Jídelníček 8mi měsíčního miminka

gabca1
9. črc 2008

Holky, nevím zda tu již není podobé téma, ale nemohu ho nikde najít, chci se zeptat jaký máte celodenní jídelníček a jestli papáte i v noci? Díky moc 😉

gandy
21. črc 2008

Jaku: žervátko můžeš už dávat... My už ho dáváme a docela chutná, dám jí tam ale jednu frutapuru aby to bylo s chutí a baští to... Taky furt řešim kolik mléka.. Ráno má 210, dopo 180, večer kaše 100+ jí dám 90mléka.... ke sváče ten jogurt nebo žerve.... Nevím zda je to dost, snad jo.... no je mléko na pití banánové????? Malá má totiž ráda od sunarky banánovou kaši... My papáme nutrilon mlíčko.

jaku
21. črc 2008

Gandy, ochucený je jen Sunar, nutrilon tuším až od roka. Sunar banánový je už od 6m. Myslím si, že tvoje malá má dost mlíčka, jste šikulky. Žerve kupuješ od danone nebo jaké?

lenkazdenek
21. črc 2008

Gabi,já už se dnes na sunar ptala,dr jen doporučoval,prej to má odzkoušený na vlastních dětech 😉
Jinak u nás to vypadá takhle ráno 210 mlíka(ale musím dát sušenku a hodinu jí překecávat a dneska třeba vypila jen 150) pak buď celý jogurt nebo 200ml kaše pak oběd ,ovocná přesnídávka,kaše a večer 30ml mlíka 😝 takže někdy splníme někdy ne 😒
Jinak jediný co jí chutí je od nestlé kašes mlíkem s medem,hruškou nebo banánem,ale ta cena že 😅

jaku
21. črc 2008

S tím překecáváním to znám 😉 , vytáhne si lahev z pusy, začne u toho kloktat, smát se , teď se naučil mlaskat a to je ta lepší varianta když se teda rovnou nevzteká nebo "nezamyká" papulu. Tkahle si začne s mlíkem hrát tak po 50 a zbytek je horor

gandy
21. črc 2008

Jaku: Ne ne žervé je to v takovým papíru. Je to Čerstvý krémový sýr žervé. V hypernově jí třeba nekoupíš... Je to fakt dobrý, třeba s banánem, jablíčkem, nebo tam dávam tu frutapuru, ona to pak hezky papá...

scalia
22. črc 2008

Už mám skoro 9.měsíční mimčo a ted mi začalo nějak bojkotovat všechna jídla včetně mlíka 😒 ☹ Jako něco sní,ale tak poloviční porci-někdy víc. Ale je to boj. Byla teda nemocná,ale už je to skoro dobrý a tak nevím, zda jít s tím zase k lékaři nebo ne at nejsem za hysterku 😒
Nebo že by zuby? Nestalo se vám to taky?

gandy
22. črc 2008

Jo jo našemalá taky občas bojkotuje a sní třeba jen půlku, jako dneska k obídku... Jsou někdy dny kdy mi sní vše co jí dám, a občas prostě ne..... Uvidíš, kdyby to trvalo déle tak bych zašla...

listicka20
22. črc 2008

u nás je to taky tak. Jsou dny, kdy malá papká jak zjednaná a pořád nemá dost, pak zase skoro nic nechce... Ale protože mám takovýo tlustýho barokního andělíčka, tak to neřeším, jsem ráda, že si sama od sebe dává "dietní dny" 😀 a můžou to bejt ty zuby

scalia
22. črc 2008

holky díky. ona teda podviživená naštěstí není,ale stejně asi zítra zajdu k dr. Ona říkala,že jak byla tedka nemocná, tak kdyby se mi něco nezdálo,tak mám přijít. Alespon si ji teda nechám převážit.

Tedka si třeba ve 12.30 dala masozeleninu-jen 80g a jinak sní tak 150g. víc nechtěla a mlíko taky ne. Tak jsem jí zkusila dát mlíko nyní-to si cucla 30ml a pak ho vytrčila a hrozný řev a nic nepomáhalo. Tak jsem nevěděla jako zda ho chce nebo ne a nakonec si tu flašku znova vzala, ječela i když jsem ji nenutila a vypila ještě přes 100ml. PRávě tohle taky nechápu-kdyby to vůbec nechtěla, tak nevypije nic.To ji znám

gabca1
autor
24. črc 2008

scalia - jak jste dopadli u doktorky? Nejsou to ty zoubky?

scalia
24. črc 2008

Ahoj,doktorka jí prohlídla, nic neshledala. Může to být dozvuk nemoci,nebo nemá náladu,chuť atd. Prý se jí nahoře klubou zuby,alena prořezání to není. ALe já myslím,že se jí možná klunou i jinde. Na jedno místo si už děsně dlouho něco strká,mručí atd.
Nyní se to jídlo už zlepšilo ťuk ťuk. Mlíko je už skoro ok až na vyjímky. Příkrmy se lepší 🙂

gabca1
autor
24. črc 2008

tak to je fajn, že je to lepší 😉

zdenicka
24. črc 2008

ahoj, nam bude 10m, ale jidelnicek mame skoro stejny.
cca 5.30 ji nakojim, spime do
cca 9.00, to znova nakojim
cca 12.00-kazdy den varim, brambory s domaci zeleninou,to co zrovna je.A pridavam maso,jatra...teda zatim mela jen domaci maso kralici...a i kralici jatra.Maso ma tak 4 krat tydnne.Je to asi malo co?
cca 15.30 bili jogurt, vetsinou holandia, sni ho i cely 200g
cca 19.00 kase vetsinou hami
cca 21.00 nakojim
cca 23.00 nakojim a jdem spat, v noci se jednou vzbudi, dam ji lahvicku se sumarem, sama se napije, odhodi ji🙂)a spi dal.
zacli jsme teprve asi pred tremi tydny takhle poradne hamat a uz mi to prijde stejny.Obcas to prolozim rajcetem , nebo to co nam zrovna vyroste na zahradce,a vcera jsem zkousela i banan.Presnidavky taky jeste nemela.,ani susenky.Chudak:))
Od vseho sni tak 150-200g.
Zuby jeste nemame.
Jo a cajiku vypije hodne.Vylohni 2-3 ty 135ml lahvicky.Bud cajik od Hipp nebo napoj Sunarka a nejradsi je ma studeny.Zkousela jsme ji naucit u hrnicku, ale zatim nic.Zkouseli jsme i vodu, taky ji vypila,ale cajik ji jede vic.

lenkazdenek
24. črc 2008

U nás se to holky taky nják ustálilo,takže ráno 180-210 sunaru,pak 120 jogurtu nebo 200 kaše 180-200g příkrmu,190g ovocné přesnídávky,230ml kaše a občasa ještě na noc 50ml sunaru,přes den dostává slabý čaj ,čerstvé ovoce (spíš na cucání než k jídlu)

gabca1
autor
25. črc 2008

Zdeni - koukám, že taky vypije hodně čajíku a i studeného. Už jsem si myslela, že jsme nějaký extrém 🙂

Leni - to papáte krásně, možná je fakt chvílema trápí ty zoubky tak jim vadí papání.... 😔

bramburka
27. črc 2008

holky, tak jsem vas dočetla, my davame i rohlik a sušenky a piškoty, nemá problémy, ted dostala pul bananu do ruky a docela loutá, ale chtela jsem se zeptat jestli uz davate a nebo kdy mam davat treba kus jablicka nebo tvrdšího ovoce do ruky?

jaký játra dáváte? kuřecí? to bysme mohli dat, ma malo železa a kdyz jsme byli malý, tak se davali jatra.

lenkazdenek
27. črc 2008

Xeni,jáí dávala jablíčko,ale malá si ukousla velkej kus a začla se tím skoro dusit,takže už radši nedávám a hroznový bíno,nebo švestku jí radši nakrájím na mini kousíčky

bramburka
27. črc 2008

no ja ji ted dala okurku a ona si ukousla obr kus a udelala mlask a bylo to v ní, tak jsem se zděsila, ze to ani nerozkousala, ale nedusila se, občas se teda malinko dusí, ale umí si pomoc a vykašle to nějak.

jandalinka
27. črc 2008

já dávám malé už kousek(měsíček)jablíčka či švestky a zatím v pohodě.Ale je pravda,že když uloupne větší kus,tak se zakucká.Hlavně u rohlíku.Ale když jí dám něco na kousání,je celá nadšená 😉 .Tak jen dávám pozor,ať neuhrizne větší kus.

lenkazdenek
27. črc 2008

U nás z těch větších kusů spíš vycucává šťávu,ale třeba rohlík i sušenku normálně spapká,ale my nemáme teda ještě ani jeden zub

bramburka
27. črc 2008

zkusim to teda taky. Uvidíme a napíšu vám, jak to zpucla.

jandalinka
27. črc 2008

lenkazdenek:tak to jste šikovní,že ti spapká rohlíček či sušenku a to jste bez zoubků......My máme 3zoubečky,ale malé to stačí.
jinak si mimi musí pomaličku zvykat na větší kousíčky a poněvaž jsem já nikdy nemixovala stravu,tak proto malá možná i už od zhruba 6.měsíců bez zoubků zblajzla sušenky v pohodě 🙂

jandalinka
1. srp 2008

Holky,od kolika zhruba měsíců,bych měla nahradit už dopolední svačinku nějakým ovocem či jogurtem místo mlíčka.Dáváme ráno v 6:00a kolem 9:00znovu,ale prý už bych mohla dle názoru známé dávat kolem té 9:00nějakou jinou svačinku než mléko?! 😒 Takže bychom dávali mlíčko jen ráno a večer a na to,že vypijeme 210ml,tak to by bylo dohromady za den 420Ml,ale nevím,zda to není málo?! 😒

sisstin
1. srp 2008

jandalinka: my nevypijeme ani 300za den.. 😉 vypije 2xdenně 150ml..a n ěkdy 30nechá... 😠 my jsme nedosahovali denní dávky mlíka nikdy..do 7.měsíce nevypil víc jak 120..a i nechával 😕

svoma
1. srp 2008

Jandalinka,klidně můžeš, má mít kolem 500 až 600 ml,ale to už většina mimi v tomhle věku ani nedá,už moc mlíko nechtějí. 😉

lenkazdenek
1. srp 2008

Jandalinka já dávám dopoledne jogurt,malá my nechce skoro vůbec pít mlíko,ráno těch max 210 +sunar a občas jetě tak 60 večer takže dávám 120 jogurtu a 230 kaše a víc do ní nedostanu ani omylem

sisstin
1. srp 2008

já dávám hodně mléčných příkrmů, kaše, jogurt..pak ty mléčné svačinky různé..takže snad mlíka má dost.. 🙂

lenkazdenek
1. srp 2008

jo taky dám třeba občas jogurtui třeba puding nebo ten dezert od Nestlé a pak třeba přesnídávku s jogurtem nebo tvarohem,doktor říkal klidně zkusit i třeba acidofilní mlíko ,prostě prej vše krom tvarohu jako takového

sisstin
1. srp 2008

takže jídelníček asi takovej:
ráno 150mlíka, když se zadaří
sváča 120 mléčné kaše
oběd 200-220maso-zelenina
sváča 125nebo 200ovoce
večer 150mlíka

nebo místo svačin dávám to mlíčko s kaší od Nestle, popř. jogurt nebo ty mléčné svačinky 🙂

binki
1. srp 2008

hlásím aktuální stav, asi 3-4x 210ml mléka, ovocná a zeleninová přesnídávka, kaše, 400ml vody 😀