Jídelníček ročního miminka

sandra81
10. bře 2008

No v roce to uz vlastne neni moc miminko, ale chtela jsem se zeptat co a kdy davate jizt rocnimu detatku. Stale k obedu zeleninu s masem a prilohou a k veceri kasi nebo se ma neco zmenit?

simone
10. bře 2008

sandra,u nas se ani nic nezmenilo.'Akorat kvuli me alergii jsme meli upravenou stravu,takze plno veci mala do roku nesemela,nebo se ne doporucovalo.Ale nekde jsem cetla ze do roku mamit dite porci masa jednu lzicku a od roka asi dve,kdyz nema maso na obed,tak jedno vajicko a na veceri by meli byt testoviny nebo ryze se zeleninou a obed by meli byt bramobory.My davame veceri jak kdy,nekdy kasi,nekdy toust,nekdy testoviny,nekdy polivku......to co zrovna je.Proste hlidat,aby mell porad dost zivin 😉

makelka
10. bře 2008

ahoj, tak já jedu dost stejně,

snídáme různě, jogurt, chlebík s Lučinou a šunkou nebo rohlík s máslem
svačina - většinou jogurt nebo nějaký ovoce jako banán, teď jsem sem tam přidala mandarinku
oběd klasika - zelenina, maso, příloha, ale maso nedělám tak často, třeba jen 2x až 3x týdně
odpolední sváča - přesnidávka, jogurt, jak kdy
večeře - kaše, ale tu teď většinou bojkotujeme, tak Sunar 😉

makelka
10. bře 2008

simone, toast?? A jak ho děláš?

makelka
10. bře 2008

jo a pijem čajík a vodu 😉

radost
11. bře 2008

a ještě je výborná svíčková, klasicky nastrouhat různou zeleninu, ale potom přidat místo smetany bílý jogurt 😉

radost
11. bře 2008

a já k tomu dávám drůbeží masíčko 🙂

sandra81
autor
11. bře 2008

Makelka:no to mas celkem jedlika ne?Ja prave nevim jak s tema svacinama. Vsude pisou ze musi mit dopoledne a odpoledne, jenze my pijem rano mezi 8 a devatou mlicko- 200ml, pak dam chleba kdyz sama snidam a pak bych mela dat jeste svacinu nez bude obed v pul 1? To se mi zda moc, a to same mam odpoledne, protoze kdyz se vzbudi je 15-16hodin kolem 17.h uz zas ji kasi, takze kdybych ji dala v 15 h treba ovoce tak pak nebude chtit kasi. A kdyz dam kasi dyl tak uz je zas moc unavena a nechce jist. Ovoce ji davam kazdy den ale tim padem vynecham rano ten chleba. Takze chleba neji kazdy den.

kejka
11. bře 2008

Tak já už nemám roční batole,ale jídelníček se nějak moc nezměnil.
Ráno-flaška Sunaru,piškoty/když je u babičky,tak chleba s másĺem,čaj-tam mlíko nechce/
Svačina-banán,nebo přesnídávku,rohlík se sýrem,nebo jiné ovoce
Oběd-polívka-když v ní stojí lžíce,tak už druhé jídlo nechce,jinak rýži,bram.omáčka,ryba,kuř.hambáče atd.
Pak chodí na dvě hodiny spát
Svačina-ovoce,nebo kus sýra,chleba,oplatka,na co má zrovna chuť
Večeře-dva jogurty,když je nemá ke svačině,kaše zásadně odmítá od malička,nebo normální jídlo,co máme my.
Ve 3letech máme normální míry-103cm a 17kg-spíš na 4roky.
Připadá mi,že v roce toho snědl víc,než teď.Ale to je normální,už nepotřebuje tolik kalorií a vydá víc energie.Když jíst nechce,tak ho nenutím. 😉 Kdyby měl hlad,tak se nají.V jeslích sní všechno-prý. ☹
Spoustu věcí jsem asi nenapsala,ale zapoměla jsem dodat,že do 2let miloval kupovaný skleničky-Sunárek. 😉

simone
11. bře 2008

makelka,normalne chleba natru maslem,dam tam sunku a necham to upect v toustovaci-ji to vic chutna.Jo a syr.

Jinak my taky nesvacime,ale mala ji tak prubezne cely den,ona i snidani ma na 2x.Takze rano ma mliko,pak chleba nebo neco,i s nutelou ji dam nekdy,dopoledne ma jogurt nebo syrovou tycinku,pak ma polivku a druhe,cetla jsem ze maso ma byt kazdy den,tak nase ji maso kazdy den a ma ho i v polivce,my jsme maso zrouti,ale jen kureci,odpoledne mliko a pak vecer neco maleho a mliko.Jo a jabko nebo neco ma taky odpoledne,zalezi jak zrovna je hladova,nam ted rostou stolicky a co zacli,tak uz moc neji.

kalu
21. bře 2008

tak my to máme následovně :
ráno ihned po probuzení- kojení
snídaně (tak kolem 8-9)- jogurt+dětské sušenky,chleba či rohlík s máslem..
svačinu většinou nechce-není zas takový jedlík,někdy si chce cucnout ode mne
oběd- maso,zelenina,příloha (dávám tak 2 dny maso a pak 1 bez masa)
svačina-čerstvé ovoce nebo frutapura, sušenky..
večeře(kolem 18)- kaše
těsně před spaním (kolem 20)-kojení a v noci se mi stále budí jednou na kojení

astrane
21. bře 2008

tak my tak:
ráno po probuzení kojení,pa se mnou snídaně-rohlík a jogurt-cca v 10-pozdě vstáváme
dopoledne kde co sezobne-kus banánu,sušenky apod
oběd-co zbylo od večeře nebo polívka nebo mlíko ode mě-hlavně jdyž nejsme doma-to trochu i po jídle
svačina opět kde co najdem-někdy rohlík,často ovoce-jí už i mandarinky a pomeranče,jahody
večeře-teplá -to co my,pokud to náhodou nejde-řízek mu ještě nedáváme- tak mléčná kaše
před spaním kojíme ještě tak 2x-usíná po 10.
V noci taky 2x
Já to jídlo nějak nehrotím,hlavně,že nám chutná.Skleničky ani jídlo pro mimina-mixovaný a bez chutě -mi jíst nechtěl
Takže z nás byste si asi příklad brát neměli 😔

emma01
19. čer 2011

Já dávám ráno mlíčko a pak kašičku s ovocem, dopoledne obvykle zase mléko nebo nějaké ovoce. K obědu vaříme (zalenina, brambor, maso.....) dělám různé kombinace a vždy mu to moc chutná, pak se dorazí mléčkem. Na svačinu ovoce nebo jogur a večere dávám rýžovou kašičku nebo jen BeBu. Docela mě pobavila Kejka....Ve 3letech máme normální míry-103cm a 17kg-spíš na 4roky. ....tak to my jsme asi malý obřík, malému bude brzy rok a má 93cm a 12,5 kg.......nechci to vidět, až mu budou 3🙂
Holky vy dáváte už normálně pečivo? Já mu dávám jen kousky, když jsou větší, tak to plive ven, navíc vůbec nemažu máslem, to jsem se ještě bála, ale možná to není špatný nápad, ale pochybuji, že by snědl celý krajíc chleba. Také máme problémy s čajíkem, pije jenom mléko (tak mu to ředím), pořád si říkám, že až přijdou vedra, tak si třeba dá i jinou tekutinu. Ze skleničky vezme cokoli (voda, čaj, šťáva), ale z flašky jen mléko. Nemáte někdo nějakou radu? Díky

labelaisabela
26. únor 2012

My jsme do nedávna dávali k obědu vždy maso, brambor a mrkev, či pórek - rozmačkané vždy jí to moc chutnalo,ale najednou jako když utne to nechce, začala jsem to tedy krájet na kousky a ona si to hezky papá ručičkou sama 🙂 jen jsem chtěla poradit nějakou změnu?Občas udělám polívku hustčí a ta jí také chutná, chtěla bych jí ale dát nějakou změnu, jen si neumim představit, že by jedla třeba rýži rukou, nebo těstoviny, ty jsou zas dost suché. Poradíte nějaký receptík? 😉

jancip
29. kvě 2013

Holky, prosím o tipy na rychlé večeře, které jsou vhodné pro 15ti m. dítě. Na odpolední svačinku dávám v různých kombinacích jogurt, tvaroh, vločky, kuskus, ovoce. Pak jsme většinou do večeře venku, takže potřebuji něco rychlého. Většinou šáhnu po pečivu s Lučinou, někdy kvalitní šunce a k tomu je nějaká zelenina (rajče, papriku, okurek). Je to ale pořád stejné....Nemáte nějaké další vhodné tipy kromě kaší?

jarkalada
29. kvě 2013

@jancip uvařím toho víc k obědu a maj zbytek od oběda plus pak ještě mlíko.

efson85
16. lis 2015

Ja jsem trosku na rozpacich co všechno už se takhle malým dětem dává...mam skoro 12 mesicniho syna, je drobný (asi po tatinkovi🙂 takze se mu snazim neco furt cpát, ale tím,že jeste dost kojim tak to je jak kdy. Ráno cca 7 si cucne pak má s námi snídani - jahelné nebo ovesné vločky zalité horkou vodou aby změkly a do toho nastrouhané jablícko, nebo jogurt s amasaké ( to doporucuji vsem!), kolem 10 jde spát do oběda a pred tim se kojí. K obědu rýže s masem a zeleninou (co zrovna mam) miluje od babylove hovezi maso ve sklenicce (to kdyz sme mimo) jinak na rohliku ci trhu kupuju kruti a hovezi, kure...ryzi nebo prilohy varim v trošce miso pastě. Je to pak super ochucené. Kolem 3 má svačinu - jogurt, nastrouhane jablko, banan, a jahelne pukance. K veceri pohankova, jahelna, kukuricna kase. Nedelam vubec instant, je to kekel. Pak kojim pred spanim 8pm. A budi se mi dost casto v noci na kojeni ale to spis prikladam zubum nez hladu. Netroufam si zatim na ryby, ale varim uz casto lusteniny. Myslim, ze casu dost. Susenky davam vyjimecne od Zemanky.