Jídelníček 8mi měsíčního miminka

gabca1
9. črc 2008

Holky, nevím zda tu již není podobé téma, ale nemohu ho nikde najít, chci se zeptat jaký máte celodenní jídelníček a jestli papáte i v noci? Díky moc 😉

jaku
17. črc 2008

Svoma jako množství mlíka-že potřebuje víc když váží víc? Já ještě nevím kolik malej váží, jen to odhaduju, na 6m měl 6,65kg , teď jdem na 8m až příští týden. Nemůžu se nějak vymotat z toho, že má málo mlíka, nezvyšuje množství mlíka na dávku, ale naopak ho snižuje a nejradši by ho krom rána odboural úpně. Jsem ráda když včetně kaše do něj dostanu 450ml

svoma
17. črc 2008

Jaku takových miminek je spousta,nestresuj se tím,mě ho malá teda pije dost,ale to je i tím,že pije i v noci. ☹

kim
17. črc 2008

Jaku jestli nahradíš mlíko jogurtem, či kaší, která je připravená z mléka, nic se neděje.Jinak jsem někde četla že do roka by mělo mimi mít asi kolem 800ml mlíka, že to prostě potřebují pro růst, vývin a tak...ale co naděláš, když to nechce!!!Taky bych se tím netrápila

Jandal: takže se myslíš nemám bát většího odlomeného kousku těch sunarek????Já to teda zkusím 😉

jaku
17. črc 2008

No právě, jak tak tady ty jídelníčky čtu, tak většina miminek baští kol 18.30-19h kaši a pak ještě mlíko před spaním či ještě během noci, náš prďola kol 19h sní kaši a zalomí to do 6h do rána, no aspoň, že spí, to je paráda. Ten týden to ještě nějak vydržím a pak se zeptám dr. co s tím,aby neměl málo vápníku, hlavně jsem zvědavá na váhu. Ale jinak jí a pije nádherně, prostě jen to mlíko.

svoma
17. črc 2008

Kaši na noc nedávám,jen Sunar.

kim
17. črc 2008

jj Jaku to jsme přesně my 😀 v 18 kaše a před spaním 200 mlíka 😉 zeptej se určitě!!! 😉 😉

jandalinka
17. črc 2008

kim:já měla opravdu ze začátku hrůůůzu,že malé zaskočí,ale její dásnička a 2zoubky si s tím krásně poradí,neboj.Ale ze začátku tedy hlídej,ať neulomí velký kus a postupně si zvyká raději.U nás se malá nemohla už dočkat nějakých kousků a ne pořád samé rozmělněné jídlo 😉 A když začne kňourat,tak ji strčím do ruky sušenku či kousek kůrky a je celá nadšená a hezky si s tím v pusince pohraje

My dáváme kolem 17:30kaši,ale to sní tak 75ml,ani ne a kolem 20:00 180mlUM

jandalinka
17. črc 2008

jaku:a pokud ti malý sní hodně přes den(na oběd,svačinku),tak mu to prostě stačí.Já také stresovala,že poslední dobou málo jíme,ale mudr.nás tento týden pochválila za váhu 8,29g.A divila se,že jsme tolik přibrali 😉 od minule to bylo 7,20g(v 6.měs). 😉

jaku
17. črc 2008

Já se nebojím, že má hlad, to on si to jídlo právě vezme jinde, ale jak vidí tu láhev, zavře papuli a ne a ne ji otevřít. Na tu jednu dávku max 150ml a to jen po té noci kdy má asi hlad, víc ani náhodou, byl blinkací, tak aspoň že ho to přešlo, ale větší dávka by z něj letěla ještě ven. Tak se mu aspoň snažím dávat přesnídávku sunarku s mlékem, jinak kol 15.30 mlíko, pak venku kol 17h tu přesnídávku a večer tak 100-120ml kaše. My jsme právě taky odp. dost venku v terénu, vracíme se akorát na to koupání a večeři.

kim
19. črc 2008

Jandalinko: tak jsem to včera zkusila, nejdřív ty křupky, to už umíme 😀 pak sůšu Sunarku a to se mi začal dávit, jak měl vzadu na jazyku větší drobky, odmítá to polknout a jen otevírá pusu, zvuky jako když zvrací a nedýchá mi u toho 😀 tak jsem ho čapla, hlavou k zemi a ránu do zad 😀 vylítly drobky a dobrý...tak raději se sůšama ještě počkám, přeci jenom jsme mladší, tak jsme ještě telátka 😀 😀

jandalinka
19. črc 2008

kim:tak to mě moc mrzí,že se malý nakonec dávil ☹ ,To já jsem naší malé zkoušela dávat už zhruba od 6.měsíců tyto sušenky a je možná rozdíl v tom,že jsme už byli jako mudr.řekla "připraveni přijímat potravu"a malá dost otvírala pusenku a pořád by něco mlaskala 😅 a tak i když jí trochu zaskočili drobky,tak jsem jí dala zapít čajem a v pohodě.Ale tedy raději ještě počkejte......to příjde samo,že bude vědět co s tou sušenkou v pusence má dělat a dávit se 😉

gabca1
autor
19. črc 2008

kim - jestli chceš dávat sušenky, tak můžeš třeba jednu rozpustit v mlíčku nebo do ovoce. Ať má taky nějakou ňamku 🙂 My dáváme sušenku, ale jen ukusovat a hned mám u ruky čajík a zapíjíme.

kim
20. črc 2008

Gábi dělame to, děláme 😉 jen jsem ho chtěla nějak zabavit, že by si to papal sám..no tak později 😉

lenkazdenek
20. črc 2008

Ahoj holky,tak se sušenka a křupkama problémy nemáme,všechno si rozdrtí dásničkama a sní ,nebo jí dávám i kosek ovoce ,jinak k tomu mlíku,naše už mlíka jako takového vypije jen 210ml+Hami ,pak má jogurt toho sní tak 120g a pak má večer kaši 220ml takže doufám že má mlíka dost,ono i kdybych se roztrhala tak bych do ní víc nedostala,prostě to nechce a plive to,už takhle jí do mlíka musím občas dát třeba kousíček sušenky 😔

gabca1
autor
20. črc 2008

lenkazdenek - co zkusit koupit ochucené mlíčko, třeba jí víc pojede. Já dávám banánový Sunar kombinuju ho s normálním. Ale Ty dáváš Nutilon myslím viď? Ty nevím jestli jsou dochucený. Já třeba někdy i rozmixnu banán a smíchám se Sunarem a to jí moc chutná a má svůj přísun mlíka. Nebo se sušenkama jak píšeš. To je v poho myslím. Nebo jí tam prdni trochu přesnídávky 😉

gabca1
autor
20. črc 2008

kim - já dala Julince včera rohlík do ruky a taky to nebylo ono, moc veliký kousky a nemohla polykat. Ještě s tím počkám. Myslím, že to nevadí. Ale klidňoučká byla to je fakt ani nedutala a žužlala 🙂

lenkazdenek
20. črc 2008

gabi,díky,já zkusím koupit ten sunar,jinak jsme na hami,je sladší,ale výsledek 😖

gabca1
autor
20. črc 2008

Leni, Sunar určitě zkuste, ty příchutě jsou super. Malá ho má ráda. Od roka je to mlíčko i čokoládový 🙂 Mňam 😀

lenkazdenek
21. črc 2008

Gabi,tak dnes nám už nepomohla ani sušenka 😒 takže koupím sunar a zeptám se dr co s ní mám dělat 😒

gandy
21. črc 2008

Holky co dáváte za bílý jogurt?? Já kupovala bud holandii nebo activii. Ale už mi to moc nechce jíst. Tak jsem koupila activii ale tu sladkou, bílou ale sladkou a tu mi zbašiila.. Ale zas mě někdo vystrašil že by malé děti neměly mít activii, tak fakt nevim???????????,

jaku
21. črc 2008

Lenkazdenek, my jsme taky přešli na Sunar, je fakt dobrej. Začali jsme banánovým, teď to střídám a dokonce jsem zjistila, že ten obyč mu chutná víc. Jinak si myslím, že to není vždy jen o chuti mlíčka, u nás prostě nejede mlíko jako takové. Jo a taky jsem vždycky malého krmila v náručí a to právě nepil, najednou si spíš vezme když leží a drží si lahev sám. Asi mi chce ukázat, že už je velkej kluk 😀 . Ale stejně množství nic moc, i když už to je zas lepší než před 14 dny.Ve st jdu k dr. tak se zeptám.

lenkazdenek
21. črc 2008

gangy já teď přišla od dr,malá nechce moc mlíčko mtak doporučil sunar a právě jogurty aktivie,nám teda jí aktivie normální bílí,ale přidávám jí do toho hamánka a to sní celej kelímek 😉

jaku
21. črc 2008

Lenkazdenek a jaké množství mlíka vám říkala dr. že je nutné vypít?

lenkazdenek
21. črc 2008

jaku prej aspoň 600ml,ale může to být i kaše,jogurt,dokonce když prej bude nehůř i kysaný nápoj

gabca1
autor
21. črc 2008

jaku - já jsem taky všimla, že malá papá líp z lahve, když leží má na to asi větší klid. Jinak kouká kde co lítá a nemá čas pořádně baštit 🙂 Jinak malá má ráda banánovej, ale taky ne pořád, spíš je to takové zpestření 🙂

Leni - já přešla na Sunar sama ani jsem se neptala Dr. prostě Nutrilon malá nechtěla a hlavně jí vůbec nezasytil tak jsem dala na zkoušku Sunárek a ten baštila jedna radost 🙂 Ale pro klid Dr.cinkni. My těch 700 ml vypijeme určitě. Ale Julinka ta by baštila pořád a všechno 🙂 Jíme i v noci.

jaku
21. črc 2008

No tak my těch 600ml nedáme ani s kaší, my máme tak s bídou 500. Ach jo, tak uvidíme co mi řekne dr.

gabca1
autor
21. črc 2008

No my někdy dáme taky jen 500 ml prostě někdy víc někdy míň. Já myslím, že je to OK. Asi jí víc nemléčných příkrmů ne?

jaku
21. črc 2008

Nejí, právě večer má kaši tak 120-150ml, někdy jogurt s ovocem a kupuju mu sunarku s mlékem-přesnídávku, prostě se mu to snažím dávat všude. Mlíko mu připravuju 3*d 150ml a celou tu 150 mi vypije akorát hned ráno a pak už jen třeba 100 nebo 50

gabca1
autor
21. črc 2008

Aha to je divný. Na Sunaru píšou, že by to Premium nemělo jít pod 500ml denně. Co to zkusit dát z hrníčku to rychleji teče. Já to taky Julče někdy dávám z hrníčku od NUKa. Když potřebuji, aby byla rychle nabaštěná 🙂

jaku
21. črc 2008

Gabca hrníček nechce a to jich máme několik, taky jsme to zkoušeli 😒 . Prostě asi holt nebude na mlíko. Jamile bude starší tak se to vyřeší žervé, vápník je i z rybího masa, ale u takovýchhle prcků moc na výběr není - jen to mlíko a jogurty. No uvidíme, co mi dr. řekne, ale malej mi na mlíko prostě zavře pusu, začne se vztekat, vyplivuje to, normálním způsobem to do něj zkrátka nedostanu. Dneska jsem mu rozmočila sušenky v mističce s mlíkem a dávala po lžičkách, prostě je to mlíko a to holt odp.pít nebude 😠