Jídelníček v 9ti měsících. Poraďte

lendych
5. led 2009

ahoj, můžete mi poradit co dávat mimču v 9 měsích?
my dopol kojíme v poledne zeleninový přikrm, jen občas maso
odpol ovoce a večer kaše, mezitím a v noci kojíme
Těstoviny a lepek jsem ještě nezkoušela.

radka.m.
28. led 2009

avomut-můžeš dávat žervé,lučinu,nedoporučují se hlavně tavené,protože jsou plné soli,jinak cibulku můžeš taky v pohodě.

dzej
28. led 2009

holky dotaz prosím, jak je to s dětskou šunkou? Já jsem ted četla, že je vhodná až od 3let... já občas dávám malé na chleba a baští to. Díky

radka.m.
28. led 2009

já jsem začala dávat šunku od 9měsíce,od tý doby,co jsme zavedli pečivo,malému taky hrozně chutná,dávám jí jednou za týden a šunka se může,ne pořád,ale musí být libová kuřecí,já kupuji šunku od kosti,je sice o poznání dražší,ale o to kvalitnější.stojí kolem 30kč za 10dkg.

dzej
28. led 2009

no já jsem kupovala tu šunku pro děti, to se tak jmenuje... a teď jsem ji koupila zabalenou a tam bylo napsáno, že obsahuje soli a že je vhodná pro děti od 3let...tak nevím, jestli i ta čerstvě nakrájená 😖

martimarti
28. led 2009

Kup si dětskou šunku vakuově zabalenou a přečti si složení, je to chemická laboratoř. Ta krájená čerstvá není jiná než ta balená. 😒 Já bych to určitě nedávala, určitě ne do roka /můj laický názor 😉 /

radka.m.
28. led 2009

dzej-těm vakuovým já moc nevěřím,je v ni přidáno dost konzervantů,ta sůl je obsažena v mnoha potravinách a ani o tom nevíme,dokonce i ve skleničkách od 6měsíce,ale je to úměrné množství,ta šunka od kosti není tak moc slaná a hlavně je dost kvalitní,tu sůl jsem už dávno konzultovala na netu kojení a v malé míře není na škodu,proto tu šunku taky nedávám každý den,ale tak jednou za týden.jinak v té balené šunce je rozhodně více té chemie,než v čerstvé,krájené,což je logické,že do balené toho musí dát více,aby vydržela.

petka80
28. led 2009

souhlasím s radkou, lepší je ta čerstvá krájená než balená 😉 Nemusí být ani dětská, to stejně nic neznamená, ale prostě kvalitní (dražší) šunka. Ale rozhodně bych to nepřeháněla, bez šunky se prckové obejdou 😉

dzej
28. led 2009

díky, zkusím tu od kosti 😉

andy80
28. led 2009

juj holky, fakt už můžu od 9. měsíce občas dát šunku? Já bych šunku už taky za chviličku dala, třeba jen tak nakrájet do brambůrek, omastit máslíčkem. Zatím se mi jí nechce dávat na chlebík, protože se bojím, že mi pak nebude chtít chleba s lučinou nebo žervé.

radka.m.
29. led 2009

andy,jednou týdně určitě můžeš,fakt jsem se na to ptala a bylo mi odpovězeno,že jednou za čas se opravdu dávat může,akorát je lepší si připlatit a koupit tu kvalitnější.

lendych
autor
29. led 2009

My šunku, žádne uzeniny davat nebudem. Ani my uzeniny nejíme, maso ano, ale na uzenine není nic dobrého. 😉

aluskas
29. led 2009

Andy, šunka obsahuje strašně moc přídavných látek (např. difosforečnan,dusitan sodný, glutamát, inosinát sodný, guanylát sodný, polyfosforečnan a ještě spoustu dalších). A je to i v normální šunce, nejen vakuované. Já bych tím organismus dítěte rozhodně nezatěžovala. Resp. šunka ano, ale jedině bio.
Ale každého věc.

angellina
29. led 2009

Naprosto souhlasim s Lendych a Aluskou....proc davat malinkym detem, neco o cem jsem presvedcena, ze detsky organismus zatizi.... Na sunku maji nasi drobeckove urcite spoustu casu. Tot muj nazor.

avomut
2. únor 2009

Prosím, poraďte mi, syn mi odmítá pít hořký čajíky, ale jakmile mu dám do lahvičky zředěnou šťávu, tak hltá jako blázen .... nechci mu čaje přislazovat klasickým cukrem ... existuje pro ně nějaké "šetrnější" alternativnější řešení, čím bych mu mohla ty čaje osladit ?

Vy přidáváte rajčatový protlak, když je v něm obsažena sůl ???? .... neni lepší spařená oloupaná rajčátka ?!

nadik
2. únor 2009

avomut: zkus Glukopur - nebo medík 😉

daluri
2. únor 2009

Med určitě ještě ne, je to alergen. Ty granulované čaje třeba od Hippu jsi zkoušela?Mi se zdají sladé dost. NašeTerka ale taky dává přednost kojení než čaji 😒
A ten rajč.protlak ani nic z konzervy bych taky ještě nedávala, ale je to každého věc..

martimarti
2. únor 2009

jestli můžu, ty granulované čaje od Hippu jsou nacpané cukrem, dětští zubaři je odmítají, to už rovnou můžeš sladit čaj cukrem a vyjde to nastejno a ještě ušetříš peníze, protože ty čaje Hipp nejsou zrovna levné. 😉

kijonkova.k
2. únor 2009

Tak to my máme výhodu,naše malá zase nechce sladké čaje a a ni šťávy 😀 Když ji chci přilepšit a naředím šťávičku,nic nevypije a hrozně se ksichtí.Ale bylinkový čaj(ovocné nechce,jsou kyselé)...to vypije 500ml za den.

avomut
2. únor 2009

Nadik: díky za tip ... koupím a vyzkouším !

Jinak granulovaným čajům se vyhýbám velkým obloukem, je to hrozná chemie !!!!
To mu radši budu dávat čistou vodu nebo ty štávičky !
S medem taky počkám, zařadím až po roce !

lenulin
2. únor 2009

ahojky připojím se do diskuse.Náš malý mi vůbec nechce pít čaje Tak jsem zkusila větrníček ten co se dává už miminkům od prvního tydne.Tak toho mi někdy něco málo vypije už si s ním neví rady.Asi to nepotřebuje.Jsem ráda když si dá alespoň 30ml za den.Příkrmy dávám 2x za den jinak kojím tak mu to asi stačí

helca76
2. únor 2009

lenulin - a kolik vypije Míša mlíčka a sní ostatního jídla? Celkově má mít 1l tekutin denně - počítá se do toho všechno (mléko i příkrmy). Mě Jiřík taky nechtěl vůbec pít a doktorka mi řekla, že zřejmě nemá potřebu, protože vše co za den zbaštil pokrylo ten 1l na den 😉

alishia
3. únor 2009

tak porad lepsi, aby vypil sladky caj nez aby nepil vubec.... !!! Ja se mohu na detske zubare vykaslat, dulezitejsi je, aby mimco melo prisun tekutin a fungovaly dobre ledviny. Nekteré z Vás mě opravdu dosstavaji do varu 😀 Co treba pouzivat svoji hlavinku a ne furt chytat se toho, kdo, co, kde rekl? 😅

martimarti
3. únor 2009

To chce klid a počítat do deseti 😀 😀 😀

alishia
3. únor 2009

martimarti 😀 já vím🙂

lenulin
3. únor 2009

No kolik toho vypije ani nevím on si to řídí sám při tom kojení se těžko odhaduje kolik toho vypije ale předpokládám že dost.Příkrmy dávám odpoledne zeleninové pyré dávám mu do toho vývar z masa někdy i maso tak tam tekutiny jsou a odpoledne ovoce banány jablíčko někdy mu prostřídám kaši.za den kojím tak 5až 6x a když nechce čaj tak mu ješttě dám ode mě napít i po příkrmu a někdy si dá někdy ne.Tak to mu bude asi stačit.

martimarti
3. únor 2009

lenulin, já to mám podobný, malá taky nechce pít, dokud kojíš a máš dost mlíka, tak si tu denní potřebu pokryje, jde spíš o to pomalu je učit pít i něco jiného a jinak, než z prsu. Kamarádce se stalo, že dostala první menstruaci po porodu a přišla prakticky ze dne na den o mlíko a malej neuměl pít a dost s tím bojuje, protože není naučenej na hrneček a má málo počůraných plenek. To je pak blbý.

lenulin
3. únor 2009

tak já dostala menzes ve 4měsíci,ale kojíme v pohodě to je na jednu stranu fajn jen jsem zvědavá jak to pomalu ukončíme 😉

radkar
6. únor 2009

Ahoj pročítám diskusi. Mám 9,5 měsíce holčičku. Naštěstí s pitím nemá vůbec problém. Vypije všechno včetně obyč kojenecké vody. A ještě kojíme tak 3-4 x za 24 hod. Ale jestli můžu poradit s tím slazením, tak já koupila od babio - bio mléčný cukr. Je to teda docela drahý, ale mléčný cukr je nejmín zatěžující. Většinou to v lékárně nemají, ale když se na to zeptáte, tak vám to objednají ze skladu. Teda mě to objednali.

alishia
6. únor 2009

Nebo se ten mlecny cukr od babio da objednat pres net....ale to je pak drazsi. Já osobne mu nic nesladim, ale kdyz nekde cukr je tak si z toho hlavu nedelam. Trocha cukru mu neuskodi. Me mama davala na dudlik med, sladila mi caj, davala mi pit stavu a zadnou ujmu teda necitim.) Moc se to opet prehani.

aluskas
6. únor 2009

Tak s pitím jsme na tom také bledě...už nekojím...UM v podobě pití nevezme do pusy, čaje slazené a neslazené prská, vodu taky. Jediný co mu chutná je jablečno-hroznová šťáva naštěstí ředěná vodou. To klidně vypije 400ml denně.
Takže co mi zbývá, že... ☹
Jinak sní cokoli, kaše jí neslazené...v pití si holt vybírá 😉