Jídelníček 8mi měsíčního miminka

gabca1
9. črc 2008

Holky, nevím zda tu již není podobé téma, ale nemohu ho nikde najít, chci se zeptat jaký máte celodenní jídelníček a jestli papáte i v noci? Díky moc 😉

svoma
10. črc 2008

My jsme právě ještě bez zoubků a ona stejně o rohlík nestojí. ☹

kudrlenkaa
10. črc 2008

Svoma - a co nějaké ty sušenky ? Já dávám Sunarky, nebo piškůtek

svoma
10. črc 2008

To jsem ještě nezkoušela,ona je děsná háklivka. 😒

kudrlenkaa
10. črc 2008

Tak to ten náš pacholíček sápe po všem co jim já, nebo někdo v okolí, strčil by do pusiny všechno. Ale sušenky si myslim jí chutnat budou nebo třeba brumík, to je mňamka 😉

gabca1
autor
10. črc 2008

jasně sušenky Sunarky, jsou dobrý, můžeš je i namočit do mlíčka 😉

gabca1
autor
10. črc 2008

Jinak možná bysme mohli psát i nějaký receptíky, jestli jste některá vymyslela nějaký dobrý papání pro mimiko zkuste ho sem písnout. Alespoň se můžeme vzájemně inspirovat. Já moc fantazie nemám tak jsem dnes uvařila květák a udělal k němu bramrovou kašičku ze Sunarem. Někdy kupuju brokoličku ve skleničce a míchnu to s trochou Sunaru a je z toho dobrá brokolicová polívka. Jinak tak normálně, masíčko, mrkvička, brambor, kousíček pórku a mixuju a zbytek kupuju ve skleničkách jinak fakt nějak nevim....

kudrlenkaa
10. črc 2008

Já bych se taky ráda nechala inspirovat. Dneska jsem dělala kousek kuřecího + rýže + mrkev + pórek.
Večer jsem zkusila jáhlovou kaši, pro mě to byla teda hrůza, jinak ty ostatní jsou docela dobrý, ale normálně mu šmakovala.

jaku
10. črc 2008

Kudrlenka já se na tu jáhlovku taky chystám, mám ji připravenou, máš ji z DM?Je nemléčná, dávala jsi do toho nějakou zeleninku?

gabca1
autor
11. črc 2008

jaku - kde kupujete tu jáhlovou kaši v DM? Díky.

zusma
11. črc 2008

Holky mám blbej dotaz. Hlásí se vám děti o jídlo anebo jim to prostě v tu danou hodinu dáte a je to? Dají nějak najevo že mají hlad? Dřív mi křičela ale teď už ne.

zusma
11. črc 2008

Anebo křičí už jen málokdy a to už pak pomůže jen mlíko

marinka
11. črc 2008

Tak u nás v osmi měsících
snídaně: povařený jeden kus ovoce s trochou mléčné kašičky
oběd: velká zeleninová přesnidávka (někdy nesníme celou), buď vařená nebo kupovaná
svačinka: ovocná přesnidávka
večeře: mléčná kašička
přes den dětské sušenky

jandalinka
11. črc 2008

zusma:tak malá se už tak zhruba 1měsíc vůbec neozývá,že má má hlad.Spíš se snažím v určitou hodinu ohřát jídlo a dávat jí.A to i s čajíkem Vůbec si neřekne 😖
Jinak jsme dnes uvařila naší malé bambulce cuketu(ze zahrádky)+brambor+mrkev+hrášek+trochu oliv.oleje.Recepty si spíš tak vymýšlím,ale je to opravdu skoro na jedno"brdo" 😀

gabca1
autor
11. črc 2008

marinka - kolik malá spapá těch sušenek? 🙂 Naše Julinka je také baští, ale nechci jí je zase dávat tak často.

zusma - Julinka, když má hlad začíná být taková protivnější a začíná po mě lézt a tak, poznám vždycky, že má hladík. Nebo i pláče.

marinka
11. črc 2008

jandalinka, to je naše oblíbená kombinace - cuketa, mrkev, brambor + nějaké masíčko,někdy i pohanka

gabča, dávám jí tak dvě sušenky denně

gabca1
autor
11. črc 2008

marinka - u nás taktéž 🙂 2 sušenky.

Cuketku má malá taky ráda, kupujete jí i v obchodě? Já jí zatím dávala jen od HIPP ze sklenky.

jaku
11. črc 2008

Gabca- jojo, jáhlovku kupuju v DM od Alnatury, je bio a stojí kol 40-50 kč a když máš kuponky tak ještě 5,- sleva. Gabco , ty jsi kdysi radila sunar viď? Tak už mi prcek nechtěl to AR mlíko ani vidět a jelikož miluje banán, tak jsem zkusila banánovej sunar a jsme na něm! Blinká, ale už docela málo, takže může na něm být. Akorát se bojím,aby nebyl zmlsanej když má jen ten s příchutí?Střídáš to? A byla docela fuška ho sehnat, všude měli jen s příchutí od 12.m, v lékárně nevěděli, že je i od 6m, nakonec nás zachránilo DM.
Cuketu normálně kupuju v obchodě, koukala jsem, že mají i žlutou, ale ta je dost drahá, takže tu jsem nezkoušela.
Zusma : tak na jídlo se nehlásí, spíš dávám tak nějak v danou hodinu, akorát když má žízeň, tak kňučí a upozorňuje na sebe.

marinka
11. črc 2008

cuketu taky kupuju v obchodě..

radka83
11. črc 2008

ahoj, chci se zeptat jak píšete, že připravujete např.brambor, cuketu...+ nějaké maso ,to masu kupujete kde?nebo používáte ze skleniček.díky za info
🙂

jaku
11. črc 2008

Taky by mě to zajímalo jak to děláte s masem, protže já mu maso dávám jen z hotových masozel. skleniček. Dle dr. by měl jíst 6xt maso a 1x lze nahradit žloutkem. Ty skleničky sou dost drahý, každý den maso rozhodně nedávám a žloutek jsem dala jenou a zvracel mi ho až do večře,byl ukňouranej, evidentně mu nesedl. Jak často dáváte maso a co ty žloutky?

jandalinka
11. črc 2008

já normálně koupím kuřecí stehna uvařím jen tak bez ničeho,bez masoxu,bez soli,...prostě dám do vody a vařím úplně doměkka a pak oberu od kosti a přimíchám zeleninku.Někdy si udělám do mražáku skleničky i s masem 😉

kometka5
11. črc 2008

tak to já když dělám třeba kuřecí řízky, tak jí něco odkrojím a dám většinou naporcovaný do mrazáku a pak to postupně vyndavám...
cuketu jsme ještě neměli, já jí nemám ráda, tak jsem se k tomu ještě nedohrabala...
zkoušeli jste už dávat salátovou okurku? já totiž nevím, jak bych jí udělala a s čím...

malá si taky neřekne o jídlo, už vůbec ne o pití, jenže to si vlastně neříkala nikdy... 😒 takže to beru já podle hodin. někdy tedy třeba je ubrečená, protivná, ale to zabírá jen mlíko...

zusma
11. črc 2008

Díky za odpovědi, jak to mají děti s hlásením se na jídlo. Už jsem si říkala, jestli není malá nějaká divná, že nedává najevo hlad. o žízni ani nemluvím. Pití ji nabízím přes celý den, jinak by se snad ani nenapila. Ona teda pořád vypije dost MM, takže ji to asi stačí??

Já prozatím dávala jen maso ze skleniček. vždycky dám půl sklenky a půl svojí zeleniny. Jenže když se podíváte na množství masa ve skleničkách, tak to je fakt bída. Je to teda různý,ale ty mini skleničky-tam je asi 9g. Mám ted doma nějaký od Sunaru a v jedné je dvojitá porce masa, tak to celkem jde a to je dobrý.
Já nevím, kde bych měla shánět telecí, jehněčí apod.maso.My doma jíme jen kuřecí, krůtí,ryby a vepřové a občas hovězí,ale to moc ne.
Dnes jsem to udělala poprvé jako Jandalinka.vařila jsem pro nás vývar a tak jsem obrala kuřecí maso a zítra z toho udělám malé polívku se zeleninou,to jsem zvědavá, co ona na to 😕

gabca1
autor
11. črc 2008

já kupuju Sunarka skleničky s dvoujitou porcí masa, rozdělím jí to na 2 dny, jeden den k tomu uvařim rýži a druhý den brambor. Jinak taky vařim kuřecí řízky se zeleninkou, ale nikdy mi to nejde namixovat tak pěkně jako to mají v těch skleničkách 😖

marinka
11. črc 2008

Holky, já to dělám tak, že koupím kuřecí prsní řízky, povařím je, rozmixuju a dám do tvořítek na led, zaliju vodou a dám do mrazničky. Pak do příkrmu akorát vyloupnu jednu kostičku a je to 🙂 Je to praktické a v mražáku to vydrží takto 2 měsíce. Ale aby neměla jen to kuřecí, tak kupuju i skleničky s jiným druhem masa, které bych doma nevařila, třeba telecí, to jí moc chutná. Nebo hovězí, králík..

zusma
11. črc 2008

s tím tvořítkem na led to taky chci udělat, to je dobrý, už jsem o tom slyšela. 🙂

kometka5
11. črc 2008

tak to já taky dělám domácí jen kuřecí a krůtí, ale jinak dávám skleničky...ale chci s tím přestat...jinak já jí nic nemixuji...napřed jsem to šťouchala vidličkou a teď taky, ale dávám větší kusy a maso normální rozkrájím..zjišťuju, že i když máme jen 2spodní zuby, tak jí nedělá problém to sníst... 🙂

jinak jsem slyšela, že může už chleba třeba se sýrem? dáváte někdo? já se bojím, že se tím chlebem udusí, když to nemá jak kousat...

gabinaf
11. črc 2008

Ahoj holky,

pár oblíbených receptů našeho prcka, 2 zeleninové a 2 masové (maso kupuji normálně v krámu):

Pyré z pórku a bramboru:
25g másla
125 g pórku
250 g brambor, oloupané, nakrájené
300 ml kuřecího nesoleného vývaru
2 polévkové lžíce jogurtu (já dávám bílou sladkou Activii)

Máslo rozehřát na pávni, přidat pórek a 5 minut lehce povařit. Přidat brambory a vývar, zakrýt pokličkou a vařit asi 12 minut (nebo do změknutí). Scedit, do mixeru, přidat trochu scezeného vývaru (pokud chcete), přidat jogurt a všechno smíchat.

Rajčate s mrkví a bazalkou
125g nakrájené mrkve
100g květáku
25g másla
200g zralých rajčat, bez šlupek a zrníček, nahrubo nakrájené
2-3 listy čerstvé bazalky
50 g sýra (Cheddar)

Mrkev do malého hrnce, zalít vařící vodou a povařit, pod pokličkou, asi 10 minut. Přidat květák a pod pokličkou povařit dalších 7-8 minut, pokud nutné, přidejte vodu. Mezitím rozehřejte máslo, přidejte rajčata a osmahnout do měkka. Přidat bazalku a sýr. Vše do mixeru, přidat trochu vody z mrkve a květáku.

kuře se sladkým bramborem a jablkem
15g másla
40g cibule, nakrájené
100g kuřecích prsíček
1/2 jablka, oloupané, nakrájené
1 sladký brambor (batát), asi 300 g, oloupaný, nakrájený
200ml kuřecího neslaného vývaru

na pánvi rozehřát máslo, přidat cibuli a osmahnout asi 2-3minuty. Přidat kuře a osmahnout do zlatova. Přidat jablko, brambor a vývar. Uvést do varu, přikrýt pokličkou a povařit na málo asi 15 minut. Vše do mixeru, lze přidat vodu z pánve.

dušené hovězí se sladkým bramborem

1 pórek, omytý a nakrájený
20g másla
100g hovězího na guláš
2 pol. lžíce mouky
275g sladké brambory, oloupané, nakrájené
300ml kuřecího neslaného vývaru
šťáva z jednoho pomeranče (asi 120ml)

V záruodolné míse, na másle nechat změknout pórek. Maso obalit moukou a přidat k pórku, do hněda. Přidat sl. brambor, vývar a šťávu z pomeranče. Přivést do varu, zakrýt a přendat do předehřáté trouby na 180st./Plyn st. 4. V troubě nechat asi 1 1/4 hodiny, nebo počkat do změknutí masa. Mixer.

malému je dnes 8 měsíců, tyto jídla baští už asi 2 měsíce a miluje (nevím, jak pomeranč pro alergiky), tak snad se vám budou líbit. 🙂

gabinaf
11. črc 2008

všechno se dá zamrazit, zkuste skleničky od příkrmů

marinka
11. črc 2008

kometka, já jsem jí začala dávat rohlík, ale teprve nám lezou první zuby, takže ona ho jenom tak žmoulá, až má z něho morkou placku a sní jenom trošičku 😀 Sýr jsem ještě nedávala, ale zkusila jsem jí dát poprvé dětkou šunku, tak jí hodně chutná, ale jí to taky půl dne - už nutně potřebujeme ty zubečky 😉