Jídelníček 8mi měsíčního miminka

gabca1
9. črc 2008

Holky, nevím zda tu již není podobé téma, ale nemohu ho nikde najít, chci se zeptat jaký máte celodenní jídelníček a jestli papáte i v noci? Díky moc 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
gabca1
autor
16. črc 2008

Holky, já koupila do zásoby skleničku od ukončeného 9. měsíce a ona už obsahuje sůl.

svoma
16. črc 2008

Ahoj Gabca1 a co to je za skleničku,od jaké firmy?

janicka.ziv
16. črc 2008

holky podle mě v těch příkrmech je ledasco co by tam být nemělo. Třeba rajčata od 6.měsíce apod. ted koukám na sklenku Hami od 6.m a je tam cibule - sice jen 1g, ale je tam. Já na jídlo pro malou dbám(někdy až moc),ale ty skleničky zase až tak důkladně nezkoumám. to bych ji nemohla dát vážně nic. Snad ji 1gcibule nezabije 😉

svoma
16. črc 2008

Ahoj Jani,taky je moc nezkoumám,si říkám,že když je to pro mimi,tak je pořádně zkontrolované,aby to odpovídalo normám. 😉

jandalinka
16. črc 2008

Holky,já jsem také předtím zkoumala skleničky,ale mě mudr.ubezpečila,že klidně jí můžu dát i skleničku,která je od ukonč.6.měs a nám bylo tehdá 5.měsíců,že to neublíží.Teď už nezkoumám,jen se dívám od jaké to je značky.V některých značkách nemám důvěru. 😉 .Když slyším,jak se vše kontroluje a přesto se u určitých firem objeví nějaké bakterie,sklo,prostě to co mimi může ublížit. ☹

gabca1
autor
16. črc 2008

Hipp - doporučila mi je i doktorka. 😕

jaku
16. črc 2008

Gabca, já jsem taky koukala, že na skleničce Hipp dokonce od 6m byla napsaná sůl. Ještě to tam vyzvihovali jako zásoba jódu pro děti. Tak nevím nakolik to je škodlivý- my tenkrát byli na návštěvě, nic jiného jsem neměla s sebou, tak jsem to prckovi dala a nic se nestalo. Spíš si myslím, že to tam napíšou, ale je to asi hodně zanedbatelné množství.
Jen tak pro zajímavost-mám 9-ti letou dcerku a tenkrát se nedoporučovalo vůbec mastit-jako dnes oliv.olejem do každého jídla- a zároveň luštěniny se mohly dávat až od 2 let. No a dneska je hrášek pomalu v každé skleničce. Takže to co platí dneska se může za pár let ukázat jako omyl, takže já osobně těm skleničkám důvěřuju a dávám je. Samozřejmě si vybírám, malému právě ten hrášek dost vadí, nejvíc mu dělají dobře málosložkové z DM, ale to je o dítěti. Jo a taky nemáme žádnou predispozici na alergii, jinak bych asi byla o hodně víc opatrná, třeba na ty rajčata.

jaku
16. črc 2008

Svoma dík za tip na kaši 😉 !Koupila jsem tu jogurtovou Sunarku s lesním ovocem a je to druhá kaše, kterou neodmítá krom té čokoládové. Takže hurá a dík 🙂 .

jandalinka
16. črc 2008

gabca1:tak to hledím,nechtěla jsem se přímo zmiňovat jaká značka je a není dobrá,ale tuto značku co píšeš mi právě doooost lidí a doktorů a hlavně průzkumů ukázalo jako nejhorší.ALe nic proti tvé mudr,prostě já mám jiný zdroj,který říká něco jiného 😉

jaku
17. črc 2008

Holky nemůžu to nikde najít - kolik mléka by mělo mít 8.m dítě?Teda myslím včetně jogurtu,kaše. Už jsem z toho zoufalá, u nás je to pořád boj. Ráno mi malej vypije 150ml a každé další mlíko už bojujeme.Dostanu sice do něj ještě kol 200ml a 100 kaše za celý den , ale je to s donucováním. A mě to vážně vadí, nechci mu to nutit, takhle se mu to mlíko zprotiví ještě víc. Myslím, že o chuti mlíka to není, prostě odmítá mlíko jako takové.Dík

svoma
17. črc 2008

Ahoj Jaku,teď jsem se ti koukla do knížečky,co mám z porodnice a tam píšou,že dítě kolem 8. až 10. měsíce má mít zhruba 400-500ml mléka denně a započteme-li porci jogurtu a mléko v příkrmech může být množství mléka menší. 🙂 Ale to píšou tady,jinde může být něco jiného. 🙂

gabca1
autor
17. črc 2008

jandalinka - viď? Taky se mi to moc nelíbí a to je nejdražší. Moc ho nekupuju, ale tentokrát jsem ho vzala a ta sůl mě odrovnala, vyhodila jsem to.

mircka
17. črc 2008

Ahojky děvčata, jestli jste některá objevila skleničkový příkrm, který neobsahuje sůl, tak prosím napište. Já totiž žádný takový nenašla. I Alnatura z DM, kterou hodně chválí obsahuje sůl. A když jsem četla složení, tak kolikrát obsahovaly další suroviny, které by takto malé děti neměly. Tak buď nemám štěstí a šahám po špatných skleničkách anebo sůl obsahují snad všechny.

jandalinka
17. črc 2008

mircka:tak mám teď před sebou,co jsem našla ve spíži 😉 od Alnatury katotka s kukuřicí a je to bez přídavku soli,cukru...atd.Další mám Sunárek krůtí maso se zeleninou a opět bez přídavku soli a cukru......Tak nevím,co máš ty doma.Já zatím na sůl nenarazila 😒

mem
17. črc 2008

ahoj holky,
nam je 7,5 mesice a jidelnicek mame
7h kojeni
9h kojeni
12-13 maso-zelenina, stridam svoje a kupovane
15-16 presnidavka, ovoce jako takove zatim moc nechce, uz jsem zkusila i trosku jogurtu
18 kojeni
19:30 kojeni
spanek bez jidla, jen treba na dudlik nekdy ani to ne

jen ted posledni 4 dny naprosto odmita v poledne tu zeleninu, jakoukoli, narvu do ni stezi par lzicek, sni par kukurucnych krupek, napije se vody a jde spat, vydrzi az do svaiciny, takze hlad asi nema, ale mne to celkem trapi.... od 6 mesice to bylo uplne bez problemu, splivla celou malou sklenicku, spis ji moc nejelo to sladke od ovoce a to mi ted ji.... tak jestli se ji meni chute nebo co...

gabca1
autor
17. črc 2008

Mirka - já mám teď taky doma zeleniku s krůtím masem, zeleninku s kuřecím masem od Sunárku a tam to je přímo na té skleničce napsané, že je to bez cukru a soli. Jinak si taky myslím, že každá obsahuje něco co by se do roka dávat nemělo.

Mem - taky si myslím, že jim občas měmí chutě. Malá třeba některé skleničky nechtěla papat vůbec a teď je zase baští úplně normálně.

jankao2
17. črc 2008

ahojky my rano snidame kaši,odpoledne polivečku ale hodně hustot a na svačinku lipanka nebo přesnidavku s bananem a večer krupičku a spinka až do rana 😀

jandalinka
17. črc 2008

janka02:a jakou krupičku jí děláš,tu klasickou nebo nějakou speciální pro miminka.?Já koupila rýžovou dětskou krupičku od 5.měs.,ale udělala jsem jen jednou.Malá mě ´doooost bolení bříška.Vím,že "staví"ale netušila jsem,že prý jí mám dát jen kdyby měla průjem 😒 Tak děláme kašičky

jandalinka
17. črc 2008

Jo,holky a kolik čaje Vám vypijí během dne krom toho,že dáte ještě mlíčko.?Nevím,zda mám do ní lít čaj nebo až si řekne,že má "žížu" 😕 Když je vedro,tak vypije za den i 200ml,ale jindy jen třeba 100mlza celej den. 😒 😒

kim
17. črc 2008

Ahojky, ač je nám necelých 7 měsíců, šmíruju vás tu 😀 a jíme naprosto stejně jako vaše 8.měsíční pacholátka..
Jandalinko, s čajem jsme naprosto stejně!!!někdy třeba i 260ml, jindy třeba jen 180ml 😉 K tomu teda cca 700ml mlíčka 😉 Vážíme 9kg 😅

jandalinka
17. črc 2008

kim:tak to máte krásné kila.Danielek je tedy pěkný jedlík.To mi sbalznem za celý den cca 600ml,víc ani náhodou.

svoma
17. črc 2008

Jandalinka já našla v knížtičce z porodnice:Ovocné šťávy a džusy podáváme jen v malém množství kolem 120-150 ml denně.Podobně je to se sladkým čajem.Ale převařené vody si myslím,že se asi může víc.Já teda dělám granulovaný čajík a někdy ho vypije i 250 ml za den,ale dělám ho o dost slabší než má být. 🙂

jandalinka
17. črc 2008

svoma:tak džusy či ovocné šťávy jsem ještě nezkoušela a ani nemám v úmyslu.Ale ¨za to čajíky střídáme,granulovaný či v sáčcích a dělám podle návodu,nenapadlo mě jí dát jen převařenou vodu,hm.Spíš děláme čajíky na "bolení bříška"či "bylinnkové".Tak snad je to v pořádku 😉

svoma
17. črc 2008

Já dávám převařenou vodu jen v noci. 😉 Přes den má různé granulované čaje,teď zrovna malinovo-šípkový a jablečno-meduňkový. 😉

kim
17. črc 2008

Tak mě taky zatím nenapadlo dát jen vodu, tuším, jak by to dopadlo 😀 taky dávám slabší ty granulované, ty 2 lžičky na 260ml.Po ovocných šťávičkách mi blinkal!!!!
Jandalinko, my měli už při narození hodně - 4,53kg 😀 😀

Holky dáváte dítkům kukuřičné křupky či ty sušenky od Sunarky a tak????Kdy jste asi začali, mě přijde, že je ještě brzo na nás, sice to v ruce drží a cucá, ale občas si to celé strčí do pusy a bojím se, že by pak nevěděl, co s tím.Křupky rozslintá a pak to má nalepené na rukách, tvářích a tak různě 😀

jandalinka
17. črc 2008

kim:já dávám sušenky od Sunarky,ty se nám osvědčily jako nejlepší.Měli jsme sušenky Safari,ale ty se mi zdají tvrdší 😒 Malá také sušenky někdy strčí do pusy a uhrizne i půlku a já mám strach,aby jí nezaskočilo,ale u těchto sušenky po zkušenosti už nemám.Krásně se rozmělní. 😉

jaku
17. črc 2008

Tak já převařenou vodu zkusila a byl to takový škleb 😝 , jako kdybych ho snad chtěla otrávit. Ale samozřejmě pokud to dítě toleruje,je to dle dr. to nejlepší. No my zůstáváme u ředěných šťáviček a slabých granulovaných čajíků. Vypije tak kol 200ml za den, záleží na počasí.
Ty sušenky jsem zkoušela jen ty Hami, ale drtím je do ovoce, do ruky jsem dala jednou a zůstalo mu to na patře nalepený, nevěděl co s tím a navíc mě nechtěl pustit do pusy 😲 . Takže zatím jen drcený. Zkusím ty od Sunarky, jandalinka dík za tip 😉 .
Kim s těma kukuřičnýma křupkama máme stejnou zkušenost, takže zatím u nás neee.
Holky tak jak s tím mlíkem, neděste mě s 600ml. Náš malej ale váží kol 7,5kg, takže je to taky asi i ováze ne?

svoma
17. črc 2008

Já malé sušenky ještě nedala,ale zkusíme teda ty od Sunarky,díky za radu.

Jaku,jak to myslíš s tou váhou?Moje malá měla na 8-měsíční prohlídce 9530 g. 😲