Jídelníček v 9ti měsících. Poraďte

lendych
5. led 2009

ahoj, můžete mi poradit co dávat mimču v 9 měsích?
my dopol kojíme v poledne zeleninový přikrm, jen občas maso
odpol ovoce a večer kaše, mezitím a v noci kojíme
Těstoviny a lepek jsem ještě nezkoušela.

kijonkova.k
5. led 2009

Tak my jedly v 9 měsících takto:ráno kojení
v 9,00 ovoce
ve 12,00 masozelenina(někdy s rýží,těstovinami,vločkami)
ve 14,00 kojo(na uspání)
v 16,00 bílý jogurt
18,30 kaše a pak ještě dokojit
Myslím,že lepek už můžeš úplně v pohodě a jogurt už byste taky mohli jíst,je od 8.měsíce 🙂 🙂

pismenka
5. led 2009

ahooj 🙂)
nám je něco málo přes 9měs. a už od toho 8měs. jedeme takto:

ráno po probuzení: ( 6h-6.30h) dávám napít UM tj. tak 90ml
dopoledne: v 9.30-10h kaši pak jde spát tak vypije třeba dalších 90ml. někdy ne, někdy stačí kaše
oběd: ve 12-12.30h (jak se vzbudí) někdy krmíme oběd až ve 13.30 tj. maso,zelenina,brambor (dávám Hami)

pak jdeme ven: tam vypije po obědě tak 40ml.UM

přijdeme z venku tak v 16h, hraje si a tak v 17h nebo 18h kaši na noc nebo přesnídávku ovocnou (taky od Hami)

a usíná v 19h a to vypije ještě tak 120ml a v noci se budíme 3x a vypije pokaždé 120ml. UM

do 6měs. jsem plně kojila.

tento rytmus máme tak od toho 7,5 - 8měs. kdy jí začali kaše chutnat že to do ní nemusím ládovat násilím. Nechávám jí hodně "vyhladovět" to si brekne - že má hlad a to pak do ní padá jedna dvě. Když jsem jí dávala když nechtěla, tak mi pak u toho dělala bordel a rvala jsem to do ní horko těžko.

eppik.m
5. led 2009

snídaně - kojení
svačina - 100 - 150 g čerstvé ovoce, nebo sklenička (občas jsme přidali jogurt, oves. vločky, piškoty)
mezi kojení
oběd - 150 g zelenina s masem
mezi kojení
svačina - kojení, ovocná štáva, něco do ruky rohlik, loupák, piškot .....
mezi kojení
večeře - kaše 150 ml
v noci - kojení

těstoviny i lepek už můžeš dát 😉

kinsli
6. led 2009

Ahojky holky, hoďte sem prosím nějaké recepty 😉

my máme
8h 180 ml UM
10h přesnídávka
12-13h oběd ( vařím sama )
( brambor, rýže, mrkev, květák, brokolice, červená řepa, )
( maso, králík nebo kuřecí )
po 15h svačina jogurt, teď jsem začala dávat i bobíka
19:15h večeře 220ml UM

ewuli
6. led 2009

kolik tedy máte celkem gramů příkrmu,mléka a čaje(vody)?

anke
6. led 2009

ahoj, my mame

snidane kojeni
svacina kojeni, kousek bananu z mamincine snidane (tak 50g max)
obed: 200-250g masozeleninoveho/zeleninoveho prikrmu (sklenicka nebo varime - brambory, ryze, mrkev, brokolice, zelene fazolky, kureci, hovezi, kruti maso)
nekdy mezikojeni po obede
svacina kojeni
svacina: 120g ovocna presnidavka nebo banan (jablicka, hrusky, boruvky, hroznove vino, banany)
vecere: ryze 100g s ovocnou presnidavkou 70g (co zbyde z velke sklenicky od svaciny)
+ 150ml ovocne stavy redene a ryzove nebo kukuricne krupky

a pak po 2 hodinach kojeni az do rana ...

kolig gramu nespocitam, protoze z kojeni to nejde odhadnout, ale asi hodne, protoze nase dite je desnej zrout 🙂

avomut
12. led 2009

My máme 8 a půl měs. a od toho 8 měs. jedeme tento režim:
od toho cca 8. měsíce dostává večer před spaním obilno-mléčnou kaši a cca 5 min. dokojuji a vydrží spát celou noc bez probuzení až do
snídaně: 06,00 hod., kdy kojím 10 min. (více nedám)
svačinka: 9 - 10 hod. ovocná přesnídávka - sklenička (samotná, někdy s piškotem, nebo dětskými sušenkami) nebo čerstvé nastrouhané ovoce (jablo, hruška) ... střídám to !
oběd: 12,30 - 13,00 hod. zeleninová polévka (brambor, mrkev, brokolice, hrášek, cuketa, kukuřice, fazol. lusk, květák, kedlubna, rýže, krupici jako zavářku, 1x týdně žloutek, a občas maso) nebo skleničku ... většinou vařím, ale skleničky mám v záloze, když někam jedeme ... naštěstí malému chutná všechno, co mu dám, takže jak vařené, tak kupované!
svačinka: 16,00 - 16,30 bílý jogurt s živými kulturami - samotný nebo s ovocem či piškotem nebo sušenkami nebo kukuřičné křupky.
večeře: 18,30 obilno-mléčná kaše 150 ml a 5 min. kojení
kolem 19,00 hod. je už v postýlce a sám po chvíli usne a spinká celou noc až do rána do těch 06,00 - 06,30 hod., kdy vstává a snídá MM.
Samozřejmě během dne doplňujeme tekutiny: dětské bylinkové nebo ovocné čaje a ředěné ovocné šťávy.
Takže teď už kojím jenom 2x denně.
🙂

mysinka
12. led 2009

Celé dopoledne průběžně kojení 😀
kolem 12. oběd - zelenina (maso zatím nedávám 😉)
kojení...kojení a pak taky ještě kojení na uspání 😀
kolem 16. po probuzení ovocná sváča
kolem 18. instantní jáhlová kaše se spoustou čerstvého ovoce
kolem 20. kojení na dobrou noc
V noci se budí tak po 2-3h...

Lepek zatím nedávám, na doporučení dětské doktorky...až od roka 😉

coriven
12. led 2009

Tak my celé dopoledny taky co 2 hodky kojíme, ale už se chystám jedno kojení odbourat 😉
11-12 oběd - zelenina (mrkev, květrák, brambor, petržel, cuketa, kedluben, brokolice, rýže + občas s masem a 1x týdně vajíčko - žloutek
za 2 hodky cca 13.30 kojení
za 2 hodky cca 16 svačinka - jogurt nebo ovocná přesnídávka nebo banán či jabko...
za 2 hodky cca 18 - 19 kojení na dobrou noc 😵
V noci 2-3x kojení

Snažím se vařit, nejpve malá u všeho prská, ale pak si zvykne 😀 , skleničky na cesty a zatím jí ze zeleniny jeden vše, s ovocem máme trošku problém 😒

timbouctou
12. led 2009

jééé, holky, my dáváme maso už od 7. měsíce... a skoro každý den, teda dřív jsme zkoušela v neděli žloutek ale malej ho plive. Ani v jídle ho nejí, to radši nejí vůbec než aby polkl něco, v čem plave ta žlutá věc 😀

a kaše před týdnem odmítl jíst vůbec. Lepek baštíme, dřív ty kaše a teď chleba a těstoviny.

avomut_ jak to, že ti spí celou noc? Nechce se kojit?

avomut
12. led 2009

Timbouctou ..... až donedavna jsem kojila i v noci, a to i 3x - 4x, ale od té doby, co papá k večeři tu mléčnou kaši, tak spí až do rána .... asi ho to zasytí na celou noc ... stává se občas, že se vzbudí uprostřed noci, ale nevstávám k němu, on si chvíli pofňuká, převaluje se a do 5 min. zase usne! Když plakal třeba dýl, tak jsem mu podala vypadlý dudlík, přikryla, pohladila a byl klid !
Žloutek taky dávám každou neděli, povařím ho 10 min. v polévce tak, že ho vidličkou rozkvedlám, takže se "rozpadne" na droboučké vlásky ... divim se, že ti to malej plive !

avomut
12. led 2009

Ještě se chci zeptat ... dáváte už syrovou zeleninu (salátovou okurku, rajské, papriky atd.) ?

dzej
13. led 2009

ahoj holky, tak malá vajíčko taky nechce a to jinak sní skoro všechno. Já dávám syrovej okurek, mrkev, kukuřici, rajčata a zelí. Paprika mi přijde těžká, tak tu jen povařenou.
Ale chci se zeptat, necháváte svoje děti, aby se krmily samy? Mě malá pořád bere lžičku, ale padá jí to, nebo se netrefí do pusy, takže všude kolem je to jídlo a navíc je to tak na půl hodiny. Tak nevím, jestli jí mám nechat nebo ji krmit sama?

coriven
13. led 2009

já vajíčko většinou uvařím natvrdo a pak jí žloutek přidám do jídla, takže o něm ani neví 😅
A vám to prckové v tom jídle poznají? I když to do něčeho přidáte? Teď jsem jí dělala špenát, vajíčko, malou mrkev a brambor a baštila krásně 😅

dzej
13. led 2009

Cori no mě to malá pozná. Jak to má v puse, uplně se zašklebí a oklepe. Když jí dám bez vajíčka tak je to v pohodě. Hold už si vybírá 😉

coriven
13. led 2009

Dzej, tak to je teda pěkná filuta... já tam dneska zapomněla větší kousek mrkve a to bylo plivání kolem sebe...

A kukuřici dáváte jakou - zmraženou nebo z plechovky? 😅

nadik
13. led 2009

Ahoj holky, tak jsem si to pročetla a taky přídávám:
6-7.00 kojení, nebo odstříkané mléko z večera cca 150ml
10.00 - mléko 180ml
12.- 13.00 - zelenina s masem Hami, Hipp nebo vařím nastřídačku
16.00 - přesnídávka ovocná nebo s banánem, Frutapura, bílý jogurt nechce... ☹
19.00 - mléčná Kaše Hami oblíbená je První kaše a banánová kaše... meruňkovou asi budu jíst sama 😀
občas se vzbudí do půlnoci a ještě si cucne u prsa, do nedávna jsme ještě měli druhou večeři kolem 22.00hod. odstříkané mléko cca 200ml ale to už bych ráda odbourala, tak uvidíme

coriven
13. led 2009

Nadik, mně malá taky bílý jogurt nechtěla - prskala na všechny strany, ale zkusila sem to postupně, pár lžiček, další den zase a zase a zase... a asi mě vzala na milost a včera snědla celý bílý jogurt, tak snad jí to vydrží 😅 , ale my to tak máme skoro se vším - ovoce taky bojkotuje, ale pořád jí ho dávám, ať aspoň trošku sní a už jsme se prokousaly banánem a jablíčkem... ale musí mít hlad, jinak ani sousto 😅

nadik
13. led 2009

coriven: díky no zkusím jí to třeba namýchat s přesnídávkou ale to jsou ksichty to je hrůza... jak je kyselej... ☹ Dnes mi dr. řekla,že je trochu žlutá po mkrví tak jsem uvařila brokolku, mrambor a kousek masíčka vepřového a moc to tedy taky nechtěla a nakonec něco snědlo a zapila to mlékem. To jí furt odsávám, ale až přestanu mlíko mít, tak jí určitě na zapíjení UM dělat nebudu, to se snad ani nemá. Ono by se to tedy ani tím mateřským asi nemělo....

andy80
13. led 2009

Nadik: ne, ne, příkrmy už by se měli zapíjet čajíkem, vodou nebo šťávičkou. A pokud ti nechce bílej jogurt, klidně do něj dej kousek banánu, ten to osladí a určitě bude baštit

nadik
13. led 2009

andy80 jako rozmačkat?

andy80
13. led 2009

jj normálně ho tam rozmačkáš vidličkou

nadik
13. led 2009

ok 🙂 tak to dnes zkusím teď se jdem vyvenčit papa a díky

avomut
13. led 2009

Jaké dáváte prckům ty bílé jogurty ... myslím výrobce nebo značku ? Díky

majatob
13. led 2009

avomut, dobry je Holandia 😀
jinak my to mame takto:
3:00 kojeni
6:00 kojeni
9:00 kojeni nebo ovocna svacina
12:00 maso, zelenina, testoviny, ryze, brambory v ruznych kombinacich
15:00 ovoce, jogurt, presnidavka nebo kase
18:00 kojeni nebo kase
21:00 kojeni
24:00 kojeni

andy80
13. led 2009

avomut: já dávám hollandia a activia jogurty

majatob
13. led 2009

dzej a nechavam ho papat svoji lzickou a ja ho laduju druhou...akorat pak je zralej na celkovou koupel 😀
me doktorka rikala, ze jeste nemam davat na piti nic, ze to jeste nepotrebuje...

ewuli
13. led 2009

já dávám chceňský jogurt bílý .aktivia ani hollandia mu nechutnají

radka.m.
13. led 2009

my kupujeme holandii ,chocenský a výborný složení mají jihočeské ve skleničce.jin ak začít s pitným režimem by se mělo s prvníma příkrmama.

andy80
13. led 2009

jj ty skleničkový jihočeský jsou super, ale vzhledem k ceně je kupuju fakt občas