Jídelníček 7mi měsíčního. Jak máte jídlo rozvržené?

kasli
9. čer 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat jak máte rozvržené jídlo pro 7měsíčního prcka. Jak,co a v kolik dáváte prckům papání! Jde mi hladně o večeře! Malej byl do teď kojený, ale už nemám mlíčko a tak se bych se chtěla nějak ujistit jestli ho nepřejídám, když máme jídelníček rozvržený takto:
7:00 mlíčko (210ml Um)
12:00 oběd (příkrm)
15-16hod sváča (přesnídávka)
18:00 kaše
19:30-20hod mlíčko (210ml Um-ale vypije míň)

Myslítě, že to to takhle OK 😉

lenkazdenek
9. čer 2008

Kasli,my jseme sice o měsíc mladší(je fakt že téměř od začátku na um) a jídelníček máme podobnej,akorát malá má mlíčko 3x denně 😉

svoma
9. čer 2008

Ahoj Kasli,já nevím,mě teda malá pije 120 ml UM,hotové je toho 133 ml.Akorát po vykoupání před spaním mi vypije 180ml.Myslím,že takhle to máš vpohodě,akorát mi tam chybí ta dopolední svačinka,nevím ale,jestli je nutná,pokud nemá hlad.

jandalinka
9. čer 2008

kasli:tak nám bude za chvilinku 7měs.ale už zhruba měsíc mám máme jídelníček navrhnut takto:vše je samozřejmě orientační 😉 :V 6:00kojíme
9:00 UM 180ml
13:00 oběd(příkrm)
podle toho zda má hlad!Ve vedrech vynecháváme sváču-malá nechce
a když dám,tak vyblinkává,takže jinak v 16:00sváča-přesnídávka
18:00 kaše(někdy i vynechávám,když vidím,že malá je ještě nasycená s
přesnídávky
19:15-19:45 mlíčko UM 180ml
Takže určitě ji nepřejídáš.Já dávala ze začátku přesně jak ty,ale později jsem zjistila,že někdy jsou dny,kdy opravdu sváču či kaši vynechávám,prostě v těch vedrech spíš víc malá pije a hlad takový nemá.

niki2
9. čer 2008

Ahoj, tak u nas je to vetsinou takhle:
kolem 6 kojeni, dalsi v 8 a klidne i v 9 nebo v 10, podle toho, jak se potrebuje mamka dospat 🙂
Ve 12 obed - zeleninovy prikrm, od vcerejska uz i s masickem
kolem 15-16 svacinka - ovoce a vetsinou jeste trochu mlicka,
v 19-19.30 a na noc tak v cca 20.30 - 21h mlicko.
Jinak to mlicko zkratka kdykoli, kdy si rekne, ma ho i na zizen (materske).
Taky mam pocit, ze toho ma moc, ale jak mu to mam vysvetlit? 😀

niki2
9. čer 2008

Nejak mi vypadlo, v tech 19-19.30 je kase...

jaku
9. čer 2008

Tak my v 6 měs.:
6h 120 UM
9h 120 UM
11-12h zelenina nebo maso velká sklenička
14-15h 120 UM
16-17 ovoce
19h 120 ml kaše

Někdy když má malou skleničku zeleninky a baští v 11h tak má kol 13 h 120 UM, pak ho má i v 16h 120 ml UM, vynechává ovoce a rovnou jí večer kaši, do které mu zamíchám trošku frutapury

lenkazdenek
9. čer 2008

abych upřesnila
5:30 180 um
9 180um
12 zeleninka,nebo maso se zeleninkou
15-16 ovoce
18:30 kaše
20-podle toho kdy má hlad 180 um

svoma
9. čer 2008

My máme : 6-7 120 ml UM
9-10 kaše nebo ovoce
12-12:30 zeleninka
-a odpoledne buď jen 120 ml UM nebo i půlku přesnídávky ještě,to záleží na tom,kolik mi sní zeleninky.
18:30 koupání a pak 180 ml UM,pak jde spát
a pak ještě jí jednou v noci 120 ml UM a to teď poslední dobou bývá mezi 1:30-3:00,výjimečně jí v noci dvakrát,dřív to měla častěji.

kasli
autor
9. čer 2008

HOlky díky! TAk toho našeho prcka opravdu nepřežírám 😉
Jen nemáme pořád vychytané ty noci 😒 Když jsem kojila tak 2x za noc a teď nevím jestli i to UM mohu dávat 2x za noc a hlavně kolik! Teď dávám 1x 150ml a myslím že mu to nestačí 😒

svoma
9. čer 2008

Ahoj Kasli,já dávala UM i tři krát za noc,ale naštěstí to netrvalo dlouho,to asi byla v tom růstovém spurtu.

kasli
autor
9. čer 2008

Svomo a kolik?

megee
9. čer 2008

ahoj tak my to máme takhle
5 - 6 hod. 200ml UM
8:00 přesnídávka
12:00 zeleninka s masem
16:00 200 ml UM
21:00 240 ml kaše

takže ho určitě nepřejídáš... 😀

lenkazdenek
9. čer 2008

Holky asi divný,ale mě v noci um nepije 😕 😅 spí až do rána 😕

jaku
9. čer 2008

My jsme taky spavý..... 🙂

gabinaf
9. čer 2008

ahoj,
nám bude tento týden 7 měsíců
630 - 700 235 ml UM (někdy vypije, někdy nechá)
1000 - příkrm + ovoce
1200 - 165 ml MM
1600 - 165 ml MM
1800 - příkrm + ovoce
2000 - 200 ml MM

nějak se bojím, aby mi nevysadil mléko, mělo by to pro ně být hlavní jídlo celej první rok a měli by podle odborníků vypít min. 500 ml, příkrmy jsou prý hlavně proto, aby se naučili zpracovat pusou i jiné než tekuté 🙂
Prcek je spíš drobnější mimčo, rozhodně není otesánek 😉

svoma
10. čer 2008

Ahoj Kasli,v té době mi pila 150 ml,teď jí stačí už jen 120 ml UM. 🙂

binki
10. čer 2008

zatím to máme takhle: mléko, ovocná přesnídávka, zeleninové pyré plus mléko, mléko a mléko 😀
příští týden chci zase zavést kaši, už ji papal, jak byl nemocný, nenutila jsem mu to

mléka vypije většinou 240, někdy jen 180.

luucia
10. čer 2008

Tak my máme teď jídelníček takovýhle:

kolem 7. mlíko 180ml
kolem 9. jogurt s ovocem
kolem 11.-12. zelenina, masíčko + podle toho kolik toho sní doplním do 200ml mlíko
kolem 15. ovoce
kolem 19. mlíko 180ml

krista
1. led 2009

alishia • 1d • Dnes v 09:36
Ahoj,

chci se zeptat, co dáváte jíst svým ratolestem? Jestlíi už třeba rohlík, chleba, piskoty, jogurty, atd. Nejak nemam napady na svaciny. A taky nevim jestli malymu staci treba ke svacine zuzlat rohlik, nebo kolik susenek mam hodit do presnidavky. Jak to praktikujete vy? Co dáváte třeba na noc? jen kaši? a lžičkou nebo z flasky? Používáte hrníček? Mám milion dotazů🙂

andy80 • 2d • Dnes ve 12:17
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

alishia • 1d • Dnes ve 12:23
diky andy,

jenze nam neni jeste 8. mesicu. A bavi se tam maminky starsich deti. My opravdu maliny jeste davat nebudem.)

andy80 • 2d • Dnes ve 13:45
jj, koukám, že tam jsou spíš maminy, co mají děti přes rok, přitom je tam psané 8-12 měsíců.

To já bych klidně maliny už dala, ale teď nejsou. Jinak rohlík malé dávám už asi měsíc, vždycky jí dám kousek na žužlání, ale víc miluje kukuřičný křehký chlebíčky. Do přesnídávky sušenky nedávám, dávám jí tak 2 za den jen tak do ruky. Ke svačině dávám občas čerstvé ovoce (mandarinku, hroznové víno, jablíčko, hrušku... atd.), občas přesnídávku. Jako druhou svačinu máme jogurt. Teď už dávám i ovocný. Do nedávna jsem dávala jen bílý s ovocem, ale teď kupuju jahodovou Hollandii nebo Activii s různýma příchutěma. Taky můžeš dát místo svačiny třeba čtvrtku krajíčku chleba namazaným Lučinou a k tomu kousek rajčátka. Malá už rajčata baští a pohoda. K večeři malé dávám občas jáhlovou nebo rýžovou kaši, občas půlku chleba se sýrem a dám jí to zapít mlíčkem. Hrneček používáme už taky dýl než měsíc. I na mlíčko i na čaj. Na mlíčko mám Mam, byla to lahvička a dá se tam místo dudle dát savička a na čaj mám Nubyho z DMka. Neteče a je super.

alishia • 1d • Dnes ve 13:58
Andy : ale ja nechapu jak ti to muze mala jist napr. ten chleba s lucinou , v jake forme ji to podavas? 🙂 My nemame ani jeden zub. Ja mam nejake zaostale dite asi. Vojta nedokaze pochopit funkci pitka. proste do toho tak nejak kouse jako dodudliku a nevi ze ma sat. Nejsem si jista jestli to nekdy pochopi./ A mandarinku ji davas s tou slupkou a celou?🙂 A hroznove vino, vyndavas z toho ty pecicky? 🙂 Promin ze se ptam tak hloupe, ale o proti tobe sme opravdu hooodne pozadu.)

blau • 1d • Dnes ve 14:08
Ali , aj moj , ked som mu dala hrncek s naustkom stale do toho hryzol a netahal. Ked si potiahol, tak sa zacal kuckat. Trvalo mu to velmi dlho kym to pochopil. My sa, ale stale kojime. Stale mu to ponukaj aj ked do toho bude len hryzt. Neboj pochopi to mas sikovneho synacka 😉
My mandarinku mame velmi radi niekedy mu supku zlupnem niekedy si ju zlupne sam a zuzla to. No je pravda, ze mame uz zuby. Ale tvoj si bude urcite aspon tu stavicku vycuckavat. Chlebik so syrom mu odtrhavam, ale neublizi tomu moc. Jogurt biely mi absolutne odmietal, tak mu kupujem v DM od nestle banánovy, alebo hruska banan v jogurte ten je sklenicke. Neviem ci je to dostat aj v CZ. Nie ste pozadu, pomaly ale isto sa dostanete tam kde mate byt. Nic Vam neujde 😉 Stale treba skusat co ma rad atd.

jandaj • 3d • Dnes ve 14:18
Alishia nic si z toho nedělej, můj malej bude mít 9. ledna 8 měsíců a když mu dám flašku nebo takovej ten hrníček s pítkem tak do toho taky jen kouše. Neumí pít z flašky, musím mu dávat čaj po lžičkách, s mlíčkem zatím problém nemám, protože ho kojím.
Jinak kousat chleba by taky nezvládl, by se na tom udusíl. Pomalu mu zkouším dávat zeleninku jen namačkanou vydličkou, tak když je to hodně najemno tak to docela jde. Ale zkoušela jsem mu dát sušenku jen tak do ručičky a to si ukousne velkej kus a udávil by se na tom. A u nás je ještě jedna nevýhoda, neumíme sedět ☹
Sušenky mu drobím do přesnídávky nebo když mu rozmačkám banán a jablíčko, tak do toho taky dám 4 sušenky.
Ještě mu na svačinku dávám jogurt, ale ten měl zatím jen 2x, teprve začínáme 😉

cerstvamama • 1d • Dnes v 15:21
Alishia
Pokud si dobře pamatuju, tvůj malý je/byl v HA režimu, ne? To bych asi radši s těma mandarinkama počkala, dávala bych jen tuzemský ovoce. Je to věc názoru, někdo tvrdí, že strava ten vznik alergií stejně moc neovlivní, ale já bych byla opatrná.
Jinak my tak za 14 dní plánujeme dát první bílý jogurt, tak jsem zvědavá. Adélka pije čaj z hrnku s pítkem (takové to dudlíkové, ne tvrdé) a hrozně jí to baví. Kolikrát jí to až musím odtrhávat od pusy, aby to nevypila najednou 😀

jandaj
Jaké sušenky drobíš do přesnídávky? Já jsem viděla nějaké myslím od Nestlé, ale je v nich med. To se mi teda moc nechce ještě dávat.

Sní vám děti tu ovocnou přesnídávku celou? My zvládáme tak půlku skleničky a hotovo.

jandaj • 3d • Dnes v 15:32
Malej zbaští přesnídávku celou, je to velkej jedlík 🙂 Sušenky dávám od Sunarky

cerstvamama • 1d • Dnes v 15:42
Nejsou s medem nebo nějakým dalším alergenem? Mrkla bych se po nich.

jandaj
1. led 2009

musím se jít podívat, nějak jsem to nestudovala

jandaj
1. led 2009

Tak já to tu vypíšu, co to obsahuje:
pšeničná mouka, sacharoza, rostlinný olej palmový, fruktozový sirup, inulin-oligofruktoza(2 procenta), smes minerálních látek, kukuřičný sirup, kukuřičný škrob, mléko, jedlá sůl, vejce, kypřící látky, vitamíny
Všechny vitaminy se mi nechce vypisovat. Med tam není

andy80
1. led 2009

Alishia: nám vyrostl zub teprve nedávno a malá už normoš kouše dásničkama. Trénovala to na sušenkách a teď už normálně kouše. Z mandarinky jí dávám jen ten vnitřek, olupuju jí takovou tu průsvitnou šlupičku. Hrozno jí taky loupu, vyndám pecku a normálně šup s půlkou kuličky do pusiny. Chlebík namažu sýrem a trhám kousky do pusiny. A naštěstí s pítkem nebyl problém. Koupila jsem ale měkký pítko pro děti od 3. měsíce. To si malá vzala hned, aniž by zjistila, že nemá flašku. Teď už jí dávám ovocné šťávy normálně do takového toho klasického hrnečku s tvrdým pítkem a pije z něj taky. Už jsem jí dávali i ze skleničky a taky to celkem jde.

cerstvamama
1. led 2009

tak to by mělo být ok, zkusím je sehnat, snad je mají v tescu 🙂

jandaj
1. led 2009

já je koupila v DM

alishia
1. led 2009

Holky chtela sem se zeptat, jestli obilno-mlecna kase s hruskou je vhodna pro dite na ha mleku? sem ji omylem koupila, a taky sem strevo zjistila, ze mu davam od vcera kasi od 8. mesicu s jiznim ovocem.)

jandaj
1. led 2009

Tak to ti neporadím, náš malej kaše moc nejí, protože večer vyžaduje kojení 🙂

andy80
1. led 2009

Alishia: pokud dáváš už mléčné kaše, tak ty obsahují normální UM, takže ha mléko už je asi zbytečné podávat. A to, že mu dáváš kaši od 8. měsíce. To se až tak nic neděje. I mě se občas stane, že dám malé skleničku, která je od ukončeného 8. měsíce.

iira
1. led 2009

ahojky , holky co dětem tak pořad vařite?mě už došli napady,a jeste jestli davate už masičko tak jak ho vařite a uskladnujete?

andy80
1. led 2009

iira: www.varime-detem.cz tady čerpám inspiraci, jsou tam super receptíky. Jo dneska jsem vařila červenou čočku. Udělala jsem cibulku, na to oloupaná a nakrájená rajčata, na to jsem nasypala červenou čočku, orestovala, zalila vodu a povařila do měkka. Před koncem vaření jsem to zjemnila troškou umělého mléka. Malá se cpala jak zjednaná. A maso mám v malých pytlíčkách nakrájený na malé kousky v mrazáku a vařím normálně ve vodě. Pak k tomu přidám vařit zeleninu, brambory nebo rýži. Uvařím v jednom hrnci, rozmačkám vidličkou a dlabeme.

nalka
2. led 2009

Holky myslíte že můžu už malé dávat jogurt?Je ji přesně šest měsíců a týden.Není to ještě brzy?A jestli ne,tak který je tak nejvhodnější?Už nekojím a tak se chci ještě zeptat,jaké příkrmy dáváte svým dětem?Třeba zeleninu?a jak ji upravujete?Rozmyxujete třeba s masem?A myslíte že jsou pro děti vhodné i takové ty skleničky co prodávají,např.kuřecí s mrkví atd.Podotýkám že nám ted bylo půl roku.To je dotazů co?Ale já budu fakt ráda za každou radu.Děkuju Vám.