Jít ven s dítětem bez fusaku?

14. pro 2021

Holky, koupila jsem malé nový zimní fusak, dorazí až ve čtvrtek, ale zítra jdeme k MUDr a má být 5 stupňů, myslíte si, že to zvládneme bez? Dam ji body, svetřík, punčochy, leginy, chlupaté ponožky a kombinezu + čepice a rukavice. Myslíte, ze neumrzne? Ještě bych ji dala tu lullalove deku..
děkuji

kupcatko
14. pro 2021

Ja bych ji do kombinezy uplne nenavlikala,aby mela trochu prostoru a mohla se hybat. Urcite bych dala pod ni a na nim deku.

klokanka31
14. pro 2021

Já myslím že to stačí...

marimanta
14. pro 2021

Tak patrně neumrzne, ale když už, bylo by fajn uvést věk dítěte a jak daleko jdete. Nicméně prostě dítě zachumlat do deky a hotovo 😉

beatty
14. pro 2021

Jak je holcicka stara? Pouzila bych misto fusaku deky, pripadne na mensi miminko rychlozavinovacku do tech dek... Kombinezu urcite dej. At se muze hybat nebo ne, bez fusaku neni vubec o cem. Proste navrstvit obleceni. Nositko nebo satek asi nemas, ze? Tam bys malou soupla k sobe do bundy a byla by v teple.
No, nezbyva nez fusak suplovat necim jinym.

beatty
14. pro 2021

@kupcatko takze bys doporucila male dite, patrne nechodici, vezt bez fusaku jenom v leginach s puncochacema?
To bych tedy nedoporucila ani nahodou.

autor
14. pro 2021

Holčička 13 měsíců a chodící😂 jen když zařizuji, tak ji nechávám v kočárku, jinak bych s ni šla 3 dny 😂
Jdeme asi 45 min k MUDr péšo

beatty
14. pro 2021

Tak tu kombinezu urcite a deka by mela snad stacit. Ono se to nekomu treba nezda, ale pri delsim sezeni v tehle zime clovek prece jenom vymrzne
Rocni uz je zase odolnejsi nez treba pulrocni prcek. Takze kdyz dobre navrstvite obleceni, bude to ok.

olga_
14. pro 2021

A podzimní/jarní fusak bys doma ještě nenašla?

autor
14. pro 2021

@beatty super, děkuji moc

autor
14. pro 2021

@olga_ Už vůbec, je pryč 😔 my měly prave zimní fusak, ale chtěla jsem “hezci” a Meli lepší s rukavnikem za dobrou cenu, tak my má přijít ve čtvrtek a já dala ten nas do prodeje no a paní, ze si ho zítra vezme a ze na nej spěchá zejo.. vůbec mi to nedoslo 😳

olga_
14. pro 2021

Hodila bych určitě nějakou deku pod a vrstvy nad i pro případ, že by si dítě třeba schruplo, kdyby foukalo apod., nebo třeba malou dětskou peřinu.

autor
14. pro 2021

@olga_ Děkuji moc.. zkusím

kupcatko
14. pro 2021

@beatty trochu jsi me nepochopila, pod tu kombinezu bych ji uplne nenavlikala. Punchochy, leginy a kombinezu je fakt dost. Pak to se to dite nemuze ani hnout. Punchochace uplne staci.

me_druhe_ja
14. pro 2021

Ty jo. Tady, kde ziju, nikdy není tak zima jak u nás. Když je chladněji, je právě kolem těch 5C. Výjimečně bývá o něco.chladneji, ale pod nulou snad jen v noci a to ven nechodime. 🙂 Fusak jsem měla jen když byly děti v korbě. 🙂 Jinak mi přijde právě v těch 5C zbytečný. Když je tak těch 3-5C mají tepláky/punčocháče, dvoje ponožky, body s dlouhým, svetr/tepla mikina, softshell kombinéza podšitá beránkem, čepice, šála, rukavice a teplé capáčky. Obě deti nechodici. A nikdy nebyli studeni. 🙂 takže bych se fakt nebála zvlášť u chodícího dítěte. A na spaní teda ven nechodím, oni v kočárku nespí

autor
14. pro 2021

@me_druhe_ja DĚKUJI moc❤️

jana_zofie
14. pro 2021

Od te doby, co mala presla na sportak, se do fusaku dat nenechala. Uz nikdy. Ani deku na sebe.

autor
14. pro 2021

@jana_zofie Tohle mě nejvíc těší “ těší” 😂 jakoze vim, ze to jde i bez nej, tak uf.. jeden den zmakneme🙏🏻

gone_with_the_wind
14. pro 2021

Loni jsem dceru celý podzim až do ledna vozidla v kombinéze a s dekou a vlnenou deckou. Dcera byla úplně v pohodě. Záleží teda i jaký máš kočárek. Dcera tam měla jak v pokojíčku, fusak jsem pořídila až pod "nátlakem" v lednu, že bez něj to přece nejde 😉

2hanah
14. pro 2021

@kupcatko To je ale hovadina v pěti stupních bez kombinézy, když ještě nemá fusak, zajímalo by mě, kam teda byste zimní kombinézu oblékala malému dítěti Vy, to je hrůza, dobrá rada fakt nad zlato, bez kombinézy, aby se mohla hýbat, ale radši umrzne nebo se nachladí🤦🏼‍♀️

stenlunka11
14. pro 2021

@2hanah pani asi myslela, ze staci puncochy a na to kombineza ...

2hanah
14. pro 2021

@stenlunka11 ale vždyť píše, že by ji do kombinézy nenavlíkala🤷🏼‍♀️ tak možná myslela jinak, než to napsala.

madbetka
14. pro 2021

Měla jsem fusak jen do korbičky na malé miminko. Do sporťáku vždycky je kombinézu, hodně teplou deku a nánožník. Ani jedno z našich třech dětí neumrzlo a to venku normálně i spaly 🙂

darkwitch
14. pro 2021

@2hanah nenavlikala do kombinezy je mysleno prilis neoblykala pod kombinezu, paní to i znovu vysvětluje...

merope
15. pro 2021

@jana_zofie Tak otázkou je, čemu se říká fusak - můj drobek si tak od cca 2 a půl užívá to, že jede v kočárku zabalený ve "fusaku" - ale je to v podstatě přeložená deka se zipem a dole zadělaná, aby tam netáhlo. Měla jsem pod něj do kočáru podložku, ale už jsem kočár složila, podložku uklidila a netuším kam, tak jsem vytáhla aspoň toto a miluje to.

Jinak můj drobek mívá normálně kalhoty, zimní bundu, boty celoročky, čepici, v kočáře zmíněný "fusak" (fleecová deka se zipem) a dovnitř má pak 1-2 deky. Jak bylo tak hnusně, že poletoval mokrý sníh, hodila jsem přes to háčkovanou deku, která zachytávala vlhkost. Malý se mi z kočáru venku nehnul (původně jsem chtěla vzít boby, ale to se mi kousl doma a že nikam nejde) a v pohodě. Nezapomenout na čepici a rukavice. Ale já vůbec koukám na ty děti v kombinézách a přemítám, zda malému není zima. Jenže si říkám, co budeme dělat, až bude -10, když ho teď navlíknu do kombinézy.

jana_zofie
15. pro 2021

@merope mala ma oteplene kalhoty a zimni bundu. Ale pod to davam vetsinou outlast puncochy nebo leginky a bodycko. Nechtelo se mi resit, jestli se mi me chladnomilne dite pod tim spoti nebo jestli je opravdu takova kosa a bude ji zima a outlast ma vcelku siroke rozmezi teplot, kdy to vyrovna na jednu nebo druhou stranu. Jinak bych dala asi jen leginky a teplejsi body/tricko. Deku vetsinou nesnese. Podlozku teda do kocarku pouzivam, no. Dokud bylo tak 6 st. tak mela na nohou na tom outlastu jenom teply softshell a doufala jsem, ze se necha prikryt dekou, ale to asi i vic chodila, jak nebyl snih. Ale tou dobou uz jsem kolem videla same fusaky, kombinezy a moc jsem to taky nechapala. Vymekla jsem, podle toho, co viselo na vesaku v jeslich, jako skoro posledni. V unoru bude mit dva. Ale pokud vim, fusak jsem nepouzivala ani loni. I kdyz je pravda, ze to se zase vic nosila.

aspie83
15. pro 2021

Neboj, to zvládnete 😉 já nejdřív myslela, že píšeš o nějakém miminku 😁 já třeba 13 měsíčního do fusaku nedávám vůbec... Chce různé vystupovat, tak by mu pak byla zima nebo v oblečení na ven zase horko ve fusaku atd... Vozím jen deku, když sedí déle nebo spíš když náhodou usne 😉 vetsinou má teď body, slabší tepláky, mikinu a kombinézu nebo zimní bundu a softshelky nebo gumové zateplené kalhoty, podle počasí a situace 😉 a samozřejmě boty, čepici, podle počasí nákrčník nebo rukavice 😁

areh
15. pro 2021

Nemáš nánožník, dala bych ho na deku ať neprofoukne. Mám 15m a fusak jsem ještě nevytáhla. Mám zateplenou nepadací deku. Syn je v pohodě.

kupcatko
15. pro 2021

@darkwitch dekuji. 😊👍🏻

maki90
15. pro 2021

Úplně v pohodě, kombinézu a deku 😉 já už jsem u holek od roka fusak moc nepoužívala...

katule1990
15. pro 2021

Mám stejně starého syna (nechodící) a jezdí v kočáru zásadně v kleče, takže ve fusaku není. Jezdí tak i na dlouhý procházky ke 2 hodinám a zatím neumrzl 😅. Myslím, že se fakt nemusíš bát.