s mrkvi nebo zeleninovy salatek: strouhany okurek s rajcetem atd) 50- 100ml
1:30-19h kase ( rozvarna ryze s cerstvym ovocem) max 100ml nebo chlebicek s lucinou a zeleninka1/3 krajicku+1/4 rajcatka

Kojim po kazdem jidle a kdykoliv ma zizen, v noci asi 4x 😉)))

kacakkv
2. srp 2014

@janinarehakova myslím, že už byl unavenej a chtěl spát a ne jíst.

1velrybka
21. srp 2014

Zkusím tu to trošku obnovit. Malé je 6 a půl měsíce a za den sní a vypije 500 - 600 ml umělého mléka, 125 ml zeleninového nebo maso-zeleninového příkrmu (někdy s trochou rýže nebo brambory), někdy jednu ovocnou přesnídávku (tu malou - buď 100 ml nebo 125 ml - podle toho, jakou zrovna dám), ale ne vždy. Někdy místo 150 ml mléka dám trochu mléčné kaše (100 ml vody a 34 g sušené kaše). Kromě toho už v podstatě žádné jiné tekutiny nemá. Občas vypije trochu vody s kapkou ovocného džusíku, když je vedro, tak třeba 70 - 90 ml, jinak tak 30 ml maximálně. Je to hodně málo?

rorik
21. zář 2014

Holky je nam 7 mesicu mala vyzaduje sklenicky ode me ji nechutna....Muzu ji uz davat jogurt misto odpoledni presnidavky???A jaky holandii???ochucenou nebo jaky kupujete,,??Dekuji mocc 😒

olusenka
22. zář 2014

@rorik záleží na tom, odkdy přikrmujete, někde jsem četla o jogurtu od 8.měs., ale jinak je dost rozdíl , zda se začne na 4měs. nebo na 6měs., ten skluz je asi pak znát.
Já dávala a dávám Hollandii nebo Choceňský, ten chutná dětem mnohem víc. Ochucený nedávám, případně si ho ochutím sama, rozmačkám do něj banán. Přesnídávky dávám také, vařím si sama, dávám i čerstvé ovoce kusové nebo rozmixované, to u Vás ale asi až později. Teď asi jen ten banán.

mysljaja
25. zář 2014

@jaku máme todost podobní jen kaši večer moc nechce,usína miu toho a je nervní ,že nemá mleko co je prosím futapura ?děkuji

alahatl
30. čer 2015

Ahoj, ráda bych obnovila diskuzi a zkonzultovala náš jídelníček a zeptala se na Vaše jídelníčky 7mi měsíčních dětí.
Naší princezně je 7.5 měsíce, má něco přes 6kg a dokrmujeme asi 1.5měsíce (porodní váha v termínu 2kg).

v noci 1x kojení
8hod kojení
10:30 kojení nebo ovocná přesnídávka
13:00 maso-zeleninový příkrm
15:30 kojení nebo ovocná přesnídávka (podle toho co bylo dopoledne)
17:30 kojení
19:30 kaše

Nevím, jestli je to takhle v pořádku a jestli mám po příkrmech ještě kojit. Dřív snědla +/- 200g ale poslední dobou je to tak +/- 150g. Zatím jí kojím a většinou si vezme téměř plnou dávku.

Měla bych už nahradit další mlíčko příkrmem?

Děkuji moc,

anggely
9. črc 2015

Ahojky, já mám u sedmiměsíčního jídelníček takto..

7:00 UM
10:00 ovoce ( když sní malou porci přidám 100 UM )
13:00 maso se zeleninou
15:00 UM
18:00 kaše, někdy UM nebo zeleninovou polívku ( střídám, aby neměl pořád kaše, pak je nechce )
20:00 UM a chrní až do rána

V 8 měsících začnu dávat bílý jogurt k odpolední sváče a tím zruším další dávku UM..

To, že ti s ní 150g si myslím je v pohodě.. Já se těma tabulka, co kdy a kolik má dítě sníst už neřídím, protože jsem z toho byla akorát v nervu.. Nechávám to na prckovi kolik sní.. Jednou je hladovější, pak zase ne... To je normální. Pokud prospívá dobře, tak si nad tím nelam hlavu 🙂

poullina
24. črc 2015

Ahoj holky. Můžu se zeptat na skladbu jídelníčku u 7 měsíčního miminka 🙂 . Bohužel vubec nam váha nejde nahoru ☹ . Nas jídelníček je. 6-kaše, tak 130ml (mléko nechce), v 9- ovoce+sušenky a někdy i jogurt, 12- maso-zelenina, 15- ovoce+sušenky nebo jogurt, 18- 130 ml kaše, 22-120-130 ml mleka. Bohužel nechce vubec mleko, tak nevim co mam dělat. Jinak nam doktorka říkala, ze mužem už i chleba a můžu ho dát se žervem? Předem moc děkuji 🙂

kacik24
21. kvě 2016

Ahoj holky kolik UM ma vypit 7.5m prcek. Pred spanim do ni dostanu max 140ml a v noci 180ml vic ani tuk. A ze 150 az 200ml ma rano kasi. Caj vypije cca 200-300ml.

kalfje
4. říj 2016

zdravim a pridavam sve zkusenosti. tak napr...my meli atopicky ekzem od sestinedeli, takze okamzite pouze nutrilon ha. jenze po pul roce ho najednou v lekarne nemeli, musela jsme koupit normalni UM a ejhle...po 4 dnech ekzem uplne zmizel 🙂, nemame ho. malemu je ted 7 mesicu , pije normalni UM, ted jsme zrovna koupila sunar...vyzkouseli jsme celkem 3 -amilk, bebivita a ted sunar. vsechny pije, ekzem nikde. pekne spi, brisko neboli, davam kazdy den espumisan kapky. rano kojim, kolem 10 hod bud sunar 140 ml nebo presnidavka s piskoty, po poledni masozeleninovy prikrm, kolem 15 hod banan nebo presnidavku a cca 100 ml sunaru, 18-19 hod sunar nebo kasi. vetsinou kupuji sklenicky, je to pohodlne. ale nekdy uvarim i mackane brambory s mrkvi-klasika a v odstavnovaci smoothe z jablka. zatim jsme zkusili jen par lzicek bileho jogurtu-hned mu chutnal. az mi polezou sklenicky moc do penez...zacnu vic varit 🙂. s tim normalnim jidlem bych to ale nevidela tak cerne, mamka mi vzdycky rika...za nas nic takovyho nebylo, davali jsme vam, co jsme jedli my a bylo 🙂