Jízda na kole s batoletem v sedačce

popelka.miri
7. črc 2009

Ahoj,dnes jsem poprvé jela na kole se svou 16měs. holčičkou, měla jsem ji na zadní sedačce. Ale zdá se mi, že je ten zadek dost těžký a pokud slezu z kola a vedu ho, nebo zatáčím a nebo vjíždím na nějaký nájezd a to kolo vedu, tak mám co dělat, abych to kolo udržela a nepřevrátilo se mi i s malou dozadu 😖 , taky nemám na kole stojánek, tak ho musím mít vždy o něco opřené, abych malou mohla posadit a i tak je to dost obtížné 😝
Sedačka je přidělaná k tyči mojí sedačky a na ničem jiném nedrží, takže taky lpruží a péruje, když jedu. Malé se to moc líbí ta jízda, hellmu samozřejmě má 😉 , ale někdy je to dost těžko ovladatelné ten zadek a to má zatím pár kil, co teprve za pár měsíců 😕 Je to sedačka dozadu do 22kg.
Zajímalo by mě, jaké máte vychytávky a zkušenosti s touhle sedačkou, aby to bylo stabilní, bezpečné a dobře ovladatelné a nepřevažovalo se to 😒

mandarinka
7. črc 2009

Popelko my měli sedačku na manželovo kolo, taky pružila - kdyby ne, tak si myslím, že by děcko bolelo tělo. Jinak žádný vychytávky nevím, bylo to asi jako to máš Ty, jde prostě o zvyk.....

popelka.miri
autor
7. črc 2009

Mandrinka: to já vím, že musí pružit, ale zdá se mi, že je to kolo nepřirozeně přetížené vzadu a že já bych musela mít metrák, aby to bylo akorát 😀
Já mám do 60kg, slaboučká nejsem, ale stejně mám co dělat, abych to kolo s malou udržela na dvou a nepřeklopilo se 😕 Když jedu, tdak je to v pohodě, to ljde, ale když bych chtěla víc zatočit, tak se překlápí ke straně a když slezu, tak zas dozadu...já fakt nevím...asi jsem divná 😀
Ale zase si neumím představit mít malou vpředu, když tam většinou stojím 😒

lennis
7. črc 2009

jezdila jsem s malým vepředu a když mi začal sahat do řízení a strhávat ruce z řidítek, tak šel pěkně dozadu, je to hůř ovladatelný a těžší, přesně jak to píšeš, mám zkušenost stejnou, ale je to nádhera oproti sedačce vepředu, na žádnou rychlou jízdu to není, netroufla bych si, ani nikam daleko, jelikož tím houpáním mi prcek brzy usíná, takže je to tak na rychlý přesun a v časopisech uvádí, že je to vhodné od 18měs, my jezdili cca od 14měs, ale fakt na krátký vzdálenosti, max. 20minutovky 😀
takže zlatý spinning - kdy makám celou hodinu 😀

popelka.miri
autor
7. črc 2009

Lennils: to jsem ráda, že v tom nejsem sama 😝 Už jsem se bála, že jsem nelschopná! Já se taky právě bála, že by mi sahala do řízení, je dost divoška. Ale já jsem právě plánovala, že budu dělat delší výlety po okolí a tak...tak teď jsi mě zaskočila, když jen na kratší vzdálenosti 😕 A těžký to je, to je fakt 🙄
Ještě, že nejsem žádný vyzáblý pírko, ale něco vydržím 😀
Teď mi táta říkal, že prý když se ta sedačka podloží ještě nějakými tyčemi ke zadnímu kolu (techniku neumíkm popsat), což jsem taky někde viděla, tak prý by to nemělo tak převažovat, ale to se mi moc nezdá.

martinka79
7. črc 2009

tak já vozím děti jen vzadu a musím říci docela dobré zvládám trasy tak do 12km. jinak chce prdelín ven.... docela mě to vrací do kondičky spíš mě někdy štve jak se naklání do stran tak se cloume s celým kolem. ☹
tak jízdě zdar... 😉 a vydržme.

popelka.miri
autor
7. črc 2009

Martinka: to taky, jak je nadšená, tak radostí kope nohama do všech stran a pak mlátí celým kolem a k tomu jsem na tom kole dnes seděla poprvé po 8 letech, tak to bylo dvakrát víc náročné, ale taky se těším, že mě to vrátí trochu do kondice 😉

len
7. črc 2009

Já doufám, že už to mají dneska sedačky zabezpečené, ale živě si vybavuji, jak jsem jako dítě na té zadní sedačce nějak záhadně dokázala strčit nohu do točícího se kola, au 🤐 Ale až na tenhle dost šílenej zážitek jsme s bráchou na tátově kole najezdili stovky, možná tisíce kilometrů a zážitky z toho mám jen ty nejlepší - vozili jsme se, dokud jsme nebyli dost velcí na vlastní kola a sjezdili půl republiky 🙂
Takže hlavně bych si dala pozor, jestli je opravdu dobře zabezpečené, aby dítě nemohlo strčit nožičku do kola...

mandarinka
7. črc 2009

Len dneska už je to tak, že dětem nožičky připásuješ, takže by je nikam strčit neměli.....

Popelko my s dětma jezdili daleko, třeba i 45 km za den a v pohodě, občas usnuli..... je teda třeba zastavovat častěji, než když jedeš sama a nechat dítě proběhnout - my takhle sjezdili fakt dost.....

martinka79
7. črc 2009

len na nožky je tam super uchyt a tak už se nemusíme bát jinak si pamatuji to co ty.... 😀 😀 😀 😝 táta se tedy nesmál tak jak já teď.
no tak my sjíželi dost až když dcera jezdila sama nějak mám děti co milují vltastní pohyb a kondici než jen jízdu než pohybu. 😀 😀 😀

len
7. črc 2009

Hurá, ale trvalo jim to, než to dořešili 😀 Pravda, já tenhle problém měla před čtvrtstoletím, ale bolí to doteď, když si na to vzpomenu 😉 No tak v tom případě už jsou tu jen samá pozitiva, pěkně jezděte, my to milovali 😎

martinka79
7. črc 2009

len a ty se k nám brzy přidáš.

len
7. črc 2009

Doufejme 😉 I když teda nevím, můj chlap má snad jedinou podstatnou charakterovou vadu - nerad jezdí na kole 😒 Ale mýmu tátovi ta cyklistická vášeň stále zůstala, tak holt nebudeme jezdit s tatínkem, ale s dědečkem 😉 Tuhle jsem se rozněžnila ve Veltruským parku, roste tam prastará moruš, na kterou mám první vzpomínky, jak jsem z ní trhala ty morušky a jedla je a seděla při tom právě v tý dětský sedačce na kole 😵

martinka79
7. črc 2009

len tak budeš jezdit s dědou a nebo sama. já jezdím s kámoškou Mm noc nemá teď čas. 😉

martinka79
7. črc 2009

len já ve Veltrusech nikdy nebyla ☹ ☹ ☹ nepocházím z tohoto kraje, ale budu to muset napravit.

lennis
7. črc 2009

někde jsem četla, že když dítě usne na cyklosedačce, tak to vůbec není dobrý, uvolní se svaly a tím natřásáním se kazí vazy či co, už si to moc nepamatuju, na delší trasy doporučují ty vozíky za kolo. U nás se usíná po pár km, takže my jezdíme jen krátce a po okolí 😉

len
7. črc 2009

Marti, já bydlela do 18 v Kralupech, odtamtud jsou Veltrusy za rohem a musím říct, že místní park je na jednoduchý ježdění na kole naprosto ideální... Je to rovinka, každou chvíli nějaká zajímavá stavbička, člověk je v přírodě, parádní cesty a přitom tam auta nesmí 🙂 Akorát zámek ještě pořád opravují po povodních... Je teda super i na ježdění s kočárkem, mám ho projetý i na koni a dokonce i na lyžích 😀

martinka79
7. črc 2009

lenis taky jsem četla, že to není dobré i na cévky v hlavě jak se uvolní svalstvo.... celkové otřesy s dítětem,a le zase na tom kole to sdnad není tak děsné.... 😉

popelka.miri
autor
7. črc 2009

Tak já musím jezdit ještě se staršími dětmi a je fakt, že jim dělá problémy jezdit jinudy než lpo asfaltu a tak...zkusila jsem s nimi lesní pěšinu a vztekali se a nechtěli tudy jet, že jim to nejde..takže jsem značně omezená a přitom tyhle cesty jsou fajn, příroda, bez aut, což já potřebuju, když mám sebou brát na kolo i další děti...hlavně ta 5letá dcera je začátečník, takže to je problém ☹
Hlavně já jsem ze sídličště a všude je plno silnic a aut, takže mám dost omezenou možnost trasy s dětmi na kole...bojím se je vzít někam na silnici, kamkoli, kde jezdí jiná auta, což je skoro všude 🙄
Já myslím taky, že když je ta sedačká pérující a pruží při otřesech, že to nebude tak strašný 😒 a kšíry na nožičkxy máme. Ale dneska mi holka dala, já jedu, ona si pije jupíka a najednou cítím na zadku mokro a ona mi to můra lila na zadek 😀 a pak já mám u pasu ledvinku, ona mi to celou cestu šacovala, drzounka malá, abych se bála, že ztratím i mobil 🙄

martinka79
7. črc 2009

popelko to můj raubíř mi za jízdy dělá masáž, zad, zadku. 😀

popelka.miri
autor
7. črc 2009

No, to máš dobrý 😎 ! Takže sportuješ, posiluješ a k tomu masáž, masáž zadku je dobrá proti celulitidě 😀
Já mám výhodu, že když sedí za mnou vzadu, tak se aspoň nemůže dostat k mým lprsům a nemusím jí furt kojit 😀

martinka79
7. črc 2009

jéééééééééé to já nekojím,a le zase je jako chlap chce ňachňat. 😉

bebulka1
8. črc 2009

ahojda holky,
tak já už mám jedno dítko dost odrostlé a hlavně jsme na kola pošuci. Jezdíme stále a všude. na předsvatební cestě jsme byli v Rakousku a za 10 dní jsme najezdili skoro 2000 km.
Když se narodil Matýsek, tak jsme pořídili vozíček za kolo a jezdíme o závod, teď už i s Adélkou. Pro Matěje teď sháním vodící tyč, kterou se spojí jeho malé kolečko s mým kolem a bezpečně ho převezu přes město a pak na cyklostezce vypustím a jedeme pomalým tempem.

Sedačku na kolo máme taky, ale v té to není taková pohoda, ale na krátklou vyjížďku třeba pro nákup,,, když je Mates v MŠ ji využíváme.
S těmi otřesy, myslím, že nynější sedačky jsou odpružené a bezpečné, my jsme vyrostly na kostitřasech a myslím, že to na nás moc následků nenechalo, navíc jsme jezdili bez helmy... Já matka od dvou dětí to neřeším, prostě to skáče, ale dětem se to líbí tak co, kdyby se jim dělo něco špatného tak u toho nespí... ale řvou jak na lesy. To bychom je museli přikurtovat k postýlce a krmit jen bio zeleninou a masíčkem a to nejde

popelka.miri
autor
8. črc 2009

Bebulka1, to jsem tedy nevěděla o té vodící tyči za kolo 😲 , to by bylo fajn, až malá odroste, tak jí šoupnu na kolečko a tyči svoje kolo spojím a budeme jezdit vesele dál 🙂 Dík za tip!
Já bych tada nějakou cyklostezku potřebovala jako sůl! Je tady jedna, ale tu máme za 3 min sjetou a jedeme zpátky a furt dokola 😖 Nejvíce mě děsí ta auta..jsou všude a s malými dětmi a sama, to je o nervy 😝
Pamatuju si, když mě táta vozil na takové jednoduché sedačce kovové vepředu a taky se mi to moc líbilo a žiju a to bylo ještě kolo staré jak metuzalém 😀
O tom vozíčku za kolo jsem neuvažovala, ten bude asi dost drahý, ne? Ta sedačka včetně helmy mě stála 2000Kč a to je pro mě, samoživitelku až až 😒 Jsem ráda, že můžem všichni jezdit aspoň takhle a hlavně, že se děti umoudří a budou chtít taky jezdit jinudy než na asfaltové cestě 😅

popelka.miri
autor
8. črc 2009

Hlásím další pokrok! Dneska už jsem si byla na kole se sedačkou jistější a ani mi to tolik netáhlo dozadu a ještě ke všemu jsme s dětmi jeli až do další vesnice, po kraji silnice, děti neřvali, líbilo se jim jet tak daleko a opravdu byli dobrý 😉 Ale když jsme jeli zpátky, tak nás nečekaně chytil největší slejvák, tak jsme zpáteční cestu absolvovali v dešti, bez pláštěnek, ale neskutečně nadšení 😀 Dorazili jsme jak zmoklé slepice, ale fakt nadšený!!

pele
21. črc 2011

Ahojte chcem sa vas opytat, ci nemate podobnu skusenost a neviete mi poradit.
Mame sedacku ok baby 10+, da sa aj sklopit dozadu a dufala som, ze budeme robit aj dlhsie vylety - v podstate trosku sportu pre mna, ze si tam malicka pripadne aj pospi. Zistila som, ze mi tam zaspava velmi rychlo...Lenze hlava jej stale preskoci nejako dopredu na hrud...tak samozrejme tym padom musim vylety skracovat, pride mi to nevhodne, aby tam takto spala. Pritom je vlastne v dost pohodlnom lahu, len si hlavku nenecha lezat na sedacke...nemali ste nahodou podobny problem a ako ste to riesili? Vydrzia vam deticky v sedacke aj bdele napr. hodinu/dve?

ssarka
21. dub 2012

Ahoj holky prosím vás máme sedačku baby maxi midi je to uchycené k tyči mé sedačky ale ještě je tam psáno že na nosič a ten nemám myslíte že je to problém já mám pocit že to drží pěkně děkuji