Jména pro miminka. Držíte se tradičních nebo moderní?

womann
2. čer 2006

Ahojky maminky-budouci i ostatni,jaka date jmena svym ratolestem?Drzite se tradicnich,nebo neco moderniho?

arietiska
20. zář 2006

Taky ještě nečekám, ale jméno pro chlapečka je jasné. Liboslav po tatínkovi a přes to vlak nejede, bohužel a pro holčičku, vyrukoval můj muž se jménem po mamince . . . 😀 Chlapečka překousnu ( přeci jen jsem na to jméno už zvyklá, prostě Slávek ), ale holčičku si pojmenuji jak budu chtít já . . .

protea
20. zář 2006

Ahojky,
tak mi jsme se už kdysi shodli na Jiříčkovi po taťkovi i po jeho taťkovi(po tchánovi), ale na holčičce se shodnout nemůžeme.
Já chci Aničku po mojí babičce a manžel chce Lenku po mne.
Tak to manžel rozsoudil takto:já první dítě a on druhé, tak doufám že první bude Anička 😉

mmmk
20. zář 2006

Leniku, ale kdyz cekas jednovajecna dvojcata, tak to budou prece bud dva kluci nebo dve holky. Ladik to bude jako jedno Ladislav a druhy Vladimir? 😀 😀

Atie: A na tom trva budouci otec ditete nebo rodina z jeho strany? Abych byla uprimna, pripada mi to jako sobectvi - chtit po sobe pojmenovat dite. U meho manzela v rodine bylo 7 generaci Frantisku a meho manzela pojemnovali jinak. Sice bylo chvili dusno, ale pak jeho tatinek pripustil, ze se mu dela spatne videt svoje jmeno napsany na hrobe 😅

alcatko.j
20. zář 2006

Marki, ta posledni veta je dobra 😀

kacabacka
20. zář 2006

mmmk: hihi, to je úsměvný s tim tatínkem a hrobem, hihi 😀 A eště takový blbý jméno...můj táta je taky František a děda taky...prostě ty starší lidi nechápou, že doba pokročila a dobou se jména mění...

alcatko.j
20. zář 2006

Kaci, jeste ze tobe nedaLI fRANTISEK,coo? 😀

leniik1
20. zář 2006

Marky jasně jen Ladislav u kluků je jistý a mnažel teď přešel s Jakubem 😀 Kluky vybírá on holky já.Ale samo že to půjde přes můj konečný souhlas 😀

arietiska
21. zář 2006

mmmk: Můj muž po sobě chce nechat pojmenovat syna, leč je to tradice, a i proto, že nechce nechat tohle jméno vymřít. Je vyškrtlé i z kalendáře. Prostě má to jméno rád.A, že přišel s tím, že by se mohlo jmenovat dítě po mě, je tím, že má rád mé jméno. Ale s tím tvrdě nesouhlasím, pač já sama nemám ráda pojmenovávat děti po rodičích. Nechci se jednou představovat starší. Pokud budu mít dceru, chci aby se jmenovala od K. Např. se mně velmi líbí Karla, Karolína, Kristýna, Klára . . .

mabe
21. zář 2006

arietiska: Ja jsem na tom stejne. Deda, tchan, manzel jsou Milanove, tak pokud budeme mit syna bude to Milan. Me to vubec nevadi.

protea
21. zář 2006

Arietiska a jak se jmenuje tvůj muž?
Že jeho jméno je vyškrtnuté z kalendáře?

arietiska
21. zář 2006

protea: Už jsem to psala, hrozně 😀 Liboslav

protea
21. zář 2006

Promiň mi, nějak to nestíhám celé pročítat🙂
Zajímavé jméno.
A jak manželovi říkají?

kacabacka
21. zář 2006

alcatko: hehe, spíš Františka... 😀

luca83
21. zář 2006

Ahojky, my se o miminko zatim jen snazime, ale na jmene jsme se shodli u kluka Michal (po tatinkovi) nebo Patrik, ale na holce se neshodnem, to se driv asi zabijeme! 😀 Tak to bude muset byt kluk. 😅

bajunka
21. zář 2006

Približně za půl roku chceme nechat přírodě volný průběh.
A když jsme u těch jmen,tak jsem se chtěla zeptat jestli vyřazujete třeba i pěkná jména podle toho,že to bylo jméno nějaké bývalé lásky: u nás tak padla, kristýna a leona...,jména mých bývalých se mi moc nelíbí a některé si už nepamatuju 😅
Nebo jsem vyřadila Evu, jmenuje se tak moje nej kamarádka, ale jmenuje se tak i jedna kravka, kterou fakt nesnáším.
Prostě hodně jmen se mi líbí,ale nechci je dát našemu budoucímu kulihráškovi, aby mi pak připomínali někoho o koho nestojím.

cumacek
21. zář 2006

My už máme jména vymyšlená - bude to buď Terezka nebo Ríša 🙂

protea
21. zář 2006

Dobrá otázka Bajunko.
Přesně tohle jsem řešila, některá jména se mi fakt líbí ale nedala bych je svému dítěti jen z principu.
Vždycky si to jméno k někomu přiřadím a to je konec.
Ale mi už máme vybraná jména, takže už to neřeším🙂
PS:odkud jsi, když jsi z okresu Ltm?

baruna
21. zář 2006

Mě se pro holčičku moc líbí Rozárka, Karla a Alexandra a pro kluka máme vybrané jméno Matyáš.

a00
22. zář 2006

ahoj holky, ja mám teda uz 2 děti . Starší je Klárka. je jí 4 a 9měsícu. No a před 4měsíci 22.5. se nám narodíl chlapeček a dali jsme mu jméno ADRIEN. je skoncovkou en proto,že jsme bezdekovi a tak se to ktomu příjmení víc hodí než Adrian. Manžel chtěl netradiční jmeno a tak ho má. Nechtěla jsem aby se jmenoval malý po manželovi. Nevím ale tohle jmeno se mi z užšího výběru víc líbílo než Oliver,samuel nebo Roman. Chtěla jsem Patrika,ale manželovi se nelíbilo.Je to makačka shodnout se na jménu.Každému se líbí něco jiné,ale nakonec se sstejnak nějak dohodnete. Apropo líbí se vám to jmeno ADRIEN?

area
22. zář 2006

Jména Adrien i Adrian se mi moc líbí. Pokud bych měla volit pouze jednu variantu, tak víc se mi líbí Adrian.

kim
22. zář 2006

a00: Mě přijde Adrien už moc exotické,Patrik je lepší - toho chci já 😀 Akorát má manžel výhrady, protože je Petr a pak by nevěděli na koho volám.Péťo a Páťo je podobné, ale myslím,že mi to projde, budeme-li čekat klučinu 😉 Jinak ale ten Tvůj klučina je překrásnej!!!I Klárinka je pěkná!!!Dali jste si záležet 😀 😀

mysmys
24. zář 2006

Jak se vám líbí jména Laura, Jasmína, Sebastián a Damián?

sonepka
24. zář 2006

ahojky,u nás je to jasný jen u kluka... to bude Patrik....
holčička??? To je horší... táta je pro Karolínu, mamka zase pro Terezu, tak uvidíme.... ale já v podvědomí cítím, že je to kluk.... 😉

baruna
24. zář 2006

Jasmína je moc hezké jméno a hlavně jich v Čechách moc neběhá. Sakra i ta Laura se mi líbí 🙂
Zkusím to nadhodit doma - hádáme se totiž o jméno holčičky a zatím to vypadá, že bude bezejmenná. I když dneska manžel navrhl Sofii nebo Stelu a to se mi taky docela líbí.

janus
24. zář 2006

David, Phillip, chtela jsem Christopher...znelo by to hezky s prijmenim Marshall, ale znate deti...Chris...krys...stehujem se do te moji rodne zemicky, ale prijmeni je po tatkovi...tak nevim...holcicka...nevim...Vinny vi, ale ja Elizabeth nechci... 😠
Jo a jeste chci dat za krestni jmeno pismenko K. (s teckou), jako po mojem prijmeni...muj tatka je takovy ta rodova linie a tak...no a ja jsem holka...
To K. s teckou si necham i po svatbe Jana K. Marshall, jestli me Vinny neopusti kvuli tem mym protivnym hormonum...hihiih 😀 😀 😀

a00
25. zář 2006

ahojky,děkuji kim za poklonu.Jo děti jsou super. Včera Klárka kousla Adrienka do prstíku,a jen proto aby ji pustil vlasy.Ale on chudátko neví,co dělá. Ten plakal. Rozhdilo mě to,atak to Klárka pěkně schytala. To se neda někdy vydržet,co ty děcka někdy napadá. A může jí to člověk říkat 100krát denně. Ale zpět k jménum. Ta Sofie se mi moc líbí a i Jasmína. To jsem taky chtěla dát. Jenže s manželem to bylo těžký. A mám kamarádku,která má holčičku Lauru a taky to zní moc pěkně. No holky vybírejte,ale nepřeberte!

dasha
25. zář 2006

No my zatim mame vybrane jen pro holcicku, klucici nevim. Zatim jsou ve hre: Annabella - mohli bychom ji rikat Anicka, Isabella, Sophia a Monica. Jeste vubec nevime, jak se nakonec rozhodneme. Prijmeni bude bez -ova, nebot manzel je cizinec, takze volime takova mezinarodni jmena, aby to nervalo usi... 😀 Pokud to bude kluk, tak vubec nevime. Janus: jsou to hezka jmena pro kluky, David, Phillip a Christopher se mi libi hodne, ale to prvni by neproslo, nebot je to jmeno meho ex. 😖

adusum
26. zář 2006

Ahojda, taky přicházím se svou troškou do mlýna...
U nás pře 6 lety to bylo jasné - kluk Matěj, holka Barborka - rodila jsem 4.12. (na Barborku) a narodil se Matýsek 🙂
Teď jsme s jménama na štíru...Každý preferujeme jiná jména, i když některá máme společná ( a z těch holt asi vybereme).Nechtěla bych, aby jeden z nás vyslovoval jméno, které se mu nelíbí...Udělali jsme to tak, že jsme si každý vypsal z knížky (Jak se bude jmenovat)jména, která jsou nám příjemná.Něco jsou fakt ÚLETY,pochopitelně musíme udělat selekci, poněvadž máme české příjmení,tak aby nás pak dítě neproklínalo 🙂
Takže, manželův výběr :David, Jan, Kryštof,Kryšpín, Samuel,Vendelín 🙂, Agáta,Anděla,Ema,Johana,JuditaJustýna,Karolína,Kateřina,Kordula,Matylda, Štěpánka,Viktorie
Moje jména:Benjamín,Barnabáš,Prokop,Mikuláš,Štěpán,Sebastián,Teodora,Apolena,Debora,Rozálie,Berenika
Jména společná : Vojtěch, Jeremiáš,Jáchym,Bartoloměj,Jonáš,Šimon,Barbora, Dorota(Dora)

Každý jsme "prdlý" nějak jinak 🙂

ketka
26. zář 2006

Ahojky!U nás je to s těma jménama taky problém, všechny klučičí jména,co se mi líbí má někdo z našich kamarádů....Patrik,Filip,Lukáš....pak se mi líbí Matyáš, Kryštof a František,jenže to se zas nelíbí manžovi...prej na Vánoce,až řekneme,že zapálíme františka,že to bude znít divně 😅, Krištof je jak Krištůfek Robin z Půa a bla bla bla.Z holčičích jmen se mi líbí Denisa, Anna, Karolína....jenže manžel chce strašně moc Rút,jenže to se zas nelíbí mě,protože nevim,jak bych jí říkala.Rútičko? To mi přijde jak krůtičko 😀 Já fakt nevim 😕

baruna
26. zář 2006

Mě se líbí pro holčičku jména, která mají svátek konec března, začátek dubna - tedy termín porodu. Takže vybíráme stále dál. Já sama mám svátek a za 14 dní narozeniny, tak to svému dítěti nechci udělat taky 😀 .Ale strašně se mi líbí Rozárka - tedy Rozálie. No ale ta to nebude 😢 a dneska jsme objelili další hezké jméno - Týna nebo Valentýna.