Jídelníček 8mi měsíčního miminka

gabca1
9. črc 2008

Holky, nevím zda tu již není podobé téma, ale nemohu ho nikde najít, chci se zeptat jaký máte celodenní jídelníček a jestli papáte i v noci? Díky moc 😉

gabca1
autor
2. srp 2008

u nás teda jíme převážně skleničky. Nějak si neumím představit, že bych denně vymýšlela jídlo z těch málo surovin co můžou baštit 🙂

binki
4. srp 2008

Ano, všechny, co jsem psala, mají zel. příkrmy, nevím, jestli je koupíš v Německu,
koukej se na výrobce, třeba Nutricia má v různých zemích jiné brand name

jablo
6. pro 2008

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,všude čtu,že se už má dávat žloutek.Jak se prckům podává? 🙂

labell
6. pro 2008

jablo ahoj, asi bych uvařila vajco, bílek slupla nebo vyhodila a žlotek postrouhala do jídla

radka.m.
6. pro 2008

jablo-rozšlehá se za varu do polévky,kterou vaříš.povaříš zeleninu,maso,brambor a na konci rozšleháš žloutek,ten stačí jednou týdně.

jablo
6. pro 2008

děkuji děkuji za rady. 😀

radka.m.
6. pro 2008

já bych uvařený do jídla nenastrouhala,protože se hodně lepí a těžko polyká,tak bych měla strach,že by jsme se začali dávit.

zuzik03
6. pro 2008

ja dala zatim jednou a rozslehala uvareny do jidla, mela jsem dost tekutou zeleninu a hezky mi ji to zahustilo 😉

kijonkova.k
7. pro 2008

Já žloutek jednoduše rozdrobím do hotového jídla,dělám to tak od začátku 😉

xenuskah
19. říj 2010

Ahoj, my máme osmý měsíc a papáme takto:

V 8 : 150 kojeneckého mléka (máme hypoalergenní bebu)
Pak si hrajeme:
Okolo půl desáté dávám bílý neslazeý jogurt (např.:holandia) většinou s ovocem (rozmačkaný banán, vařené nebo strouhané jablko/hruška, vynikající jsou borůvky)
V 10 Hodin jde malý podle režimu spát a budí se v půl dvanácté : Akorát na oběd,
12Hod, oběd: Brambora rozmačkaná s náprstkem másla ( na rozpuštění vitamínu) Mrkvička a kousek libového vařeného masa nebo ryby podle chuti, anebo žloutek. Ve tři hodiny jdeme spát a budíme se v pět,
17h: dostává většinou ovocné pyré.
19h: koupel
po koupání dávám k večeři buď kaši Nutrilon na dobrou noc i jinou, a nebo uvařím krupičnou a zředím jí pyrátkem z odpolední svačinky. Prcek přes den když dostane na něco chuť (projevuje se t u něj tím, že natahuje a pořád něco vehementně cpe do pusinky jinak než když to děti "ochutnávají") tak dostane umytou oloupanou tyčinku z mrkve na hlodání a cvičení zoubků, nebo kus rohlíku (jen vnitřku! Kraje se lepí na patro a jsou solené) a moc mu chutná kousek jablka bez šlupky. Celý den popíjí Hipp ovocný čaj nebo Hami různá granulovaná pitíčka. Když mu dělám k svačince hodně šťavnaté ovocíčko tak většinou tu šťávu použiji k pití jemně zředěnou kojeneckou vodou aby nebyla moc kyselá. V noci se jen zřídka vzbudí a chce jen pít, stačí mu mléko.

Držím palečky a nenech se rozhodit negativn kritikou 🙂

eleonorka
8. črc 2011

Ahoj, málá má 8 měsíců a papá takto:
8.00 - SNÍDANĚ= 150-200 ml - umělého mléka
10.00 - SVAČINKA= 150-200 g. - přesnídávka (jablečná,jahodová,meruňková,broskvová
,borůvková,hrušková - snažím se to střídat.) nebo bílý polotučný jogurt s mačkaným ovocem + šťáva,čaj.
12.00- OBĚD= 180-220 g. zeleninové příkrmy nebo zeleninové příkrmy s masem, občas 100-200 ml - umělého mléka + šťáva,čaj
16.00 SVAČINA= 150-200 g. - přesnídávka (střídáme to), 40-50 g. bílý jogurt s mačkaným ovocem, ovoce, zelenina + ˇšťáva,čaj
19.00 VEČEŘE= 150 g dětské kaše (opět střídáme příchuťě) + 100-180 ml umělého mléka + šťáva, čaj
Celý den pije buďto šťávu nebo čaj 🙂
Tento jídelníček jí vyhovuje, občas jí dám v průběhu dne kousek rohlíku, sušenky (dětské)
Jiné sladké věci jí zásadně nedávám ....

desa20
12. led 2013

Ahojky všem maminkám🙂Náš prdola 8.měs.se láduje přes den takhle🙂ráno kolem 10hod-přesnídávka nebo čerstvé ovoce + třeba piškůtky nastrouhané
kolem 12-13 hod masozelenina +někdy mlíčko 180ml
kolem 15hod sunárek asi 200ml
17-18 hod mlíčko se sušenkama nebo ovocem200ml
kolem 20hod -kašička a spinkáme až do rána 🙂210ml
snad je to v pořádku🙂

desa20
12. led 2013

ještě dodávám že nyní vážíme 10kg a měříme 76cm.

sarkamaple
8. kvě 2013

ahoj, nám bude za 14 dní 9 měsíců a máme to asi takhle :
5:00 - 5:30 180 ml mléka
9:00 - jogurt nebo bobik (pribináček)
12:00 - 12:30 - oběd tak nějak co zrovna vařím (jen jí odeberu ještě než kořením pro nás)
16:00 ovoce nebo přesnídávka
18:00 120 mléka (někdy nedojí)
21:00 dávám kaši (várka ze 150 ml vody)
spíme zase do rána.
jinak během dne dostane ještě piškot nebo brumíka nebo něco do ruky 🙂

1velrybka
19. zář 2014

Ahoj, snažím se někde vyčíst, že to, jak malá jí, je v pořádku, že to není málo. Ale všude narážím na jídelníčky, které obsahují tolik jídla, které by měla na dva dny ☹

Je jí 7 a půl měsíce. U nás je to asi takto:
přes den dohromady cca 450 ml umělého mléka (3 x 150 ml), 100 g ovocné přesnídávky (někdy i trošku víc), cca 180 g zeleninového nebo maso-zeleninového příkrmu. Za den mimo toto vypije asi 70 ml vody, ve které je trošku dětského ovocného džusíku. Když je teplo, je té vody o trošku víc. Někdy výjimečně má ještě navíc cca 120 ml mléka nebo jogurt s banánem (dohromady 120 ml), ale jen někdy. Někdy má kukuřičnou křupku nebo sušenku Sunarku (1 - 2 ks za den), ale ne každý den. Je to hodně málo??

hocapinka
9. říj 2014

Zdravím maminky, jak to děláte, že vám ty děti toho tolik sní? Mám 8,5 měsíční dceru. Ráno kolem 7-8h kojení, ale moc toho nevypije, pak kolem 11h dávám masozeleninový příkrm - 100g je úspěch. Po 13h má jogurt s ovocem, rovněž max. 100g, kolem 16h přesnidávka 100g a pak kolem 18h 80ml kaše a v 19h kojení. V noci 1-2x kojení. Čaj pouze na zapití příkrmů. Občas kukuřičnou křupku.
Když jsem dávala dopolední svačinu, nejedle mi masozeleninový příkrm. Když dám na večeři kaši, mléka už si moc nevezme. Váží 9kg.

petrawag
12. únor 2015

Ahoj, u nás to vypadá takhle:
6.00 kojení
9.00 kojení
12.00 masozeleninový příkrm
15.00 kojení
18.00 ovoce s jogurtem
21.00 kojení + UM (180 ml)
v noci spí

iivii1
14. bře 2015

Ahoj děvčata, my máme 7,5 měsíce a máme to takhle: 7:00 um160ml, 11:00 masozeleninovy příkrm, 14:00 um 160ml, 17:30 ovoce, 20:00 um 160ml. Kaše nedávám, protože je kus má 9,5 kg. Ale v noci se mi jednou zbudí na mléko. Ten rohlík nebo kurku chleba se bojim aby mu nezaskočilo. Zoubek je zatím jeden. Taky chci začít s jogurtem ale on by pořád nejraději jen mléko

prcek21
10. kvě 2015

Ahoj. Můžu se prosím zeptat, jestli dáváte po 200g obědu ještě cucnout mléka nebo jen třeba vodu? Zajímá mě teď hlavně oitný režim . Jsme již na UM. Když jsme zaváděli příkrmy, tak doktroka říkala, že na zapití můžu ještě když jsem kojila přiložit. Ale teďˇ, jestli třeba uź nemám učit pít i něco jiného než UM hlavně kvůli blížicím se pařákům. Díky za radu

stejnov
11. kvě 2015

@prcek21 Po 200g obědě už není třeba dávat mléko. Na zapití bych dala vodu nebo čaj. My se učíme pít v podstatě od zavedení příkrmů a je to pořád docela boj (už skoro 2 měsíce). Nemá potřebu pít. Zatím to moc neřeším, počítám, až bude horko, tak se potřeba dostaví :o) Ale určitě už bych začala učit...

prcek21
11. kvě 2015

@stejnov No caj odmitala od zahajeni prikrmu. Zkousela jsem ruzne orichute od hippu tech piticek a vubec az voda! Tu pije jak mleko uplne bez obtizi🙂 takze mam radost . Diky

kimby
11. kvě 2015

@hocapinka muj syn toho sni jeste mene,je kojen,je to jine,nez deti na UM,budte v klidu🙂 .Zacne jist a pit pozdeji.Ma dcera odmitala prikrmy az do 8mes a az tehdy zacala vubec neco jist.Muj nyni 8mes syn je kojen na pozadani,nepocitam,proste kojim ve dne i v noci.
Vstava cca v 7,30hod nakojeny
Cca 8,30-9hod sni tak ctvrt az pul bileho jogurtu+dokojen
nasleduje spanek
Cca v 11-12hod ma masozeleninovy prikrm,sni max 100g+dokojen
nasleduje spanek
Cca v 16hod ma ovocne pyre+dokojen
Nasleduje pak koupani
Cca v 18hod ma bud trosku nemlecne vicezrnne kase nebo zbytek od obeda(masozeleninovy prikrm)+kojeni
A kojime az dokojim ke spanku ve 20hod.

Budi se dle situace,zda rostou zoubky ci je obdobi klidu,spime spolu,netusim kolikrat kojim🙂 vazi 8kg

Jinak k piti behem dne,po jidle nabizim prevarenou vodu ci detsky bylinny caj,ale moc tomu neda,spise jen ucim,ze se jidlo zapiji

tasmanie
18. kvě 2015

Ahoj

Chtěla bych se zeptat. Pokud mi už 9.měsíční syn za jeden den na 2x sní 200g příkrmu (zelenina, maso, ...) (50g a 150g), jak použít polévku? Mám ji vůbec používat, když mi jí tolik? Nechci, aby měl hlad. K první dávce má ještě 150ml UM a k druhé už jen vodu.

Jinak jíme 180ml UM ráno cca 7 hod.
zatím půl jogurtu s čtvrtkou ovoce (jablko, hruška), či půlkou banánu + 150ml UM v 9 hod
- 10-12 hod. spí
50g příkrmu + 150 ml UM ve 12 hod
- mezi těmito jídly ještě kolem kdykoliv vodu, ale od 14:30 do 16:00 je v postýlce (už z toho spává tak hodinu)
150g příkrmu + vodu kolik chce na zapíjení i potom cca 16:15
180 ml UM cca 19:30

Popř. máte zkušenost s nějakou dobrou kuchařkou či stránkou s recepty, co vašim dětem chutnají? Chybí mi fantazie na příkrmy.

tasmanie
18. kvě 2015

@hocapinka
Řekla bych, že ti málo jí, protože jí celkem často. Mě syn skoro vůbec nechtěl příkrmy,dokud jsem mu nevynechala jídlo (150ml UM) před druhým spaním. Od té doby se rozjedl ve velkém. V noci nejí vůbec, protože spí. Od 6. měsíce jsme se pro mnohonásobné vstávání a mnohdy následné 2 hodinové nespaní v noci začali řídit podle knížky Každé dítě může dobře spát. Spí jako dudek. Občas k němu musím vstát, když se odkope a pak si zamrní, abych ho přikryla, že je mu zima a to je tak celé. Spí od 8 do 6:45. Teď je to trochu horší, ale myslím, že to souvisí s rýmou, kterou má. V tuhle chvíli váží odhadem něco málo přes 9 kg.