Jména pro miminka. Držíte se tradičních nebo moderní?

womann
2. čer 2006

Ahojky maminky-budouci i ostatni,jaka date jmena svym ratolestem?Drzite se tradicnich,nebo neco moderniho?

ekarkulka
14. čer 2011

@zojana Tadea...to je zajímavé jméno ... Jak ji doma jmenujete? A Marco je nádherné jméno jedno z mých favoritů (kdybych měla druhé miminko chlapečka)... 😀

ekarkulka
14. čer 2011

@allegrisia Oliver....I mně se líbí, jen nevím jak bych mu mohla jinak říkat 😕

kkklarka
20. lis 2012

Mě se líbila pro holku Tereza, Nela nebo Elena ale přítel byl zásadně proti, tahle "moderní" jména se mu nelíbí...

lv
20. lis 2012

tak my máme trochu úlety..Apolenku a Evelínku...a moc s mi líbí Silvie, ale ta neprošla ani jednou..

kristi
20. lis 2012

@lv tak to vubec nejsou ulety, ne? Hezka jmena obe dve

berrym
25. lis 2012

Samuel,Oliver,.........Anna,Emma 🙂

nunacek
30. lis 2012

@lv Evelína je pěkné 🙂 A úlet určitě není ani jedno z těch jmen 😉

@kkklarka Ono každou chvíli je moderní něco jiného 😉

jally
7. pro 2012

My jsme pro chlapečka měli vybrané tradiční a posledná dobou hodně dávané - Matyáš.

Pro holčičku se mi vždy líbilo Nela, pak jsme přešli na Nella a teď to možná bude znít divně, ale na šamponu jsem viděla napsané Lilien, tak jsem řekla, že aby to nebylo úplně stejné, jako zn. šamponu, bude se jmenovat Lillyen a Nella Lillyen by znělo blbě, no a tak se v srpnu narodila Nelly Lillyen 🙂

Skoro všichni se vždycky ptají, proč má takové netradiční jméno, načež odpovím: "Alespoň bude jedinná ve třídě, která se otočí, když zavolají Nelly Lillyen.'' 🙂

mvkoty
7. pro 2012

Když jsem čekala první mimčo měla jsem jmena Natálie a Daniel. Ale protože se mi to krylo s termínem porodu hledala jsem jiné nakonc jsem měla Zuzanu a Michal....Mám doma Michala....u druhého mimi jsem měla vybrano od začátku Viktorie a Oliver.....Oliver neprošel tak byl Šimon, Jáchym, Artur, Patrik a nakonec Kryštof.....máme doma Viku. A pokud se povede třetí tak to bude Kryštof a nebo Rozílie, Sofie, Kristýna, Anna

kristi
7. pro 2012

@jally jesteze mate holcicku - nic ve zlym - uz jsem na ty Matyase proste alergicka 😉 holcici mate krasny

jally
7. pro 2012

@kristi Mně se to jméno líbilo vždycky, už od středních let, ale jako druhé bych Matyáše určitě nedala 😉

kristi
7. pro 2012

@jally dobre delas, je jich proste uz moc. A co mas ted na kluka, kdyby byl?

jally
7. pro 2012

@kristi Teď to moc neřeším, ale začíná se mi líbit Max, Maxim, Maximilián 🙂

kristi
7. pro 2012

@jally jooo, to je dobra volba.....ma ho moje nejlepsi kamaradka, takze tam jsem trosku v pytli, dat ho nemuzu, muz to neprezije

jally
7. pro 2012

@kristi Mně se líbí takové netradiční jména, ještě třeba Alex 🙂 Ale teď jsem si vzpomněla, že ještě před Matyášem mi chvíli vrtalo hlavou jméno Danjel a Kristián 🙂

kristi
7. pro 2012

@jally no, Alexe ma druha kamoska 😉 ja furt doufam, ze to bude holcicka, jinak jsem v cudu....

jally
7. pro 2012

@kristi Kamarádka má Artura Felixe, taky pěkná jména 🙂

ivapo
7. pro 2012

@kristi ahoj ... Je ppravda že já také!! Matyáš a Mathyas vedou.. pak Nella.. tu jsem chtěla!! ale moc se Nelluje tak to ne!! vyhrála. u nás. Diana!! sice spousta lidí se na mě šklebí., že cože , 😝 ale už ji tak říkáme!!

radasarka
24. únor 2014

Maminky, máte doma některá holčičku Rozárku -RozáRii?

werik153
2. črc 2016

Holky, co říkáte na jméno Eliáš? 🙂 Nemůžeme se stále rozhodnout na jménu, líbí se mi jich spousta, nechtěla bych žádné vysloveně cizí a žádné co je časté.

michaela_2
2. črc 2016

@jally Nic ve zlém, ale nemyslím si, že na holčičku nyní ve školce volají Nelly Lillyen - nebo se pletu? 🙂 podle mne jí říkají - Nelinko, kterých je tedy momentálně docela dost.

K otázce, jsem zastáncem českých jmen. V ČR jsem se narodila, tady jsem studovala, založila rodinu, vychováváme zde naše děti, zde pracuji..........Nevidím důvod, proč bych měla dávat svým dětem cizí jméno 🙂.
Pro mne osobně to není otázka toho - co se mi líbí, ale životního postoje, kdy jsem hrdá na to, odkud pocházím a na naše krásná jména.
Něco jiného by bylo, pokud bych si vzala cizince, tam je logické, že se ve jménech u dětí, přinejmenším dojde ke kompromisu.

Dcera tedy nemá tak úplně typické české jméno 😀 a musím říct, že v celé školce je s ním jediná, nicméně není to nic tak neobvyklého.
A syn se jmenuje po tatínkovi, dědečkovi, pradědečkovi......
Dříve jsem nebyla zastáncem toho, pojmenovávat syny po otcích. Manžel si to ale velmi přál a mě se začala líbit představa malého Fanouška 🙂. Když jsem po jeho narození viděla, jak moc jsou jak manžel tak jeho tatínek ,,vděční'' a jakou mají radost, měla jsem z toho moc hezký pocit 🙂.

kocvarovas
2. črc 2016

My máme doma Adélu a Evu. Máme typický český příjmení, tak jsme dali typická česká jména a líbí se nám..

nunacek
2. črc 2016

@werik153 Eliáš...hezké běžné jméno 🙂

jarkaha
2. črc 2016

@lv my tu Apolenku máme také a nad Evelínkou uvažujeme 🙂

lv
2. črc 2016

@jarkaha skvělé 🙂

rezza
2. črc 2016

My máme Valentýnku (jediné jméno na kterém jsme se shodli) a pro kluka se mi líbí Kryštof 😊

monulinka10
2. črc 2016

Můj první syn se jmenuje Jaroušek(A Jaroušek jsem dala na památku po zemřelym otci který se narození nedožil) a druhý synek se jmenuje Vašík 🙂 (Já Václava jméno nikdy nechtěla ale přítel si to přál 🙂

handous
2. črc 2016

Nic proti, ale některých dětiček je mi docela lito, jak se jmenují nebo budou jmenovat.

78marcela
2. črc 2016

@werik153 já taky nechtěla časté ani cizí. Máme Alenku. A jsme s timto krásným jménem naprosto ojedineli.

handous
2. črc 2016

Preferuji klasická česká jména, která jsou v českém kalendáři. Ta v dnešní době" moderní" cizí jména jsou jen pro zviditelnění se. Můj názor.