Jídelníček v 9ti měsících. Poraďte

lendych
5. led 2009

ahoj, můžete mi poradit co dávat mimču v 9 měsích?
my dopol kojíme v poledne zeleninový přikrm, jen občas maso
odpol ovoce a večer kaše, mezitím a v noci kojíme
Těstoviny a lepek jsem ještě nezkoušela.

valentina
13. únor 2009

Prosím o vaši zkušenosti .... můžu dávat 9 a půl měs. synovi plnotučný měkký tvaroh ?

angellina
14. únor 2009

valentina, tvaroh se obecne doporucuje az po dosazeni jednoho roku veku. Obsahuje velke mnozstvi bilkovin, ktere jsou velkou zatezi na ledviny. Urcite bych pockala...

many
22. únor 2009

ahoj holky 🙂 tak včera jsem poprvé dala Ladíčkovi chleba s ramou a lučinou 😀 a chutnalo mu to 🙂 a dnes měl zase,myslíte,že se to může dávat furt nebo raději ne 😉 říkala jsem si,že bych to střídala s přesnídávkou 😉

andy80
22. únor 2009

many: já chleba s lučinou střídám ob den s jogurtem

a s tvarohem je to přesně tak, jak píše angellina

many
22. únor 2009

andy - no já dávám bílý jogurt každý den ,takže to nebudu muset a budu to dělat jak píšeš ty,jeden den to a druhý den jogurt 😉 myslíš,že ten sýr nevadí pár dní otevřený 😉

muminek
24. únor 2009

Ahoj prodím o radu kolik má vypít mimčo mlíka v tomto věku a počítá se do toho i jogurt?

muminek
24. únor 2009

Jo a co ještě už dáváte dětem na jídlo kromě ovoce a zeleniny a masa? Něco nového na spestření jídelníčku. Dík

many
24. únor 2009

muminek - kojíš nebo ne 😉 jinak jogurt se prý počítá i přesnídávka

many
24. únor 2009

začala jsem dávat i chleba s máslem a lučinou 😉 a sem tam mu dám do ruky půlku rohlíka,ať se pomalu učí,ale zuby stejně ještě nemáme,ale žužle ho trošku 😀 😀 😀

muminek
24. únor 2009

My už máme zubů pět tak jí sám křupi a piškoty. Kojím ale jen tak třiktát za den jinak pije čaj.

muminek
24. únor 2009

A co těstoviny ty už se můžou?

many
24. únor 2009

já mu dávám jen skleničky a tam těstovinky jsou 😉

many
24. únor 2009

no já mu ty křupky zatím nemůžu nikde sehnat 😒

muminek
24. únor 2009

u nás ty křupky mají v potravinách ty bez soli. A jaký testoviny to je asi jedno?

muminek
24. únor 2009

U nás je hodně dětí tak o to mají maminky zájem

many
24. únor 2009

no snad je brzo někdě seženu 😉 ty těstovinky nevím jestli nemají být zatím bezvaječné 😒 neboj holky poradí

muminek
24. únor 2009

Tak dím my jdem baštit 🙂

many
24. únor 2009

není zač 😉

many
24. únor 2009

dobrou chuť,my už to máme v sobě 😀

many
25. únor 2009

dobré ráno 🙂 tak my dnes snídali chleba s ramou a lučinou 🙂 teď dostal mlíčko od maminky a je tuhej 😀

jaannaa
7. kvě 2009

ahojte! nemáte nekdo nejaky dobrý receptik kde se dá použí kojenecké mléko inst.? treba do nejaké kase?

andtka
12. kvě 2009

Ahojky, jaké těstoviny dáváte vašim drobkům? Díky

kaciska
13. kvě 2009

ahojky holky dáváte třeba už pribináky a lipánky????

andtka
14. kvě 2009

Já pribináčky nedávám. Jen někdy, když si ho dám já, tak malému dám pár lžiček na ochutnání.

mysojc
23. kvě 2009

Ahoj holky,
mám dotaz, nejíme moc s láskou zeleninu, zkouším vařit, ale je to bída, hotovky taky nic moc....tak nevím, kolik toho mají zbaštit? My když dáme 100, tak to je výkon. Dokrmuju Nutilonem, ale už mě to pomalu neba. Mám pocit, že jsem dost nedokonalá s tím jídlem...ach jo...
☹ ☹ ☹ ☹

petipacka
24. kvě 2009

Mysoc, u nás to bylo před měsícem podobný, ovoce v pohodě a zelenina nic moc, v poledne dokrmuju ještě kojením. A najednou asi 14 dní se nějak rozjedl a sní klidně i 220g+se napije ode mě, nejdřív jsem mu začala dávat míň ovoce na svačinu a teď baští na sváču v devět třeba půl banánu+100g přesnídávky a pak ve dvanáct v pohodě oběd. Hlavně se nestresuj, všechno chce čas 🙂 .

slunecnice29
26. črc 2011

Já mám doma téměř 10-ti měsíční holčičku a jak jsem to tady tak pročítala budeme tu asi jediné co vstáváme nejdříve v 9:00. K snídani má 150ml UM, v 11:00 jde zase spát a probouzí se cca v 12:30 a to si dá něco malého k zakousnutí (piškot, případně 1/2 přesnídávky), 13:30 oběd - masozeleninový příkrm někdy přidám rýži, těstoviny, kuskus. Okolo 15:30 jde spát a budí se cca 17:00 - 17:30, dám svačinku (jogurt, nastrouhané ovoce s přesnídávkou, kaši s ovocem), no a v osm jdeme koupat pak večeře 150ml UM + 3 lžíce rýžové krupičky a nejdéle v 21:00 spinká a to hezky až do rána. 🙂

mexxi
26. črc 2011

@slunecnice29 Alunečnice nejste jediné..i my se tak hezky máme.Vstáváme v 8.30-9.30...jak kdy,ale v půl 6 ráno pijeme teda mlíčko to ano.A celý ten den máme hodně podobný až na jogurty a kus kus...to jsme zatím nejedli.Dopolední snídaně piškot spřesnídávkou a kolem půl 11..11 jdeme zase do hajan a v půl jedno dávám příkrm ze skleničky ...pak svačíme přesnídávky s piškotem,nebo baby sušenkou.....jak kdy...někdy si dá mlíčko a večer kaše.Objevila jsem kaši od Milupy stracatela..a to je úplně vyřízenej,někdy mám pocit že sní i tu mističku.Tak přejeme krásné dny co máme společné a ať jste šťastní🙂)))

mysa10
30. črc 2014

ahoj, my máme holčičku, právě měla 9m, chodím do práce, ve 12 vždy skočím domů nakojit, proto to obědové jídlo již dopo

náš režim, všechno jsou to přibližné časy, jí zhruba 10 minut pokaždé, ať jídlo nebo kojení...
6,00 kojím
9 jídlo - maso, zelenina, brambor- různé mixy.. někdy domácí, někdy sklenička, ať to má pestré
12,15 kojím
16 svačinka - přesnídávka + kojení
mezi někdy - banán, piškot
19 večeře - kaše - různé mléčké - Nutrilon, Hami atd. + koejní
21 večerní kojení na spaní

přes den dáváme jen vodu, čaje moc nechce

malá spí 21-6 každý den bez buzení

syylvie
16. říj 2016

Zdar ženy,náš režim je následující:
8:00 jogurt Hollandia (je nejlepší,diky technologii výroby a složením),ji ho bez ochucení,ale občas mu ho dochutím,a to sladovo-ryzovym sirupem.K dostání ve zdr.vyzive.
1/2 si hraje,pak jde spát.
11-12 hod.obed- příkrm od 4.mes.bud vlastní výroby anbo kupované.Jedenkrat týdně zeleninu se žloutkem rozmixuju,jedenkrat týdně s rybou,jedenkrat týdně bez masa a zbytek týdne s masem (všechny druhy).Lepek dávám už od 5.mesice postupně,ted už Ok.Cim dřív si na vše zvykne,tim líp.Do těch obedovych jídel davam Quinoa,amarant,tarhonu,jahly..aj.Pouzivam hlavně že zeleniny mrkev a batáty.Vzdy dvě lžičky řepkového oleje.Sni toho cca 200ml.
Svačina kolem 15-16:00 ovoce jakéhokoliv druhu,zadne omezení nedavam.Pokud má ovoce dopoledne,takbdoatane v láhvi masový vývar se zeleninou,jako zákusek ovoce.Vzdy,kdyz dojí jakékoliv jídlo,mu davam napít čaje,v létě navíc vodu.Tak jako dospělý když dojí,taky to rád spláchne něčím tekutým.Na pivo má ještě čas 🙂 Když měl malý problémy s prdy,rak hodně pomohl Fenyklový čaj,ten miluje dodnes a taky mu to srovnalo a udržuje trávení.
když jsou teď teplotní výkyvy,stridam mubto preventivně s čajem na Nachlazení a večer pak ještě Chrupalku.
18:30-19:00 obilná kaše Hami Bez cukru.Nebo jiné typy kaší bez příchutě (čirok,pohanka,oves,vicezrne,apod.Vypije toho 260ml naředěné MM s Vodou.Ochucene např.s pyré.
V 20:00jde spát.Posledni dobou kojim v 23:30,3:30,6:30.Ale tohle je zas nějaké období,neni stálé,mění se to periodicky.Zkousim ho kojit i přes den,ale chce jen výjimečně,zato v noci je jak sosák.
Jinak,do pusy mu dám cokoliv,co je na stole,at si zkouší různé chutě.Omezeni minimální.Zásadu mám však takovou,ze:Bez cukru,bez koření,vc.soli,zadne sladkosti.Sladky život má dost!