Jídelníček 8mi měsíčního miminka

gabca1
9. črc 2008

Holky, nevím zda tu již není podobé téma, ale nemohu ho nikde najít, chci se zeptat jaký máte celodenní jídelníček a jestli papáte i v noci? Díky moc 😉

svoma
11. črc 2008

Jaku my jsme taky na Sunaru a já střídám ten banánovej s normálním. 🙂

jaku
11. črc 2008

Svoma a v jakém poměru?po dnech nebo v jenom dni jí vystřídáš obojí?Já se bojím, aby mi ten normální chtěl zmlsanec jeden. A myslíš, že vadí, kyby měl jen ten banánový?Taky jsem na krabici četla, že tenhle víc zasití, takže toho normálního děláš větší porci?

svoma
12. črc 2008

Ahoj Jaku,dělám stejnou porci,ten banánovej dávám na noc a někdy ráno,během dne a v noci má normální. 🙂

gabca1
autor
12. črc 2008

Jaku - to je fajn, že už moc neblinkáte. Já střídám banánovej a normál. Má ráda oba. ALe myslím, že nevadí, když budeš dávat jen jeden druh. U nás je mají normálně v lékárnách. Udivuje mě, že lékárna má ten Sunar o dost levnější než v supermarketech. Lékárna má normální za 219,- a s příchutí za 222,- V obchodě pod 259,- nejdou. Dost rozdíl.

Marinka - ty tvořítka na led, to je super nápad 🙂

jaku
12. črc 2008

Gabca já ten sunar kupovala za 249 a jinou cenu jsem neviděla ani v lékárně-tam měli ten obyč, o tom banánovým ani nevěděli....
Kouknu se i jinam, ale moc tomu nevěřím, asi záleží na městě, odkud jsi?

gabca1
autor
12. črc 2008

jaku - já jsem z Kladna, občas ho kupuji i v Praze v lékárně a mají ho za 225,- 🙂

jaku
12. črc 2008

Tak u nás v DM i v marketech i v lékárně jsem ho viděla za stejnou cenu- 249kč, ale byla jsem ve 2 lékárnách, 2 marketech a DM, asi bych se musela podívat po vbíce lékárnách a obchodech. Každopádně dík za tip, kouknu se.
Ten banánovej malýmu moc chutná, dneska mu koupím ještě ten obyč tak snad ho přijme. A to kupujete ten premium nebo od 4.m (myslím, že jeden je zelenej a jeden modrej?- jeden má navíc prebiotika jako ten banánovej)?

svoma
12. črc 2008

Jaku já kupuju ten Sunar premium od ukonč. 4. měsíce a právě jsem v knížečce četla,že je vhodnej kombinovat ho s tím premium buď banán nebo bez příchutě. 🙂

gabca1
autor
12. črc 2008

já kupuju premium bez příchutě a banán. Oba jsou od ukončeného 6.m a pak ještě mají Sunar plus od ukončenéo 4.m a ten se s mí kombinovat s premium, ale tem já vůbec nekupuju. Dávám jen premium a střídám ten bez příchutě a s příchutí 😉

gabca1
autor
12. črc 2008

gabinaf - díky za receptíky 🙂 Jsi šikovná.

marta82
12. črc 2008

Nas jidelnicek je ze
rano o pul 5 UM
svacila o pul 9 chleba s maslem,syrem,lucinou..ruzne
kolem 12 obed zelenina,maso
ve 4h.svacina presnidavka ovocna
v 19h. kase
a v noci UM
casy se obcas trochu lisi

iris
13. črc 2008

my máme
kolem 6.h MM
kolem 9.h přesnídávka
kolem 12.h maso, zeleninka - střídám kupované a doma vařené papání
kolem 15:30 MM
pak asi 18:30 kaše
a k usínání kolem 20:30 MM
v noci se mi pak ze zvyku pořád budí na MM 😀

scher
13. črc 2008

Jaku-je super, že už to stím blinkáním máte lepší! Nás od problémů s mléky, trávením apod. zachránil jedině Sunar, doté doby hrůza na všech UM.
Já používám jak ten zelený (Plus od 4 m)i ten Premium od 6m. Chystám se taky na ten banánový, jen doufám, že si malá nezvykne na tu chuť, počítám, že bude sladší. Aby pak neodmítala ten normální.😅
A jáhlovou kaši z DM taky papáme, dělám jí většinou s ovocem, ale zkoušeli jsme ji i s lilkem, cuketou, mrkví.... docela s úspěchem. A nezkoušeli jste někdo z DM nemléčnou kaši od Alnatury,myslím že to je pohanková, nebo tak něco?

Maso do příkrmů vařím doma-kuře, králíka, krůtu, hovězí... všechno jen čistě ve vodě vařené, používám i vývar na případné zředění příkrmu. Kupuju jen jehňě a telecí. Nám totižto asi trochu vadí nějaké konzervanty co se dávají do skleniček. ☹

A ten kostičkovač na led je super, hlavně když zavádím něco nového, uvařím normální porci, namrazím a pak zkusím postupně 1 pak 2, 3 ....kostičky

gabca1
autor
13. črc 2008

Iris - máme to úplně stejně i ty časy 🙂

binki
13. črc 2008

momentálně jíme takhle: UM, ovocná přesnídávka, zeleninová přesnídávka, kaše, UM, UM,
později zaměním jedno jídlo za jogurt, 😎

hanab
14. črc 2008

My jíme takto:

6-7 h MM
9-10 ovoce, jogurt, piškot
12-13 zeleninový příkrm s masem
15-16 MM
18-19 kašička
před spaním MM
většinou spí celou noc, někdy se jednou vzbudí na kojení.

Jen jsem se chtěla zeptat, malá má 9 měsíců, když dáváte žloutek, dáváte celý nebo jen půlku?

janicka.ziv
14. črc 2008

Jaké množství vám toho tak asi sní? Myslím čehokoliv? Malá ted dělá problémy s jídlem a tařeba přesnídávku do ní nedostanu už skoro vůbec.jogurt taky nechce.
Hanab tak zkus nejdřív půlku a později celý

jjaninka
14. črc 2008

Ahoj holčiny,tak náš Vojti taky baští tak nějak podobně jako vaše dítka,odpol jsme zkoušeli bílý jogurt s banánem,to mu moc chutná,večer má taky kaši,ale ted moc nebaští,má už 4zoubky a včera jsem se dívala,že to vypadá na další,je nervoznější,no a to jídlo trošku odbývá. Jinak v noci taky kojíme,co je ted teplo,tak jsme vstávali po třech hodinách. Na obědy papká zeleninku ze skleničky,ale jak kdy někdy sní tak 100g,ted teda zrovna mín,no a pak tak za hodku MM. Jak vám mezi jídlama děti spinkají?

janicka.ziv
14. črc 2008

ahoj, mně spí po dopolední svačině půl hodiny až dvě. je to různý. dnes vyjímečně dvě a půl. odpolko spí jak kdy. ale maximálně 2x cca po třiceti minutách.

jjaninka
14. črc 2008

Hm,malej taky dopoledne 1až2hodky,odpoledne někdy i 3,ale to jsou vyjímky. Jani,četla jsem si tvůj příspěvěk-pořád stejný stereotyp,taky jsem ti chtěla něco hezkého napsat,ale zatím jsem se k tomu nedostala,holky jsou tam hodný,co jsem jen tak přelítla očima.

svoma
14. črc 2008

Ahoj Jani,mě malá sní jogurt celý,přesnídávku většinou půlku,dřív jedla celou,ale teď už ne.Sunaru 150 a na noc ho má 180.Kaše mi vůbec nechce jíst.

Jjaninka mě spí dopoledne dvakrát,pokaždé zhruba hodinu,někdy půl někdy hodinu a půl. A odpoledne spinká většinou 1-3 hodiny,taky prostě jak kdy.Když spí hodinu,tak pak spí ještě jednou taky tak hodinu.

jaku
14. črc 2008

Svoma, životní styl tvojí malé je stejný jako našeho Ondi 😀 !
Akorát my ještě nezavedli jogurty, už se těším, že pokud mu pojedou, nahradí mlíko.
Takže my sunaru 150 když to jde dobře, přesnídávku tak půlku- to on radši čerstvé ovoce (to sní celou broskev i s půlkou banánu). Kaši sice dělám každý večer, ale nabývám čím dál víc pocitu že ne malému ale manželovi 😝 , skoro mě to připadá drahý Sunarku pro dospělýho chlapa 😀 . Takže kaše nezájem.
Spí ráno tak hodinku, někdy 1,5h. Po obědě tak 2-2,5h. Jinak do večera už ne, někdy v podvečer tak půl hodinky.

svoma
14. črc 2008

Jaku 😉 Ona po těch kaších měla dřív zácpu a teď,když do ní zázrakem dostanu pár lžiček,tak už jí nemá,jenže jí to prostě nechutná.Ještě jsem nenašla nějakou,co by jí jela.

jaku
14. črc 2008

Svoma u nás jela čokoládová Sunarka s pomeranči, ale moc mu to nechci cpát jednak kvůli zácpě a jednak kvůli té chuti. Aby si nezvykl jen na tu čokoládu. Ze začátku mu chutnala rýžovo-kukuřičná Sunarka, pak DM ovocná, ale to vždycky tak ta 1 krabice, u druhé už nic moc - a to neměl nikdy stejnou za sebou, snažím se to střídat. Úplná katastrofa byla vanilková a teď ovesná s jablky. Prý jsou dobré ty jogurtové, ale když ještě nemůžem jogurt, tak mám asi ještě počkat ne? I když jsou psané od 6m? A lepkové už dáváte běžně?

janicka.ziv
14. črc 2008

Uff ted jsem zase o něco zestárla u odpolední svařiny 🙄 Přesnídávku mi odmítá už uplně. Tak jsem jí nakrájela banán,meloun,broskev. Pár kousků si dala a konec. tak jsem to musela prokládat čajem, křupkama a zkoušet u toho tu přesnídávku. Pár lžiček si nakonec dala. Pak zase pokusy s čerstvým ovocem a nic moc. Nakonec jsem jí nad pusu naklonila kelímek od Frutapury a ona tu přesnídávku začala jakoby pít. Pak se mi podařilo jí bez protestů dát do pusy pár lžiček, pak to zase pila. No snědla toho max 80g. Vůbec nevím, co takhle blbne. Lžičku zná a kaši+masozeleninu z ní jí celkem v pohodě 😒

svoma
14. črc 2008

Jaku já mám teď doma jogurtovou s lesním ovocem,je výborná,ale malá jí nechce. ☹ Myslím,že tu jogurtovou už můžeš zkusit. 🙂

Jani,třeba má radši zeleninku,moje malá jí má taky radši. 😉 Já jí teda ale hlavně nenutím,když to nechce,nechci,aby pak měla odpor k jídlu.

janicka.ziv
14. črc 2008

Svomi, asi má prostě radši zeleninku. Snad se to s tím ovocem poddá 🙂 Já ji to taky nenutím, spíš nabízím a zkouším, co by si tak vzala. Ale nevím, jak dlouho tozkoušet. Dnes to fakt trvalo. Snědla pár gramů toho čerstvého a pak už nechtěla. A nevím, co jí dát místo ovoce. Jogurt nechce, kaši bude mít navečer.
Když ti nechce ovoce, tak jí dáš UM nebo nic nebo jak? Já ji potom nabídnu mlíko cca po 30 minutách až po hodině a to si dá. Dnes si dala 140.

janicka.ziv
14. črc 2008

ale abych si jen nestěžovala- vypadá to,že se malá snad naučila trochu pít. Musím ji to sama dávat,ale důležité je,že pije. Dávám ji netekoucí avent a oddělám tu zábranu aby ji to teklo do pusiny. Ale pije hlavně obyč ovocný neslazený čaj a nejlépe teplý.

janicka.ziv
14. črc 2008

Holky chci se zeptat, zda existuje něco jako ty kukuřičn křupky co by už ty naše děti mohly jíst? Malá ty křupky miluje a tak mě napadlo,zda třeba existují takové ty rýžové chlebíčky apod. aby to mohly jíst? Nevíte někdo? Někde jsem slyšela,že jo. Byla bych ráda za cokoliv,co by malá papala

svoma
14. črc 2008

Ahoj Jani,ona ať sní půl skleničky přesnídávky nebo celou,tak prostě jí až za tři hodiny. 🙂 A to má zeleninku.Ovoce čerstvé mixované nechce a když jí to dám,ať okusuje,tak taky ne,tak má zatím jen přesnídávky.Ona stejně ještě nemá zoubky.