Jídelníček 8mi měsíčního miminka

gabca1
9. črc 2008

Holky, nevím zda tu již není podobé téma, ale nemohu ho nikde najít, chci se zeptat jaký máte celodenní jídelníček a jestli papáte i v noci? Díky moc 😉

jaku
1. srp 2008

gabca - vstáváme v 6h, dopol. spí tak půl hodinky až hodinu, po obědě tak 2h a pak až večer. Usíná kol 20h, ale spí až do rána, takže noc paráda, když to tady čtu tak jsem tomu našemu Onďovi vděčná, že se vyspím i když by bylo lepší kdyby spal do 8h.... 😀 . Když vynechá dopol. spaní, tak to je děs, to už se klepu na pooobědní. Mám asi kliku na spavé dětičky, první dcerka mi spala tak celou noc, vstávala v 8h a přes den spala 2h dopol. a 2h dopol.. Dneska vstává v 9.30.....
Jak začaly zas ty vedra tak mámě opět s mlíke útrum- prostě ho nechce, jsem ráda když do něj dostanu za celý den 300ml, odtahuje flašku, nutit mu to nebudu, snad to zas poleví až se ochladí. jogurt jsem zkoušela ochutit ovocem, přesnídávkama, ale nejede mu, když už půlku sní, tak pak ho bolí bříško, prostě asi holt jogurt odkládám. Kaši taky moc nedá, má i po ní zácpu. Vypije sice kolem 300ml čaje, ale jak nemá dostatek toho mlíka tak má tvrdou stoličku. Chystám se mu dát tu kaši od Nestlé zdravé zažívání proti zácpě- nemáte s tím některá zkušenost zda to má opravdu tak prokazatelný účinek? Švestkovou šťávičku dávám, malej kaká třeba 3xd, ale strašně tuhý "srnčí" bobky.
Jo a co ten dezert Yogo od nestlé? Jaký je? Nebo jsou ještě nějaké jiné dezerty? Chci mu nějak to mlíko nahradit, ale už vážně nevím čím. Dr. mi gervais zatrhla, takže mi zbyly jen ty jogurty a kaše a ot buď nechce nebo mu to nedělá dobře.

binki
1. srp 2008

jo, s tím spaním je to náročné, kdyby tak můj miláček spal jako jí 😅

gabca1
autor
1. srp 2008

Malá vstává v půl 8, dáme mlíčko, pak kolem 9 dávám sváču, jde spinkat někdy usne hned někdy až třeba za půl hodiny, spinká hoďku a něco, pak kolem 12 oběd, pak jí dávám do postýlky okolo 14té hodiny, někdy neusne vůbec tak si dává šlofíka navečer. A podle toho koupeme. Když usne kolem 17 hodiny dávám spát až ve 21h pokud usne už ve 14 hodin chodí spinkat ve 20 hodin. Neplatí u nás stejná hodina koupání. Jak usne navečer tak je schopná pak dělat scénky v postýlce třeba do půl desátý a to je hukot. Jinak svačíme kolem 15 hodiny. Večeře kolem 18 hodiny a pak mlíko na usnutí. Přidávám do něj i kaši. Budí se kolem 1 hodiny na další mlíko nebo jen čaj. Nesmím dávat mléčný výrobky kvůli tomu, že mám alergii na pyl 😕 tak jsou ty svačiny dost jenotvárný buď Sunar nebo ovoce. Teď už dávám i rohlík. Máte taky někdo dietní stravu kvůli alergii? 😖

Jaku - jo jo kaše na zažívání, švestková, nám pomáhá.

jaku
1. srp 2008

gabca1 dík, jdu do ní, v DM mají ode dneška na ní akci, tak snad to pomůže.

gabca1
autor
1. srp 2008

každopádně je ta kaše i taková chutná a malé určitě neublíží, my dostali na zkoušku krabici u doktorky. A dobrý.

lenkazdenek
1. srp 2008

ten dezert ,nevím jestly sme měly ten jogo,ale máme od uk 8 měsíce vanilkovej a je to takovej puding 🙂

jaku
1. srp 2008

lenkazdenek a mají i jinou variantu než vanilková příchuť? Měli jsme vanilk. kaši a ta mu teda vůbec nejela. Ale třeba to bylo kaší jako takovou- chutná mu jedině čokoládová a tu dostává když se mu dobře daří kakat 😀 eventuelně bere na milost ještě jogurtovou ale jen tu s lesními plody

lenkazdenek
1. srp 2008

Jaku,je ještě čoko a jahodový,my kaše papkáme všechny,akorát od babylove banánová nám moc nejede,jinak tu jogurtovou má taky moc ráda,ale spíš jahodovou 😀

jaku
1. srp 2008

Lenkazdenek a ten vanilkovej je favorit nebo si jiný ještě nezkoušela?Možná zkusím tu jahodu.

sisstin
1. srp 2008

je jahoda, banán, vanilka a čokoláda 😉 a ted má nově Hami úplně super: jahody nebo merunky s jogurtem, banán s mléčnou rýží 😉

lenkazdenek
1. srp 2008

My zkoušely zatím jen vanilkovej,ale jí chutí i domácí puding dělanej z Um 😉
M?y ujíždíme na broskvích s tvarohem od Hamánka

sisstin
1. srp 2008

my měli už všechno 😅 😅 😅 😅 😅 jako jí cokoliv..ale ty od Nestle mi přijdou takový chemický...nebo nevim..ale to Hami krááááásně voní 🙂

jandalinka
1. srp 2008

sisstin tak díky za povzbuzení 😉 ,já myslela,že toho mlíčka máme za den málo a když vypustím dopolední svačinku mlíčko,tak na tom budem bídně,ale vidím,že tedy v pohodě nám bude stačit ráno a večer 210UM.
Jinak mě malá už od malička málo spí,teď jsme na tom,že naspíme někdy i hodinku dohromady za den ☹ .ale na noc si tedy zatím nemůžu stěžovat,to zase chodíme někdy i v 18:00a spíme krásně s menšími probuzením 😉 do ráno do 6:00

jaku
1. srp 2008

Tak jsem si zařádila v DM 😀, to zas byla útrata. Koukala jsem na ty dezerty, koupila jsem ten Yogo jahodu, tak jsem zvědavá jaký to bude mít úspěch. To složení mi připadalo o trochu sympatičtější než přímo ty dezerty. Taky jsme zrovna k večeři vyzkoušeli švestkovou kaši proti zácpě- teda chutnala mu moc- uvidíme účinek 😉 .
Taky mám Sunarku Dobré ráno kaši, skořicovou no a samo velkonákup příkrmů 😉 . Teď tam nesmím jít hoooodně dlouho 🙂 .

sisstin
1. srp 2008

jaku: ta Sunarka je dobrá..tu už jsme měli..no co jsme taky neměli že 😅

jaku
1. srp 2008

Sisstin, no uvidíme zda bude prckovi chutnat, je zmlsanej a hlavně masozeleninovej, prostě typicky chlapská strava, kdepak kašičky, mlíčko, to už je v jeho věku skoro trapný - mi připadá, že si myslí 😀 .

sisstin
1. srp 2008

jaku: no Tygr jí fakt totálně všechno, až na to mlíko..s tim byly problémy od narození 😠 ale jinak jí všechno ovoce, maso, kaše..ještě jsem nenašla nic, co by nesněd..a to měl snad už fakt všechno 😅

sisstin
1. srp 2008

ale jak má pít z flašky Nutráč, tak to je něco 😖

sisstin
1. srp 2008

jinak holky..taky už vám někdo řek, že kupovaný příkrmy jsou špatný, že máte dávát děckám jen domácí stravu? Mně tohle přijde ujetý, vždyt v těch skleničkách jsou ty stejný věci..myslim si, že i kvalitnější....co vim od holek, který jenom vařej..tak maj děcka asi čtyři jídla furt dokola 🤐

petula...
1. srp 2008

sisstin, to je nesmysl. Je to nedávno, co testovali na CT1 dětské příkrmy a porovnávali to s domácí stravou. Jednoznačně vyhráli příkrmy kupované. Jsou přísně kontrolované a nejsou plné dusičnanů... bla bla bla. Samozřejmě neříkám, že Fílovi nevařím. Právě naopak. Ale asi si to člověk nesmí tak brát a dávat to i to.

sisstin
1. srp 2008

petula: no já proti domácímu nemám nic 😉 ale prostě já umim vařit fakt málo..a s Tygrem by to ani moc nešlo..je to taková koule u nohy 😅 tak já prostě jenom kupuju 🙂 ale už spousta lidí do mě kvůli tomu rylo, že je to špatný, že oni by taky nechtělí jíst jídlo z velkovýrobny,že se nenaučí jíst "normální" jídlo a podobně 🤐

petula...
1. srp 2008

na tom neni nic těžkýho, když jsem to zvládla já, tak to zvládneš taky. Je fakt, že konzervy bnych taky pořád jíst nechtěla, ale oni si nedovolí tam dát něco špatnýho. Naopak.

sisstin
1. srp 2008

petula: jemu to fakt neva, jak jsem psala, tak jí všechno 🙂 já vařit fakt min. do 1,5roka neplánuju 🙂 navíc se mi líbí ten velký výběr druhů mas, každý den má jiný..doma těžko budu vařit jehněčí a podobně..nemáme mrazák, takže dělat nějaký pidi porce..já fakt proti domácímu nemám nic, ale nejsem tenhle typ, co vaří..já radši jdu ven na oběd někam a vezmu mu tam skleničku 😝

jaku
1. srp 2008

Siss, mě dr. dokonce říkala, že se má začínat s těma kupovanejma, že jsou přísně kontrolovaný na obsahy škodlivých látek. Já to kombinuju, někdy vařím, ale víc dávám kupované a začala jsem dělat jak tady hodně holek radilo - půlku masové skleničky a půlku doma vařené zeleniny. Zeleninu některou kupuju čerstvou, ale taky často mraženou- ta je víc kontrolovaná a je prý lepší, i když chuťově to asi není ono jako z čerstvé. Ale co dělat když jsme panelákový a nemáme vlastní zásoby.

sisstin
1. srp 2008

jaku: mně spíš přijde, že někoho vyloženě točí, že člověk nemusí vařit a dělá jiný věci..ale to je asi out of topic 😅

jaku
1. srp 2008

Siss, s tím si hlavu nelámej, důležitý je, co vyhovuje tobě. Já taky radši šetřím čas a věnuju se víc dětem a i tak mám pocit, že pořád nestíhám. Mě jediný co vadí, že ta cena je docela vysoká, ale zas ten ušetřený čas, energie a kvalita surovin, vhodné poměrové složení. Chystám se na nákup do Německa, prý to tam vyjde o hodně levněji a já to mám "za rohem". Akorát bych ráda věděla, jestli nemá někdo zkušenost i s např. jejich značkama dětské výživy, nejen Nestlé, Hipp, DM

sisstin
1. srp 2008

jaku: no do peněz to leze fakt hodně..to je pravda 😉 já ty německý zrovna moc nemusím, nejradši mám Hami 🙂

melliska
1. srp 2008

tak my začli s příkrmama až teď, malá je odmítala, začínali jsme s kupovanýma skleničkama a nic, pak jsem zkusila uvařit a zabralo když jsem to jedla před malou a dělala jak je to dobrý. Ty kupovaný skleničky nějak nejsem schopná jíst s ní. A navíc taková mrkvička s brambůrkem doma dělaná je fakt mňamka 😉

binki
2. srp 2008

jaku, ještě znám Hero, Milupa, Hami, Bebelac, Cerelac 😉

jaku
2. srp 2008

Binki dík, z toho co jsi napsala znám masozel. příkrmy jen od Hami, ostatní je mají taky? Co je to ten Cerelac, to vůbec neznám, ty ostatní mi něco říká aspoň název. Tyhle se dají koupit v Německu?(teda krom Hami asi)