Jídelníček 7mi měsíčního. Jak máte jídlo rozvržené?

kasli
9. čer 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat jak máte rozvržené jídlo pro 7měsíčního prcka. Jak,co a v kolik dáváte prckům papání! Jde mi hladně o večeře! Malej byl do teď kojený, ale už nemám mlíčko a tak se bych se chtěla nějak ujistit jestli ho nepřejídám, když máme jídelníček rozvržený takto:
7:00 mlíčko (210ml Um)
12:00 oběd (příkrm)
15-16hod sváča (přesnídávka)
18:00 kaše
19:30-20hod mlíčko (210ml Um-ale vypije míň)

Myslítě, že to to takhle OK 😉

cerstvamama
2. led 2009

Ahoj, já dávám jen skleničky a Adélka je baští. S jogurtem budeme začínat kolem 7. měsíce, ten se má jíst až zvládnete zeleninu, masíčko, ovoce. Jinak je prý nejlepší bílý Activia a Hollandia (nebo jak se to píše). 😀

martimarti
2. led 2009

Nalko, myslím, že teď v zimě, když ovoce a zelenina jsou skleníkové dovezené bůhvíodkud a vyhnané všímmožným, jsou skleničky s jídlem nejlepší. Také dávám jen ty, na jaře a v létě pak budu chytat "četstvé", ale teď ne, ani náhodou!

andy80
2. led 2009

Nalka: určitě můžeš začít dávat jogurt. Nám ho dr. povolila, když nám bylo 6. měsíců. Ale pokud s příkrmy teprve začínáš, tak s jogurtem ještě počkej. Jinak já jsem vařila pouze doma, ale teď měla malá střevní chřipku, tak jsem jí dávala jsen mrkev a rýži ve skleničkách a ona mi teď domácí moc nebaští, tak jsme na skleničkách. Ale třeba kuřecí polévku mi domácí zbaští. Tu dělám tak, že dám vařit kousek kuřecích prsou, pak do toho dám mraženou Baby Mix Mochovskou zeleninu - je skvělá, doporučuju a když je to měkké přidám trošku bezvaječných nudliček. A bramboračku taky domácí. Vlastně všechny polévky vaříme doma, jinak skleničkujeme. Občas se budu snažit doma uvařit a velkou inspirací jsou pro mě www.varime-detem.cz

evily
2. led 2009

Andy, prosím tě, jak dlouho vaříš tu Mochovskou zeleninu? Já jsem ji malému koupila, na obale je napsáno myslím osm minut (nejsem si teď úplně jistá) ale zdála se mi hlavně mrkev dost tvrdá. Tak jsem to vařila celé asi půl hoďky a pak mi to přišlo hodně hořké. Malý to odmítal jíst, ale s tím jsem tak trochu počítala, protože nechce skoro vůbec nic ode mě, jen skleničky. Vždy něco uvařím s nadějí, že si konečně vezme a on potvůrka nic 🙂

alishia
2. led 2009

Andy: koukam na ty stranky, jak poznam od kolika mesicu je ten recept vhodny?

alishia
2. led 2009

Aha🙂 uz to mam🙂 to sem ale strevo🙂

radka.m.
2. led 2009

nalka-jestli teprve začínáš s příkrmy,tak bych jogurt určitě ještě nedávala,nejdříve,at si prcek zvykne na zeleninu,potom ovoce a pak teprve začít zavádět mléčné výrobky.nejdříve musíš do jídelníčku zařadit nemléčné příkrmy,mléka máte určiě ještě až až.jinak pokud je prcek potencionální alergik,tak bych s takovýma věcma,jako je jogurt určitě počkala.pokud ti prcek dobře pije mléko,tak není vůbec kam spěchat.

andy80
2. led 2009

Evily, přesně kolik minut jí vařím netuším, ale já do toho občas píchnu vidličkou a jak je to měkké vypínám. A je jasné, že skleničky chutnají víc, protože do nich dávají bylinky a taky rajský protlak a ten to dost ochutí. Já když doma teď vařím, tak dělám cibulkový základ, na to dám trošku rajského protlaku, zaleju vodou a do toho dám vařit zeleninu, brambory nebo rýži. A má to úspěch. Kukám na to, co obsahují skleničky a snažím se podle toho kuchtit doma.

many
2. led 2009

ahoj holky 🙂 tak my to máme takhle 😉
8.00 kojení
9.00 půl sklinky ovocného příkrmu
10.00 kojení
11.30 obídek - příkrm celý ze skleničky např. kuřecí maso s rýží nebo telecí se zeleninou,.....
13.00 kojení
15.00 půl sklinky ovocného příkrmu
16.00 kojení
18.00 kaše
20.00 kojení

taj zhruba takhle 😀

iira
2. led 2009

Andy-dik , ja tak nějak vařim prubežně to same, akorat jsem nevedela jak ji mam to maso skladovat.Jsem si řikala že když uvarim kus kuřeciho (velikosti řízku) jak ji ho pak uskladnim aby se neskazilo a přeci když ho uvařim tak pak to dat zamrazit je blbost....ale tak nejdřív teda nakrajet na male kousky a ty postupně vařit...díky
jinak teda čumim jak davate mrnatum jíst u nas je to totíž takhle
3-4h rano UM
8-9 snidaně Um
11:30 oběd -zelenina s bramborem
14:30 ovoce +UM
1718h večeře kaše
se mi teda zda že to mame nějak divně než vy

andy80
2. led 2009

náš režim už je několik měsíců následovný:

07:00 UM 200ml
09:00 kousek ovoce (půl jablíčka nebo kousek mandarinky, popř. pár kuliček hroznového vína)
11:00 masozeleninový oběd
14:00 UM 200 ml
17:00 jogurt
19:00 kaše 200ml nebo půl chlebíku se sýrem + 200ml UM

Mezitím jí občas dám žužlat kukuřičný křehký chléb, dětskou sušenku a občas jí dám kousek ovoce /mandarinku, hroznové víno... atd./

many
2. led 2009

no já chtěla už malýho učít pít čajíček a odmítá pitko i flašenku,z hrníčku chce a to mu samozřejmě teče všude,že 🙂 a tak mu nic nedávám a jen kojím a teď jsem si našla pro svůj klid i na stránkách kojení,že pokud to mateřské mléko pokrývá polovinu denní dávky tak není potřeba jiných tekutin 🙂

iira
2. led 2009

tak ja male taky obas dam kukuřičnou ňamku a tento režim meme ted už tak měsic
Andy80 odkud jsi z Písku ?ja to tam trochu znam bydli mi tam starši sestra.. 🙂

anke
2. led 2009

ahoj, tak my papame taky divne, a to uz nam je skoro 9 mesicu, ale mame to zpozdeny kvuli alergii 🙂

celou noc kojeni
pak pres den
8:00 kojeni
10:00 kojeni
12:00 obed masozeleninovy
14:00 kojeni
16:30 ovocna presnidavka
19:00 kojeni nebo ode dneska kase/ryzovy nakyp s ovocem
a pak zase to nocni kojeni do aleluja asi po 2 hodinach 😅

+ mezi tim kukuricne, ryzove nebo jahelne krupky, sem tam neco od nas - kousek bananu nebo kulicku hroznoveho vina, + ovocna stavicka redena 50ml+100ml vody - asi 150ml za den vypije, nic jineho nechce

anke
2. led 2009

andy, cibulka je ok? ja ji nedavam kvuli alergii, ale napadlo me, ze by to treba lip chutnalo, zatim ty doma varene prikrmy nic moc chut, ale ve sklenickach je porad neco, co my nemuzem ☹

anke
2. led 2009

many: nas mrnous byl taky kojeny az do 8 mesicu bez jinych tekutin, proste to nechtel, az ted jsme prisli na ty stavicky, a byl zavodneny v pohode

motylek
2. led 2009

Jééé, tak to vám můžu jen závidět. My papat nechceme ☹ . Už jsem z toho fakt vyřízená, trvá to cca od 2,5 měsíce, kdy byl jen na mlíčku.

Tak my to máme takto:
5:00 - 150-180ml UM
9:00 - 0-60 ml UM (pokud nic nevypije, dám mu trochu lžičkou, ale max. těch 60ml) + 2x týdně pár lžiček activie
11:00 - 120g maso-zeleninového příkrmu (někdy ani nedojíme) + max. 30ml Hippu čaje
14:00 - 90-120ml UM
17:00 - přesnídávka, banán, atd. - málokdy dojíme 😢 😢 😢
19:30 - 150ml UM

Mlíka a všech tekutin pije málo, vím, ale nemám šanci. Občas se stane (asi 2x ze celou dobu), že mi vypil 120ml čaje za den.

Závidím všem maminkám, které mají doma malé jedlíky, co já bych za to dala. Každý jídlo mu musím téměř rvát do pusinky, kolikrát mi ji prostě neotevře a basta, nejede přes to vlak 😢 .

iira
2. led 2009

me teda mala taky nechce pít, jak řikaš jen někdy si da štavičku a nekdy čajik , ale je to fakt malo kdy
Mala papa ted hezky, ale taky jsem si s ni užila a u každeho oběda mi plakala, ted asi 3dny papa v klidu a otvira i pusinku krasně, ale šmakuje i jen mličko ...

martimarti
2. led 2009

Anke, prosím, jaké dáváš ty ovocné šťávy? Zatím jenom kojím, jiné tekutiny nedáván, ale už pomalu přemýšlím, že začnu malou učit pít i něco jiného, chtěla bych ale jen obyčejnou vodu kvůli zoubkům, ale pro případ, že by se to neujalo. Dík.

andy80
2. led 2009

Anke, taky jsem cibulku do teď nedávala, ale už jí dávám, fakt to líp chutná. Odkoukala jsem to od helenky dubnovky 😀

many: zkus některý hrneček s měkou savičkou co neteče, nebo můžeš dávat tekutiny lžičkou. Chtělo by to po zavedení příkrmů už dávat i šťávičky, čaje, vodu.

iira: já jsem jen okres Písek, bydlím v Milevsku, to je asi 25km od Písku

Anke a co ty skleničky označený zeleným A jako, že jsou pro alergiky?

Motylek: pokud ti malý prospívá, nelámej to přes koleno, šak on se rozpapá neboj.

iira
2. led 2009

jojo Milevsko vim kde je tam bydli švary rodina někde....se blbě zeptam s tou cibulkou-jako malim davate když jim vařite jo?a jaky masičko jim davate.my zatim doma dali kuřeci, ale ze skleniček měla i krutu ,a jehneči

many
2. led 2009

no uklidnil mě ten článek,že pokud tak kojím tak není potřeba jiných tekutin 🙂 ale budu to pomalu zkoušet,ale on prostě do té puseny nic nechce 😉 na lžičku ten čaj taky plival,jooo kdybych dala něco sladšího to by určo bumbal,ale na to ho teď zatím nechci vůbec navykat,takže prso a basta 😀

andy80
2. led 2009

iira: já i doma dávám všechno masíčko, ale kvalitní. Hovězí zadní z býka, vepřovou panenku, kuřecí a krůtí prsa. Já jsem teď s cibulkou začala. Dávám jí jako základ pod jídlo. Prostě jí trochu orestuju na olivovém oleji, přidám zeleninu, orestuju. Vedle si uvařím masko, zeleninu zaleju tím vávarem z masa a dusím. Pak tam přidám bramboru. Když je to měkké, tak to rozmačkám vidličkou a přidám na kousky nasekané masíčko.

many
2. led 2009

iira já už mu dávám všechny masa ze skleniček 😉

anke
2. led 2009

marti: no u nas se neujal cajik ani voda, tak jsem musela chtic nechtic prisladit, protoze mrnousek byl nachladnuty a potreboval vic tekutin a preci jenom porad bastit mliko taky nemuze ... zacala jsem jablicko-hroznovou stavou od Hipp, napred 50:50 a pockala, az bude mit zizen - vetsinou ma po ranu a po kazdem probuzeni, ted uz to redim jedna ku trem ... zkousela jsem i mrkvovou stavu, ta byla ok, stavicky od Hami jsou trosku horsi chutove .... dobra je od Hipp i hruskova stava, maji jich spoustu, ty dalsi nemam odzkousene ... u nas to vyhrava to jablicko-hrozen ... hrnecek mame NUK s mekkou savickou, mrnous to i ted pouziva na treni dasni ...

andy: no ty jsem teprve ted zacala od Hippu, ale je v nich normos jodidovana sul, tak jsem driv nechtela ... ale ted si rikam,ze kdyz ostatni davaji rohlik treba a v tom sul je a my ho davat nemuzem, tak dame sklenicku se soli, beztak to je nejake minimalni mnozstvi- problem je, ze treba Dada ma reakci na vareny kvetak, a ten je taky se zelenym A ... takze musim vsechno peclive zkouset ...

many
2. led 2009

anke - taky jsme koupili to pitko od NUk 😉 je fine,že to nekape 🙂 tak když z toho nechce pít,tak ho nechám ať si s tím hraje a třeba pak začne 🙂

andy80
2. led 2009

Anke, taky nám šmakuje jablko, hrozen nebo jablko mrkev a taky čej se šťávou z červených plodů. No a jodidovaná sůl je pořád lepší než normál. Hele, malá mi o Silvestra kradla i brambůrky a ty jsou sakra slaný. No co už, když to ochutnala, už nebude chtít neslané. Já to zatím řeším bylinkami, ale to u vás bude asi taky problém. A zkoušela si ty skleničky Alnatura v DMku. Ty by měli být tahy protialergické. Ale asi bys taky musela prozkoumat co a jak. Ježiš to je hrozný, já odpůrce skleniček nejen že je do malé cpu, ale ještě je doporučuju. Ona mi totiž potvůrka po nemoci moc nechce domácí vařené, ale už tomu přichází na chuť díky cibulce a rajskému protlaku.

iira
3. led 2009

ahojky no mi taky davame maso ze skleniček, u nas doma třeba nikdo neji kruti prsa ,tak se mi ho nechce kupovat jen pro malou , co s tim zbytkem potom ,už ji všechno, ale dneska jsem ji udelala mrkev z masem a bramboru a moc tomu teda nedala..

evily
4. led 2009

Tak náš jídelníček vypadá takto:
4:00 - 90 ml mléka
8:00 - 60 ml mléka
pokud nejí ve čtyři ráno tak vypije kolem 6:00 150 ml mléka
9:30-10:00 - 100 ml jogurtu+100 g ovoce
12:30 - 13:00 - 190 g masozeleninový příkrm
16:00 - přesnidávka nebo ovoce
19:00 - 150 ml mléka
přes den vypije tak 300 ml čaje. Myslíte si, že mu stačí mléko? Já do něj totiž víc nedostanu, i tady ty dávky mu musím vyloženě nutit. A za kolik mléka se počítá jogurt? Je to normálně 100 g jogurtu = 100 ml mléka?

andy80
4. led 2009

Evily do roku by měli děti vypít 500ml mléka na den. Jinak 150ml jogurtu se počítá jako 250ml mléka. Ale mléka jako takového by mělo být do roka těch 500ml + další mléčné pokrmy jako je jogurt, sýr... atd. Ale pokud ti malý odmítá mlíčko, tak některé holky tady radili zkusit ho podat ve spánku. Nebo můžeš zkusit, pokud teda mluvíme o umělém mlíčku, tak mlíčka ochucená. Např. Sunar dělá vanilkové, banánové, kakaové. První syn taky kolem 8. měsíce přestal pít mlíčko a ty ochucené Sunary to zachránili. Nakonec jsme byli na Sunaru do 2,5 let. Pak jsem mu začala dávat plnotučné mléko s Grankem a to pije každé ráno do dnes a to mu budou za 14 dní 4 roky.